Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Tuesday, January 24

Race 1 - Corporate Members Raceday (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:23.69 (33.45)
Prizemoney: $30,000
1
8/11F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (57.5)
8/11F
5m Northern Meteor x Magsaya (Danehill Dancer (IRE))
This nick: 9 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1.0
13/4
T: R and L Price
R: Peter Wells (55)
13/4
5m Henny Hughes (USA) x Dashie Diva (Dash For Cash )
3
2.3
7/2
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (61)
7/2
4m Bernardini (USA) x Sweet Corn (Scenic (IRE))
4
2.8
12/1
T: Ms G Markwell
R: J Ford (54)
12/1
5m Shaft x Miz Riocee (Mister C. (USA))
5
5.8
20/1
T: K J Parker
R: J Penza (54)
20/1
4m Dane Shadow x Untainted (Hussonet (USA))
Race 2 - Fitness Shellharbour Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:23.63 (34.89)
Prizemoney: $30,000
1
6/1
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (59.5)
6/1
4g Bachelor Duke (USA) x Silver Skies (NZ) (Stravinsky (USA))
This nick: 12 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: J M Austin
R: Mitchell Bell (58.5)
7/2
4g Lonhro x Sunday Adieu (Fuji Kiseki (JPN))
3
0.2
6/4F
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (58)
6/4F
4g Myboycharlie (IRE) x Elvish (Elusive Quality (USA))
4
6.7
2/1
T: Ms G Markwell
R: Tommy Berry (58.5)
2/1
5g Zabeel (NZ) x Markisa (NZ) (Danehill (USA))
5
6.8
50/1
T: B J Kelly
R: Ms J Taylor (54)
50/1
5g Redoute's Choice x Captivate (NZ) (Stravinsky (USA))
6
7.3
5/1
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (55.5)
5/1
3c More Than Ready (USA) x Sublime Girl (Encosta De Lago )
Race 3 - Happy 60th Lee Archer (Bm59) (1000m)
Class: Benchmark 59 Track: Good(3) Time: 0:56.48 (32.71)
Prizemoney: $30,000
1
Pomelo (1)
1/1F
T: Ms G Markwell
R: C Lever (58)
1/1F
4m Lope De Vega (IRE) x Tennessee Mischief (Desert Prince (IRE))
Winning siblings: Tennessee Man,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
6.0
10/1
T: P J Korn
R: B McDougall (53)
10/1
7g Byblos (CHI) x Sonatina (Salieri (USA))
3
7.8
9/2
T: David Payne
R: A Adkins (52.5)
9/2
3g Trusting x Viva Caro (Danehill Dancer (IRE))
4
8.0
4/1
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (57.5)
4/1
5
8.2
4/1
T: Bjorn Baker
R: Rachel King (52.5)
4/1
3f Charge Forward x Boldina (Flying Spur )
6
9.2
20/1
T: R and L Price
R: J R Collett (57)
20/1
5m Venice Beach x Slick Draw (Bite The Bullet (USA))
Race 4 - Holcim Australia Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.00 (33.47)
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: P and P Snowden
R: B Shinn (55.5)
3/1
3f Sepoy x Donnica (Flying Spur )
Winning siblings: Balametalica, Impella, Madonnica,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: James Cummings
R: G Schofield (55.5)
5/2
3f Fastnet Rock x Candlelight (USA) (Kingmambo (USA))
3
2.3
4/1
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (57.5)
4/1
3g Lonhro x Seeking Susan (Flying Spur )
4
3.3
30/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (56)
30/1
5
5.8
Bayamo (7)
50/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (54)
50/1
3f Commands x Squalls (Fusaichi Pegasus (USA))
6
8.1
12/1
T: Ms G Markwell
R: T Angland (57.5)
12/1
3g Northern Meteor x Nazzuca (Canny Lad )
7
8.3
30/1
T: Matthew Smith
R: J Ford (57)
30/1
4m Testa Rossa x Crystal Palace (NZ) (Palace Music (USA))
8
8.4
30/1
T: W P Cave
R: B Spriggs (55.5)
30/1
3f Henrythenavigator (USA) x Daydream Express (Rock Of Gibraltar (IRE))
9
11.2
25/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (55.5)
25/1
10
12.2
80/1
T: Nick Mitchell
R: J Innes Jnr (54)
80/1
3f Turffontein x Divine Spirit (NZ) (Cape Cross (IRE))
100
0.0
9/4F
T: G A Ryan
R: J Parr (57.5)
9/4F
3c Snitzel x Lady Of The Desert (Desert Prince (IRE))
Race 5 - Dean Industrial Pty Ltd Hcp-C1 (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:38.22 (37.32)
Prizemoney: $30,000
1
10/9F
T: J A O'Shea
R: Tommy Berry (61)
10/9F
4g Teofilo (IRE) x Irish Blessing (Suave Dancer (USA))
Winning siblings: Cry In Awe,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/2
T: John Thompson
R: T Angland (59)
9/2
4g Savabeel x Cinnie (NZ) (Keeper )
3
4.3
30/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (54)
30/1
4
5.3
15/1
T: Matthew Smith
R: J Ford (54.5)
15/1
6g Domesday x Charlotte's Way (Table Limit (USA))
5
9.1
16/1
T: Bjorn Baker
R: Deanne Panya (52)
16/1
4g Keeper x Crystal Baby (NZ) (Zabeel (NZ))
6
9.3
25/1
T: Ms D Poidevin-Laine
R: A Layt (54)
25/1
7
15.3
7/2
T: Ms G Markwell
R: C Lever (56.5)
7/2
4m Domesday x Not So Square (Octagonal (NZ))
8
18.3
Glanum (9)
40/1
T: J J Holloman
R: G Buckley (54)
40/1
5g Excellent Art (GB) x Leica Mirage (Desert Prince (IRE))
9
30.3
7/1
T: J G Sargent
R: J Penza (54)
7/1
4m Oratorio (IRE) x Georgia Oh (Peintre Celebre (USA))
Race 6 - Anytime Fitness Albion Pk Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:26.41 (34.36)
Prizemoney: $30,000
1
2/1
T: L J Bridge
R: M McGillivray (56)
2/1
3f Poet's Voice (GB) x Margherita (Encosta De Lago )
Winning siblings: Christo, Santa Margherita,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/2
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (55.5)
15/2
3f O'Reilly (NZ) x Be Inspired (Zabeel (NZ))
3
0.3
7/1
T: Ms G Markwell
R: T Angland (56)
7/1
3f Bon Hoffa x Syrian Steel (Dash For Cash )
4
1.8
13/8F
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (58)
13/8F
3f Medaglia D'Oro (USA) x Chinchilla (Exceed And Excel )
5
3.3
40/1
T: Ms G Markwell
R: J Ford (55.5)
40/1
4m Excellent Art (GB) x Epona Star (Red Ransom (USA))
6
6.1
25/1
T: Nick Mitchell
R: J Penza (55.5)
25/1
5m Flying Spur x Tranquil Storm (USA) (Storm Cat (USA))
7
6.2
100/1
T: M C Conners
R: Mitchell Bell (56)
100/1
3f Dylan Thomas (IRE) x Racing Romance (Hussonet (USA))
8
6.3
9/2
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (56)
9/2
3f Star Witness x Snow Blitz (Zabeel (NZ))
9
8.8
30/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (56)
30/1
5m Flying Spur x Another Time (Gilded Time (USA))
Race 7 - Summer Racing At Kembla Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:25.18 (34.55)
Prizemoney: $30,000
1
20/1
T: Bjorn Baker
R: J Ford (57)
20/1
Winning siblings: Constitutional,
This nick: 48 runners; 35 winners; 7 SW. Details
2
3.3
Gitan (12)
16/1
T: Jean Dubois
R: J Penza (54.5)
16/1
3g Equiano (FR) x Flying Spice (Flying Spur )
3
3.5
9/1
T: James Cummings
R: G Schofield (57)
9/1
3g More Than Ready (USA) x Zona (Zabeel (NZ))
4
3.6
3/1F
T: Bjorn Baker
R: T Angland (58)
3/1F
3c Fastnet Rock x Our Egyptian Raine (NZ) (Desert Sun (GB))
5
4.4
5/1
T: Ms G Markwell
R: J Parr (56)
5/1
4g Magic Albert x Moondreamer (IRE) (Danehill (USA))
6
5.4
12/1
T: R D Collett
R: J R Collett (55)
12/1
4g Sakhee's Secret (GB) x Sister City (NZ) (Elusive City (USA))
7
5.7
Saarim (9)
16/1
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (55)
16/1
3g Fastnet Rock x Sayuri San (Fuji Kiseki (JPN))
8
6.2
4/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (56.5)
4/1
3c Echoes Of Heaven x Trudelite (NZ) (Mellifont (USA))
9
9.2
13/2
T: Ms G Markwell
R: Mitchell Bell (56.5)
13/2
3g Northern Meteor x Chocaholic (General Nediym )
10
22.2
3/1F
T: G W Moore
R: Tim Clark (55)
3/1F
3g Turffontein x Paloma Bella (Golden Snake (USA))
11
35.5
30/1
T: James Cummings
R: A Layt (57)
30/1
3g Medaglia D'Oro (USA) x Startina (Starcraft (NZ))