Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, June 15

Race 1 - Stewartbrown Chart. Acc. Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:58.08 (33.88)
Prizemoney: $35,000
1
8/15F
T: David Payne
R: Ms L Day (53.5)
8/15F
Winning siblings: Bold Circle, Nitsa,
2
0.2
7/1
T: John Higgins
R: S Guymer (59)
7/1
4g Star Witness x Gloss (Strategic )
3
1.5
8/1
T: R and L Price
R: Mitchell Bell (59)
8/1
3g Dane Shadow x Red Ivory (Ivory Way (USA))
4
2.5
8/1
T: T and P Vigouroux
R: A Layt (59)
8/1
3g Choisir x Posta (More Than Ready (USA))
5
4.5
9/1
T: Ms T Bateup
R: Cejay Graham (54)
9/1
4m Keano (NZ) x Spy Valley (NZ) (O'Reilly (NZ))
6
9.0
8/1
T: T J Bartley
R: Ms R Murray (56.5)
8/1
2g Pluck (USA) x Zaminga (Za-Im (GB))
Race 2 - Virtual It Group Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:25.61 (34.57)
Prizemoney: $35,000
1
4/11F
T: P and P Snowden
R: Cejay Graham (56)
4/11F
3f Camelot (GB) x Triple Tiara (Beautiful Crown (USA))
Winning siblings: Andriana,
2
3.5
30/1
T: R J Quinton
R: B Spriggs (55)
30/1
3f Denman x Filming (Brocco (USA))
3
3.7
15/2
T: Ms G Englebrecht
R: A Gibbons (58)
15/2
4m Lope De Vega (IRE) x Mandalina (Fasliyev (USA))
4
4.0
Joigny (4)
15/4
T: T J Bartley
R: G Buckley (57)
15/4
3f Excelebration (IRE) x Delarouze (Encosta De Lago )
5
4.5
20/1
T: Brad Widdup
R: L Magorrian (57.5)
20/1
6
5.5
60/1
T: Ms D Poidevin-Laine
R: S Guymer (54)
60/1
7
7.8
30/1
T: C E Conners
R: Mitchell Bell (56.5)
30/1
3f Charge Forward x Lightly Dusted (Gilded Time (USA))
Race 3 - Avcon Projects Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:57.34 (33.66)
Prizemoney: $35,000
1
15/8F
T: P and P Snowden
R: A Layt (55.5)
15/8F
Winning siblings: Satin Slipper,
2
0.8
12/1
T: Bjorn Baker
R: Ms R Murray (55.5)
12/1
2f Rubick x Jadana (Jade Hunter (USA))
3
2.3
80/1
T: Bryce Heys
R: A Gibbons (55.5)
80/1
2f Charge Forward x Luanne (Redoute's Choice )
4
2.4
25/1
T: Ms K Buchanan
R: Jake Hull (58)
25/1
2g Rubick x Blitzem Belle (Danehill Dancer (IRE))
5
2.8
Vulpine (11)
11/2
T: Brad Widdup
R: Mitchell Bell (55.5)
11/2
2f Snitzel x Elusive Leone (Elusive Quality (USA))
6
3.6
8/1
T: P and P Snowden
R: Cejay Graham (51.5)
8/1
2f Choisir x Lightfeet Lady (Lion Heart (USA))
7
4.4
16/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: G Buckley (57.5)
16/1
2g Artie Schiller (USA) x Silent Cash (Secret Savings (USA))
8
4.5
16/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: L Magorrian (57.5)
16/1
2c Spirit Of Boom x Truly Brave (Brave Warrior )
9
6.8
Vivaro (4)
3/1
T: James Cummings
R: B Spriggs (56.5)
3/1
2f Exceed And Excel x Occitan (Street Cry (IRE))
10
11.6
100/1
T: H A Reeves
R: S Guymer (55.5)
100/1
2g Dream Ahead (USA) x Eimhis (Al Samer )
11
15.9
10/1
T: M, W and J Hawkes
R: S Lisnyy (55.5)
10/1
2f Dissident x Charity Belle (Not A Single Doubt )
Race 4 - Peoplecare Health Cover Hcp-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:10.15 (33.96)
Prizemoney: $35,000
1
6/4F
T: James Cummings
R: G Buckley (60.5)
6/4F
3g Helmet x Latona (GB) (Fantastic Light (USA))
Winning siblings: Kusari, Lycia, Paximadia,
2
3.8
9/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: L Magorrian (60.5)
9/2
4g Fastnet Rock x Sevruga (Encosta De Lago )
3
4.0
7/4
T: G Portelli
R: A Gibbons (59.5)
7/4
3c Excelebration (IRE) x Offshore Sham (Shamardal (USA))
4
4.2
12/1
T: J A O'Shea
R: Mitchell Bell (55)
12/1
3f Foxwedge x Twelve Pack Shelly (USA) (Deputy Storm (USA))
5
4.3
13/2
T: D Lane
R: Ms M Weir (56)
13/2
3f Delago Deluxe x Lucky Beauty (Peintre Celebre (USA))
6
5.3
Uh Oh (7)
25/1
T: G L Shaw
R: S Guymer (54)
25/1
6g All Bar One x Keep On Dreaming (Octagonal (NZ))
Race 5 - Better Floors + Blinds Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:11.09 (34.48)
Prizemoney: $35,000
1
7/2
T: P and P Snowden
R: A Layt (55)
7/2
2f Sebring x Helena's Secret (USA) (Five Star Day (USA))
Winning siblings: Cross Legend, Rule Of Law, Thronum,
2
2.3
8/11F
T: Mark Newnham
R: S Guymer (59)
8/11F
3g Pins x Heartfelt (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
2.5
30/1
T: Ms G Markwell
R: S Pollard (57)
30/1
3g Manhattan Rain x Miss Amsterdam (Good Journey (USA))
4
2.6
13/2
T: David Payne
R: Travis Wolfgram (55)
13/2
3f Star Witness x Smash Hit (Danehill Dancer (IRE))
5
3.4
12/1
T: James Cummings
R: B Spriggs (56)
12/1
3f Exceed And Excel x Accessories (GB) (Singspiel (IRE))
6
3.9
15/2
T: Brad Widdup
R: Mitchell Bell (56)
15/2
2c Sepoy x Ancient Song (Canny Lad )
7
12.2
30/1
T: R and L Price
R: Ms R Murray (59)
30/1
3g Moshe x Tiersamo (Stratum )
Race 6 - Mmj Real Estate (Bm70) (1500m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:30.78 (34.84)
Prizemoney: $35,000
1
7/4F
T: M P Tubman
R: Ms M Weir (55.5)
7/4F
6g Dubleo (USA) x Ashley Kate (Brocco (USA))
2
0.8
6/1
T: J C Coyle
R: Y Ichikawa (56.5)
6/1
5m Nicconi x Lightning Cross (Cape Cross (IRE))
3
1.6
25/1
T: Adam Wadick
R: S Guymer (57)
25/1
4
1.7
9/1
T: J G Sargent
R: Ms R Murray (56.5)
9/1
4g Helmet x Royal Reign (NZ) (Viscount )
5
3.0
12/1
T: Ms G Markwell
R: S Pollard (58)
12/1
8g Dane Shadow x Miraculous Lady (USA) (A.P. Indy (USA))
6
3.1
3/1
T: R and L Price
R: Mitchell Bell (60)
3/1
7g Pendragon (NZ) x Budderoo Miss (Forest Glow (USA))
7
6.9
7/2
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (60)
7/2
4g Tickets x Elegant Beauty (NZ) (Sir Tristram (IRE))
Race 7 - Warren Saunders Ins Broker Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:26.67 (34.43)
Prizemoney: $35,000
1
15/8F
T: R J Quinton
R: Cejay Graham (56)
15/8F
3g Dundeel (NZ) x Acqua De Parma (Encosta De Lago )
Winning siblings: Crosley Hotshot, Lulu Express,
2
0.1
5/2
T: James Cummings
R: Mitchell Bell (57)
5/2
3f Medaglia D'Oro (USA) x Pleiades (Redoute's Choice )
3
1.1
13/4
T: David Payne
R: Travis Wolfgram (59)
13/4
4
1.3
5/1
T: James Cummings
R: B Spriggs (54.5)
5/1
2f Shooting To Win x Lobola (Anabaa (USA))
5
1.4
66/1
T: M P Tubman
R: Ms M Weir (55)
66/1
3f Kuroshio x Peckish (Snitzel )
6
1.7
30/1
T: Matthew Smith
R: A Gibbons (57)
30/1
3f Pierro x Moonlight Bay (Catbird )
7
3.5
100/1
T: Ms D Poidevin-Laine
R: S Pollard (57)
100/1
3f Pluck (USA) x Zadiym (General Nediym )
8
11.0
11/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (59)
11/1
3g Dalghar (FR) x Svita (Success Express (USA))
Race 8 - Irt Foundation Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:24.45 (35.66)
Prizemoney: $35,000
1
7/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (57)
7/1
4g Oasis Dream (GB) x Insoumise (IRE) (Galileo (IRE))
Winning siblings: Desert Storm, Handsome Thief,
2
1.5
7/2F
T: R and M Freedman
R: K S Latham (58.5)
7/2F
3g Sizzling x Surrealist (Kenny's Best Pal )
3
2.5
6/1
T: Ms E Potowski
R: S Guymer (56.5)
6/1
5g Casino Prince x Langtryst (Langfuhr (CAN))
4
2.7
7/1
T: C J Waller
R: L Magorrian (60)
7/1
3g Dundeel (NZ) x Giovanna Bella (NZ) (Iffraaj (GB))
5
4.0
9/2
T: J C Coyle
R: Ms R Murray (58)
9/2
7g Murtajill x Miss Hathaway (Spectrum (IRE))
6
4.8
30/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (54)
30/1
7
5.6
6/1
T: J A O'Shea
R: Mitchell Bell (59)
6/1
3c Fastnet Rock x Rose Of Sharon (Encosta De Lago )
8
6.1
15/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Ms L Day (54.5)
15/2
3g Fighting Sun x Ausvall (Redoute's Choice )
9
6.3
30/1
T: David Pfieffer
R: G Buckley (58.5)
30/1
4g Salade x Any Joy (Magic Albert )
10
7.3
15/1
T: Ms G Markwell
R: S Pollard (57.5)
15/1
3g Salade x No Chic Leica (Nothin' Leica Dane )