Breednet Results

IPSWICH - Friday, November 2

Race 1 - Get Social @ipswichturfclub-C3 (1690m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:43.21 (34.84)
Prizemoney: $30,000
1
2/1F
T: C J Waller
R: M J McNab (59)
2/1F
4g Your Song x Ceol Na Sraide (IRE) (King's Theatre (IRE))
2
0.1
6/1
T: J G Symons and S Laxon
R: J Lloyd (55.5)
6/1
6g Postponed (USA) x Mrs Petrov (King's Best (USA))
3
0.5
4/1
T: H J Norman
R: Ms T Harrison (54)
4/1
4
0.6
13/2
T: S B Lee
R: James Orman (58)
13/2
5
1.0
2/1F
T: B and D Guy
R: J Byrne (56)
2/1F
5m Lonhro x Adaline (Court Of Jewels (NZ))
6
1.3
15/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (51)
15/1
5m Monashee Mountain (USA) x Dream Gal (NZ) (Dream Well (FR))
Race 2 - Carlton Mid Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.89 (33.66)
Prizemoney: $25,000
1
4/11F
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
4/11F
4g I Am Invincible x Greta's Yarn (Redoute's Choice )
Winning siblings: Champion's Way, Criquette, Skein,
2
5.5
9/2
T: B J Dais
R: Corey Bayliss (52)
9/2
4m Testa Rossa x Laura Magne (King Charlemagne (USA))
3
6.5
12/1
T: Desleigh Forster
R: James Orman (57)
12/1
4g All Too Hard x Rattled (More Than Ready (USA))
4
7.0
25/1
T: B W Brown
R: Dale Smith (57)
25/1
5
7.5
20/1
T: S L Smith
R: R Goltz (55)
20/1
4m Collate x Stravain Lady (Strategic )
6
7.8
100/1
T: Jason Gregory
R: Leslie Tilley (57)
100/1
4g Captain Sonador x Devil's Angel (Danehill Dancer (IRE))
7
9.8
40/1
T: Selina Leef
R: M Shimodaira (54)
40/1
7g Casino Prince x Catalina (Zeditave )
8
10.8
20/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: R Wiggins (57)
20/1
4g Al Samer x Salleache (General Nediym )
9
14.1
30/1
T: Ms J Aitkenhead
R: M R Du Plessis (57)
30/1
6g Nicconi x Spring Collection (Fusaichi Pegasus (USA))
Race 3 - I Clean Solar Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:03.78 (34.22)
Prizemoney: $25,000
1
8/1
T: F Adams
R: Carly Frater-Hill (53.5)
8/1
3f Falvelon x Lilleelavee (Spinning World (USA))
Winning siblings: Bacharolle, Lillie Evangelene,
2
1.0
7/2
T: Chris Anderson
R: R Wiggins (57)
7/2
3f Spirit Of Boom x Boomalicious (Red Dazzler )
2019 MM Gold Coast Yearling Sale
$300,000
Vendor: Musk Creek Farm Flinders Vic
Buyer: B K Racing & Breeding Pty Ltd
2018 MM National Weanling Sale
$150,000
Vendor: Eureka Stud Cambooya Qld
Buyer: Musk Creek Farm
3
1.1
11/8F
T: T J Gollan
R: B N Stewart (59)
11/8F
3g Sizzling x Dedication (Singspiel (IRE))
4
2.4
Taveuni (12)
11/2
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (56.5)
11/2
3f Chosen To Fly x Nero Velluto (Ombra Della Sera )
5
4.4
13/4
T: R G Lipp
R: James Orman (58)
13/4
3c Spirit Of Boom x Myalla Gold (Show A Heart )
6
5.4
20/1
T: Troy Pascoe
R: R Goltz (57)
20/1
3f Top Echelon x Kyoto Kid (Encosta De Lago )
7
18.4
50/1
T: L G Ross
R: Ms T Harrison (58.5)
50/1
Race 4 - Gibb Accountants Plate (C2) (1010m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:57.57 (33.72)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: T J Sears
R: Carly Frater-Hill (56)
4/1
4g Jet Spur x Spirit Of Denmark (Danetime (IRE))
Winning siblings: Boss Bart, Boss Burr, I Am Boss,
2
1.8
9/10F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (56)
9/10F
5g Lonhro x Big Birdie (Exceed And Excel )
3
5.1
9/2
T: S P Tregea
R: N Tomizawa (55.5)
9/2
4m Golden Archer x Love Charm (Falbrav (IRE))
4
6.1
13/2
T: M G Nolan
R: Jackson Murphy (54)
13/2
4m Real Saga x Cascada (Lonhro )
5
6.3
12/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: R Wiggins (55.5)
12/1
4m Raheeb x Certain Blaze (Blazing Saddles )
6
7.3
20/1
T: Diane Murphy
R: Corey Bayliss (56)
20/1
Race 5 - Springmount Services (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:09.23 (34.46)
Prizemoney: $30,000
1
11/1
T: R G Lipp
R: Corey Bayliss (51.5)
11/1
3f So You Think (NZ) x Dual Chamber (Show A Heart )
Winning siblings: Befana, Never Second,
2
1.5
15/8
T: T J Gollan
R: B N Stewart (56.5)
15/8
3g Snitzel x Twilight Royale (Testa Rossa )
3
3.3
15/1
T: J W Zielke
R: Luke Tarrant (56)
15/1
3g Dream Ahead (USA) x Just One Time (Encosta De Lago )
4
3.6
13/2
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
13/2
3f Hinchinbrook x Mezmar (Marwina )
5
3.9
1/1F
T: Darlene Duryea
R: M R Du Plessis (57)
1/1F
6
7.2
14/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (58)
14/1
Race 6 - Todd Brown Air & Electrical-C4 (1200m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:09.49 (33.32)
Prizemoney: $30,000
1
15/4
T: S P Tregea
R: Clayton Gallagher (54)
15/4
Winning siblings: Command'n'conquer,
2
1.8
3/1
T: Chris Anderson
R: J Byrne (54)
3/1
4m Sebring x Rosekay Heart (Show A Heart )
3
1.9
14/1
T: M J Lakey
R: James Orman (57)
14/1
5m Strategic x Zero Colour (Danzero )
4
2.0
9/10F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (57.5)
9/10F
5g Smart Missile x Cadazzle (USA) (Malibu Moon (USA))
5
4.3
7/1
T: R G Lipp
R: Corey Bayliss (54)
7/1
6
6.6
40/1
T: N L Hilton
R: Leslie Tilley (59)
40/1
8g Hidden Dragon x Louise Louise (Mendham (GB))
7
8.6
80/1
T: David Micallef
R: Ms T Harrison (57.5)
80/1
7g Dylan Thomas (IRE) x Freeroller (Royal Academy (USA))
Race 7 - Sirromet Plate (C1) (2180m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:16.73 (35.65)
Prizemoney: $30,000
1
Iowa (10)
13/4
T: Chris Munce
R: R Wiggins (57)
13/4
4m All American x Lahana (Hussonet (USA))
Winning siblings: Arleigh,
2
1.0
7/4F
T: Desleigh Forster
R: J Byrne (59)
7/4F
3
1.1
7/2
T: C J Waller
R: M J McNab (57)
7/2
5m Jimmy Choux (NZ) x Downloaded (Catcher In The Rye (IRE))
4
1.3
25/1
T: Ben Currie
R: B Pengelly (59)
25/1
6g High Chaparral (IRE) x Mithila (Encosta De Lago )
5
3.3
12/1
T: Ricky Vale
R: J Lloyd (59)
12/1
5g Econsul (NZ) x Pot O' Gold (High Yield (USA))
6
3.5
30/1
T: B Robinson
R: J L Taylor (59)
30/1
5g Rebel Raider x True Confidence (Hold That Tiger (USA))
7
3.7
100/1
T: Matthew Dunn
R: Dale Smith (57)
100/1
4m Street Cry (IRE) x Isabelino (Encosta De Lago )
8
3.8
8/1
T: H J Norman
R: Carly Frater-Hill (56)
8/1
4g Makfi (GB) x Irlanda (NZ) (O'Reilly (NZ))
9
7.1
Kuiper (4)
100/1
T: B and D Guy
R: L R Dittman (59)
100/1
5g Dubleo (USA) x Hill Of Roses (Tiger Hill (IRE))
10
12.9
7/1
T: B and D Guy
R: M R Du Plessis (57)
7/1
4m Uncle Mo (USA) x Fierce Rival (Tiger Hill (IRE))
11
14.7
150/1
T: Price Hill
R: N Thomas (59)
150/1
9g Pure Theatre x Movie Theatre (King's Theatre (IRE))
Race 8 - Schweppes (Bm70) (1350m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:19.74 (34.42)
Prizemoney: $30,000
1
11/8F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (57)
11/8F
5g Pins x Misty (NZ) (Howbaddouwantit (USA))
2
0.5
11/4
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (56)
11/4
4m Snitzel x Acqua De Parma (Encosta De Lago )
3
1.0
11/2
T: Dale Groves
R: Ms S Bogenhuber (56.5)
11/2
5m Hidden Dragon x Bubbled (Markane )
4
2.3
9/1
T: Gregory Cornish
R: Michael Murphy (60)
9/1
8g Old Deuteronomy (USA) x Ensejaam (End Sweep (USA))
5
2.7
25/1
T: Ms M Brosnan
R: J Byrne (57.5)
25/1
6g Monaco Consul (NZ) x Smoothing (Tale Of The Cat (USA))
6
3.7
20/1
T: S B Lee
R: R Wiggins (58)
20/1
7g Not A Single Doubt x Navy Blues (NZ) (Blue Eyed Boy (IRE))
7
4.0
16/1
T: G D Neale
R: Carly Frater-Hill (56)
16/1
5g Al Maher x Capitalism (Royal Academy (USA))
8
4.4
25/1
T: T J Sears
R: Clayton Gallagher (56)
25/1
5m Red Dazzler x Elsa (Lion Cavern (USA))
9
7.2
12/1
T: Darlene Duryea
R: Luke Tarrant (56)
12/1
10
8.5
80/1
T: J H Manzelmann
R: Leslie Tilley (56)
80/1
5m Sidereus x Vivante (Giant's Causeway (USA))
11
9.5
100/1
T: Glen Baker
R: Taylor Marshall (61.5)
100/1
9g Oratorio (IRE) x Airlie Bird (Zoffany (USA))