Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, July 22

Race 1 - Calvary Health Care Kogarah-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:24.00 (34.67)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: J C Coyle
R: C Lever (58.5)
9/10F
3g Trusting x Weekend In Paris (Beautiful Crown (USA))
Winning siblings: Claire Delores, Jolie Madeleine,
2
0.2
7/4
T: L J Bridge
R: B El-Issa (55)
7/4
3f Poet's Voice (GB) x Margherita (Encosta De Lago )
3
1.0
15/2
T: K J Parker
R: J Penza (54)
15/2
4
1.8
15/2
T: R T Leemon
R: Ms J Taylor (56.5)
15/2
5g Oratorio (IRE) x Dismiss (Viscount )
5
2.3
11/1
T: Mark De Montfort
R: Rachel Hunt (51)
11/1
4g Sebring x Gingerbread (Kempinsky )
6
5.8
80/1
T: G G Hall
R: B Spriggs (54)
80/1
8m Hidden Dragon x Annunaki (Air De France (USA))
Race 2 - Logical Freight Solutions Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.55 (34.71)
Prizemoney: $30,000
1
3/1F
T: David Payne
R: K S Latham (57)
3/1F
2c High Chaparral (IRE) x Come Sunday (Redoute's Choice )
Winning siblings: Denny's Lincoln,
2
1.3
3/1F
T: C J Waller
R: G Buckley (55)
3/1F
3
2.3
6/1
T: James Cummings
R: J Penza (55)
6/1
2f Street Cry (IRE) x Glissade (Redoute's Choice )
4
3.8
16/1
T: C J Waller
R: C Lever (57)
16/1
2g Sebring x Euro Chic (Dehere (USA))
5
4.8
15/1
T: Joseph Pride
R: B Spriggs (57)
15/1
2g Choisir x Polite (USA) (Elusive Quality (USA))
6
5.8
7/1
T: C J Waller
R: Mitchell Bell (55)
7/1
2f Sebring x Fidelias Dance (GB) (Danehill Dancer (IRE))
7
6.1
Soviet (9)
7/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: P King (57)
7/2
2c Stratum x Inchita (Encosta De Lago )
8
11.4
50/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: K Jennings (57)
50/1
2g Sebring x Diana's Secret (Anabaa (USA))
9
11.7
20/1
T: Bjorn Baker
R: B El-Issa (57)
20/1
2g Lucas Cranach (GER) x Repress (Secret Savings (USA))
10
22.5
150/1
T: G D Hickman
R: Ms N Burrells (54)
150/1
2g Husson (ARG) x Catalyst (USA) (Tabasco Cat (USA))
Race 3 - As White Global Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.46 (35.33)
Prizemoney: $30,000
1
1/2F
T: P and P Snowden
R: A Layt (56.5)
1/2F
2c Redoute's Choice x Hussta La Vista (Hussonet (USA))
2
0.4
30/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (54)
30/1
3g Time Thief x Vonrob (Grandera (IRE))
3
2.2
4/1
T: Gavin Groth
R: J Penza (55)
4/1
3g Haradasun x Crimson Flight (Akaaber (USA))
4
2.3
9/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (57)
9/1
3g Moshe x Bonsai Babe (Viscount )
5
4.3
6/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (57)
6/1
3g Echoes Of Heaven x Trudelite (NZ) (Mellifont (USA))
6
5.3
40/1
T: Ms G Markwell
R: J Grisedale (56)
40/1
3g Helmet x Saucy Nell (Marauding (NZ))
7
5.5
100/1
T: W T Prain
R: Ms K Adams (55)
100/1
5g Arena x Alsatia (Marauding (NZ))
8
6.5
100/1
T: G R Nickson
R: Michael Murphy (53.5)
100/1
3g Champions Gallery (GB) x Soiree Girl (Rory's Jester )
9
6.8
60/1
T: Ms G Markwell
R: Ms J Taylor (55)
60/1
Race 4 - W. Saunders Insur. Brokers Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:25.39 (35.33)
Prizemoney: $30,000
1
9/4
T: C J Waller
R: C Lever (56.5)
9/4
3f Sepoy x Hidden Wonder (Danzero )
Winning siblings: Denero,
2
0.2
4/1
T: L J Bridge
R: B El-Issa (56.5)
4/1
3f Pluck (USA) x Magsaya (Danehill Dancer (IRE))
3
0.7
13/8F
T: James Cummings
R: J Penza (59)
13/8F
3f Poet's Voice (GB) x Couriette (USA) (Danzig (USA))
4
1.2
25/1
T: S B Hill
R: Ms J Taylor (55.5)
25/1
3f Star Witness x Bitoflight (NZ) (Fantastic Light (USA))
5
1.5
14/1
T: Jason Attard
R: K S Latham (55.5)
14/1
4m Canny Lad x Lucky Jewel (NZ) (Lucky Ring (IRE))
6
1.6
200/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (52)
200/1
3f Curata Storm x Terrera (Intergaze )
7
1.7
80/1
T: Ms T Bateup
R: Peter Wells (54)
80/1
5m Zariz x Alwyns Joy (Marwina )
8
1.8
60/1
T: W T Prain
R: Ms K Adams (54)
60/1
5m Valixir (IRE) x Dodge City Kitty (NZ) (Elusive City (USA))
9
2.0
7/1
T: Ms G Markwell
R: Mitchell Bell (55.5)
7/1
3f Bon Hoffa x Syrian Steel (Dash For Cash )
10
2.8
30/1
T: Ms G Markwell
R: J Grisedale (54)
30/1
4m New Approach (IRE) x Choose To Dream (Redoute's Choice )
11
3.6
100/1
T: David Payne
R: Rachel Hunt (51)
100/1
2f Bernardini (USA) x Smash Hit (Danehill Dancer (IRE))
Race 5 - Earlwood Bardwell Park Rsl Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.70 (33.33)
Prizemoney: $30,000
1
10/9F
T: James Cummings
R: J Penza (56.5)
10/9F
Winning siblings: Canzonet, Ostentatious, Philosophy, Regenesis,
2
1.8
7/2
T: P and P Snowden
R: K Jennings (56.5)
7/2
2g Smart Missile x Iguana Jo (USA) (Dynaformer (USA))
3
1.9
15/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: P King (59)
15/4
3g Snitzel x Geisha (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.4
8/1
T: M, W and J Hawkes
R: Mitchell Bell (59)
8/1
3g Fastnet Rock x Princess Coup (Encosta De Lago )
5
3.4
20/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (55.5)
20/1
4g Alert (ARG) x Belle Esteem (High Regard )
6
3.8
11/1
T: P and P Snowden
R: C Lever (56.5)
11/1
2c Delago Deluxe x Occasio (Snitzel )
7
6.1
30/1
T: D J Rolfe
R: B Spriggs (59)
30/1
5g High Chaparral (IRE) x Tantra (Royal Academy (USA))
Race 6 - Bankstown Sports Club Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:09.00 (33.20)
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: K J Parker
R: Brock Ryan (60)
3/1
3g Snippetson x Witches Hat (El Moxie (USA))
Winning siblings: Filomena, Genoveffa,
2
0.2
Bukzel (5)
15/2
T: P and P Snowden
R: C Lever (56.5)
15/2
3f Snitzel x Bukhoor (Jeune (GB))
3
2.2
13/8F
T: Mark Newnham
R: J Penza (57)
13/8F
3f Hard Spun (USA) x Jims Bird (Van Nistelrooy (USA))
4
3.5
100/1
T: T Wong
R: B El-Issa (58.5)
100/1
3g Skilled x Fastest Dash (Dash For Cash )
5
3.8
15/2
T: M P Tubman
R: G Buckley (54)
15/2
4g Dubleo (USA) x Ashley Kate (Brocco (USA))
6
3.9
Racy (9)
100/1
T: Jason Attard
R: P King (54.5)
100/1
4m Exceed And Excel x Saucy Nell (Marauding (NZ))
7
5.4
Zooks (10)
14/1
T: G A Tipping
R: B Spriggs (54.5)
14/1
8
5.6
20/1
T: M C Conners
R: K S Latham (56)
20/1
3f Olympus x Morosi (Grass Wonder (USA))
9
6.9
Wirnpa (3)
9/1
T: James Cummings
R: K Jennings (58)
9/1
3g Exceed And Excel x Living Spirit (Hennessy (USA))
10
7.7
25/1
T: Ms G Markwell
R: Mitchell Bell (55.5)
25/1
4m Domesday x Not So Square (Octagonal (NZ))
11
7.8
14/1
T: Ms G Englebrecht
R: Ms J Taylor (56.5)
14/1
3g Snippetson x Quibble (Zabeel (NZ))
Race 7 - Club Central (Bm70) (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:18.76 (34.51)
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (57)
8/1
5g Starcraft (NZ) x Cool Gal (Secret Savings (USA))
Winning siblings: Brook Road, Cool Missile, Nepean, Rosscarbery,
2
0.2
13/4F
T: P and P Snowden
R: Mitchell Bell (58)
13/4F
4g Myboycharlie (IRE) x Elvish (Elusive Quality (USA))
3
0.3
Witches (16)
11/2
T: Brad Widdup
R: J Penza (54.5)
11/2
3f Lonhro x Ouija (Viscount )
4
0.5
10/1
T: Brad Widdup
R: B Spriggs (57.5)
10/1
4g Hard Spun (USA) x Moon Game (USA) (Indian Ridge (GB))
5
0.7
12/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (58)
12/1
5g Bel Esprit x Emmaagh (Regal Classic (CAN))
6
1.5
25/1
T: Clare Cunningham
R: P King (58.5)
25/1
4g Galileo (IRE) x Classic Music (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
7
1.7
60/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms C Nutman (58)
60/1
7g Danroad x Cherkassy (NZ) (Sudurka )
8
1.9
12/1
T: D L Mills
R: Ms B Panya (56)
12/1
5g Magic Albert x Satirical Impact (Distorted Humor (USA))
9
2.1
15/2
T: N Mayfield-Smith
R: Brock Ryan (54)
15/2
4m Denman x Dramatic Choice (Redoute's Choice )
10
2.3
8/1
T: J C Coyle
R: Michael Murphy (57.5)
8/1
6g Desert King (IRE) x Sansapa (Bletchingly )
11
2.4
20/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: K Jennings (59.5)
20/1
5g Pendragon (NZ) x Cardsino (Final Card )
12
3.2
20/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (59.5)
20/1
5g Nadeem x Lassiter's Cat (Tale Of The Cat (USA))
13
5.5
Mydream (13)
9/1
T: Ms M Harrison
R: J Grisedale (56.5)
9/1
14
7.0
66/1
T: Mark Gee
R: G Buckley (56.5)
66/1
4g Krupt x Ebony Fair (Kenfair (NZ))
Race 8 - Club Rivers (Bm64) (2000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 2:02.94 (35.21)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: P and P Snowden
R: A Layt (57.5)
5/2F
3g More Than Ready (USA) x Prerequisite (Charge Forward )
2
1.3
12/1
T: Jason Attard
R: K S Latham (55.5)
12/1
4m Testa Rossa x Mate (Dehere (USA))
3
2.8
4/1
T: James Cummings
R: K Jennings (56.5)
4/1
3f Reset x Rena's Lady (Arena )
4
3.0
9/1
T: K J Parker
R: J Penza (57.5)
9/1
5
4.0
40/1
T: J W Scobie
R: B El-Issa (60.5)
40/1
7g Danzero x Lithgow Flash (IRE) (Mark Of Esteem (IRE))
6
4.3
9/2
T: David Payne
R: Mitchell Bell (57.5)
9/2
7
5.8
8/1
T: Ms G Markwell
R: P King (58.5)
8/1
5m Teofilo (IRE) x Epona Star (Red Ransom (USA))
8
8.1
30/1
T: P M Perry
R: Ms J Taylor (59)
30/1
8g El Maggiore x Golden Show (Made Of Gold (USA))
9
11.4
14/1
T: C E Conners
R: Michael Murphy (52.5)
14/1
3f Sepoy x El Daana (Redoute's Choice )
10
11.5
8/1
T: Ms K D'Orsogna
R: G Buckley (58.5)
8/1
5g Lawman (FR) x Majestic Dancer (IRE) (Danehill Dancer (IRE))