Breednet Results

MURWILLUMBAH - Sunday, June 1

Race 1 - 22 June Murwillumbah Cup Mdn (1010m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:01.25 (36.10)
Prizemoney: $15,000
1
4/7F
T: L D Kelly
R: M Paget (57)
4/7F
3g Old Deuteronomy x Ensejaam (End Sweep )
Winning siblings: Go Mikki, Grand Wood Park, Second Law,
2
2.8
20/1
T: Ms H Bowditch
R: Sairyn Fawke (53)
20/1
3f Saint Thomas x Life 'n' Seoul (Naturalism )
3
3
6/1
T: Ms A Willick
R: M Hellyer (57)
6/1
3g Danzero x Gin Sling (Western Symphony )
4
3.5
6/1
T: M J Dunn
R: Ms T Harrison (57)
6/1
3g Pembroke x Southern Saint (Flying Spur )
5
4.1
12/1
T: Tony Crane
R: Kirk Matheson (55)
12/1
3f Tale Of The Cat x Wayward Angel (King's Best )
6
4.2
20/1
T: Ms H Page
R: L P Rolls (55)
20/1
3f Bernardini x Vecchia Roma (Testa Rossa )
7
4.3
6/1
T: R Litton
R: Ms J Greacen (54)
6/1
8
4.7
7/2
T: J P Wallace
R: Noriyuki Masuda (53)
7/2
3f Casino Prince x Glitter Street (Dolphin Street )
9
4.9
20/1
T: M A Palmer
R: T Treichel (55)
20/1
3f Clang x Sequalo Magic (Sequalo )
Race 2 - Landmark Murwillumbah Mdn Hcp (1530m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:35.13 (38.63)
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: S B Lee
R: Ms C Schmidt (54)
15/2
4m Al Maher x Sea Search (Sir Laurence )
Winning siblings: Manalute, Whispering Gap,
2
1.8
5/4F
T: Ms K Doughty
R: Dale Missen (57.5)
5/4F
3g Southern Image x Miss Cee (Mister C. )
3
2.0
4/1
T: B J Dais
R: M Hellyer (57)
4/1
4
5.3
3/1
T: Thomas Nikolic
R: R Spokes (54)
3/1
4m Excellent Art x Press The Button (Encosta De Lago )
5
7.7
20/1
T: R L Mackay
R: Ms R Jamieson (54)
20/1
6m Dracula x Honiara Lady (Akaaber )
6
8.5
14/1
T: G F Walters
R: Brooke Ainsworth (52)
14/1
4g Danzero x Decibeel (Zabeel )
7
10.7
Pryendi (10)
5/1
T: D J Graham
R: J L Taylor (54)
5/1
3g King Of Roses x War Queen (Beautiful Crown )
8
12.5
7/1
T: S F Phillips
R: T Treichel (54)
7/1
4g Anglia x Moonlight Mile (Vettori )
9
35.4
30/1
T: Duncan Wilson
R: Sairyn Fawke (52)
30/1
Race 3 - Brim's Earthmoving (Bm50) (1010m)
Class: Benchmark 50 Track: Slow(7) Time: 1:01.12 (36.61)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: Ms A Willick
R: J L Taylor (61)
6/1
5g Stanford x Palace Beat (Palace Music )
2
0.2
4/1
T: Gregory Cornish
R: Faith Elliott (55.5)
4/1
6g Falvelon x Exclude (Octagonal )
3
0.6
9/1
T: Daniel Want
R: Kirk Matheson (59)
9/1
5m Untouchable x De Bruijn (Thunder Gulch )
4
0.9
9/1
T: E J Nicholls
R: M Hellyer (55.5)
9/1
6m Danewin x Indigo Girl (Hennessy )
5
1.8
8/1
T: Luke Berger
R: Ashley Butler (56)
8/1
7g Magic Albert x Proud Lass (Proud Knight )
6
2.3
13/4
T: M A Palmer
R: Brooke Ainsworth (58)
13/4
4g Mearas x I Say Grace (Over )
7
2.4
4/1
T: Ms L Paton
R: Ms S Drake (59)
4/1
5m Choisir x Concoct (Spinning World )
8
2.5
20/1
T: Duncan Wilson
R: Ms C Schmidt (56.5)
20/1
4g Tanabota x Mandy's Charm (Some Charm )
9
4.8
3/1F
T: R Dicey
R: T Treichel (57)
3/1F
5m Bureaucracy x Angry (Final Card )
Race 4 - Tursa Newmarket Prelude (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Slow(7) Time: 1:12.11 (36.92)
Prizemoney: $15,000
1
3/1F
T: Ms H Page
R: L P Rolls (55.5)
3/1F
3g Stratum x Tango Amigo's (Danehill Dancer )
Winning siblings: Miss Amigo,
2
0.1
7/1
T: Ms M Brosnan
R: M Hellyer (56)
7/1
5g Clang x September Grey (Lion Hunter )
3
0.4
9/1
T: M J Dunn
R: Travis Wolfgram (54)
9/1
4m Shamardal x Rocher (Geiger Counter )
4
1.2
7/1
T: P A Smith
R: R Spokes (54)
7/1
5m Dubleo x Centaine Haze (Centaine )
5
1.7
25/1
T: P M Busuttin
R: J L Taylor (56)
25/1
5g California Dane x Fun You Are (Distorted Humor )
6
2.6
13/4
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (53.5)
13/4
4g Rapid Man x Smart Dancer (Manshood )
7
2.9
9/1
T: L D Kelly
R: Noriyuki Masuda (58)
9/1
8g King's Best x Lady Isabella (Hatta's Mill )
8
4.7
Torero (3)
8/1
T: J P Morrisey
R: Sairyn Fawke (55)
8/1
4g Jet Spur x Very Naughty (Hurricane Sky )
9
10.7
13/4
T: M J Dunn
R: Ms T Harrison (56)
13/4
4g Shamardal x Emme (Fasliyev )
Race 5 - Stuart Charman Memorial Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:13.84 (38.06)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: D J Graham
R: J L Taylor (57)
6/1
2
0.4
4/1
T: M J Dunn
R: Travis Wolfgram (59)
4/1
3g High Chaparral x Bois De Boulogne (Peintre Celebre )
3
2.3
5/2F
T: Gregory Cornish
R: Faith Elliott (56)
5/2F
4h Sequalo x Pleasure Seeker (Nine Carat )
4
2.8
20/1
T: Leon Cross
R: M Paget (59)
20/1
4g Dubleo x Ivor Rascal (Ivor Prince )
5
2.9
15/4
T: W L King
R: A Hearn (59)
15/4
4g Top Echelon x Mystery World (Agnes World )
6
3.3
7/2
T: B R Guy
R: Janette Johnson (57)
7/2
3f Northern Meteor x Lake Dream (Gone West )
7
5.0
25/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (59)
25/1
3g Parameter x Urased A Charm (Bletcharm )
8
5.3
10/1
T: D J Graham
R: C Whiteley (57)
10/1
4m Casino Prince x Volted In (Rory's Jester )
9
8.2
8/1
T: N H Boyle
R: Ms C Jokic (55)
8/1
4m Tanabota x Sun Catcher (Bahamian Bounty )
10
10.5
25/1
T: G F Walters
R: Brooke Ainsworth (55)
25/1
4m Dylan Thomas x Pledge (Mellifont )
11
16.1
20/1
T: R L Mackay
R: Ms R Jamieson (59)
20/1
4g Irish Warrior x Saint Chenka (Danachenka )
Race 6 - P Smith & Son R/E Cup Prelude (1800m)
Class: Open Track: Slow(7) Time: 1:55.14 (37.62)
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: B J Ryan
R: Ms T Harrison (56)
5/1
Winning siblings: Princess Athenee,
2
2.0
5/1
T: B D Bellamy
R: J Watkins (54)
5/1
5g Ne Coupez Pas x Miahamm (Flying Spur )
3
2.2
4/1
T: Ms L Paton
R: C Small (59)
4/1
8g Pins x Snobbish (Centaine )
4
2.8
25/1
T: Ms R Todd
R: Ms C Jokic (53)
25/1
8m Johannesburg x Roccina (Brocco )
5
4.2
6/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (54)
6/1
8g Don Eduardo x Orient Pearl (Danehill )
6
4.9
12/1
T: M J Lakey
R: Sairyn Fawke (52)
12/1
7g Ghataas x Jennilyn (Sir Trout )
7
5.6
6/4F
T: Ms H Page
R: L P Rolls (55)
6/4F
8
6.3
20/1
T: Ms M Brosnan
R: Ms L G Cheshire (54)
20/1
5g Lonhro x Ashy Girl (Woodman )
9
7.2
Union (11)
7/1
T: Jon Walk
R: T Treichel (54)
7/1
6g Reset x Love From Above (Scenic )
10
11.0
5/1
T: T M Whittington
R: J L Taylor (54)
5/1
6g Kenfair x Celtic Cloak (Pride Of Kellina )
11
14.7
25/1
T: B D Bellamy
R: Travis Wolfgram (54)
25/1
6g Za-Im x Rhiannon's Spirit (Celtic Swing )
Race 7 - N Graham Farm Machinery (Bm55) (1530m)
Class: Benchmark 55 Track: Slow(7) Time: 1:36.67 (37.30)
Prizemoney: $15,000
1
10/1
T: Ms K Doughty
R: A Hearn (56.5)
10/1
Winning siblings: Kross Reference,
2
0.5
4/1
T: P R Goodenough
R: C Small (60)
4/1
7g Umatilla x Pirate Rose (Al Hareb )
3
0.5
Akbar (13)
10/1
T: R L Mackay
R: Ms R Jamieson (54)
10/1
5g General Nediym x Savannah Success (Success Express )
4
1.5
11/4F
T: Ms A Willick
R: M Hellyer (58.5)
11/4F
4g Host x Pamargo (Strategic )
5
1.6
7/1
T: Ms R Feil
R: Ms J Worley (52)
7/1
7g Commands x Danrese (Hurricane Sky )
6
2.1
11/4F
T: D J Graham
R: C Whiteley (57.5)
11/4F
4m Danewin x Ares De Lago (Encosta De Lago )
7
2.3
20/1
T: Kent Fleming
R: Noriyuki Masuda (59)
20/1
8
2.4
7/1
T: Gregory Cornish
R: Faith Elliott (55)
7/1
6m Zaha x Redgrave (Nediym )
9
3.6
20/1
T: Ian Savins
R: T Treichel (54)
20/1
10
5.4
Gotcha (5)
5/1
T: B D Bellamy
R: J Watkins (58.5)
5/1
6g Sequalo x Guten Tag (Night Shift )
11
7.1
12/1
T: D P Bowen
R: L P Rolls (56.5)
12/1
6m Catbird x Nancy's Way (Farma Way )