Breednet Results

IPSWICH - Friday, June 29

Race 1 - Dave Welge Memorial Hcp (1200m)
Class: Open Track: Soft(7) Time: 1:12.03 (36.05)
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: Desleigh Forster
R: M R Du Plessis (58.5)
5/2
Winning siblings: Dreamer's Goal,
2
0.2
9/2
T: Ms L Erhart
R: A Spinks (54)
9/2
2f Clang x All The Angels (Falvelon )
3
2.0
10/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (56)
10/1
2c Golden Archer x Ski Treasure (Portland Pirate )
4
2.2
2/1F
T: Ms H Page
R: J Byrne (56.5)
2/1F
2f Spirit Of Boom x Military Bride (General Nediym )
5
2.3
13/4
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (53)
13/4
2f Spirit Of Boom x Boomalicious (Red Dazzler )
6
6.1
25/1
T: Rochelle Smith
R: S Galloway (56)
25/1
Race 2 - Kerwick Hotel Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Soft(7) Time: 1:11.23 (35.33)
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: Marcus Wilson
R: Ms T Harrison (54)
9/2
5g Encosta De Lago x Passageway (USA) (Gold Fever (USA))
Winning siblings: Griddlebone,
2
0.2
1/1F
T: B and D Guy
R: C Whiteley (56)
1/1F
3f Sepoy x Absolute Dream (Canny Lad )
3
1.7
7/1
T: John Ferguson
R: Sally Sweeney (55)
7/1
4g Easy Rocking x Miss Ashby (Canadian Silver (CAN))
4
1.9
25/1
T: M J Lakey
R: Beau Appo (55.5)
25/1
6g Telesto (NZ) x Saucy Broc (Brocco (USA))
5
3.4
8/1
T: S B Lee
R: Jake Bayliss (54)
8/1
5m Danewin x Passion Miss (Semipalatinsk (USA))
6
3.6
Dansu (6)
15/4
T: S B Lee
R: Baylee Nothdurft (53.5)
15/4
4g Set Alight (USA) x Super Fund (Bianconi (USA))
Race 3 - J.G. Mullan Constructions Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:22.15 (35.64)
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: Beau Gorman
R: S Galloway (55.5)
4/1
4m More Than Ready (USA) x Touched By God (Sunday Silence (USA))
Winning siblings: Baptism, South Lane, Well Handled,
2
2.5
15/4
T: Ms S Grills
R: M R Du Plessis (55)
15/4
3f Publishing x Here's To Ya (Denmarket )
3
2.7
Buxton (4)
11/4F
T: Mark F Webb
R: J Byrne (57)
11/4F
4
3.5
12/1
T: Darlene Duryea
R: L R Dittman (57.5)
12/1
4g So You Think (NZ) x Shezaten (NZ) (Handsome Ransom )
5
3.9
20/1
T: S B Lee
R: M McGillivray (57.5)
20/1
4g Murtajill x Thirtytwored (Honours List (IRE))
6
4.1
11/2
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (57.5)
11/2
4g Love Conquers All x Whiner (Street Cry (IRE))
7
4.4
13/2
T: K Hickmott
R: M Cahill (57)
13/2
3g Rothesay x Kas Nediym (Nediym (IRE))
8
5.4
20/1
T: H R Richardson
R: James Orman (57)
20/1
3g Top Echelon x Stealing Kisses (Refuse To Bend (IRE))
9
6.7
50/1
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (55.5)
50/1
10
12.2
14/1
T: J J Marlow
R: K Yoshida (55.5)
14/1
2g El Nino (USA) x Hazy Heights (Fasliyev (USA))
Race 4 - Support Yr Local Fruit Shop-C3 (1000m)
Class: Class 3 Track: Soft(7) Time: 0:58.17 (34.54)
Prizemoney: $16,000
1
6/1
T: D J Hansen
R: Baylee Nothdurft (57.5)
6/1
4g Hayil (USA) x Desert Desire (Desert Sun (GB))
2
0.2
Beraht (6)
11/4F
T: J Wehlow
R: Tiffani Brooker (57)
11/4F
3g Charge Forward x Alverta (Flying Spur )
3
1.0
15/4
T: Lauren Herne
R: James Orman (57.5)
15/4
4g Stryker x Pintle (Pivotal (GB))
4
4.5
Zegota (10)
13/2
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (55)
13/2
3f All Too Hard x Element Of Danger (Red Ransom (USA))
5
5.8
13/4
T: Trevor White
R: Clayton Gallagher (54)
13/4
4m Dutch Harry x China Tang (Exceed And Excel )
6
6.1
20/1
T: R Little
R: M McGillivray (59)
20/1
7
6.2
10/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (57)
10/1
3g Show A Heart x Guissepino (Falvelon )
8
8.5
25/1
T: Matthew Dunn
R: Ms R Palmer (54)
25/1
4m Denman x Mosaic Gold (Viscount )
Race 5 - Just Sports & Fitness Hcp-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:11.71 (35.84)
Prizemoney: $16,000
1
4/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (55)
4/1
4g Love Conquers All x Girlzone (Lion Hunter )
Winning siblings: Hammertone, Sunday Saga, The Storeman,
2
0.2
Tevye (8)
7/4F
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (55.5)
7/4F
4g Red Element x Golda's Secret (Secret Savings (USA))
3
1.5
7/1
T: L J Mayfield-Smith
R: B N Stewart (58)
7/1
4
1.6
9/1
T: G J Banks
R: S Galloway (54)
9/1
5
2.6
16/1
T: B J Dais
R: Matthew Palmer (56)
16/1
6m Bon Hoffa x Sveldte (Star Watch )
6
2.8
20/1
T: Jemimah Forde
R: Brooke Stower (56)
20/1
4g Red Element x Decadel (Fasliyev (USA))
7
3.1
30/1
T: G J Teal
R: L V Cassidy (54)
30/1
6g Tycoon Ruler x Midnight Caper (Rassendyll (USA))
8
3.4
20/1
T: W K Sutton
R: Jackson Murphy (52.5)
20/1
5m Bon Hoffa x Lyzealous (Strategic )
9
3.5
60/1
T: Carolyn Halliday
R: J L Taylor (54)
60/1
4g Nothing To Lose (USA) x Delicata (Lake Coniston (IRE))
10
5.8
11/2
T: J P Wallace
R: Baylee Nothdurft (54.5)
11/2
4g Nothing To Lose (USA) x Gold Gold Gold (Monashee Mountain (USA))
11
6.6
16/1
T: Marcus Wilson
R: M Cahill (57.5)
16/1
3g Exceedingly Good x Swept Along (End Sweep (USA))
12
14.4
200/1
T: R Drysdale
R: Beau Appo (54)
200/1
7g Southern Image (USA) x Equivescence (Zoffany (USA))
Race 6 - Goodna Rl Old Boys Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 1:10.93 (35.46)
Prizemoney: $16,000
1
9/4F
T: David Vandyke
R: J Byrne (59)
9/4F
3g Elzaam x High Express (Success Express (USA))
2
0.5
4/1
T: Ms K Doughty
R: M McGillivray (56.5)
4/1
3f Bradbury's Luck x Moppett (Iglesia )
3
0.7
6/1
T: Chris Munce
R: M R Du Plessis (55.5)
6/1
3f Love Conquers All x Mustique (Danehill (USA))
4
1.5
15/2
T: R L Heathcote
R: R Wiggins (56.5)
15/2
3f Rothesay x Always Divine (Snippets )
5
3.8
8/1
T: Desleigh Forster
R: Jackson Murphy (55)
8/1
3f Show A Heart x Red Spot Special (NZ) (Red Ransom (USA))
6
4.0
Friends (10)
25/1
T: Marcus Wilson
R: M Cahill (56.5)
25/1
3f Denman x Bise (Commands )
7
4.1
16/1
T: L G Ross
R: Clayton Gallagher (52.5)
16/1
3f Hidden Dragon x Royal Yangtze (Royal Academy (USA))
8
6.6
5/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (55)
5/1
3f Love Conquers All x Bella Elegante (Exceed And Excel )
9
13.1
12/1
T: T N Miller
R: Ms S Lacy (57)
12/1
3g Magic Albert x Lady Mahler (Al Maher )
Race 7 - Glenn Innes Magpies Boys-Bm65 (1666m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(7) Time: 1:42.73 (36.40)
Prizemoney: $16,000
1
8/1
T: A J Edmonds
R: James Orman (55.5)
8/1
4m Sebring x My Type (Zabeel (NZ))
2
0.8
4/1F
T: M J Dunn
R: J Byrne (59.5)
4/1F
5g Golden Snake (USA) x Markinminne (Brave Hawk )
3
2.1
20/1
T: Mark C Webb
R: M McGillivray (54)
20/1
5m Monaco Consul (NZ) x Polly Beat (Fasliyev (USA))
4
2.9
16/1
T: P J Balzen and N Tanti
R: Shannon Doyle (56.5)
16/1
4g Magic Albert x Mantova (Danehill Dancer (IRE))
5
3.4
8/1
T: B and D Guy
R: P Hammersley (58.5)
8/1
4g Star Witness x Think Fast (Lucky Owners (NZ))
6
3.5
6/1
T: Natalie McCall
R: Ron Stewart (59)
6/1
4g Rothesay x Valuabelle (Face Value )
7
4.5
11/2
T: R L Heathcote
R: Jake Bayliss (54)
11/2
3f Purrealist x Piccadilly Moon (Fastnet Rock )
8
4.6
20/1
T: Ms L Small
R: C Small (54)
20/1
8g Dubai Destination (USA) x Miss Burton (Kingston Jamaica )
9
6.4
9/2
T: David Murphy
R: Clayton Gallagher (59)
9/2
5g Rothesay x Reshoot (Mossman )
10
7.2
10/1
T: Ms W Bannerot
R: N Fazackerley (56.5)
10/1
6g Lucky Owners (NZ) x Political Pet (Bureaucracy (NZ))
11
9.0
25/1
T: M G Nolan
R: N Tomizawa (55.5)
25/1
3c Captain Sonador x Bailiff (Celestial Dancer (IRE))
12
12.8
80/1
T: Jemimah Forde
R: Beau Appo (54)
80/1
7g Zariz x Medina Mist (Plush (NZ))
Race 8 - Railway Tavern Glen Innes-Bm65 (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(7) Time: 1:20.52 (36.41)
Prizemoney: $16,000
1
6/1
T: P A Nolan Jnr
R: L V Cassidy (56)
6/1
6g Sebring x Counterblast (Danehill (USA))
2
0.8
16/1
T: B J Costello
R: Jackson Murphy (53)
16/1
5m Lope De Vega (IRE) x Not Yet (Cape Cross (IRE))
3
0.9
30/1
T: L Richardson
R: Sally Sweeney (55.5)
30/1
4
1.9
4/1
T: Darlene Duryea
R: L R Dittman (58.5)
4/1
5
2.0
25/1
T: R M Adair
R: M McGillivray (55)
25/1
5g Easy Rocking x Elusive Diamond (Just Awesome )
6
2.2
13/2
T: Chris Munce
R: R Wiggins (57.5)
13/2
7
2.4
7/2F
T: Marcus Wilson
R: Clayton Gallagher (55.5)
7/2F
5g Stratum x Fleuretta (More Than Ready (USA))
8
2.5
7/1
T: Ms K Doughty
R: M Cahill (57.5)
7/1
3g Husson (ARG) x Schipper (Elusive Quality (USA))
9
2.7
9/1
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (56.5)
9/1
10
4.5
6/1
T: David Vandyke
R: Hannah English (54.5)
6/1