Breednet Results

MOE - Sunday, May 31

Race 1 - Latrobe City Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:14.55
Prizemoney: $15,000
1
Irada (6)
13/4F
T: M G Price
R: Regan Bayliss (56)
13/4F
2f Iffraaj x Coupon (Carnegie )
Winning siblings: Docket, Far Out,
2
0.2
7/1
T: C and C Alderson
R: B Higgins (58)
7/1
2g Hard Spun x Metung Belle (Viscount )
3
0.4
13/2
T: Shea Eden
R: I Gundogdu (56)
13/2
2f Stryker x Strata Title (Strategic )
4
1.1
7/1
T: Patrick Payne
R: Jordan Childs (56)
7/1
2f Reaan x Golden Bridge (Gold Brose )
5
1.9
4/1
T: D R Brideoake
R: D W Stackhouse (58)
4/1
6
3.6
Cuckoo (5)
9/2
T: J A O'Shea
R: Patrick Moloney (56)
9/2
2f Street Cry x Fantail (Lear Fan )
7
4.6
16/1
T: Leigh Childs
R: Ben Thompson (56)
16/1
2g Foreplay x Golden Gabrielle (Golden Snake )
8
6.9
16/1
T: R E Laing
R: N Callow (58)
16/1
2c Pentire x Fabianska (Danehill )
9
26.9
8/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: J Noonan (56)
8/1
2f Starcraft x Country Lodge (Grand Lodge )
Race 2 - Strathayr Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:00.81
Prizemoney: $15,000
1
13/2
T: Paul Worthington
R: D W Stackhouse (58)
13/2
3g Lago Delight x Annie's Courage (Rory's Power )
Winning siblings: Iloveannie,
2
0.8
1/1F
T: Ms M Wells
R: D Gauci (56)
1/1F
3f Gonski x Lila Jean (Toy Pindarri )
3
2.6
8/1
T: S P Nichols
R: Ben Thompson (54)
8/1
3f Shaft x Estee Etoile (Last Tycoon )
4
3.5
9/1
T: Ms A Bennett
R: Jordan Childs (56)
9/1
5
4.2
8/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Regan Bayliss (56)
8/1
3f Desert King x Gidleigh Park (Westbridge )
6
4.4
11/2
T: C and C Alderson
R: B Higgins (56)
11/2
7
9.4
12/1
T: S P Nichols
R: Patrick Moloney (56)
12/1
3f Any Given Saturday x Rosalba (Encosta De Lago )
8
11.4
25/1
T: Murray Johnson
R: J Benbow (56)
25/1
3f Kaphero x Crimson Code (Redoute's Choice )
Race 3 - Monacellars Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:41.78 (38.68)
Prizemoney: $15,000
1
7/4F
T: Todd Balfour
R: Regan Bayliss (58.5)
7/4F
3g Reaan x Otravez (Redoute's Choice )
2
0.1
9/2
T: B and J Purcell
R: J C Bates (58.5)
9/2
3
1.6
40/1
T: Patrick Payne
R: Jordan Childs (58.5)
40/1
3g Bianconi x Dolphin Express (Dolphin Street )
4
1.7
Taraji (14)
10/1
T: Ms J Mawer
R: P Keane (56.5)
10/1
5m Bramshaw x Concert Girl (Danehill Dancer )
5
1.9
5/2
T: L Xuereb
R: Patrick Moloney (56.5)
5/2
3f Mutawaajid x Waheeda (Danewin )
6
2.2
40/1
T: M S Hibbs
R: D W Stackhouse (56.5)
40/1
3f Casino Prince x Fletching (Snippets )
7
3.2
100/1
T: R J Besanko
R: C A Robertson (58.5)
100/1
7g Delzao x Cornbread (Rubiton )
8
6.4
Retold (13)
50/1
T: Billy Stockdale
R: Brandon Stockdale (56.5)
50/1
4m Soldier's Tale x Spice Dancer (Danehill Dancer )
9
6.5
50/1
T: Ms J Mawer
R: Jarrod Fry (58.5)
50/1
4g Thorn Park x Night Mare (Mercury )
10
6.6
13/2
T: P J White
R: N Callow (58.5)
13/2
11
6.7
50/1
T: L J Bell
R: J Benbow (58.5)
50/1
12
7.1
12/1
T: Mark C Webb
R: B Higgins (58.5)
12/1
3g Testa Rossa x Native Song (Mellifont )
13
22.1
66/1
T: M E Templeton
R: R N Booth (58.5)
66/1
5g Royal Academy x Haya Nyako (Fasliyev )
Race 4 - Gippsland Motor Group Hcp (58) (1000m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(6) Time: 1:00.37
Prizemoney: $15,000
1
40/1
T: D J Connors
R: J Benbow (55.5)
40/1
4m Keep The Faith x Sea Frolic (Dolphin Street )
2
1.5
5/2F
T: John Pascoe
R: D W Stackhouse (60)
5/2F
4g Legal Opinion x La Noria (Last Tycoon )
3
1.7
7/1
T: W J Wood
R: Dylan Dunn (58)
7/1
6g Primus x Moulage (Rubiton )
4
1.8
11/2
T: Ms R Waymouth
R: Ms J Payne (55)
11/2
4m Magnus x Miss Occhilupo (Octagonal )
5
2.3
3/1
T: R J Besanko
R: B Higgins (59.5)
3/1
6h Commands x Special Test (Octagonal )
6
3.8
15/2
T: Ms E Haworth
R: J Duffy (58)
15/2
4g Marwina x Labbra Zucchero (Bianconi )
7
4.0
30/1
T: Rick Pinsent
R: P Keane (54.5)
30/1
8
5.0
11/1
T: L Xuereb
R: Patrick Moloney (56)
11/1
5m Polish Laughter x Forever (Pasakos )
9
6.5
15/1
T: Tara Taggart
R: J Noonan (60)
15/1
10
6.6
66/1
T: Ms B Schreuder
R: M Carson (54)
66/1
7m Al Samer x Fortunato (Helissio )
11
6.8
20/1
T: Peter Ioannou
R: Brandon Stockdale (53.5)
20/1
6g Primus x Ruby Wedding (Rubiano )
12
10.0
20/1
T: P G Carey
R: R N Booth (56)
20/1
Race 5 - L V Express (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:07.41
Prizemoney: $15,000
1
7/1
T: A W Noonan
R: J Noonan (59)
7/1
5m All Chatter x Ravensgold (Rechabite )
Winning siblings: Havran, Raven's Blaze,
2
0.5
Sheree (12)
5/1
T: Ms C Heffernan
R: I Gundogdu (58)
5/1
3f Danerich x Stage Crossing (Lacryma Cristi )
3
1.5
6/1
T: Wez Hunter
R: N Callow (59.5)
6/1
5m Zupaone x Early Bird (Karaman )
4
2.7
3/1F
T: Anthony Cosgriff
R: D W Stackhouse (58.5)
3/1F
3f Hard Spun x Sandton (Johannesburg )
5
5.5
10/1
T: P G Moody
R: Regan Bayliss (58.5)
10/1
3f Hard Spun x Material Mover (Success Express )
6
5.7
7/2
T: Ms W Kelly
R: Patrick Moloney (58.5)
7/2
4m Stratum x Jest Dreamin' (Rory's Jester )
7
6.7
16/1
T: Andrew Murray
R: B Higgins (59)
16/1
6m Face Value x Induct (Spartacus )
8
8.9
30/1
T: Jackson Pallot
R: Jordan Childs (58)
30/1
9
10.2
40/1
T: S G Noble
R: Samantha Noble (55)
40/1
5m Exceed And Excel x Impeach (Viscount )
10
10.3
25/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Jarrod Fry (58)
25/1
5m Librettist x Azure (Kingfisher Mill )
11
14.0
11/1
T: Cameron Templeton
R: R N Booth (58)
11/1
4m Magnus x Vegas Show (Keltrice )
12
14.1
9/1
T: A L Douch
R: Brandon Stockdale (57)
9/1
3f Hidden Dragon x Bouchette (Canny Lad )
13
16.1
40/1
T: Ms U Clarke
R: D Gauci (57.5)
40/1
5m Gonski x Balagio (Cryptoclearance )
Race 6 - Noels Panels Hcp (58) (1200m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(7) Time: 1:14.28 (35.72)
Prizemoney: $15,000
1
Bomarzo (15)
80/1
T: S G Noble
R: Samantha Noble (55.5)
80/1
6g Strategic x Villa Lante (Filante )
2
0.2
11/4F
T: W G Cooper
R: Beau Mertens (55.5)
11/4F
5m Red Ransom x Luminata (Zabeel )
3
2.0
20/1
T: Peter Jaques
R: B Higgins (58)
20/1
6m Apologia x Reminded (Desert Style )
4
2.3
5/1
T: Ms W Kelly
R: Brandon Stockdale (58)
5/1
5g Stratum x Jest Dreamin' (Rory's Jester )
5
2.6
20/1
T: Julie Scott
R: Jarrod Fry (57.5)
20/1
6m Elusive Quality x Osprey (Silver Hawk )
6
3.4
20/1
T: G Eurell
R: Ms J Payne (56)
20/1
5m Ukok Warrior x Mrs Hogan (Canadian Silver )
7
3.5
16/1
T: Ms E Haworth
R: Ben Thompson (56.5)
16/1
8
3.6
25/1
T: Ms D Smith
R: C A Robertson (59)
25/1
4g Manner Hill x Palace Jester (Happy Giggle )
9
3.8
6/1
T: B J McCarthy
R: N Callow (60)
6/1
5g Regal Shot x Our Siena (Snippets )
10
3.9
3/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: Jordan Childs (58)
3/1
3f Flying Spur x Trespass (Lonhro )
11
4.6
20/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: D W Stackhouse (60)
20/1
5g O'Reilly x Rationable (Housebuster )
12
7.4
20/1
T: Luke Oliver
R: Jacob Rule (59.5)
20/1
4g Host x She Lago (Encosta De Lago )
13
9.4
Rokeby (17)
40/1
T: Tabitha Cunningham
R: F Alesci (58)
40/1
7g Blevic x Winter's Tale (Water Mill )
14
15.4
11/1
T: G A Osborne
R: Patrick Moloney (58.5)
11/1
5g Testafiable x Chardonnay And Ice (Southern Appeal )
Race 7 - S & S Equipment Hire Hcp (58) (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(7) Time: 1:41.74
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: Byron Cozamanis
R: C A Robertson (55.5)
6/1
4m Commands x Nusa Dua (Encosta De Lago )
Winning siblings: Apollo, Bali, Jenja, Jimbaran, Resort,
2
2.0
10/1
T: Jerome Hunter
R: D W Stackhouse (60)
10/1
4g Bel Esprit x Dolphin Dance (Dolphin Street )
2018 MM Gold Coast March Yearling Sale
$32,500
Vendor: Tullyard Boodua Qld
Buyer: Alchemy Racing Syndications
3
6.0
13/2
T: Peter Gelagotis
R: N Callow (60)
13/2
6g Commands x Canadian Heights (Canadian Silver )
4
8.2
8/1
T: F G Finnegan
R: Ben Thompson (58)
8/1
5g Forestry x Princess Meadowlak (Meadowlake )
5
8.4
20/1
T: M E Templeton
R: J Benbow (57)
20/1
6m Al Maher x French Frenzy (Volksraad )
6
10.4
20/1
T: Luke Oliver
R: Jacob Rule (58)
20/1
5g Domesday x Resplendent (Bluebird )
7
10.6
6/1
T: S B Laming
R: Patrick Moloney (60)
6/1
6g Citi Habit x Mrs Cross (Cape Cross )
8
11.9
12/1
T: Leigh Childs
R: B Higgins (59.5)
12/1
9
12.9
25/1
T: R J Besanko
R: P Keane (59.5)
25/1
6g Commands x Mnemosyne (Encosta De Lago )
10
15.6
25/1
T: Kelvin Southey
R: Beau Mertens (57)
25/1
4g Rakti x Sounds Positive (Sound Reason )
11
15.7
8/1
T: K E Horobin
R: D Adam (59.5)
8/1
4g Estambul x True Cavern (Lion Cavern )
12
17.2
9/2F
T: G Eurell
R: Ms J Payne (58)
9/2F
4g Court Of Jewels x Permeate (Northern State )
13
27.2
15/1
T: M Sell
R: Jordan Childs (57.5)
15/1
5m Danbird x La Belle Fille (Personal Flag )
Race 8 - The Win Network (Bm64) (2050m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(7) Time: 2:12.63
Prizemoney: $15,000
1
Abichi (14)
9/2
T: Ms A Bennett
R: J Benbow (54.5)
9/2
4m Statue Of Liberty x Ameya (Dolphin Street )
Winning siblings: Valletta Belle,
2
1.0
12/1
T: C Maher
R: I Gundogdu (56)
12/1
4m Rock Of Gibraltar x Sans Lee (Strategic )
3
1.8
4/1F
T: Jackson Pallot
R: Patrick Moloney (59)
4/1F
7g Promontory Gold x Eedaans (Snaadee )
4
2.7
Skyfire (10)
8/1
T: Ms A Johnston
R: J Noonan (58)
8/1
3g Testa Rossa x Skye Gold (Galileo )
5
3.5
15/1
T: Todd Balfour
R: Regan Bayliss (59)
15/1
4g Show A Heart x La Jaconde (Stravinsky )
6
3.7
30/1
T: R J West
R: P Keane (54.5)
30/1
8g Umatilla x Ledger Lass (Consolidate )
7
5.2
30/1
T: Malcolm Hill
R: Brandon Stockdale (52)
30/1
8
5.7
11/2
T: John Pascoe
R: D W Stackhouse (58.5)
11/2
6g Legal Opinion x Frontiers (Jade Hunter )
9
10.2
20/1
T: B J Turner
R: C A Robertson (59)
20/1
6g Artie Schiller x Lobo (Palace Music )
10
11.2
20/1
T: Leigh Childs
R: D Adam (58)
20/1
3g Sir Percy x Bikini (Stark South )
11
11.9
16/1
T: B J McCarthy
R: Juana Andreou (56)
16/1
6g Canny Lad x Verse (Quest For Fame )
12
16.4
50/1
T: J T Kilgower
R: M Carson (54)
50/1
6g Danbird x Aperto (Grosvenor )
13
18.4
15/1
T: Cameron Templeton
R: R N Booth (60)
15/1
6g Delago Brom x Imperial Trisk (Nabirpour )
14
22.4
8/1
T: Mark Loft
R: Dylan Dunn (55)
8/1
15
32.4
10/1
T: M M Laurie
R: J Duffy (57)
10/1
4g Don Eduardo x Contemplate (Shannon )