Breednet Results

MOREE - Thursday, July 20

Race 1 - Caretaker's Mdn Hcp (950m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:55.15 (34.80)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Gavin Groth
R: D Northey (55)
9/2
Winning siblings: Danspur,
2
0.2
80/1
T: G R Brooker
R: Ms L G Henry (55)
80/1
3f Hussonet (USA) x Tevez (Street Cry (IRE))
3
0.6
6/1
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (57)
6/1
3g Smart Missile x Symileo (Galileo (IRE))
4
1.3
16/1
T: R J Hilton
R: A Chau (59)
16/1
3g Swift Alliance x Reformed (Buck's Pride )
5
2.2
30/1
T: Ms J Clement
R: L Cumberland (55)
30/1
4m Lope De Vega (IRE) x Tennessee Moonlite (Redoute's Choice )
6
2.3
8/1
T: Troy O'Neile
R: M Paget (55)
8/1
3f Ready As x Sharp Attack (Northern Regent (CAN))
7
2.7
60/1
T: Gavin Groth
R: G M Ryan (55)
60/1
3f Sequalo x Jazz Lass (Celestial Dancer (IRE))
8
2.8
20/1
T: W Oakenfull
R: Ms J Worley (55)
20/1
4g Big Brown (USA) x Typing Pool (Zeditave )
9
2.9
66/1
T: Philip Duffy
R: Vad Bolozhinskyi (55)
66/1
3f Hussonet (USA) x Giuditta (Exceed And Excel )
10
3.3
14/1
T: P J Cunningham
R: Jackson Murphy (53.5)
14/1
2f Animal Kingdom (USA) x Hannigan Rules (Rock Of Gibraltar (IRE))
11
5.1
11/8F
T: P H Bloomfield
R: Ms R Murray (55)
11/8F
12
5.3
10/1
T: Cody Morgan
R: B Looker (56)
10/1
2g Uncle Mo (USA) x Skybo (Stravinsky (USA))
13
7.6
100/1
T: Theresa Stair
R: Ms A Threadwell (56)
100/1
3g Zizou x Macedon Mayhem (Picnicker )
14
9.2
100/1
T: G L Woodward
R: Ms B Hodder (55)
100/1
2g Shrapnel x Swift Gift (Flying Spur )
Race 2 - Treasurer's Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.87 (36.00)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (57)
5/4F
3f Testa Rossa x My Sydney Rose (Zabeel (NZ))
Winning siblings: Montserrat,
2
1.0
14/1
T: G L Woodward
R: Ms B Hodder (59)
14/1
3g Zariz x Baby Cino (Perugino (USA))
3
2.3
14/1
T: S B Lee
R: Ms B Derbyshire (59)
14/1
3g Street Sense (USA) x Lightens (Viscount )
4
2.4
20/1
T: Michelle Fleming
R: T J Green (59)
20/1
4g Snitzel x Further (More Than Ready (USA))
5
2.6
Serbia (11)
4/1
T: Cody Morgan
R: B Looker (57)
4/1
3f Lonhro x Ludka (Singspiel (IRE))
6
3.6
12/1
T: Nathaniel Scott
R: Cejay Graham (56)
12/1
3g Real Saga x Thunderunder (Thunder Gulch (USA))
7
6.5
10/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (57)
10/1
3f Statue Of Liberty (USA) x Passing By (Charge Forward )
8
6.7
80/1
T: Melanie O'Gorman
R: J Kehoe (54.5)
80/1
2f Big Brown (USA) x Mareeza (Freeze )
9
6.9
100/1
T: G R Brooker
R: Ms L G Henry (57)
100/1
3f Hard Spun (USA) x Rock Opera (Rock Of Gibraltar (IRE))
10
7.0
30/1
T: G Prosser
R: Jackson Murphy (55.5)
30/1
3f Spinning World (USA) x Belle Ringer (Magic Ring (IRE))
11
8.2
66/1
T: C R Dixon
R: G Snowden (57)
66/1
3f Arlington x Royal Poser (Benicio )
12
12.0
13/2
T: Sally Torrens
R: Ms R Murray (57)
13/2
3f Mossman x Recurrent (Redoute's Choice )
13
12.5
100/1
T: Catherine L Chapman
R: A Chau (57)
100/1
5m Kenfair (NZ) x Earlstoun Grace (Will Dancer (FR))
14
14.5
100/1
T: P J Hartley
R: L Cumberland (57)
100/1
4m Youthful Legs (USA) x Sly As (T. V. Heart Throb (USA))
Race 3 - Nufarm Country Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:37.75 (37.20)
Prizemoney: $20,000
1
15/2
T: Stirling Osland
R: B Looker (57)
15/2
4m Related x Miss Strangelove (Geiger Counter (USA))
2
1.0
6/1
T: Ms S Grills
R: M Paget (54)
6/1
3f Northern Meteor x Fun Flight (Anabaa (USA))
3
3.3
9/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (59)
9/1
5g Nothin' Leica Dane x Eldorada (Success Express (USA))
4
4.4
10/1
T: G R Schwenke
R: G M Ryan (57)
10/1
5m Hotel Grand x Caliche (Xaar (GB))
5
4.5
16/1
T: S W Thompson
R: L Cumberland (56.5)
16/1
4g Snapy Halo (ARG) x Conclude (Danzero )
6
5.7
150/1
T: Sheree McEwan
R: Ms B Hodder (55)
150/1
3g Strada x Eily More (Fasliyev (USA))
7
7.4
40/1
T: C R Dixon
R: G Snowden (59)
40/1
5g Amadeus Wolf (GB) x Queen Camilla (Johan Cruyff (GB))
8
8.5
14/1
T: G J Banks
R: Ms M Weir (55.5)
14/1
4m Red Element x Helena's Opera (Helissio (FR))
9
10.4
5/4F
T: A J Foran
R: Cejay Graham (54)
5/4F
10
11.0
16/1
T: Bevan Johnson
R: A Chau (57)
16/1
4m Sebring x Swinging Babe (Encosta De Lago )
11
12.5
Escucha (13)
100/1
T: Ms J Clement
R: Ms R Murray (54)
100/1
3f Eavesdropper (USA) x Quelltaler (Way Of Light (USA))
12
15.5
66/1
T: Ms L Selby
R: J Kehoe (59)
66/1
4g Alert (ARG) x Encountering Miss (Perugino (USA))
13
20.6
11/1
T: T G Payne
R: Ms J Worley (59)
11/1
4g Domesday x Farha (Cadeaux Genereux (GB))
Race 4 - Picone Bookmaking Bros. Hcp-C3 (950m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 0:53.59 (33.40)
Prizemoney: $20,000
1
4/5F
T: Brett Thompson
R: J Pracey-Holmes (58.5)
4/5F
3f I Am Invincible x Baby Belle (Filante (NZ))
Winning siblings: Renesmee,
2
2.8
16/1
T: K N Hamilton
R: G M Ryan (55.5)
16/1
5g Bel Danoro x Delightful Success (Success Express (USA))
3
3.6
13/2
T: Ms S Grills
R: B N Stewart (58)
13/2
4g Rothesay x Material Girl (Flying Spur )
4
3.7
16/1
T: Ms S Grills
R: M Paget (55.5)
16/1
4g Casino Prince x Cool As Oh (Octagonal (NZ))
5
3.9
11/2
T: Nathaniel Scott
R: Cejay Graham (59)
11/2
5g Fastnet Rock x Lackadaisical (Star Pyramul )
6
4.6
9/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (57.5)
9/1
3g Nicconi x Jazzee (Filante (NZ))
7
5.9
20/1
T: Sarah Gaffaney
R: Ms J Worley (57)
20/1
5g Nidan x Dancing Bird (Sinatra (NZ))
8
6.6
50/1
T: Nathan Sinclair
R: B Looker (54)
50/1
5g Hussonet (USA) x Brompton's Girl (Runyon (IRE))
9
7.0
30/1
T: Luke Berger
R: Jackson Murphy (52.5)
30/1
5m Dane Shadow x Magda (Anabaa (USA))
10
7.3
100/1
T: Ms S Bigg
R: Ms L G Henry (54)
100/1
6g Commands x Chaparra (Canny Lad )
11
8.1
200/1
T: D S Smith
R: J Kehoe (54)
200/1
4g Rothesay x Cabena (General Nediym )
12
10.5
150/1
T: B J Strong
R: Ms M Weir (52.5)
150/1
5m Snippetson x Miss Rogers (Danehill Dancer (IRE))
13
14.6
200/1
T: Sheree McEwan
R: Ms B Hodder (54)
200/1
6m Za-Im (GB) x Sea Legs (Sweethaven )
Race 5 - Whites Rural Gwydir Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.80 (35.60)
Prizemoney: $20,000
1
5/2
T: Ms J Clement
R: Ms R Murray (58)
5/2
Winning siblings: Tango Time,
2
2.0
7/4F
T: S W Edmonds
R: B N Stewart (58)
7/4F
7g Oratorio (IRE) x In The Money (Snippets )
3
2.5
25/1
T: Ms T Bell
R: Vad Bolozhinskyi (54)
25/1
7g Stardust Dancer x Ancient Warrior (Brave Warrior )
4
3.0
6/1
T: S W Thompson
R: Cejay Graham (57)
6/1
7g Snippetson x Shahzadi (Desert King (IRE))
5
3.5
12/1
T: Peter G Sinclair
R: A Chau (57.5)
12/1
6g Bel Esprit x Mycedes (Encosta De Lago )
6
3.8
7/1
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (58.5)
7/1
7g Snippetson x Khalija (Desert Prince (IRE))
7
4.3
20/1
T: G Prosser
R: Jackson Murphy (52.5)
20/1
7g Floral Dynamite x Princess Chimes (Puissance (GB))
8
4.7
40/1
T: Kelly Smith
R: D Northey (55)
40/1
5g Commands x Permai (Rory's Jester )
9
5.0
50/1
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (54)
50/1
10
5.5
40/1
T: T G Payne
R: B Looker (54)
40/1
5m Nicconi x Snipallah (Snippets )
11
7.7
50/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (56)
50/1
6g Carry The Flag (GB) x Gee Gee (King's Theatre (IRE))
12
8.9
66/1
T: Andrew Gray
R: J Pracey-Holmes (54)
66/1
7g Bradbury's Luck x Faris Jester (Rory's Jester )
Race 6 - Moree Vet Hospital Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:17.78 (36.30)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: John Bannister
R: Ms A Threadwell (57)
5/4F
4g California Dane x Silent Dawn (Best Western )
2
0.1
30/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (59)
30/1
3g More Than Great x Acquits (Mr. Innocent )
3
0.3
11/1
T: D S Smith
R: J Kehoe (58)
11/1
5g Frisco View (USA) x Excellent Ann (Touch Of Vanity )
4
2.6
10/1
T: Brett Thompson
R: J Pracey-Holmes (55.5)
10/1
2f Shrapnel x Fairy Tough (Dane Supreme )
5
2.7
Ansa (9)
80/1
T: Sally Torrens
R: Ms L G Henry (56.5)
80/1
6
4.0
25/1
T: Andrew Gray
R: M Paget (58)
25/1
4g Roadhog x Armagnac (Hennessy (USA))
7
4.5
9/1
T: T G Payne
R: B Looker (56.5)
9/1
5g Clang x Anda Cuddle (Latarmiss (IRE))
8
4.6
30/1
T: Gregory O'Neill
R: A Chau (57.5)
30/1
4g Dr Green (NZ) x Golden Success (Medecis (GB))
9
5.1
14/1
T: Michelle Fleming
R: T J Green (57)
14/1
4g Drumbeats x Honour Happy List (Honour And Glory (USA))
10
7.2
Midge (1)
5/1
T: G L Woodward
R: G M Ryan (59)
5/1
3f Therock x Kaaren's Legacy (Dash For Cash )
11
7.5
30/1
T: P N Mills
R: Cejay Graham (54.5)
30/1
4g Dubleo (USA) x Fashion Train (Success Express (USA))
12
8.5
14/1
T: Mark Hatch
R: L Cumberland (56.5)
14/1
4g Wanted x Savanna La Mar (NZ) (Stravinsky (USA))
13
8.8
100/1
T: A J Foran
R: Vad Bolozhinskyi (54.5)
100/1
4m Hinchinbrook x Lolini (Lonhro )
14
11.7
25/1
T: G L Woodward
R: Ms B Hodder (55.5)
25/1
3f Zariz x Grand Lustre (Grand Lodge (USA))
Race 7 - Morre Ag Supplies & Steel-Bm60 (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:23.22 (36.10)
Prizemoney: $20,000
1
25/1
T: Peter G Sinclair
R: D Northey (55.5)
25/1
4m Real Saga x Fledgling (More Than Ready (USA))
2
0.4
8/1
T: P N Mills
R: G M Ryan (56.5)
8/1
3
0.9
30/1
T: Sally Torrens
R: Ms B Hodder (55.5)
30/1
5m Supreme Class x Yemaya (Planchet )
4
1.1
3/1F
T: S W Edmonds
R: B N Stewart (59.5)
3/1F
4m Jet Spur x Zip (Cossack Warrior )
5
1.8
30/1
T: W A Perrett
R: J Kehoe (54.5)
30/1
5m Murtajill x Heartland (Show A Heart )
6
2.1
11/1
T: Peter G Sinclair
R: A Chau (59)
11/1
5g Lonhro x Terrestria (NZ) (Encosta De Lago )
7
2.5
3/1F
T: Campbell Roberts
R: Cejay Graham (54)
3/1F
4m Written Tycoon x Bridie's Love (Dehere (USA))
8
2.6
30/1
T: G Prosser
R: Jackson Murphy (58)
30/1
8g Magic Albert x Beffy (Danehill (USA))
9
2.8
8/1
T: G A O'Brien
R: B Looker (60)
8/1
5g Arena x Glorious Lady (King's Theatre (IRE))
10
3.6
50/1
T: Ms N Stewart
R: M Paget (59)
50/1
6m Floral Pegasus x Safety First (Well Protected )
11
3.8
30/1
T: Mark Hatch
R: L Cumberland (58)
30/1
6g Street Cry (IRE) x Little Chloe (Danehill (USA))
12
4.0
20/1
T: David Micallef
R: M Schrapel (56.5)
20/1
4g Sebring x Electrical (Redoute's Choice )
13
4.6
8/1
T: Stirling Osland
R: Ms R Murray (60)
8/1
4g Casino Prince x Tennessee Red (Red Ransom (USA))
14
4.8
12/1
T: P H Blanch
R: Vad Bolozhinskyi (57.5)
12/1
6g Bernardini (USA) x Talons Shown (Flying Spur )