Breednet Results

IPSWICH - Friday, June 20

Race 1 - Fuso Canter & Fighter Truck-C1 (800m)
Class: Class 1 Track: Slow(6) Time: 0:46.08 (33.86)
Prizemoney: $10,000
1
Geejay (5)
5/1
T: Pat W Webster
R: Leslie Tilley (53)
5/1
3g Top Marc x Ivor's Image (King Ivor )
Winning siblings: Ione,
2
0.2
4/1
T: P H Duncan
R: J Byrne (55)
4/1
4m Court Command x Rosie O' Rosie (Semipalatinsk )
3
0.6
5/2F
T: K R Kemp
R: James Orman (53)
5/2F
4
0.8
9/2
T: M A Palmer
R: Ms T Harrison (56)
9/2
5
1.6
Peranto (11)
12/1
T: Brett Sturgess
R: Timothy Bell (54)
12/1
4g Falvelon x Speranto (Esperanto )
6
4.4
50/1
T: G J Teal
R: I Coombes (54)
50/1
6m Amundsen x Games Night (Shangri-La )
7
4.6
5/1
T: L D Kelly
R: B El-Issa (57.5)
5/1
8
4.7
9/1
T: P J Facoory
R: N Yamada (55)
9/1
9
6.5
Walter (1)
9/2
T: B Robinson
R: S Apthorpe (58)
9/2
4g Sammy Sequalo x Toy Glissade (Toy Pindarri )
10
7.5
30/1
T: Ms D Brown
R: Anthony Allen (54)
30/1
3g Exceedingly Good x Gidgee Embers (Way Of Light )
Race 2 - Gleeson & Eyre Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Slow(6) Time: 0:57.82 (34.65)
Prizemoney: $10,000
1
2/5F
T: D Roberts and J Chan
R: M Cahill (57)
2/5F
Winning siblings: Deploy, Red Hearts, Without Peer, Wokurna,
2
6.5
7/4
T: W P Nugent
R: B El-Issa (57)
7/4
4g Bernardini x Leone Chiara (Lion Hunter )
3
3.3
4/1
T: Carolyn Halliday
R: T Treichel (56.5)
4/1
3g Dr Green x Saturn Moon (Telesto )
4
11.1
20/1
T: Geoff Hardy
R: J P Morris (56.5)
20/1
5
12.4
25/1
T: Neil Coy
R: Brooke Ainsworth (54)
25/1
4g Danbird x Miss Kooch (Danzero )
Race 3 - Daimler Trucks Parts/Serv. Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Slow(6) Time: 0:58.45 (34.69)
Prizemoney: $10,000
1
9/10F
T: D J Bougoure
R: M Cahill (56.5)
9/10F
3f Exceed And Excel x Red For Lou (Testa Rossa )
Winning siblings: Le Cap, Le Chef,
2
1.5
7/2
T: M A Palmer
R: Ms T Harrison (56.5)
7/2
3
1.3
6/1
T: Patrick Sexton
R: Leslie Tilley (53.5)
6/1
3f Dubleo x Kamulla (Conatus )
4
5.1
5/2
T: R G Lipp
R: Timothy Bell (57)
5/2
4m Red Dazzler x Pearly Shells (Semipalatinsk )
5
5.3
20/1
T: Gerard Blades
R: James Orman (54.5)
20/1
3f Snippetson x Dame Leica (Honours List )
6
6.8
25/1
T: P Duff
R: Ms C Schmidt (55)
25/1
3f Snippetson x Chosen Goddess (Redoute's Choice )
7
8.1
20/1
T: Marcus Wilson
R: R McMahon (56.5)
20/1
8
9.9
15/1
T: Tony Crane
R: J P Morris (56.5)
15/1
3f Tale Of The Cat x Wayward Angel (King's Best )
9
11.2
30/1
T: I P Lyne
R: Anthony Allen (57)
30/1
5m Gonski x Vermont Eagle (Octagonal )
10
13.0
14/1
T: R K Mahon
R: S A Drake (56.5)
14/1
3f Dane News x Clareville Babe (Imposing Bull )
11
14.3
Pianola (11)
50/1
T: B R Guy
R: Janette Johnson (55)
50/1
2f Real Saga x Music Home (Bering )
Race 4 - Mitsubishi Diamond Talk (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Slow(6) Time: 1:10.83 (35.89)
Prizemoney: $15,000
1
13/4
T: S W Kendrick
R: Timothy Bell (55)
13/4
2
0.1
9/4
T: M Caltabiano
R: B El-Issa (57.5)
9/4
4g Pendragon x Spellbinder (Palace Music )
3
0.4
4/1
T: J, D and C Meagher
R: Ashley Butler (59)
4/1
4g Dylan Thomas x Raewyn (Royal Academy )
4
0.6
4/1
T: K Hickmott
R: T Treichel (57.5)
4/1
4g Danehill Dancer x Subterfuge (Machiavellian )
5
3.6
Dalton (6)
2/1F
T: B R Guy
R: J Byrne (57)
2/1F
6
3.8
Shiner (4)
30/1
T: B Robinson
R: S Apthorpe (57.5)
30/1
7g More Than Ready x Tigereye (Kaapstad )
7
5.8
30/1
T: G J Teal
R: I Coombes (59)
30/1
5g Tycoon Ruler x Desert Desire (Desert Sun )
8
8.6
50/1
T: R L Mackay
R: James Orman (52)
50/1
Race 5 - The No Big Deal (Bm70) (1100m)
Class: Benchmark 70 Track: Slow(6) Time: 1:04.39 (35.40)
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: M A Kropp
R: M Cahill (58)
4/1
Winning siblings: Lifebelt,
2
0.8
7/1
T: K R Kemp
R: J Byrne (54)
7/1
3f Sequalo x Dulacca Diamond (Iglesia )
3
1
3/1
T: N O Saunders
R: Brent Evans (56.5)
3/1
3g Easy Rocking x Dirtiere (Special Effects )
4
2.0
9/2
T: P Duff
R: Ms T Harrison (54.5)
9/2
3g Hidden Dragon x Cheer Girl (Celestial Dancer )
5
2.1
9/2
T: N O Saunders
R: James Orman (52)
9/2
3f Sequalo x Inprivato (Spinning World )
6
2.2
2/1F
T: Desleigh Forster
R: Samuel Payne (57)
2/1F
3g Holy Roman Emperor x Pamplona (Peintre Celebre )
7
3.5
20/1
T: R G Lipp
R: Timothy Bell (54)
20/1
8
6.3
10/1
T: S W Kendrick
R: Ashley Butler (54)
10/1
3f Real Saga x Fantasy Gal (In Excessive Bull )
9
7.6
12/1
T: F Adams
R: L P Rolls (54)
12/1
3g Hidden Dragon x Bailiff (Celestial Dancer )
Race 6 - The Delicious Equine Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Slow(6) Time: 1:04.50 (35.78)
Prizemoney: $10,000
1
10/9F
T: Bruce Hill
R: J Byrne (58)
10/9F
3f Commands x Luanda (Mr. Prospector )
2
1.3
Nador (7)
7/1
T: M W Goodwin
R: K Yoshida (54.5)
7/1
4g Nadeem x Thor's Daughter (Thunder Gulch )
3
2.0
11/2
T: Ben Ahrens
R: Ms C Schmidt (56.5)
11/2
4g Estambul x Power Of The Rose (Success Express )
4
5.3
16/1
T: C J Williamson
R: G Killen (54)
16/1
3f Dream Ballad x Delilah (Deceitful )
5
5.6
4/1
T: M G Nolan
R: James Orman (52)
4/1
6
7.9
30/1
T: Harold Hayes
R: A Merritt (54)
30/1
4g Easy Rocking x Semi Jewel (Semipalatinsk )
7
8.0
16/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (52.5)
16/1
4m Felix The Cat x Dinna Anchor (Red Anchor )
8
11.5
3/1
T: P A Youngberry
R: M Cahill (59)
3/1
3g Northern Meteor x Pasikatera (Thunder Gulch )
9
16.0
9/1
T: L D Kelly
R: B El-Issa (54)
9/1
4g Falvelon x The Other Sister (Rory's Jester )
Race 7 - The Workshop Friday Hcp (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Slow(6) Time: 1:20.26 (36.14)
Prizemoney: $10,000
1
11/4F
T: Ms K Doughty
R: James Orman (56.5)
11/4F
4g Sequalo x Lewd (Distorted Humor )
Winning siblings: In A Storm,
2
1.3
25/1
T: Rochelle Smith
R: Alannah Fancourt (56)
25/1
4g King Of Happiness x Dellwood Diva (General Nediym )
3
1.4
6/1
T: D Roberts and J Chan
R: Sairyn Fawke (55)
6/1
6m Octagonal x Rain Shower (Grand Lodge )
4
2.4
7/1
T: I A Livingstone
R: Samuel Payne (57)
7/1
5
3.9
6/1
T: B J Dais
R: L V Cassidy (57.5)
6/1
6
4.2
7/2
T: K M Schweida
R: J Byrne (57.5)
7/2
3f Tale Of The Cat x Mystery Call (Phone Trick )
7
5.0
11/2
T: Donald Baker
R: Leslie Tilley (55)
11/2
5g Nadeem x Calm As A Lady (Zabeel )
8
5.5
9/1
T: Stephen Neylon
R: I Coombes (55)
9/1
9
7.8
25/1
T: R L Mackay
R: Anthony Allen (54)
25/1
6g Filante x Double Up Charm (Charming Cavalier )
10
8.6
20/1
T: B Robinson
R: S Apthorpe (54)
20/1
4g Chateau Istana x Razor Jane (Eagle Eyed )
11
10.6
Spihro (3)
10/1
T: K Hickmott
R: Ms T Harrison (58.5)
10/1
4g Lonhro x Spire (Danehill )
12
12.1
40/1
T: B J Costello
R: D Green (54)
40/1
6g Al Jaasi x Dancing Socks (Coolong Road )
13
16.9
30/1
T: K N Hamilton
R: J Missen (54)
30/1
6g Bradbury's Luck x Kylie Girl (Octagonal )
Race 8 - The Wanderers Hcp (C2) (1666m)
Class: Class 2 Track: Slow(6) Time: 1:41.29 (36.82)
Prizemoney: $10,000
1
6/4F
T: M Caltabiano
R: B El-Issa (59)
6/4F
Winning siblings: Lucky Elixir,
2
1.3
9/1
T: Gerard Blades
R: James Orman (52)
9/1
4m Zeditave x Zerelda Bird (Catbird )
3
2.0
9/4
T: Bruce Hill
R: M Cahill (58)
9/4
3g All Bar One x Mrs Mango (Langfuhr )
4
5.1
40/1
T: J W Perry
R: Janette Johnson (54)
40/1
6g Frisco View x Jenny Penny (Sound Reason )
5
6.4
11/1
T: L D Kelly
R: J P Morris (54)
11/1
4g Estambul x Go Bassa (Bassenthwaite )
6
6.5
16/1
T: K Hickmott
R: T Treichel (54.5)
16/1
3g Stratum x Upper Crust (Octagonal )
7
6.7
16/1
T: R L Heathcote
R: Timothy Bell (54)
16/1
4m Ferocity x Lesia Rose (Iglesia )
8
7.2
50/1
T: B J Dowden
R: Brooke Ainsworth (51)
50/1
9
8.5
11/1
T: M A Kropp
R: Ms S Bogenhuber (56)
11/1
4g Pendragon x Kurrajong Mist (Rivotious )
10
9.0
60/1
T: Norm Larkin
R: K Yoshida (54)
60/1
5m Greenwood Lake x Royal Halo (Don't Say Halo )
11
9.8
16/1
T: R L Heathcote
R: J Byrne (54)
16/1
3g Choisir x Another Syn (Mukaddamah )
12
10.2
16/1
T: Lex Fraser
R: Alannah Fancourt (53.5)
16/1
5m Show A Heart x Sha Alma (Semipalatinsk )
13
13.5
16/1
T: R L Heathcote
R: Sairyn Fawke (52)
16/1
4m Pendragon x Authoress (Singspiel )
14
14.3
30/1
T: J, D and C Meagher
R: Ashley Butler (54)
30/1
4g Oratorio x Miss Chakra (Marscay )
15
16.1
5/1
T: D J Bougoure
R: Ms T Harrison (54)
5/1
3g Show A Heart x Rose Ransom (Red Ransom )