Breednet Results

KILCOY - Tuesday, October 9

Race 1 - Arthur Gray Hcp (C1) (1500m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:31.85 (36.01)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: Rob Davidson
R: N Thomas (54)
7/2
5m Time Thief x May Expire (Twining (USA))
Winning siblings: Expiredtime,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: Ms O Cairns
R: N Day (58.5)
7/4F
4m Domesday x Escarpment (Woodman (USA))
3
1.8
20/1
T: B J Hudson
R: Clayton Gallagher (55)
20/1
4
2.2
16/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (54.5)
16/1
5g Parameter x Urased A Star (Filante (NZ))
5
2.5
4/1
T: L J Gough
R: Michael Murphy (58)
4/1
6m Excites x Secret Donna (Secret Savings (USA))
6
4.0
8/1
T: Peter Gardner
R: Hannah English (54.5)
8/1
6g Bernardini (USA) x Albaicin (Redoute's Choice )
7
5.0
9/2
T: Ms C Richardson
R: G Geran (56.5)
9/2
6g Starcraft (NZ) x Miss Danewood (Danehill (USA))
Race 2 - Searles Garden Products (Bm65) (1060m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 1:03.47 (34.82)
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: Trevor White
R: Clayton Gallagher (56)
3/1
5m Dutch Harry x China Tang (Exceed And Excel )
Winning siblings: Island Tang,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/2
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (55.5)
7/2
3
2.6
5/1
T: Stephen Cole
R: N Fazackerley (55)
5/1
4m Denman x Duchess Kate (Commands )
4
2.9
12/1
T: Troy Pascoe
R: R Goltz (58)
12/1
5m Poet's Voice (GB) x Lana Belle (Fuji Kiseki (JPN))
5
3.4
25/1
T: Neil Hocking
R: M Hellyer (55.5)
25/1
4m O'Lonhro x Angelic (Giant's Causeway (USA))
6
6.2
7/4F
T: D J Hansen
R: Taylor Williams (56.5)
7/4F
5m Ad Valorem (USA) x Cone (Redoute's Choice )
7
10.5
11/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (55.5)
11/1
4m Bel Esprit x Jezeera Rose (King Of Roses )
Race 3 - Butler McDermott Lawyers-Bm65 (1060m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 1:03.26 (35.11)
Prizemoney: $14,000
1
9/10F
T: A Ross and T Sweeney
R: R Goltz (58.5)
9/10F
4g Zupaone x Nosteppins (Snippetson )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
10/1
T: Diane Murphy
R: Leslie Tilley (56.5)
10/1
3
6.3
Redex (3)
4/1
T: M G Nolan
R: M Schrapel (58)
4/1
4g Golden Archer x Regal Estate (Show A Heart )
4
7.3
5/2
T: Patrick Sexton
R: Hannah Phillips (58.5)
5/2
5g Street Cry (IRE) x Camarena (NZ) (Danehill (USA))
5
7.5
30/1
T: Kaye Hill
R: M F Crawford (58.5)
30/1
6g Jet Spur x Thumpa Girl (Groucho )
6
11.8
40/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (59)
40/1
8g Elusive City (USA) x Fly To Me (Danzig Connection (USA))
Race 4 - Barry Coulter Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:11.60 (34.91)
Prizemoney: $14,000
1
Essaka (2)
7/2
T: T N Miller
R: Taylor Williams (56.5)
7/2
Winning siblings: Black Bacardi,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.0
5/2
T: Natalie McCall
R: M Hellyer (57.5)
5/2
5m Beneteau x Last Waltz (Last Tycoon (IRE))
3
1.2
10/9F
T: G J Banks
R: J Hodge (56)
10/9F
6g Court Command x Joyeux Joy (Joyeux Danseur (USA))
4
2.0
8/1
T: Peter Gardner
R: Hannah English (52.5)
8/1
5g New Approach (IRE) x Slovakia (USA) (Danzig (USA))
5
4.8
11/1
T: R L Mackay
R: Sally Sweeney (52.5)
11/1
7g Starcraft (NZ) x Ebony Magic (Bletchley Park (IRE))
6
6.6
40/1
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (51)
40/1
7g Falvelon x Sagarmatha (Octagonal (NZ))
Race 5 - Kevin 'brutus' Purcell Mdn (1060m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:04.19 (34.60)
Prizemoney: $14,000
1
Squall (9)
8/15F
T: Peter Gardner
R: Clayton Gallagher (53.5)
8/15F
4m Magic Albert x Kianben (Jan Murray (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/2
T: Ms W Bannerot
R: N Fazackerley (54.5)
13/2
6g Nicconi x Rose Aly (Hurricane Sky )
3
4.1
12/1
T: Kevin Martin
R: Leslie Tilley (55.5)
12/1
4
6.1
20/1
T: R C Hand
R: Ms C Eaton (53)
20/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Sense Of Pride (CAN) (Lemon Drop Kid (USA))
5
7.4
50/1
T: T N Miller
R: N Thomas (55.5)
50/1
6
14.4
Chinch (5)
4/1
T: S W Kendrick
R: M Hellyer (55.5)
4/1
4m Denman x Go On Now Go (Success Express (USA))
7
15.4
150/1
T: Wayne Kuskopf
R: R M Goldsbury (57.5)
150/1
4g Zizou x Kukla (NZ) (Pins )
8
15.9
25/1
T: M J Mair
R: Corey Bayliss (57.5)
25/1
9
16.1
150/1
T: B J Hudson
R: P Romeo (55.5)
150/1
10
18.9
Telford (14)
150/1
T: Ms L Derecourt
R: M Gray (57.5)
150/1
5g Authorized (IRE) x Roadhouse Blues (Archway (IRE))
Race 6 - Lionel Richards (Bm58) (800m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 0:45.19 (33.71)
Prizemoney: $14,000
1
4/7F
T: Patrick Sexton
R: Hannah Phillips (54.5)
4/7F
4m Masked Assassin x Tat's Raku (Clay Hero )
Winning siblings: Raku Tu, Raku's Secret,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/1
T: B J Hudson
R: J Hodge (55)
11/1
5g Dane Shadow x Magic Music (Loosen Up (USA))
3
1.0
9/2
T: N J O'Toole
R: J Missen (56.5)
9/2
5m Choisir x Scarlet Spur (Flying Spur )
4
1.8
4/1
T: Norma King
R: Joshua King (59.5)
4/1
6g Beepee x Kanche Blu (Murphy's Blu Boy )
5
2.0
25/1
T: Rochelle Smith
R: Leslie Tilley (54)
25/1
5g Red Dazzler x Sorrento Star (NZ) (Tuscany Flyer )
6
9.0
30/1
T: B J Hudson
R: P Romeo (54)
30/1
9g Bel Esprit x Acclaim (NZ) (Prized (USA))
7
11.0
100/1
T: Ms S Murdoch
R: N Fazackerley (53)
100/1
9g Purrealist x Quiet Name (IRE) (Danehill (USA))
8
11.2
150/1
T: R L Mackay
R: Mikiko Nakao (51)
150/1
10m Hussonet (USA) x The Missus (Danzero )
9
13.7
150/1
T: R Drysdale
R: Rhiannon Payne (54)
150/1
7g Felix The Cat (USA) x Dinna Anchor (Red Anchor (NZ))
10
13.9
80/1
T: Wayne Kuskopf
R: R M Goldsbury (55.5)
80/1
9m Testa Rossa x Wooden Hut (Woodman (USA))