Breednet Results

MORNINGTON - Sunday, November 3

Race 1 - Evergreen Turf Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 0:59.90
Prizemoney: $17,500
1
11/8F
T: M M Laurie
R: B Rawiller (56)
11/8F
3f Kaphero x Lucky For Me (Lucky Roberto )
Winning siblings: Annihilation,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: Jason Warren
R: A Mallyon (56)
9/1
3f Hussonet x Lady Succeed (Brian's Time )
3
4.8
11/1
T: B R Fox
R: Jye McNeil (54.5)
11/1
3f Hard Spun x Come Up Smiling (Gone West )
4
6.4
12/1
T: Ms W Kelly
R: V Duric (56)
12/1
3f Kaphero x Rainbow Bubbles (El Moxie )
5
7.2
8/1
T: D Brideoake and D Feek
R: D Dunn (56)
8/1
3f Good Journey x Gold Radiance (Made Of Gold )
6
9.2
11/1
T: John McArdle
R: J R Todd (58)
11/1
3g Alamosa x Impassive Lady (Defensive Play )
7
12.2
5/2
T: R D Griffiths
R: M J Allen (58)
5/2
8
13.4
50/1
T: A G Sawden
R: John Robertson (56)
50/1
3f Primus x Belle Of Drysdale (Racer's Edge )
Race 2 - Hyland Race Colours Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:13.99
Prizemoney: $17,500
1
13/4
T: B R Fox
R: Jye McNeil (56.5)
13/4
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: Ms C Heffernan
R: P Mertens (58)
11/2
4m Desert Sun x Gold Delta (Encosta De Lago )
3
0.5
100/1
T: Adam Bodey
R: D W Stackhouse (58)
100/1
5m Manner Hill x First Testament (Testa Rossa )
4
1.4
9/4F
T: C and C Alderson
R: D Dunn (56.5)
9/4F
3f Sakhee's Secret x Sista (Magic Of Sydney )
5
3.1
6/1
T: Andrew Noblet
R: Ms Michelle Payne (56.5)
6/1
3f Choisir x Glenrose (Song Of Tara )
6
3.6
10/1
T: Rocky Corbino
R: V Duric (58)
10/1
7
4.6
13/2
T: Jason Warren
R: A Mallyon (56.5)
13/2
3f Lonhro x Instinctive (Naturalism )
8
4.7
16/1
T: A W Noonan
R: J Noonan (56.5)
16/1
3f Real Saga x Like Chocolate (Hurricane Sky )
9
5.4
150/1
T: Michelle Waller
R: Ms J Da Rose (58)
150/1
4m Polish Laughter x Forever (Pasakos )
Race 3 - Orbit Fitness Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:39.73
Prizemoney: $17,500
1
9/4F
T: Trent Pennuto
R: J Mott (58.5)
9/4F
4g Good Journey x Race The Heart (Tarnpir Lane )
Winning siblings: Heartfelt,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.0
13/2
T: John McArdle
R: J R Todd (57)
13/2
3g Primus x She's A Knockout (Kingston Rule )
3
1.3
13/4
T: Brett Scott
R: D W Stackhouse (58.5)
13/4
4g Bramshaw x Sunny Skies (With Class )
4
5.0
12/1
T: Jason Warren
R: A Mallyon (58.5)
12/1
4g Purrealist x Portview (Handy Proverb )
5
5.5
11/2
T: Stephen Theodore
R: L Coffey (57)
11/2
3g Stromberg Carlson x Jazz Lass (Celestial Dancer )
6
11.5
9/2
T: Ms M Cid
R: B Rawiller (58.5)
9/2
7
14.7
30/1
T: A and J Williams
R: Nathan Rose (56.5)
30/1
4m Court Of Jewels x Apeasment (Toy Pindarri )
8
20.7
50/1
T: P G Carey
R: R N Booth (57)
50/1
9
28.7
100/1
T: B I Stanaway
R: John Robertson (58.5)
100/1
Race 4 - Polytrack Mdn Plate (2000m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 2:11.80
Prizemoney: $17,500
1
25/1
T: D A Hayes
R: D Moor (57)
25/1
3c Encosta De Lago x Rainshine (Rainbow Quest )
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
4/1
T: G Eurell
R: Chris Symons (55)
4/1
3f Stratum x Belle Mia (Zabeel )
3
2.0
11/4
T: R D Griffiths
R: V Duric (57)
11/4
3g God's Own x Cannilateral (Canny Lad )
4
3.1
5/2F
T: M D Moroney
R: D Dunn (58.5)
5/2F
5
4.6
4/1
T: G D Stewart
R: B Rawiller (58.5)
4/1
4g Denon x Star Of Georgia (Luskin Star )
6
5.1
8/1
T: Ms K Durden
R: P Mertens (58.5)
8/1
4g Econsul x Domina (Flying Spur )
7
6.4
25/1
T: B I Stanaway
R: Patrick Moloney (57)
25/1
4g Pentire x Clarissa (Zabeel )
8
7.6
40/1
T: Ms M Croston
R: D W Stackhouse (58.5)
40/1
4g Red Dazzler x Araluen Star (Spinning World )
9
9.6
60/1
T: D Binaisse
R: Ms R Bradley (55)
60/1
3f Arena x Scandal At Court (Mister C. )
10
12.6
100/1
T: B I Stanaway
R: John Robertson (58.5)
100/1
5g Viking Ruler x Azarashi (Danzatore )
Race 5 - Counting House Restaurant (64) (1000m)
Class: Restricted 64 Track: Dead(4) Time: 1:00.48
Prizemoney: $17,500
1
8/1
T: Anthony Freedman
R: D Moor (59)
8/1
5m Commands x Marvilha (Night Shift )
Winning siblings: Boomerang, Foible, Lockers, Slaybaugh, Soul,
This nick: 10 runners; 8 winners; 2 SW. Details
2
0.3
11/1
T: R D Griffiths
R: A Mallyon (59)
11/1
3
1.3
11/2
T: Stephen Theodore
R: Nathan Rose (57)
11/2
3f Danroad x Make Me Dream (Sadler's Wells )
4
1.7
15/2
T: P G Carey
R: R N Booth (59)
15/2
4m Snippetson x Basenji (Lion Hunter )
5
2.4
7/1
T: Robert Kingston
R: D W Stackhouse (59.5)
7/1
5m Bel Esprit x Frank's Hack (Marauding )
6
3.1
20/1
T: Shane Stockdale
R: J Mott (58.5)
20/1
4m Ad Valorem x Caramella (Strategic )
7
4.1
9/1
T: J D Cooper
R: J R Todd (59)
9/1
6m Seul Amour x Courtly's Dream (Tinterosse )
8
4.5
20/1
T: S Morrish
R: D Dunn (59.5)
20/1
9
4.7
15/4F
T: D Binaisse
R: Patrick Moloney (57)
15/4F
4m Magic Albert x Cape Belle (Cape Cross )
10
4.8
14/1
T: Ms N Burke
R: Jake Bayliss (56.5)
14/1
11
6.8
11/2
T: D K Weir
R: B Rawiller (58.5)
11/2
4m Elusive Quality x Betula (Encosta De Lago )
Race 6 - Sportingbet Peninsula Cup (1600m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 1:38.72
Prizemoney: $80,000
1
13/8F
T: M M Laurie
R: Chris Symons (54)
13/8F
Winning siblings: La Piazza, Mojo Working,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.0
11/4
T: Stephen Theodore
R: P Mertens (55)
11/4
3
2.8
16/1
T: Ms J Mawer
R: Patrick Moloney (54)
16/1
8g Pyrus x Eminent Walk (Gaius )
4
6.2
12/1
T: P G Carey
R: J Noonan (54)
12/1
7g Rock Of Gibraltar x Agenda (Sadler's Wells )
5
6.6
7/2
T: Brett Scott
R: Dale Smith (57)
7/2
7g Testa Rossa x Palace Glow (Palace Music )
6
7.6
Akzar (7)
20/1
T: R J Blacker
R: D Moor (54)
20/1
7g Selkirk x Alaiyda (Shahrastani )
7
10.9
40/1
T: Ricky Maund
R: Ms J Da Rose (54)
40/1
8
11.1
20/1
T: S A Dwyer
R: D Dunn (55.5)
20/1
7g Dubai Destination x Secret Revenue (Magic Of Money )
9
11.2
Golago (9)
20/1
T: J W Honeysett
R: Dean Holland (54)
20/1
10
31.2
66/1
T: P J White
R: D Gauci (54)
66/1
Race 7 - Surdex Sheet & Coil Hcp (64) (1600m)
Class: Restricted 64 Track: Dead(4) Time: 1:41.05
Prizemoney: $17,500
1
15/4F
T: Jason Warren
R: A Mallyon (58.5)
15/4F
4g Rock Of Gibraltar x Hec Of A Party (Hector Protector )
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
8/1
T: C and C Alderson
R: D Dunn (60)
8/1
5g Postponed x Ruby Bay (Masterclass )
3
0.5
6/1
T: P G Carey
R: R N Booth (59)
6/1
4
3.6
7/1
T: Logan McGill
R: D W Stackhouse (57)
7/1
4m Testa Rossa x Rhythm And Green (Jade Robbery )
5
4.6
4/1
T: Ms A Johnston
R: J Noonan (58)
4/1
5g Artie Schiller x Ali's Jewel (Ali-Royal )
6
4.8
11/1
T: Ms L Proctor
R: M J Walker (57)
11/1
4m Starcraft x Belle Giselle (Redoute's Choice )
7
5.1
16/1
T: E V Musgrove
R: M Zahra (60)
16/1
5g Elvstroem x Mont Fay (Montjeu )
8
13.1
14/1
T: Stephen Theodore
R: Nathan Rose (56.5)
14/1
4m Shinzig x French Resistence (Peintre Celebre )
9
15.6
11/2
T: B I Stanaway
R: D Gauci (58)
11/2
4g Henny Hughes x Al Montahaa (Sadler's Wells )
10
16.1
40/1
T: D C Harrison
R: J R Todd (59)
40/1
5g Flying Spur x Tamari (Nureyev )
Race 8 - Melbourne Truck Centre (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Dead(4) Time: 1:11.91
Prizemoney: $30,000
1
12/1
T: Shea Eden
R: V Duric (58)
12/1
Winning siblings: Class Of Clowns, Prefect, War Drake,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: Brett Scott
R: D W Stackhouse (56)
8/1
3
1.0
20/1
T: G Eurell
R: Patrick Moloney (55.5)
20/1
4g Falvelon x Skidoodle (Encosta De Lago )
4
2.4
5/2F
T: Andrew Noblet
R: Ms Michelle Payne (56.5)
5/2F
4g Excites x Famous Painter (Peintre Celebre )
5
3.4
14/1
T: M M Laurie
R: B Rawiller (59)
14/1
4g Mossman x Gypsy Jewels (Jade Robbery )
6
3.5
9/2
T: J P Salanitri
R: D Dunn (59)
9/2
4g Dubawi x Jessie Jane (Umatilla )
7
3.6
8/1
T: Brent Stanley
R: J Mott (59)
8/1
8
3.9
11/1
T: Luke Oliver
R: M J Walker (56)
11/1
5m Hotel Grand x Swapping (Encosta De Lago )
9
4.0
7/1
T: Shea Eden
R: Chris Symons (57.5)
7/1
4h Shinzig x Couverture (Octagonal )
10
6.0
15/1
T: Grant Craven
R: M Zahra (60)
15/1
6g Street Cry x Roxy Express (Success Express )
11
21.0
30/1
T: Kane Harris
R: O Ay (59)
30/1
6g Dehere x Ida Pine (Pine Bluff )