Breednet Results

KYNETON - Wednesday, March 21

Race 1 - Bet365 Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.78 (36.00)
Prizemoney: $22,000
1
9/1
T: D R Brideoake
R: M J Dee (57)
9/1
2f Delago Deluxe x Andromeda (Fastnet Rock )
Winning siblings: Japery,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: L and T Corstens
R: Ben Thompson (57)
16/1
2f Foxwedge x Chloe (Choisir )
3
0.3
4/1F
T: D K Weir
R: D Yendall (57)
4/1F
2f Reward For Effort x Rue De Geneve (Northern Meteor )
4
1.5
11/2
T: Renate Du Plessis
R: Chris Symons (57)
11/2
2f Equiano (FR) x Demasheen (Fastnet Rock )
6
3.4
6/1
T: D K Weir
R: H Coffey (57)
6/1
7
3.7
Eillod (4)
15/1
T: Patrick Payne
R: W Egan (57)
15/1
2f Delago Deluxe x Ze Choice (Redoute's Choice )
8
4.1
7/1
T: G A Osborne
R: Ms L J Meech (57)
7/1
2f Smart Missile x Spirit Of Carbine (Danehill Dancer (IRE))
9
4.8
5/1
T: Logan McGill
R: D W Stackhouse (57)
5/1
10
5.0
25/1
T: B and A McKnight
R: Jarrod Fry (57)
25/1
2f The Factor (USA) x Tantra (Royal Academy (USA))
Race 2 - Bet365 Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.26 (34.98)
Prizemoney: $22,000
1
15/1
T: Matthew Cumani
R: Jordan Childs (57)
15/1
Winning siblings: Wild Fortune,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/1
T: D K Weir
R: H Coffey (57)
5/1
2f Sebring x Ocean Dream (Redoute's Choice )
3
2.3
6/1
T: Luke Oliver
R: D Moor (57)
6/1
2f Reward For Effort x Kobe Queen (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.4
9/10F
T: Will Clarken
R: Craig Williams (57)
9/10F
2f Shamus Award x Joontoo Gemini (NZ) (Deputy Governor (USA))
5
3.6
16/1
T: D K Weir
R: D Yendall (57)
16/1
2f Sebring x Curtana (Exceed And Excel )
6
5.3
15/4
T: A J Vasil
R: Chris Caserta (57)
15/4
2f Moshe x Silver Barbie (Desert King (IRE))
7
6.3
80/1
T: T and K O'Sullivan
R: Jack Hill (57)
80/1
2f Choisir x With Decorum (Savoire Vivre (GB))
Race 3 - Bet365 Protest Payout Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.86 (35.08)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: G M Begg
R: L Nolen (57.5)
11/4
3f Written Tycoon x Pontington (Delago Brom )
Winning siblings: Kwai, Miss Elena,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Uzayli (4)
10/9F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (58)
10/9F
4m Lonhro x Extra Terrestial (Quest For Fame (GB))
3
3.6
9/1
T: L and T Corstens
R: Jye McNeil (58)
9/1
4m Uncle Mo (USA) x First Blossom (USA) (Giant's Causeway (USA))
4
4.2
25/1
T: S V Brown
R: M J Dee (57.5)
25/1
3f Annenkov (IRE) x Heart To Heart (Tale Of The Cat (USA))
5
5.5
14/1
T: James Wardeiner
R: Dean Holland (57.5)
14/1
3f Stryker x Imoras (Exceed And Excel )
6
5.8
11/2
T: Henry Dwyer
R: Michael Poy (55.5)
11/2
3f Written Tycoon x Jive Lady (Distant Music (USA))
7
7.8
50/1
T: B and A McKnight
R: Lewis German (54.5)
50/1
3f Moshe x Sous Chef (Commands )
8
9.0
16/1
T: Ms N Burke
R: D Moor (57.5)
16/1
9
16.0
150/1
T: Ted Grogan
R: Lee Smith (58)
150/1
4m Kaphero x It'smeagain (Black Hawk (GB))
Race 4 - Clsa Mdn Plate (1450m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:27.44 (36.37)
Prizemoney: $22,000
1
Zedda (10)
15/8F
T: C Maher and D Eustace
R: Ben Thompson (56)
15/8F
3f Savabeel x Strategic Answer (Strategic )
Winning siblings: Goldthorn, Lady Highly, Plan Red, Sniper Fire,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2
T: D T O'Brien
R: L Nolen (58)
7/2
3g Star Witness x Eckland (Spinning World (USA))
3
1.5
12/1
T: R K Challis
R: Jarrod Fry (58.5)
12/1
6g Written Tycoon x Morning Session (Rory's Jester )
4
2.7
Longmu (8)
11/4
T: P and P Snowden
R: D Moor (56)
11/4
3f Sebring x Hooness (Exceed And Excel )
5
4.9
11/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (56)
11/2
3f Helmet x Fly Higher (Lonhro )
6
6.7
20/1
T: P W McKenna
R: M J Dee (58.5)
20/1
7
12.7
25/1
T: Dean Krongold
R: D W Stackhouse (58)
25/1
8
13.7
100/1
T: Ms A McCormick
R: Chris Caserta (58.5)
100/1
4g Skilled x Moonlight Miss (Due Sasso )
9
22.7
100/1
T: Ms R Standen
R: J Duffy (58.5)
100/1
5g Soldier's Tale (USA) x Great Tradition (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 5 - Miranda Park Stud Mdn Plate (1850m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:57.46 (35.67)
Prizemoney: $22,000
1
4/6F
T: J P Salanitri
R: M J Dee (56.5)
4/6F
4m Pentire (GB) x Sand Skipper (USA) (Sligo Bay (IRE))
Winning siblings: Dancing Choux,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
30/1
T: G W Egan
R: D Moor (58)
30/1
3g Ilovethiscity x Zero Ice (Danzero )
3
4.0
20/1
T: R J Besanko
R: D W Stackhouse (58)
20/1
3g Bullet Train (GB) x Bitabling (Commands )
4
5.0
7/1
T: D K Weir
R: D Yendall (58)
7/1
3g Reliable Man (GB) x Zaria (NZ) (Zabeel (NZ))
5
5.2
7/1
T: Stephen Edwards
R: J Duffy (58)
7/1
3g Rip Van Winkle (IRE) x Alpine (NZ) (Zabeel (NZ))
6
5.9
8/1
T: C Maher
R: Jack Hill (56)
8/1
3f Teofilo (IRE) x Ave Amina (King's Best (USA))
7
7.2
9/1
T: Clare Cunningham
R: Ms L J Meech (58)
9/1
3g Savabeel x O'Reilly Rose (NZ) (O'Reilly (NZ))
8
8.4
Sagoni (8)
150/1
T: C J Davis
R: Jarrod Fry (56.5)
150/1
5m Real Saga x Caponi (Churchill Downs )
9
20.4
30/1
T: M W Lewis
R: Jye McNeil (58.5)
30/1
6g Clangalang x Centlee (NZ) (Centaine )
Race 6 - Woodside Park Stud (Bm58) (1850m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:55.56 (36.42)
Prizemoney: $18,000
1
15/4
T: Matthew Brown
R: Chelsea Macfarlane (52.5)
15/4
6g Domesday x Falvette (Val Royal (FR))
Winning siblings: Parliament,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/4
T: J F Moloney
R: Jarrod Fry (59)
15/4
4m Magic Albert x Orcades (Flying Spur )
3
2.1
3/1F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: D W Stackhouse (59.5)
3/1F
3f Pierro x Indifferent (Fastnet Rock )
4
2.4
60/1
T: P A Sweeney
R: Dean Holland (54)
60/1
3f Pluck (USA) x Eliane (Red Ransom (USA))
5
2.5
20/1
T: Jamie Edwards
R: Trent Germaine (58)
20/1
9g Al Maher x Boom Time Savings (Secret Savings (USA))
6
3.2
14/1
T: R J Coombes
R: Chris Symons (60)
14/1
4g Anacheeva x Dolphin Serenade (Dolphin Street (FR))
7
6.2
15/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (59)
15/4
3f Von Costa De Hero x Little Dorrit (IRE) (Sadler's Wells (USA))
8
12.2
4/1
T: B A Gentle
R: Jessica Eaton (56.5)
4/1
4m Dr Doute's x Simurgh (Catbird )
Race 7 - Prendergast Earthmoving (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:10.57 (35.87)
Prizemoney: $20,000
1
Goethe (1)
8/11F
T: M C Kent
R: Chelsea Macfarlane (58)
8/11F
4g Bel Esprit x Solarco (Desert Sun (GB))
This nick: 17 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
1.5
5/1
T: B A Gentle
R: Ms L J Meech (56)
5/1
4g Reward For Effort x Palace De Lago (Encosta De Lago )
3
2.3
15/1
T: R J Besanko
R: D Yendall (59)
15/1
4
2.6
7/1
T: Adam McCabe
R: W Egan (57.5)
7/1
5m O'Lonhro x Celtic Bond (Fasliyev (USA))
5
3.4
15/1
T: Luke Oliver
R: D Moor (61)
15/1
5m Red Arrow x Tuckshop Princess (Dehere (USA))
6
5.9
Wahash (4)
15/2
T: Ben Brisbourne
R: L Nolen (58.5)
15/2
3g Phenomenons x Riverside Lass (Noalcoholic (FR))
7
6.0
15/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Chris Symons (56.5)
15/1
3c Medaglia D'Oro (USA) x Starfish (Redoute's Choice )
8
6.7
66/1
T: John R Allen
R: Chris Caserta (56)
66/1
8m Estambul (ARG) x Tilly Tumba (Archway (IRE))
Race 8 - Bet365 Racing Cash Back (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:11.93 (36.14)
Prizemoney: $18,000
1
12/1
T: B and A McKnight
R: Lewis German (59)
12/1
5m Foreplay x Motto's Belle (Bellotto (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
10/1
T: G A Osborne
R: Mikaela Lawrence (57)
10/1
4m Moshe x Lady Lionheart (Lion Hunter )
3
0.6
9/1
T: Matthew Brown
R: D Moor (59)
9/1
6m Reset x Ginspiel (Singspiel (IRE))
4
0.8
4/1
T: A W Waymouth
R: F Alesci (61)
4/1
3f Reward For Effort x Stagerush (Giant's Causeway (USA))
5
1.5
40/1
T: A M Burns
R: Chelsea Hall (54)
40/1
4m Turffontein x Elicit (Woodman (USA))
6
2.3
7/2F
T: R J Blacker
R: Harry Grace (57)
7/2F
7
2.4
15/4
T: Nick Ryan
R: M J Dee (60)
15/4
3f Wanted x Good Times Roll (Exceed And Excel )
8
2.8
Liquido (10)
9/2
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (56.5)
9/2
5m Floral Pegasus x Galatea (Green Line Express (USA))
9
3.5
30/1
T: John R Allen
R: Chris Caserta (59.5)
30/1
7m Bramshaw x Rozsika (Proven Valour )
10
3.7
8/1
T: Ms M Wells
R: Chelsea Macfarlane (58.5)
8/1
4m Decanter (CHI) x Tuscan Blaze (Testa Rossa )
Race 9 - Bet365 Price Guarantee (Bm58) (1450m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:27.14 (36.62)
Prizemoney: $18,000
1
9/2
T: John McArdle
R: Jessica Eaton (59)
9/2
3g Anacheeva x Sensational Spirit (Invincible Spirit (IRE))
Winning siblings: Sensation Ally, Sensational Effort,
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: J E McConachy
R: Ms L J Meech (60)
5/1
5g Magnus x Hop (Snippets )
3
2.3
4/1F
T: M and L Cerchi
R: Chelsea Macfarlane (56)
4/1F
7m Econsul (NZ) x Coffee Delight (Marauding (NZ))
4
2.7
4/1F
T: Andrew Payne
R: Lewis German (58)
4/1F
4g Gonski x Invincible Belle (Invincible Spirit (IRE))
5
4.2
9/2
T: Shay Keating
R: W Egan (60)
9/2
4g Helmet x Majestic Harmony (Encosta De Lago )
6
4.3
60/1
T: B J McCarthy
R: Chris Caserta (55)
60/1
8g Denon (USA) x Shakia (Keltrice )
7
5.3
8/1
T: J F Moloney
R: Chelsea Hall (58)
8/1
4m Equiano (FR) x Portline (Portland Pirate )
8
5.4
25/1
T: Saab Hasan
R: D Yendall (60)
25/1
4g New Approach (IRE) x Miss Presidential (Encosta De Lago )
9
20.4
Revelry (13)
100/1
T: A M Burns
R: Mikaela Lawrence (51)
100/1
7g Decanter (CHI) x Woodcut (Kingston Seattle (USA))
10
28.4
11/1
T: Julieann Lancaster
R: J Duffy (57.5)
11/1
3g Redoute's Choice x So Sharp It Hurts (Fusaichi Pegasus (USA))