Breednet Results

MILDURA - Monday, May 23

Race 1 - Murray Mallee Racing Mdn (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:08.13
Prizemoney: $20,000
1
8/11F
T: Ryan Balfour
R: H Coffey (58.5)
8/11F
2
0.1
So Ard (7)
6/1
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (56.5)
6/1
3
1.4
8/1
T: P A Preusker
R: Ms H McKechnie (58.5)
8/1
4
7.1
4/1
T: D K Weir
R: John Allen (58.5)
4/1
3g Lonhro x Miss Maren (Stravinsky )
5
14.1
10/1
T: N J Dyer
R: Josh Cartwright (58.5)
10/1
6
15.3
50/1
T: Chloe Scown
R: Chelsea Hall (56.5)
50/1
5g Modern Era x Aztec Jewel (Indian Danehill )
7
17.1
16/1
T: Dane Smith
R: D Moor (58.5)
16/1
4g Golden Lake x Flippalusion (Dolphin Street )
Race 2 - Mildura Truck Centre Isuzu Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.18
Prizemoney: $20,000
1
4/11F
T: Ms S Hayes
R: P Gatt (58)
4/11F
2
3.0
11/1
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (58)
11/1
3g Street Sense x White Countess (Danehill Dancer )
3
10.0
11/1
T: J E Hickmott
R: Josh Cartwright (56)
11/1
3f Magnus x Elusive Burst (Elusive City )
4
11.2
8/1
T: D I Dodson
R: Ms H McKechnie (58)
8/1
3g Super Saver x Baggage (Desert Prince )
5
11.7
Myhro (7)
10/1
T: D K Weir
R: H Coffey (56)
10/1
3f Lonhro x Tickle My (Perugino )
6
19.7
66/1
T: D S Archard
R: Brooke Sweeney (54)
66/1
3f Reward For Effort x Mirabel (King's Best )
Race 3 - Be Races Ready Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.47
Prizemoney: $20,000
1
7/4F
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (58.5)
7/4F
3g Choisir x Alpine Club (Model Man )
Winning siblings: Nozawa,
2
5.0
4/1
T: S G Padman
R: S Cahill (58.5)
4/1
5g Good Journey x Broaching (At Talaq )
3
6.8
6/1
T: Kevin Adcock
R: M Pegus (58.5)
6/1
5g Lonhro x Dee Six (Real Quiet )
4
6.9
20/1
T: Ms J Duncan
R: H Coffey (58.5)
20/1
5g Green Perfume x Silk Route (Spinning World )
5
7.0
15/4
T: J R Searle
R: Josh Cartwright (58.5)
15/4
4g Mint Lane x Ambolene (Bellotto )
6
7.1
5/1
T: M J Cerchi
R: D Moor (58.5)
5/1
3g Street Cry x Valourina (Snippets )
7
9.6
16/1
T: D S Archard
R: Brooke Sweeney (54.5)
16/1
6m Desert Sun x Gold Delta (Encosta De Lago )
8
17.6
30/1
T: Chloe Scown
R: Chelsea Hall (56.5)
30/1
9
21.9
30/1
T: T D Kelly
R: John Allen (58.5)
30/1
4g Conatus x Plot And Scheme (Last Tycoon )
Race 4 - Trentham Estate Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.59
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (56)
11/4
2g Good Journey x Broaching (At Talaq )
Winning siblings: Classic Cameo, Wild Journey,
2
0.2
11/1
T: Patrick Payne
R: S Cahill (58.5)
11/1
3g Hussonet x Kuri Bay (Summer Squall )
3
2.2
20/1
T: T D Kelly
R: John Allen (58.5)
20/1
4g Testa Rossa x Vestry (Marscay )
4
2.4
8/1
T: D K Weir
R: D Moor (56.5)
8/1
3f Oratorio x Star Leader (Galileo )
5
2.5
4/1
T: D K Weir
R: Ms C Puls (56.5)
4/1
3f Savabeel x Star Charm (Cape Cross )
6
4.2
30/1
T: Noel Watson
R: Ms M Hagley (56.5)
30/1
7
5.0
15/1
T: P A Jones
R: Josh Cartwright (56.5)
15/1
6m Ne Coupez Pas x Newdale (New Regent )
8
6.0
5/2F
T: Ms J Duncan
R: H Coffey (56.5)
5/2F
5m Dangerous x Where's Mallan (Cogitate )
9
8.0
13/2
T: D I Dodson
R: Ms H McKechnie (56.5)
13/2
5m De Beers x Hill Sea (Mustin Lake )
10
11.7
60/1
T: B L Broadstock
R: J Keating (58.5)
60/1
4g Big Brown x Volantis (Flying Spur )
11
13.2
16/1
T: Frank Conlan
R: Brooke Sweeney (56.5)
16/1
Race 5 - The Bottle-O (Bm58) (2000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:07.29
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: C V Kelly
R: Josh Cartwright (58)
12/1
6g Street Sense x Vocabulary (Encosta De Lago )
2
0.1
13/8F
T: S Fliedner
R: H Coffey (61.5)
13/8F
4g Written Tycoon x Vatana (Maldini )
3
0.6
9/1
T: Nathan Hobson
R: Chelsea Hall (56)
9/1
5g Sebring x Danedina (Danehill Dancer )
4
1.1
14/1
T: J E Hickmott
R: Ms G Cartwright (55)
14/1
5g Choisir x A Right Royal Miss (Royal Academy )
5
2.8
6/1
T: T D Kelly
R: John Allen (60)
6/1
6g Excites x Lady Jaguar (Last Tycoon )
6
4.8
4/1
T: P A Preusker
R: Ms H McKechnie (58)
4/1
4g Kaphero x Miss Nightingale (Strategic )
7
4.9
8/1
T: B A Charry
R: Brooke Sweeney (58)
8/1
8
5.1
12/1
T: K J Kelly
R: M F Poon (56.5)
12/1
8g Seul Amour x Cossack Anthem (Cossack Warrior )
9
9.6
60/1
T: G R McQueen
R: Ms C Puls (54)
60/1
9g Umatilla x The Rossa (Dehere )
10
10.6
11/1
T: J W Maxwell
R: B Vale (54)
11/1
6m Brief Truce x Danehillcait (Danehill )
Race 6 - Euston Club Resort (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:12.89
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: S Fliedner
R: H Coffey (59)
9/4
4g Keltrice x Truly Diamonds (True Version )
Winning siblings: Diamondconi, Sharp As Ice,
2
0.8
15/8F
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (58)
15/8F
4m Turffontein x Walvis Bay (Cape Cross )
3
2.6
Canelo (2)
7/1
T: M J Cerchi
R: D Moor (60.5)
7/1
4
2.7
4/1
T: C V Kelly
R: Josh Cartwright (59.5)
4/1
4g Commands x Boca Chita (Elusive Quality )
5
2.8
9/1
T: P A Preusker
R: Ms H McKechnie (57.5)
9/1
4g Bushranger x Vanity Sky (Mossman )
6
2.9
40/1
T: Nathan Hobson
R: J Keating (58)
40/1
5g Redente x Kellyn Rose (Proven Valour )
7
3.6
60/1
T: B A Murray
R: Ashley Doyle (58)
60/1
7g Manner Hill x Imposing Choice (Lake Coniston )
8
3.8
20/1
T: J K Castleman
R: M Pegus (59.5)
20/1
Race 7 - Sunraysia Daily (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:00.12
Prizemoney: $16,000
1
13/4
T: J E Hickmott
R: Ms G Cartwright (58.5)
13/4
5m God's Own x Love To Dance (Citidancer )
Winning siblings: Ebor, Party Crasher, Quality Coup,
2
0.3
11/1
T: Nathan Hobson
R: Ms M Hagley (57)
11/1
4m Testa Rossa x Elle's Decree (Red Ransom )
3
0.4
8/1
T: B A Murray
R: Ashley Doyle (57.5)
8/1
6g Magnus x Discretionary (Hurricane Sky )
4
0.7
10/1
T: P A Preusker
R: Ms H McKechnie (59.5)
10/1
4g Testafiable x Canally Lass (Commands )
5
1.1
25/1
T: Colette Cooper
R: M F Poon (56)
25/1
7g Face Value x Citidollar (Citidancer )
6
1.3
5/1
T: Noel Watson
R: H Coffey (56.5)
5/1
5m Giacosa x Strange Lady (Distorted Humor )
7
2.0
20/1
T: J K Castleman
R: Brooke Sweeney (57.5)
20/1
4g Husson x Broadway (Desert Prince )
8
3.3
30/1
T: N J Dyer
R: Josh Cartwright (57)
30/1
9
4.5
11/2
T: Joshua Julius
R: John Allen (58.5)
11/2
10
4.6
Ahsha (8)
9/1
T: D S Archard
R: M Pegus (57)
9/1
3f Primus x Street Goddess (Street Cry )
300
0.0
11/4F
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (60)
11/4F
Race 8 - Swan Hill Cup 12/6 (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:17.90
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: T D Kelly
R: Ms H McKechnie (59)
9/1
4g Kaphero x Magela Dream (Rory's Jester )
Winning siblings: Kapgun, St Carlingwood,
2
0.2
9/2F
T: Rhys Archard
R: Brooke Sweeney (56)
9/2F
6m Magnus x Queen Mary (General Nediym )
3
0.4
Jaffar (1)
15/2
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: B Vale (61)
15/2
7g Al Maher x Palace Engagement (Magic Ring )
4
2.6
11/1
T: Nathan Hobson
R: J Keating (59)
11/1
5g De Beers x Look Jonathan (Armidale )
5
3.4
15/1
T: Nathan Hobson
R: M Pegus (60.5)
15/1
3g Tickets x Intimate Affair (Vettori )
6
5.6
7/1
T: Patrick Payne
R: Josh Cartwright (61)
7/1
3g Lope De Vega x Fudge Delight (Lago Delight )
7
6.4
14/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Ms G Cartwright (53)
14/1
5g Artie Schiller x Partywave (Hurricane Sky )
8
6.9
30/1
T: Ms J Duncan
R: H Coffey (55)
30/1
6m Green Perfume x Cogmagic (Cogitate )
9
7.4
9/1
T: Nathan Hobson
R: Ms M Hagley (58.5)
9/1
5g Dylan Thomas x Shimmy (Royal Academy )
10
7.8
80/1
T: Tammy Pretlove
R: Ms C Puls (56.5)
80/1
6g Magnus x Curzon Place (Marscay )
11
8.3
Henshaw (11)
13/2
T: M J Cerchi
R: D Moor (57.5)
13/2
7g Ad Valorem x Huit (Octagonal )
12
11.0
7/1
T: Ms M Ballantine
R: Chelsea Hall (55.5)
7/1
13
21.0
7/1
T: D K Weir
R: John Allen (61)
7/1
3c Super Saver x Risingdane (Danzero )