Breednet Results

KILCOY - Wednesday, February 5

Race 1 - Kilcoy Exchange Hotel (C4) (1060m)
Class: Class 4 Track: Soft(6) Time: 1:03.54 (35.13)
Prizemoney: $19,000
1
7/4F
T: B D Azel
R: Joshua Oliver (57.5)
7/4F
5m Longhorn x Mary's Magique (Northern Glow )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
8.8
13/2
T: R W Connolly
R: Hannah Phillips (57.5)
13/2
4g All American x Rosecutter (Redoute's Choice )
3
9.1
40/1
T: Scott Barker
R: N Tomizawa (54)
40/1
7m Equiano (FR) x Quick Verdict (Zeditave )
4
10.9
7/2
T: Donald Baker
R: Emma Ljung (54.5)
7/2
4g Golden Archer x Bradbury Chocolate (Bradbury's Luck )
5
12.7
30/1
T: Stephanie Sixtus
R: Zoe White (54)
30/1
4m Hinchinbrook x Lough Rea (Monashee Mountain (USA))
6
13.2
15/4
T: Lauren Abbott
R: Ms L Abbott (58.5)
15/4
6g Hinchinbrook x Truly Ablaze (Statue Of Liberty (USA))
7
14.2
11/1
T: Glen Petersen
R: Ms C Eaton (54)
11/1
6m Krupt x Latina (Fusaichi Pegasus (USA))
8
26.7
13/2
T: Scott Barker
R: Ms L G Cheshire (54)
13/2
6m Kaphero x Our Option (Final Card )
Race 2 - Kilcoy Global Foods Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:11.86 (36.45)
Prizemoney: $19,000
1
4/1
T: G M Hay
R: Alannah Fancourt (57.5)
4/1
4m Red Element x She's Foxy (Foxhound (USA))
Winning siblings: Notnecessarilyso, Pipemajor,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
8/1
T: Kym Afford
R: Melissa Cox (55.5)
8/1
5m Raheeb x Leica Shandy (Clang )
3
1.0
5/2
T: Billy Healey
R: James Orman (57)
5/2
4
2.5
60/1
T: G Barbierato
R: Hannah English (54)
60/1
5g Helmet x Tamtheel (Flying Spur )
5
4.3
66/1
T: M F Hemmings
R: Hannah Phillips (54)
66/1
5m Falvelon x Miss Vitality (Show A Heart )
6
7.3
8/1
T: J S Dixon
R: Emma Ljung (54.5)
8/1
5g Haradasun x Clan O'Blazer (Viscount )
7
12.3
5/4F
T: Michael Costa
R: N Tomizawa (58)
5/4F
4g Sizzling x Gladtobehome (Haradasun )
8
12.4
60/1
T: Glen Petersen
R: Ms C Eaton (56)
60/1
4g Oratorio x Supreme Sally (Is It True (USA))
Race 3 - Tab Plate (C1) (800m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 0:45.65 (33.52)
Prizemoney: $19,000
1
11/8F
T: Kim Mothershaw
R: Joshua Oliver (57)
11/8F
Winning siblings: Emdee, Good To Be Great, Pocillo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
100/1
T: L D Wanless
R: Minonette Kennedy (57)
100/1
4g Moshe x Sunset Sioux (Umatilla (NZ))
3
1.0
Sertin (6)
5/2
T: Tony & Maddysen Sears
R: Angela Taylor (55)
5/2
3g Easy Rocking x Silverberg (Stromberg Carlson )
4
2.0
4/1
T: M A Palmer
R: Ms R Palmer (58)
4/1
3g Whittington x Slugsisterkate (Pure Genius (USA))
5
4.5
12/1
T: M F Hemmings
R: Hannah English (57)
12/1
4m Warhead x London Fairy (Danehill Dancer (IRE))
6
4.8
16/1
T: Patrick Sexton
R: Ms S Bogenhuber (58)
16/1
3g Easy Rocking x Kamulla (Conatus )
7
6.1
Halep (8)
8/1
T: Ms W Bannerot
R: Alannah Fancourt (57)
8/1
4m Turffontein x Crystal Cheval (Fastnet Rock )
8
6.6
100/1
T: R Drysdale
R: Vishan Venkaya (59)
100/1
8g Felix The Cat (USA) x Dinna Anchor (Red Anchor (NZ))
9
7.9
150/1
T: Scott Barker
R: Ms L G Cheshire (59)
150/1
6g Von Costa De Hero x Canteen (Canny Lad )
Race 4 - Somerset Regional Council Mdn (1060m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:04.70 (36.10)
Prizemoney: $19,000
1
5/2
T: D B Reardon
R: Sophie Wilcock (56)
5/2
3f Zoffany (IRE) x Coralina (Dylan Thomas (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: Dale Groves
R: Emma Ljung (56.5)
11/2
3g More Than Ready (USA) x Sugar Babe (NZ) (Exceed And Excel )
3
1.8
5/2F
T: S & A Barling
R: Hannah English (54)
5/2F
3f Mahisara x Primera (Reset )
4
7.8
Begin (4)
9/1
T: R W Connolly
R: Hannah Phillips (57.5)
9/1
4g Dawn Approach (IRE) x Chatoyant (Flying Spur )
5
9.1
5/2F
T: Ron Jackson
R: Adin Thompson (54)
5/2F
5g All Too Hard x Our Joan Of Arc (Beautiful Crown (USA))
6
14.1
30/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (54)
30/1
3f Top Echelon x Miss Rye (Catcher In The Rye (IRE))
7
14.9
66/1
T: Rob Davidson
R: Louise Dillon (54.5)
66/1
8
19.2
100/1
T: Kym Afford
R: Melissa Cox (58)
100/1
4g Pluck (USA) x Derrycarna (Woodman (USA))
9
21.7
100/1
T: Rob Davidson
R: Ms K Gates (54)
100/1
6g Denman x Dazzle Light (Danzero )