Breednet Results

KILCOY - Saturday, January 4

Race 1 - Gift Pro Sprint Aust. Day Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.23 (35.79)
Prizemoney: $21,000
1
11/2
T: T B Thomas
R: N Thomas (54)
11/2
2
1.0
6/1
T: Alistair Barnes
R: Ms C Eaton (54)
6/1
3
1.2
Dench (1)
5/4F
T: C W Weston
R: G Geran (58)
5/4F
4m Denman x Princess Wiltons (Fastnet Rock )
4
1.4
12/1
T: Courtney Rabjones-Tyrell
R: Anthony Allen (55.5)
12/1
3f Sizzling x Chose That (Elusive Quality (USA))
5
1.5
20/1
T: Kevin Martin
R: Adam Spinks (54.5)
20/1
6
2.8
20/1
T: Stephen Kirkwood
R: Taylor Marshall (57.5)
20/1
3g Excites x Moana Beach (Fusaichi Pegasus (USA))
7
5.8
100/1
T: Kym Afford
R: Melissa Cox (54)
100/1
7m Sharkbite x Darsawye (Eagle Eyed (USA))
99
0.0
5/2
T: Matt Boland
R: Noriyuki Masuda (54.5)
5/2
3c Trusting x Quest For Arms (Money Or The Gun )
Race 2 - Bob Bain&Somerset Council Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.29 (34.78)
Prizemoney: $21,000
1
13/8F
T: P A Nolan Jnr
R: Joshua Oliver (57)
13/8F
3g Mahisara x Girls Aloud (General Nediym )
Winning siblings: Girls Command,
2
2.8
11/4
T: M A Currie
R: Ms S Bogenhuber (57)
11/4
3
5.6
80/1
T: G M Hay
R: N Fazackerley (55.5)
80/1
3g Red Element x Midnight Flirt (Kenfair (NZ))
4
7.6
11/4
T: R L Heathcote
R: N Tomizawa (55)
11/4
3f Domesday x Brookton Bling (Canny Lad )
5
9.6
7/2
T: B J Lockwood
R: Anthony Allen (55)
7/2
3f Epaulette x Dutchy's Lass (Dutch Harry )
6
10.9
80/1
T: Kym Afford
R: Hannah Phillips (55)
80/1
3f Reizarb x Before The Storm (Masterofceremonies )
7
16.4
20/1
T: S & A Barling
R: Adam Sewell (55)
20/1
3f Mahisara x Primera (Reset )
Race 3 - Kilcoy Races Australia Day Mdn (800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:45.49 (32.57)
Prizemoney: $21,000
1
13/4
T: Patrick Sexton
R: R Goltz (54.5)
13/4
3g Easy Rocking x Kamulla (Conatus )
Winning siblings: Anxpense, Dr Quincy, Edenannie, Little Paddy,
2
2.0
9/1
T: K R Kemp
R: K Yoshida (59)
9/1
4g Jet Spur x Dulacca Rose (Falvelon )
3
3.0
9/4F
T: K M Schweida
R: G Geran (55)
9/4F
3f Spirit Of Boom x Nobody's Girl (Quest For Fame (GB))
4
4.5
9/4
T: L J Hatch
R: Ms S Bogenhuber (56.5)
9/4
5
4.7
40/1
T: M Park
R: Madeleine Wishart (59)
40/1
4g Magnus x Wild Manners (Tale Of The Cat (USA))
6
4.8
20/1
T: K J Sims
R: N Tomizawa (56.5)
20/1
4m Dutch Harry x Kirra Lyn (Hayil (USA))
7
7.6
8/1
T: Michael Frappell
R: Joshua Oliver (57)
8/1
5m Tycoon Ruler x Poncho (Danachenka )
8
8.4
12/1
T: B P Phillips
R: Hannah Phillips (57)
12/1
4m Snippetson x China Doll (Dr Fong (USA))
9
8.6
150/1
T: P M Kalinowski
R: Ms C Eaton (54)
150/1
10
11.4
150/1
T: Andrew Hayward
R: Ms K Gates (55)
150/1
4m Top Echelon x Charge West (Charge Forward )
11
11.6
100/1
T: P G Blackwell
R: Anthony Allen (57)
100/1
4m God's Own x Ponce De Leon (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 4 - Tab Hcp (62) (800m)
Class: Restricted 62 Track: Good(4) Time: 0:45.09 (32.52)
Prizemoney: $21,000
1
9/2
T: K M Schweida
R: G Colless (59)
9/2
4g Hidden Dragon x Blown Budget (Dehere (USA))
Winning siblings: Ghost Train, Hidden Budget,
2
1.0
7/1
T: M A Currie
R: Ms S Bogenhuber (57)
7/1
5m Testa Rossa x Macsplash (Rohatyn (NZ))
3
1.1
4/9F
T: D J Hansen
R: Alannah Fancourt (56)
4/9F
4
3.1
30/1
T: Jason Devine
R: Beau Appo (56)
30/1
6m Ready's Image (USA) x Danish Dollar (King Of Danes )
5
4.1
66/1
T: L D Wanless
R: N Fazackerley (56)
66/1
6
6.4
25/1
T: Andrew Hayward
R: Ms K Gates (57)
25/1
6m Ad Valorem (USA) x Cone (Redoute's Choice )
7
7.4
11/1
T: Ms C Hickey
R: Taylor Marshall (54)
11/1
6m Dream Ahead (USA) x Listeners (Domesday )
8
8.7
25/1
T: L D Wanless
R: Minonette Kennedy (54.5)
25/1
4g Moshe x Sunset Sioux (Umatilla (NZ))
Race 5 - Kilcoy R.C. New Year Cup (C1) (1900m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:58.68 (36.02)
Prizemoney: $21,000
1
13/4
T: P & W Hulbert
R: Taylor Marshall (56)
13/4
4g Show A Heart x Finn Class (Elvstroem )
Winning siblings: Bulltruck,
2
0.2
10/1
T: L J Mayfield-Smith
R: Adam Sewell (56)
10/1
5g Monaco Consul (NZ) x Susie Jane (King Of Kings (IRE))
3
2.5
Rocco (9)
12/1
T: Stephen Potiris
R: Ms S Bogenhuber (56)
12/1
5g Mulaazem x Fontajeune (Jeune (GB))
4
2.7
30/1
T: W P Nugent
R: R Goltz (56.5)
30/1
5g Reset x Illusional (Redoute's Choice )
5
5.5
20/1
T: Gregory Cornish
R: Joshua Oliver (56.5)
20/1
4g Show A Heart x Flawless Choice (Redoute's Choice )
6
5.6
8/11F
T: B J Lockwood
R: Anthony Allen (59)
8/11F
4g Fruehling (IRE) x She's Fair Dinkum (Genuine (JPN))
7
12.4
20/1
T: T Button
R: K Yoshida (57.5)
20/1
4g Medaglia D'Oro (USA) x Meidung (Bernardini (USA))
8
12.9
25/1
T: P P Jenkins
R: G Geran (55.5)
25/1
9
15.9
100/1
T: John Thomas
R: Hannah Phillips (56.5)
100/1
5g Sequalo x Anna Mia (Commands )
10
19.2
30/1
T: B & D Guy
R: N Tomizawa (54)
30/1
5m Rothesay x Ghost Story (JPN) (Dance In The Dark (JPN))
11
19.4
150/1
T: R Drysdale
R: W D O'Connell (54)
150/1
7g Hussonet (USA) x Hill Part (Danehill Dancer (IRE))
Race 6 - Kilcoy Exchange Hotel Hcp (C3) (1060m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:02.48 (33.98)
Prizemoney: $21,000
1
7/2
T: B D Azel
R: Joshua Oliver (56)
7/2
5m Longhorn x Mary's Magique (Northern Glow )
2
1.3
5/1
T: Donald Baker
R: Ms S Bogenhuber (54)
5/1
3
3.8
20/1
T: L D Wanless
R: Minonette Kennedy (53)
20/1
5m Monashee Mountain (USA) x Saran (Grand Lodge (USA))
4
4.8
4/11F
T: M A Currie
R: Beau Appo (56.5)
4/11F
4g Exceed And Excel x Joyeuse (King's Best (USA))
5
6.1
80/1
T: Cherie Vick
R: R Faehr (54)
80/1
7g Red Element x Chicitee (NZ) (O'Reilly (NZ))
6
6.2
25/1
T: Indiana Turner
R: Alannah Fancourt (54)
25/1
7
9.7
Airport (11)
60/1
T: Andrew Hayward
R: N Thomas (54)
60/1
Race 7 - Butler McDermott Lawyers (62) (1200m)
Class: Restricted 62 Track: Good(3) Time: 1:10.33 (34.81)
Prizemoney: $21,000
1
Drifter (16)
7/2
T: S Strazzieri
R: Alannah Fancourt (57)
7/2
4g Snitzel x Gabriella (GB) (Cape Cross (IRE))
Winning siblings: Beechal, Capriella, Kimblewick,
2
2.8
12/1
T: M A Kropp
R: Madeleine Wishart (57)
12/1
3
3.6
25/1
T: P P Jenkins
R: G Geran (57)
25/1
4
4.4
3/1
T: M A Currie
R: Ms S Bogenhuber (58.5)
3/1
5g Real Saga x Ends Meet (NZ) (Anabaa (USA))
5
5.9
11/8F
T: D J Hansen
R: Anthony Allen (58.5)
11/8F
4g Publishing x Toiling (Spinning World (USA))
6
6.9
25/1
T: Paul Butterworth
R: Beau Appo (57.5)
25/1
4g Eurozone x Sancha (God's Own )
7
8.9
80/1
T: J L Johnston
R: N Fazackerley (57)
80/1
5g Masked Assassin x Too Nice (Shadow Creek (NZ))
8
9.3
50/1
T: G J Banks
R: W D O'Connell (57)
50/1
9
9.4
16/1
T: Steven Thomas
R: Hannah Phillips (58)
16/1
9g Thunder King x Marine Rose (Sea Road )
10
11.4
Dansu (1)
100/1
T: Kym Afford
R: Melissa Cox (59)
100/1
6g Set Alight (USA) x Super Fund (Bianconi (USA))
11
12.2
12/1
T: K M Schweida
R: G Colless (57.5)
12/1
4g Bel Esprit x Good Times Roll (Exceed And Excel )
Race 8 - Searle Family N.Y. Gift (Bm65) (1500m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:30.72 (36.65)
Prizemoney: $21,000
1
9/2
T: L J Mayfield-Smith
R: Taylor Marshall (54)
9/2
4m Monaco Consul (NZ) x Susie Jane (King Of Kings (IRE))
Winning siblings: Black Mary, Consular, Van Welbilt,
2
0.3
6/1
T: Ms W Bannerot
R: Alannah Fancourt (54)
6/1
9m All Bar One x Lady So (Lion Hunter )
3
2.1
6/1
T: P A Nolan Jnr
R: Joshua Oliver (57.5)
6/1
4
3.4
7/2F
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (57.5)
7/2F
4g Fastnet Rock x No Evidence Needed (Shamardal (USA))
5
4.4
50/1
T: B J Hudson
R: Beau Appo (54)
50/1
5m All American x Macarthur Park (Rock Of Gibraltar (IRE))
6
5.9
11/2
T: L M Clarke
R: G Geran (55)
11/2
7
6.4
30/1
T: A P Williamson
R: Adam Spinks (55.5)
30/1
6g Red Dazzler x Seraphs Dream (Last Tycoon (IRE))
8
6.9
8/1
T: M A Currie
R: Ms S Bogenhuber (58)
8/1
6g Northern Meteor x Chocaholic (General Nediym )
9
12.2
14/1
T: K R Kemp
R: N Fazackerley (54.5)
14/1
6g Hidden Dragon x Mystic Belle (Success Express (USA))
10
13.2
11/1
T: S A Mackinnon
R: N Thomas (58)
11/1
11
14.5
30/1
T: Debra Corbett
R: N Tomizawa (54.5)
30/1
12
17.0
30/1
T: T Button
R: K Yoshida (58)
30/1
5g Helmet x Parriwi (Mossman )