Breednet Results

MOE - Monday, January 16

Race 1 - L V Electrical Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:06.17 (35.64)
Prizemoney: $20,000
1
60/1
T: Ms S Trolove
R: Chris Caserta (56)
60/1
3g Kaphero x Nixie's New Shoes (Happy Giggle )
Winning siblings: Game Of Chance,
2
0.8
7/4F
T: Shea Eden
R: J Benbow (58)
7/4F
3c Statue Of Liberty (USA) x Mrs McVoom (Aussie Rules (USA))
3
1.0
7/1
T: M G Price
R: M J Dee (58)
7/1
3g Star Witness x Miskish (Fastnet Rock )
4
1.7
11/1
T: J W Bridgman
R: M J Walker (56)
11/1
3f Gonski x Jury (Legal Opinion )
5
2.9
7/1
T: Mark C Webb
R: A Lynch (56)
7/1
6
3.1
Dezuri (10)
9/2
T: S J Webb
R: Ben Thompson (56)
9/2
3f Denman x Delovely (Canny Lad )
7
3.2
50/1
T: M Beer and M Hinton
R: Ryan Maloney (58)
50/1
3g Stryker x Great Act (USA) (Seeking The Gold (USA))
8
3.5
9/2
T: J P Salanitri
R: Dean Holland (56)
9/2
3f Bernardini (USA) x Pirate Rose (Al Hareb (USA))
9
7.5
60/1
T: Marcus Fahler
R: Ms N Beriman (56)
60/1
3f Astronomer Royal (USA) x Bella Jinsky (Encosta De Lago )
10
11.3
Takuma (5)
40/1
T: Jackson Pallot
R: Jarrod Fry (58)
40/1
3g Commands x Before The Present (Hussonet (USA))
11
12.5
20/1
T: Ms C Martindale
R: C Newitt (58)
20/1
3g Turffontein x Bright Talk (Green Desert (USA))
Race 2 - Autoboss Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.70 (34.88)
Prizemoney: $20,000
1
5/2
T: Ms C Alderson
R: Jye McNeil (58.5)
5/2
4g Bel Esprit x Kirvinsky (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Approach Me, Miss Vixen,
2
2.8
10/1
T: L and T Corstens
R: M J Walker (56.5)
10/1
4m Starcraft (NZ) x Shantreusse (Danehill (USA))
3
3.2
80/1
T: Ms C Boyd
R: D Gauci (58.5)
80/1
5g Kaphero x Night's Upon Us (Military Plume (NZ))
4
3.2
11/1
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (58.5)
11/1
4g Wanted x Aquatint (Supremo (USA))
5
3.7
7/1
T: Byron Cozamanis
R: Chris Caserta (54.5)
7/1
4m Stryker x Our Sistine (Peintre Celebre (USA))
6
4.2
20/1
T: Mark C Webb
R: Beau Mertens (56.5)
20/1
4m Equiano (FR) x Smytzer's Thunder (Thunder Gulch (USA))
7
4.6
16/1
T: Ms A Blackburn
R: Jarrod Fry (56.5)
16/1
4m Chatline x Perugino's Pearl (Perugino (USA))
8
5.6
80/1
T: M T Binney
R: Gary Phillips (56.5)
80/1
5m Publishing x Dodgette (Dodge )
9
5.7
100/1
T: M E Templeton
R: Ms N Beriman (56.5)
100/1
4m Sharkbite x Coldazice (Nuclear Freeze (USA))
10
6.1
60/1
T: S Reynolds
R: J Benbow (56.5)
60/1
4m Reward For Effort x Linger (Palace Music (USA))
11
6.2
Filius (2)
11/8F
T: R W Harrison
R: J R Todd (58.5)
11/8F
4g Magnus x Wingasinga (Black Hawk (GB))
12
8.7
50/1
T: Kate Beadel
R: Brandon Stockdale (56.5)
50/1
4m Grey Swallow (IRE) x Forget It (Dolphin Street (FR))
Race 3 - Winning Edge Presentations Mdn (2050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:08.28 (37.08)
Prizemoney: $20,000
1
Triband (14)
7/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M J Dee (55)
7/2
3f Fastnet Rock x Three Rainbows (IRE) (Kingmambo (USA))
Winning siblings: Binnacle, Jenni's Rainbow,
2
2.8
5/2F
T: G Eurell
R: Ms N Beriman (56.5)
5/2F
4m Host (CHI) x A Right Royal Miss (Royal Academy (USA))
3
5.3
14/1
T: J W Bridgman
R: Beau Mertens (58.5)
14/1
4g Street Sense (USA) x Marheta (Al Maher )
4
7.0
30/1
T: L Xuereb
R: Jarrod Fry (58.5)
30/1
4g Reset x Chamour (Rock Of Gibraltar (IRE))
5
11.0
16/1
T: A L Douch
R: Brandon Stockdale (56.5)
16/1
5m God's Own x Encargo (Encosta De Lago )
6
12.2
15/4
T: L Xuereb
R: Ms L J Meech (58.5)
15/4
4g Reaan x Hathrah (NZ) (Zabeel (NZ))
7
12.3
8/1
T: Henry Dwyer
R: M J Walker (55)
8/1
3f Testa Rossa x Fasliyev Dancer (Fasliyev (USA))
8
12.8
80/1
T: G C Strang
R: B Higgins (56.5)
80/1
9
14.3
Cherub (8)
5/1
T: Heath Conners
R: Thomas Sadler (56.5)
5/1
10
15.1
80/1
T: C G Murray
R: J R Todd (58.5)
80/1
4g Stormhill x Joyance (Jugah (USA))
11
22.1
Ophidia (13)
150/1
T: A Rosolini
R: J Benbow (55)
150/1
3f Testafiable x Hissing Benbara (Golden Snake (USA))
12
30.1
66/1
T: C V Kelly
R: A Lynch (57)
66/1
3g I Am Invincible x Sister Samantha (Encosta De Lago )
13
60.1
80/1
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (58.5)
80/1
4g Hard Spun (USA) x Scrape The Paint (Perugino (USA))
Race 4 - Classicbet.Com.Au Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.10 (35.88)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: Todd Balfour
R: Juana Andreou (54.5)
7/2
3f Golden Snake (USA) x Gold Patriot (Made Of Gold (USA))
Winning siblings: Accomplished, Super Gold, Swoopy Coupe,
2
2.8
8/11F
T: C Maher
R: Ms L J Meech (56.5)
8/11F
3f Sebring x Kathern's Cat (USA) (Catienus (USA))
3
2.9
20/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: M J Dee (56.5)
20/1
3f Casino Prince x Stellamac (Mull Of Kintyre (USA))
4
11.8
20/1
T: M Beer and M Hinton
R: Ryan Maloney (58)
20/1
5
15.1
15/2
T: Ms N Burke
R: B Higgins (56.5)
15/2
3f Husson (ARG) x Stratance (Stratum )
6
17.3
25/1
T: C A Balfour
R: D Gauci (58)
25/1
4m Bushranger (IRE) x No Whisper (Turtle Island (IRE))
7
18.6
25/1
T: Ms C Martindale
R: Chris Caserta (56)
25/1
4m Easy Choice x Smokin' Indian (Grand Royale (USA))
8
21.3
16/1
T: Richard Laming
R: C Newitt (56.5)
16/1
3f Northern Meteor x Isn't It Delicious (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
9
21.4
Suri (4)
100/1
T: R Cluning
R: J R Todd (58)
100/1
8m Niello x Tomarg (Lord Seymour (IRE))
10
25.9
200/1
T: C G Murray
R: J Benbow (58)
200/1
5m Guillotine (NZ) x Driving Rein (NZ) (Volksraad (GB))
11
31.9
100/1
T: Ms D Wynne
R: Ms S Wynne (58)
100/1
4m Haradasun x Assertive Belle (Lure (USA))
Race 5 - Monacellars (Bm58) (1100m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:05.76 (35.48)
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: G R Mallinson
R: Nathan Punch (59.5)
5/2F
7g Danbird x Belle Zeddaan (Keltrice )
Winning siblings: Jive Music, Just Dash On,
2
2.3
11/4
T: T A Scanlon
R: Stephen Brown Jnr (60)
11/4
3
3.6
20/1
T: L J Bell
R: Jack Martin (57)
20/1
6g Statue Of Liberty (USA) x Cousine (Anabaa (USA))
4
4.2
9/1
T: M Farrugia
R: Brandon Stockdale (59)
9/1
7g Soldier's Tale (USA) x Maple Opera (NZ) (St. Hilarion (USA))
5
4.4
30/1
T: Paul Worthington
R: Chris Caserta (52.5)
30/1
9g Chosen Light x Miss Marsha (Swamp King (USA))
6
6.2
Lager (6)
9/1
T: Ms W Kelly
R: B Higgins (59)
9/1
3g De Beers (NZ) x Poetic Faith (Keep The Faith )
6
6.2
4/1
T: Peter Gelagotis
R: C Newitt (59)
4/1
5g All American x The Look Of Love (Danehill Dancer (IRE))
8
7.9
11/1
T: S Reynolds
R: Jarrod Fry (57)
11/1
6g Written Tycoon x Linger (Palace Music (USA))
9
8.7
100/1
T: Ms S Cunningham
R: J R Todd (56)
100/1
6g Mutawaajid x Najar (Secret Savings (USA))
10
10.7
16/1
T: Craig Anderson
R: Paddy Pilley (57)
16/1
5g Niello x Who's Ya Missus (Rohatyn (NZ))
Race 6 - Stirloch (Bm58) (1100m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:05.95 (35.14)
Prizemoney: $16,000
1
20/1
T: E V Musgrove
R: A Lynch (61)
20/1
6m El Hermano (NZ) x Penash (NZ) (Pentire (GB))
Winning siblings: El Nino, Garden Of Gold, Riley's Rocket,
2
2.0
7/2
T: R D Griffiths
R: M J Allen (61)
7/2
6m Churchill Downs x Miss Academic (Royal Academy (USA))
3
2.8
11/2
T: Ms M Croston
R: Jack Martin (56.5)
11/2
4
5.7
10/1
T: D J Connors
R: Boris Thornton (57)
10/1
8m Marmottan x Verdelho (Strategic )
5
5.8
9/2
T: Mark C Webb
R: Beau Mertens (60.5)
9/2
5m Any Given Saturday (USA) x Kirbs (Perugino (USA))
6
6.0
Rayhan (9)
16/1
T: D J Williams
R: Ben Thompson (56.5)
16/1
8m God's Own x Sunshine Power (NZ) (Fuji Kiseki (JPN))
7
6.2
11/2
T: J C Griffiths
R: B Higgins (59.5)
11/2
4m Magnus x Kitty Manhattan (Hold That Tiger (USA))
8
6.4
100/1
T: S Reynolds
R: R N Booth (54.5)
100/1
9
10.2
80/1
T: Rick Pinsent
R: Ms J Da Rose (54.5)
80/1
10
10.9
3/1F
T: M G Phillips
R: Stephen Brown Jnr (59.5)
3/1F
5m Lonhro x Saddler's Silk (Barathea (IRE))
Race 7 - Win Network Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:12.34
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: Ms P Hickey
R: R N Booth (55)
11/2
4m Dane Shadow x Table Mesa (USA) (Comic Strip (USA))
Winning siblings: La Bandita,
2
3.8
6/4F
T: Ms N Burke
R: B Higgins (58)
6/4F
3
4.1
4/1
T: Peter Gelagotis
R: C Newitt (57.5)
4/1
5g Exceed And Excel x Star Of Crown (Beautiful Crown (USA))
4
5.5
9/2
T: A J Cummings
R: M J Dee (58.5)
9/2
4m Medaglia D'Oro (USA) x Mysterious Light (Fantastic Light (USA))
5
7.3
14/1
T: Luke Oliver
R: Jack Martin (57.5)
14/1
4g Shocking x Lodge Place (NZ) (Lord Ballina )
6
8.0
16/1
T: Andrew Noblet
R: Thomas Sadler (58.5)
16/1
4g All American x Debra's Joy (Danehill (USA))
7
9.5
40/1
T: P W Boag
R: Brandon Stockdale (56)
40/1
5m Presence x Almoner (Zorro's Lad )
8
10.8
12/1
T: Jackson Pallot
R: Jye McNeil (56.5)
12/1
4m Turffontein x Mintaka (Desert King (IRE))
9
11.3
30/1
T: M G Phillips
R: Chris Caserta (52)
30/1
5m Commands x Zagazig (NZ) (Faltaat (USA))
Race 8 - S&S Equipment Hire (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:38.36 (36.64)
Prizemoney: $16,000
1
7/2
T: Gary Cluning
R: A Lynch (60)
7/2
7g Dangerous x Sister Spin (Ashkalani (IRE))
Winning siblings: Dangerous Sister, Dizzy Belle,
2
0.8
14/1
T: C G Murray
R: J Benbow (57)
14/1
6m Moscow Ballet (IRE) x Daam Lies (Mukddaam (USA))
3
0.9
25/1
T: Richard Laming
R: C Newitt (55)
25/1
4m Ready's Image (USA) x Mrs Shine (Marquetry (USA))
4
1.0
6/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: M J Allen (58)
6/1
8g Arazi (USA) x Arteo (Desert Style (IRE))
5
2.9
20/1
T: Yvonne Harvey
R: B Higgins (57)
20/1
5g Manhattan Rain x Light Sweeper (End Sweep (USA))
6
3.1
30/1
T: Ms M Murray
R: Paddy Pilley (52)
30/1
7m Written Tycoon x Moella (Regal Classic (CAN))
7
7.6
10/1
T: C F Butcher
R: Ben Thompson (59)
10/1
4g Host (CHI) x Soorena (Encosta De Lago )
8
8.4
9/4F
T: M J Cerchi
R: Jack Martin (58)
9/4F
6m Econsul (NZ) x Coffee Delight (Marauding (NZ))
9
9.4
16/1
T: Ms A Bennett
R: Nathan Punch (51)
16/1
10
10.9
30/1
T: E V Musgrove
R: Jye McNeil (57)
30/1
7g High Chaparral (IRE) x The Lions Roar (NZ) (Western Symphony (USA))
11
16.0
8/1
T: N G Eades
R: Chris Caserta (54.5)
8/1
6g Elvstroem x Wee Causeway (Giant's Causeway (USA))
12
16.1
100/1
T: E V Musgrove
R: Jake Bayliss (55.5)
100/1
8g Elvstroem x Mont Fay (NZ) (Montjeu (IRE))
13
17.2
25/1
T: M Gilmore
R: Brandon Stockdale (58.5)
25/1
5g Teofilo (IRE) x Nusa Dua (Encosta De Lago )