Breednet Results

HAWKESBURY - Thursday, May 19

Race 1 - Ebet Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.31 (33.61)
Prizemoney: $22,000
1
10/9F
T: Matthew Smith
R: B Avdulla (59)
10/9F
3g Krupt x Marju Rani (Marju )
Winning siblings: G'day Kitty, Rebel Miss, Sharani,
2
2.0
7/1
T: Mitch Newman
R: K Jennings (56)
7/1
3f Oratorio x Coeur D'Or (Show A Heart )
3
3.3
4/1
T: G L Frazer
R: S Clipperton (59)
4/1
3g Street Sense x Viator (Snaadee )
4
6.3
5/2
T: M, W and J Hawkes
R: C Reith (56.5)
5/2
2c Sepoy x Champagne (Zabeel )
5
7.0
30/1
T: Lauri Wray
R: Ms J Taylor (57)
30/1
4m Dylan Thomas x Rubizan (Rubiton )
6
10.2
30/1
T: Ms L Aspros
R: J Penza (57)
30/1
Race 2 - Ainsworth Game Technology Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.64 (34.03)
Prizemoney: $22,000
1
8/1
T: G K White
R: Ms A Borg (51.5)
8/1
3f Dane Shadow x Sonata (Palace Music )
Winning siblings: Faster Son, Global Anthem, Kinugawa,
2
0.8
Anzio (1)
3/1
T: C E Ritchie
R: J Ford (59)
3/1
3g Commands x Hosannah (Octagonal )
3
1.2
2/1
T: M, W and J Hawkes
R: C Reith (57.5)
2/1
4
3.9
13/8F
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57.5)
13/8F
3f Lonhro x Rosaleen (Cadeaux Genereux )
5
8.3
30/1
T: J and G Lee
R: Deanne Panya (53.5)
30/1
3f Husson x The Super Gee (Estambul )
6
8.9
20/1
T: D P Bracks
R: J Penza (56)
20/1
3f Choisir x Hear Me Roar (Lion Heart )
Race 3 - Igt Australia (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 0:56.53 (32.90)
Prizemoney: $22,000
1
5/2F
T: C J Waller
R: R Hutchings (58)
5/2F
Winning siblings: Makes You Think, Song Of Luck,
2
0.1
5/2
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (62.5)
5/2
4g Ad Valorem x Mascaret (Luskin Star )
3
2.6
11/4
T: Ms J Pracey
R: S Clipperton (59.5)
11/4
5g Ad Valorem x Reiby Royale (Desert Prince )
4
2.9
6/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (57.5)
6/1
3g Excellent Art x Le Sillage (Encosta De Lago )
5
3.3
30/1
T: Ms E Potowski
R: G Buckley (61)
30/1
5g Lion Heart x Whitfield Avenue (Hula Chief )
6
3.5
8/1
T: G W Moore
R: Tim Clark (59)
8/1
3g Alfred Nobel x Matilda Grace (Stravinsky )
7
4.0
12/1
T: J G Litt
R: Ms N Burrells (51)
12/1
6m Stratum x Silk And Money (Frisco View )
Race 4 - Cerno / Philon Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:36.65 (34.44)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: Jason Attard
R: J Penza (54.5)
5/1
5g Oratorio x Cut A Caper (Snippets )
Winning siblings: Nightcapers,
2
0.2
10/9F
T: Bjorn Baker
R: B Avdulla (59.5)
10/9F
3c Savabeel x Metropolitan (Elusive City )
3
0.6
25/1
T: Matthew Smith
R: J Ford (54)
25/1
4
1.5
2/1
T: G A Ryan
R: Tim Clark (56)
2/1
3g Star Witness x Waddle (Align )
5
2.3
12/1
T: Ms G Markwell
R: Peter Wells (54)
12/1
6
2.5
11/1
T: F T Cowell
R: Alena Skerritt (51)
11/1
5g Strada x Boni Lante (Filante )
7
2.6
40/1
T: M C Conners
R: P King (54)
40/1
4m Manhattan Rain x Fullazz (Redoute's Choice )
Race 5 - Scientific Games (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:22.51 (35.44)
Prizemoney: $22,000
1
11/4F
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (61)
11/4F
Winning siblings: Magic Wu, Ratatat Lass, Tanimira Lass,
2
2.8
9/2
T: W T Prain
R: Mitchell Bell (61)
9/2
5g Valixir x October Miss (Octagonal )
3
3.6
4/1
T: Nick Mitchell
R: G Buckley (60)
4/1
6g Snitzel x Made Of Diamonds (Made Of Gold )
4
6.5
11/1
T: S Farley
R: J Pracey-Holmes (56.5)
11/1
4g Starcraft x Ana's Mail (Anabaa )
5
6.7
5/1
T: C E Conners
R: P King (58)
5/1
6
7.6
15/1
T: Ms L Aspros
R: K Jennings (60.5)
15/1
4g U S Ranger x River Alice (Royal Academy )
7
9.7
7/1
T: W M Slinkard
R: R Brewer (61.5)
7/1
6g God's Own x Thoressa (Hurricane Sky )
8
12.7
30/1
T: Mitch Newman
R: Crystal Conning (55)
30/1
3g Monashee Mountain x Sharope Dancer (General Nediym )
9
12.8
10/1
T: Ms K Buchanan
R: C Reith (59.5)
10/1
6g Ad Valorem x Glycks (Langfuhr )
10
17.0
66/1
T: R L Pearse
R: C G O'Brien (59)
66/1
Race 6 - Aristocrat Technologies (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:22.85 (34.07)
Prizemoney: $22,000
1
Rye (13)
11/2
T: C J Waller
R: B Avdulla (55.5)
11/2
4g Street Cry x Stormy Miss (More Than Ready )
2
0.8
5/4F
T: J C Coyle
R: R Hutchings (61)
5/4F
4g Shaft x Zedora (Zeditave )
3
1.6
11/1
T: T P Croft
R: J Penza (59.5)
11/1
5g Lonhro x Techniques (Palace Music )
4
2.0
30/1
T: John Thompson
R: S Clipperton (56)
30/1
5
3.4
13/4
T: P and P Snowden
R: B Shinn (58)
13/4
4g Road To Rock x Myladys (Kingfisher Mill )
6
4.3
15/1
T: R J Quinton
R: Travis Wolfgram (56.5)
15/1
4g Raheeb x Ilikeadacolour (Fusaichi Pegasus )
7
4.4
Montiro (12)
15/1
T: C E Conners
R: Tim Clark (55.5)
15/1
6g Royal Academy x Stormy Petrel (Flying Spur )
8
5.9
25/1
T: Allan Kehoe
R: K Jennings (58.5)
25/1
9
6.0
8/1
T: L Cohen and O Jiricka
R: C Lever (58)
8/1
4g Reset x Watch Me Danz (Danzero )
10
6.8
100/1
T: J and G Lee
R: Mitchell Bell (55.5)
100/1
5g Falkirk x Guinevere (Fairy King )
11
7.8
40/1
T: S I Singleton
R: J Pracey-Holmes (56)
40/1
7g Snowland x Blab (Flying Spur )
Race 7 - Konami Australia Mdn Hcp (1800m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:50.30 (35.23)
Prizemoney: $22,000
1
7/1
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (56)
7/1
3f Domesday x Watch My Lips (Royal Academy )
2
0.2
Iwauna (7)
12/1
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (55.5)
12/1
3g Bernardini x Klamath Falls (Storm Cat )
3
0.7
7/2
T: Matthew Smith
R: C G O'Brien (56.5)
7/2
4
1.8
13/4F
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (58)
13/4F
4g Street Cry x Perfect Eight (Octagonal )
5
3.3
Misty (10)
6/1
T: J C Coyle
R: Mitchell Bell (55)
6/1
4m High Chaparral x I'm Wishing (Mukaddamah )
6
5.7
15/1
T: G L Frazer
R: R Hutchings (56)
15/1
3g Commands x Kinder Surprise (Encosta De Lago )
7
5.8
100/1
T: Ms B Mackie
R: Chelsea Ings (53.5)
100/1
8
6.5
14/1
T: Ms L Longmire
R: C Reith (55)
14/1
3f Bramshaw x Jacovic (Victory Prince )
9
7.2
30/1
T: Stephen Schofield
R: S Lisnyy (55)
30/1
4g Henrythenavigator x Top Category (Tale Of The Cat )
10
7.8
7/2
T: J M Austin
R: J Penza (59)
7/2
4g Time Thief x Holly (Acecay )
11
10.1
20/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (55)
20/1
4m High Chaparral x Tonality (Encosta De Lago )