Breednet Results

HAWKESBURY - Thursday, July 5

Race 1 - Blakes Marine Mdn Hcp (1500m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:32.15 (34.82)
Prizemoney: $40,000
1
5/1
T: B J Kelly
R: B Shinn (58.5)
5/1
4g Beneteau x My Dear (Dehere (USA))
Winning siblings: My Richard,
2
0.2
5/4F
T: L J Bridge
R: T Angland (59.5)
5/4F
3g Nicconi x Is Amazing (Laranto )
3
0.6
4/1
T: C E Conners
R: J Ford (54.5)
4/1
3f Tickets x Coast City (Carnegie (IRE))
4
2.0
11/2
T: C J Waller
R: Tim Clark (55)
11/2
3f Street Cry (IRE) x Kittens (Redoute's Choice )
5
3.6
15/1
T: W M Slinkard
R: R Brewer (58)
15/1
3g Nicconi x Tennessee Star (Jet Spur )
6
8.2
6/1
T: James Cummings
R: C W Brown (57)
6/1
3f Poet's Voice (GB) x High School (GB) (Sadler's Wells (USA))
Race 2 - Clarendon Tavern Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:04.47 (35.03)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: Bjorn Baker
R: B Shinn (59)
9/2
3g Mulaazem x Apple Candy (Rock Of Gibraltar (IRE))
2
0.3
7/2F
T: Joseph Pride
R: T Angland (59)
7/2F
3g Haradasun x Oahu Girl (Commands )
3
2.3
30/1
T: A and E Cummings
R: A Adkins (57)
30/1
4m Congrats (USA) x Confer (Danehill (USA))
4
2.6
4/1
T: G K White
R: C W Brown (56.5)
4/1
2g Lope De Vega (IRE) x Light Chance (Carnegie (IRE))
4
2.6
7/1
T: J M Austin
R: Rachel King (57)
7/1
3f Star Witness x Scarlet Spur (Flying Spur )
6
3.1
5/1
T: Jason Attard
R: B Griffiths (57)
5/1
3g Benfica x Touched By Magic (Magic Albert )
7
3.2
9/2
T: J G Sargent
R: J Ford (56.5)
9/2
2g Excelebration (IRE) x Zhen Zhen (Galileo (IRE))
8
6.0
12/1
T: Jason Attard
R: Josh Adams (57)
12/1
3f Star Witness x Liza (Strategic )
9
6.1
60/1
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (57)
60/1
4m Nicconi x Misa Eire (Genuine (JPN))
10
6.2
150/1
T: T P Croft
R: Qin Yong (56)
150/1
5g Captain Sonador x Fryingpan (Canny Lad )
Race 3 - Hawkesbury Gazette/Courier Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:57.90 (33.97)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: John Thompson
R: B Shinn (58)
5/2
3g Your Song x Find The Cash (Secret Savings (USA))
Winning siblings: Adayondek, Grift, Halo Shine,
2
0.2
11/2
T: Ms W Roche
R: A Bullock (59)
11/2
3g Magic Albert x Red Centre (Rubiton )
3
3.0
20/1
T: Jason Clisby
R: G Buckley (55)
20/1
3g Your Song x Ganda (Encosta De Lago )
4
3.2
10/9F
T: L J Bridge
R: Tim Clark (57)
10/9F
3f Stratum x Zoe's Image (Red Ransom (USA))
5
3.7
40/1
T: Mitch Newman
R: Rachel King (55)
40/1
3f Strada x One Wink (Perugino (USA))
6
3.8
13/2
T: D R Mirfin
R: Ms E Webster-Hawes (57.5)
13/2
3f Nicconi x Rosie's Halo (Al Maher )
7
6.9
Scarpa (2)
150/1
T: M R Johnston
R: A Adkins (59)
150/1
3g Time Thief x Elcarim (Brief Truce (USA))
8
7.6
50/1
T: J M Sharah
R: Ms R Freeman-Key (59)
50/1
3g Bullet Train (GB) x Sexyaz (Catbird )
9
10.3
25/1
T: G K White
R: C W Brown (57)
25/1
3f Dane Shadow x Best Out West (Best Western )
Race 4 - T & L Fowler Concreting Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:58.01 (33.69)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: David Pfieffer
R: C W Brown (57)
4/1
2c Zoustar x Marcovette (St. Covet )
2
0.4
7/1
T: James Cummings
R: T Angland (57)
7/1
2g Sepoy x Maka Ena (Exceed And Excel )
3
1.4
13/4
T: Bjorn Baker
R: A Adkins (55)
13/4
2f Smart Missile x Sagrada (NZ) (Perfectly Ready )
4
1.7
6/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (53.5)
6/1
2f Smart Missile x Sienna Gold (More Than Ready (USA))
5
4.4
25/1
T: Jacqueline Greentree
R: Josh Adams (55)
25/1
2f Delago Deluxe x Cosmic Safari (Tale Of The Cat (USA))
6
4.8
2/1F
T: Matthew Smith
R: J Ford (55)
2/1F
2f Your Song x Press Club (Snippetson )
7
6.0
Musume (9)
25/1
T: Ms L Dean
R: J Grisedale (55)
25/1
2f Bullet Train (GB) x Elkaydee (Strategic )
8
7.7
20/1
T: G Portelli
R: Ms W Costin (55)
20/1
2f Eurozone x Moonlight Shadow (Flying Spur )
9
8.0
25/1
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (55)
25/1
2f Moshe x Solar (Exceed And Excel )
10
8.4
150/1
T: T Wong
R: J Penza (55)
150/1
2f Benfica x Great Boon (Aspiration (IRE))
Race 5 - Richmond Club (Bm69) (1000m)
Class: Benchmark 69 Track: Soft(7) Time: 0:57.67 (33.63)
Prizemoney: $30,000
1
Vega (3)
5/1
T: Bjorn Baker
R: B Shinn (59)
5/1
4g Lope De Vega (IRE) x Our Duchess (Flying Spur )
Winning siblings: Caldwell,
2
0.4
8/1
T: Ms S Murray-Leslie
R: C W Brown (59)
8/1
3g Alert (ARG) x Yorked (Foreplay )
3
0.6
9/10F
T: G K White
R: T Angland (59.5)
9/10F
3c Snitzel x Peace Academy (Royal Academy (USA))
4
2.9
Timing (4)
8/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (58.5)
8/1
5m Duporth x Claudia (Al Jaasi )
5
6.6
7/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (53.5)
7/1
3g Mossman x Curled (Lion Hunter )
6
8.0
25/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (58)
25/1
5g Per Incanto (USA) x Torrun (NZ) (Chief Bearhart (CAN))
7
9.1
Tutu (6)
15/2
T: John Thompson
R: Jean Van Overmeire (55)
15/2
4m Wanted x Zamask (Zabeel (NZ))
Race 6 - Hrc Members' Day Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 1:37.93 (35.33)
Prizemoney: $30,000
1
9/4F
T: J C Coyle
R: T Angland (59)
9/4F
4g Sebring x Forward Love (Charge Forward )
2
0.2
7/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (59)
7/2
3
1.7
15/4
T: Mark Newnham
R: R Dolan (54.5)
15/4
4g Darci Brahma (NZ) x Battocchi (NZ) (Success Express (USA))
4
2.2
15/4
T: Bjorn Baker
R: C W Brown (56.5)
15/4
3f Foxwedge x African Rain (Woodman (USA))
5
3.2
7/1
T: N Mayfield-Smith
R: J Ford (56)
7/1
4g Pendragon (NZ) x Initial (Flying Spur )
6
4.2
50/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (55)
50/1
7g Dane Shadow x Firm Seal (Falbrav (IRE))
7
8.6
40/1
T: G R Nickson
R: Rachel King (54)
40/1
8
9.2
12/1
T: S I Singleton
R: Jean Van Overmeire (56)
12/1
6g Tavistock (NZ) x Chelse (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 7 - Schweppes Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:18.13 (34.45)
Prizemoney: $30,000
1
15/2
T: G K White
R: C W Brown (58)
15/2
3g Dane Shadow x Global Anthem (General Nediym )
2
0.8
12/1
T: J M Sharah
R: B Spriggs (59)
12/1
3g Poet's Voice (GB) x Gold Beauty (Street Cry (IRE))
3
1.3
6/1
T: Jason Attard
R: A Layt (54)
6/1
4m Nicconi x Les Yeux Bleus (IRE) (Verglas (IRE))
4
2.4
20/1
T: M and D Kearney
R: Josh Adams (54.5)
20/1
4g Oamaru Force x Frilly Milly (Military Plume (NZ))
5
2.8
66/1
T: G R Nickson
R: Rachel King (54)
66/1
5m Beneteau x Highland Mary (Hussonet (USA))
6
2.9
9/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B Shinn (59.5)
9/2
4g So You Think (NZ) x La La Land (Last Tycoon (IRE))
7
3.5
Angelo (1)
15/8F
T: G L Frazer
R: T Angland (59.5)
15/8F
3g More Than Ready (USA) x Wasimah (Danehill (USA))
8
4.5
Zidane (3)
11/2
T: Lauri Wray
R: Jean Van Overmeire (58)
11/2
3g Zariz x Etinceler (Way Of Light (USA))
9
7.1
10/1
T: Jason Attard
R: J Ford (54)
10/1
3f Al Maher x Artwear (Royal Academy (USA))
Race 8 - Lander Toyota (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(6) Time: 1:24.41 (34.34)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: W M Slinkard
R: Qin Yong (60)
9/2
6g Aussie Rules (USA) x Royal Scarlet (Pure Theatre )
2
1.3
4/1
T: Ms K Waugh
R: Jean Van Overmeire (55.5)
4/1
3g Animal Kingdom (USA) x Princess Pedrille (Desert Prince (IRE))
3
2.8
50/1
T: Glen Thompson
R: J Penza (57.5)
50/1
7g Casino Prince x Boudi Woudi (Easy Rocking )
4
4.4
6/1
T: Peter Robl
R: C W Brown (59.5)
6/1
3g Fastnet Rock x Bird Of Fire (NZ) (Stravinsky (USA))
5
4.9
15/1
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (57.5)
15/1
7g Oratorio (IRE) x Ready Made Family (More Than Ready (USA))
6
6.3
9/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (59)
9/1
6g Murtajill x Charming Lass (Jeune (GB))
7
6.4
20/1
T: Paul Robbins
R: J Ford (54)
20/1
5m Snippetson x Prinny's Girl (Commands )
8
6.9
40/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (60)
40/1
8g Strada x Novella (Kaaptive Edition (NZ))
9
7.9
12/1
T: G W Moore
R: A Adkins (54)
12/1
3f Choisir x Fantastic Angel (NZ) (Howbaddouwantit (USA))
10
8.2
13/2
T: Nathan Hobson
R: J B McDonald (58.5)
13/2
4g Husson (ARG) x Lady Gracious (Redoute's Choice )
11
9.0
7/2F
T: Scott Henley
R: B Shinn (60)
7/2F
3g Savabeel x Anahita (NZ) (Stravinsky (USA))