Breednet Results

MUNGINDI - Saturday, July 1

Race 1 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:00.16
Prizemoney: $6,000
1
6/4
T: W Oakenfull
R: Ms J Worley (59)
6/4
5g Magnus x Vita (Thunder Gulch )
Winning siblings: Magnaro, Magnavita, Vitex, Vitreous,
2
0.1
4/1
T: Paul Grills
R: G Snowden (57)
4/1
5m Sequalo x Galactic Lover (Celestial Dancer )
3
1.4
6/1
T: G R Brooker
R: Shane Arnold (57)
6/1
3f Star Witness x Entice (Last Tycoon )
4
4.1
Kemp (1)
5/4F
T: L C Morgan
R: Colless Coombes (55)
5/4F
7g Kempinsky x Clivedon (Ashkalani )
5
15.9
9/4
T: P J Cunningham
R: Vad Bolozhinskyi (54.5)
9/4
2f Skilled x Elite Vision (Our Maizcay )
Race 2 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.79
Prizemoney: $6,000
1
8/11F
T: Andrew Gray
R: Ms J Worley (59)
8/11F
4g Roadhog x Armagnac (Hennessy )
2
4.3
6/4
T: L C Morgan
R: Colless Coombes (55)
6/4
3g Arlington x Tennessee Mischief (Desert Prince )
2019 MM National Yearling Sale Book 2
$3,500
Vendor: Tamalee Farm Tamworth NSW
Buyer: Staghurst Pty Ltd
3
7.1
6/1
T: Ian Holland
R: Vad Bolozhinskyi (57)
6/1
Race 3 - (Bm45) (1200m)
Class: Benchmark 45 Track: Good(3) Time: 1:11.08
Prizemoney: $6,000
1
5/2F
T: Douglas Fernando
R: Ms J Worley (59)
5/2F
5g Beautiful Crown x Chain Of Stars (Air De France )
2
2.0
5/1
T: Peter Pennell
R: Vad Bolozhinskyi (58)
5/1
7g McFlirt x Don't Hava Halo (Don't Say Halo )
3
2.5
5/2F
T: L Richardson
R: Colless Coombes (52.5)
5/2F
4m Red Dazzler x Adieu (Clay Hero )
4
2.8
6/1
T: Luke Berger
R: Shane Arnold (56.5)
6/1
5m Dane Shadow x Magda (Anabaa )
5
9.7
4/1
T: Peter G Sinclair
R: G Snowden (54.5)
4/1
5g Dubleo x Comedy Festival (Flying Spur )
6
10.8
7/1
T: Ms C Rogers
R: J Rudd (57)
7/1
5g Nicconi x Take Heart (Fusaichi Pegasus )
Race 4 - Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:23.27
Prizemoney: $6,000
1
5/2
T: D S Smith
R: Ms J Worley (57)
5/2
4g Pendragon x Etoile Bleue (Blues Traveller )
Winning siblings: Friday Example,
2
3.0
5/4F
T: A J Foran
R: Shane Arnold (56)
5/4F
3
6.3
5/4F
T: R J Davies
R: G Snowden (54)
5/4F
4m All American x Shapira (Hussonet )
4
10.9
6/1
T: Ian Holland
R: Vad Bolozhinskyi (54)
6/1
6g Nuclear Freeze x Air An There (Air De France )
5
25.9
6/1
T: Ms C Rogers
R: J Rudd (54)
6/1
5g Myboycharlie x Ruparani (Red Ransom )
Race 5 - Mungindi Cup (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:22.01
Prizemoney: $9,500
1
7/4
T: P J Cunningham
R: Shane Arnold (58)
7/4
5m Dane Shadow x Hooplahula (Strategic )
Winning siblings: Dances With Time,
2
0.4
7/2
T: Nathan Sinclair
R: Colless Coombes (50)
7/2
7g Bel Danoro x My Julie Ann (Barathea )
3
1.9
13/8F
T: L H Bryant
R: G Snowden (60.5)
13/8F
4
3.5
4/1
T: P H Blanch
R: Vad Bolozhinskyi (58)
4/1
8g Dream Ballad x Midnight Laughter (Polish Laughter )
5
8.5
3/1
T: T G Payne
R: Ms J Worley (56)
3/1
5m Nicconi x Snipallah (Snippets )
Race 6 - (Bm45) (1000m)
Class: Benchmark 45 Track: Good(3) Time: 0:59.29
Prizemoney: $6,000
1
5/2
T: Ben Waldron
R: Shane Arnold (57)
5/2
5g All Bar One x Trust Me Honey (Belong To Me )
Winning siblings: Meatball,
2
0.4
5/4F
T: Campbell Roberts
R: Colless Coombes (55.5)
5/4F
5m Xaardante x Amareche (Sequalo )
3
3.7
5/2
T: Ian Holland
R: Vad Bolozhinskyi (57)
5/2
8g Minardi x Bonus Game (Ten Below )
4
4.7
15/4
T: Jacob Perrett
R: G Snowden (55.5)
15/4
5g Magic Albert x Tennessee Moonlite (Redoute's Choice )
5
9.7
6/1
T: Ms C Rogers
R: J Rudd (54)
6/1
8m Conatus x Katmai (Strategic )
6
12.6
7/1
T: Gary Thwaite
R: Ms J Worley (54)
7/1
7m Snippetson x Storming Queen (Hurricane Sky )