Breednet Results

MURRAY BRIDGE - Wednesday, August 26

Race 1 - Jst Transport Mdn Plate (1606m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:38.94 (36.71)
Prizemoney: $12,000
1
12/1
T: Deane Pannell
R: Ms T Zanker (58)
12/1
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: Kristi Evans
R: Todd Pannell (58)
6/1
4g God's Own x Tauperina (Centro )
3
2.3
150/1
T: S J Dodd
R: Ms L Stojakovic (58)
150/1
5g Face Value x Casara (Dolphin Street )
4
2.4
4/9F
T: Tony McEvoy
R: M Neilson (58)
4/9F
4g Duporth x Amjess (Viscount )
5
3.2
40/1
T: D J Halliday
R: Sigrid Carr (58)
40/1
6
3.4
15/1
T: Kym Healy
R: J Potter (56)
15/1
6m Tale Of The Cat x Zakynthos Girl (Metal Precieux )
7
3.8
35/10
T: P Stokes
R: Ms E Finnegan (52)
35/10
3f Flying Spur x Endless Charm (Lion Cavern )
8
8.8
150/1
T: T B Simounds
R: D Tootell (56)
150/1
5m Gallo Di Ferro x Why Hurry (Ideal Planet )
9
8.9
100/1
T: J Dunn
R: Jake Toeroek (58)
100/1
10
9.1
150/1
T: R H Wilkinson
R: J Maund (56)
150/1
5m Niello x Swiss Vault (Secret Savings )
Race 2 - National Transport Ins. Mdn (906m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 0:51.10 (33.14)
Prizemoney: $12,000
1
9/10F
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (56)
9/10F
3g Hinchinbrook x Believe 'n Achieve (Beautiful Crown )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: Gordon Carter
R: Zac Spain (55)
20/1
5g Reaan x Prima Donna (Christmas Tree )
3
1.6
30/1
T: Kristi Evans
R: Jake Toeroek (56)
30/1
4
3.0
40/1
T: G V Richards
R: Grace Willoughby (53)
40/1
5
3.2
2/1
T: R R Jolly
R: P Gatt (54)
2/1
3f Blevic x Facilikate (Fasliyev )
6
3.9
14/1
T: D W O'Leary
R: Jamie Kah (56)
14/1
4m Street Hero x Bow Street (Rainbow Quest )
7
4.3
11/1
T: Alex Stra
R: Ms L Stojakovic (56)
11/1
8
5.4
20/1
T: S Burford
R: Todd Pannell (58)
20/1
5g Devaraja x Vandeclare (Marquee Star )
9
6.4
7/1
T: Ms S Hayes
R: S Price (58)
7/1
5g Primus x Archway Belle (Archway )
10
11.0
30/1
T: Gordon Carter
R: Ronald Bell (56)
30/1
3g Face Value x Wyndam Mama (Rory's Jester )
Race 3 - Paterson Bulk Trans. Hwt-Bm64 (2206m)
Class: Benchmark 64 Track: Firm(2) Time: 2:20.32 (36.67)
Prizemoney: $15,000
1
9/10F
T: Garret Lynch
R: S Pateman (69)
9/10F
6m Dylan Thomas x Goodeve (Pleasant Colony )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
15/2
T: D Hayes and T Dabernig
R: N O'Shea (70)
15/2
3
2.5
32/10
T: Nick Smart
R: J McGarvey (68)
32/10
4
3.7
45/10
T: Ms K Huxtable
R: R Cully (67.5)
45/10
5g Bernardini x Carlarossa (Testa Rossa )
5
5.0
11/1
T: Garret Lynch
R: P Hamblin (65)
11/1
8g Fantastic Light x Danesalsa (Danehill Dancer )
6
7.5
100/1
T: Ms E Faust
R: Clayton Douglas (65)
100/1
10g Commands x Super Trend (Red Anchor )
7
8.0
40/1
T: P G Jones
R: J Burke (66.5)
40/1
7g God's Own x Tauperina (Centro )
8
9.8
100/1
T: J A Glatz
R: T Ryan (65)
100/1
Race 4 - Vista Wholesalers Mdn Plate (1206m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:12.57
Prizemoney: $12,000
1
9/1
T: Ms S Nolan
R: Todd Pannell (58)
9/1
4g Face Value x Truarch (Archway )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
25/10
T: P Stokes
R: D Tourneur (56)
25/10
3
0.4
32/10
T: Jake Stephens
R: M Neilson (56)
32/10
4m Von Costa De Hero x Loutonne (Loup Sauvage )
4
3.0
40/1
T: B J Dunn
R: J Holder (56)
40/1
5m Blevic x Miss Moula (Danehill Dancer )
5
3.9
12/10F
T: J F Macmillan
R: Jamie Kah (58)
12/10F
4g Denman x Prestigious (Rainbow Quest )
6
4.2
60/1
T: J E Hickmott
R: J Bowditch (56)
60/1
4m Henrythenavigator x Sadayakko (Danehill Dancer )
7
6.0
Raknaha (10)
30/1
T: Ms S Hayes
R: Ms C Lindop (56)
30/1
4m Rakti x Kyshnaha (Baryshnikov )
8
6.1
30/1
T: Ms S Hayes
R: S Price (56)
30/1
6m Primus x New Status (New Regent )
9
9.3
100/1
T: D J Halliday
R: Ms K Bishop (58)
100/1
6g Bellotto x Winsome Amy (Dragon Steed )
10
9.4
400/1
T: J A Glatz
R: Ashley Doyle (55)
400/1
5g Testa Rossa x Siren Miss (Umatilla )
11
11.2
60/1
T: Ms M Oliver
R: Eran Boyd (56)
60/1
5g Blevic x Silver Heart (Real Cash )
12
19.3
200/1
T: S J Dodd
R: Ms L Stojakovic (54)
200/1
3f Sebring x Sierra Leone (Polish Precedent )
Race 5 - Trans Australian Livestock-68 (1606m)
Class: Restricted 68 Track: Firm(2) Time: 1:38.36 (36.07)
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: Steven Schrader
R: Sigrid Carr (54)
15/2
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.0
3/1
T: Kristi Evans
R: Todd Pannell (59)
3/1
5g Bianconi x Braidhill (Last Tycoon )
3
2.8
35/10
T: J W Cornell
R: D Caboche (58)
35/10
9g Bel Esprit x Adagietto (Sackford )
4
4.8
25/10F
T: J E Hickmott
R: D Tourneur (54.5)
25/10F
6g Danerich x Watange Trice (Keltrice )
5
5.7
6/1
T: Dagmar Klingenboeck
R: J Potter (55.5)
6/1
6
6.2
14/1
T: J F Macmillan
R: Eran Boyd (52)
14/1
4m Wilander x Satisha (Scenic )
7
6.8
100/1
T: J R Croucher
R: J Maund (56)
100/1
8
8.1
30/1
T: J L Smith
R: Ms C Lindop (54)
30/1
6m Domesday x Hitched (Engagement )
9
8.6
80/1
T: Ms M Ruberry
R: Ms T Zanker (54)
80/1
5g Barely A Moment x Silky Oak (Oak Ridge )
10
12.8
9/1
T: Tammy Pretlove
R: Ms E Finnegan (54)
9/1
6g Magnus x Curzon Place (Marscay )
Race 6 - Platinum Livestock Hcp (62) (906m)
Class: Restricted 62 Track: Firm(2) Time: 0:51.33 (33.46)
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: Grant Young
R: Sigrid Carr (59.5)
5/1
6g Snippetson x Our Red Star (Red Tony )
Winning siblings: Big Red Cat,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.0
2/1F
T: S Burford
R: D Tourneur (57)
2/1F
5g Purrealist x Bella Grande (Marauding )
3
4.3
55/10
T: Will Clarken
R: J Bowditch (59.5)
55/10
6g Dubawi x St Gilgen (Peintre Celebre )
4
4.5
3/1
T: Ms K Johnson
R: S Cahill (57.5)
3/1
5g Musket x Catmint (Catrail )
5
6.4
45/10
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (56)
45/10
5g High Chaparral x Summer Daze (Encosta De Lago )
6
7.6
30/1
T: J E Hickmott
R: J Holder (55.5)
30/1
5g God's Own x Alcoholic Heiress (King Of Kings )
7
8.7
100/1
T: S J Dodd
R: Ms L Stojakovic (54)
100/1
8
18.5
65/10
T: D L Hewitt
R: M Neilson (56.5)
65/10
6m Consolidator x Wow Now (Devaraja )
Race 7 - National Jockeys' Trust Hcp-58 (1206m)
Class: Restricted 58 Track: Firm(2) Time: 1:11.71 (35.60)
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: K and H Frew
R: S Cahill (58)
15/2
8g Keep The Faith x Cognition (Cogitate )
Winning siblings: Change Upacog,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
14/1
T: Ms J Potts
R: M Neilson (56.5)
14/1
3
1.8
7/1
T: P Stokes
R: D Tourneur (56)
7/1
4
2.1
11/1
T: Ms S Nolan
R: Kate Brooks (53.5)
11/1
5
3.3
7/1
T: W F Francis and G Kent
R: P Gatt (56)
7/1
5g Masterpiece x Love Valley (Estambul )
6
4.3
15/2
T: Ms E Hubbard
R: Eran Boyd (57)
15/2
7
5.2
45/10
T: Alexander Justice
R: D Caboche (54.5)
45/10
7g King Ivor x Milling Around (Dangerous )
8
5.6
11/1
T: G D Searle
R: Ashley Doyle (54)
11/1
9
6.0
50/1
T: Ms S Hayes
R: S Price (57.5)
50/1
8g Niello x New Status (New Regent )
10
6.8
14/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (57)
14/1
6m Barely A Moment x Magic Find (Giant's Causeway )
11
8.3
35/10F
T: J E Hickmott
R: J Holder (58)
35/10F
4g God's Own x The Rossa (Dehere )
12
11.0
50/1
T: Grant Young
R: Sigrid Carr (55.5)
50/1
4g Big Brown x Heaven Instead (Carnegie )
13
11.1
15/1
T: Steven Schrader
R: Ms C Lindop (54.5)
15/1
Race 8 - Platinum Ag Services Hcp (62) (1406m)
Class: Restricted 62 Track: Firm(2) Time: 1:25.53 (35.74)
Prizemoney: $15,000
1
16/10F
T: Jon O'Connor
R: J Holder (59)
16/10F
4g Mint Lane x Asadie (Redoute's Choice )
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
55/10
T: Tammy Pretlove
R: Ms C Jones (57)
55/10
5g Old Deuteronomy x Maimuna (Danewin )
3
1.6
55/10
T: Steven Tootell
R: Kate Brooks (56)
55/10
4
2.2
15/1
T: Steven Schrader
R: Ashley Doyle (53)
15/1
5m Akhadan x Confident Miss (Danzig Connection )
5
2.7
12/1
T: Gordon Carter
R: Ronald Bell (56)
12/1
7m Sippin' Bourbon x Odetta (Success Express )
6
2.9
20/1
T: W P Bencic
R: S Price (55.5)
20/1
7
4.2
20/1
T: K J Matson
R: D Caboche (53)
20/1
8g King Ivor x Lady Ashlyn (Kohaylan )
8
5.2
8/1
T: Ms K Johnson
R: S Cahill (57.5)
8/1
5g Mount Nelson x Quiet Fun (Honours List )
9
5.5
55/10
T: W A Bogarts
R: D Tootell (55.5)
55/10
7g Real Jester x Lenketa (Barathea )
10
6.7
300/1
T: A Muhlethaler
R: J Potter (56)
300/1
9g Alannan x Scenique (Scenic )
11
8.0
Showviz (14)
40/1
T: Darren Egan
R: Eran Boyd (53)
40/1
5m Show A Heart x Wide Vision (Danehill )