Breednet Results

MUSWELLBROOK - Friday, April 20

Race 1 - Widden Stud Mdn Plate (1750m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:47.47 (37.29)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: A D Smith
R: Josh Adams (56.5)
9/1
3f Excites x Tansgirl (Orientate (USA))
Winning siblings: Bristling Ocean, Little Miss Tilly,
2
2.0
12/1
T: D Lane
R: Mitchell Bell (57)
12/1
5m Mosayter (USA) x Star Gold (Luskin Star )
3
3.8
80/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (56.5)
80/1
3f Hinchinbrook x Sequinella (Catbird )
4
4.7
200/1
T: Marilyn Knott
R: C G O'Brien (57)
200/1
7m Benicio x Haulrenee (Race For Pleasure )
5
5.4
11/1
T: Brett Thompson
R: A Bullock (59)
11/1
6
5.5
10/1
T: Danielle Seib
R: Rachel Hunt (59)
10/1
5g Pendragon (NZ) x Blue World (NZ) (Dernier Empereur (USA))
7
6.0
Marfaz (10)
13/2
T: P M Perry
R: G M Ryan (56.5)
13/2
8
6.9
10/9F
T: R P Northam
R: R Thompson (59)
10/9F
4g Dream Ahead (USA) x Zenaat (Danehill (USA))
9
14.2
60/1
T: Ms K Buchanan
R: Travis Wolfgram (56.5)
60/1
10
15.7
5/1
T: Wayne Austin
R: R Brewer (58.5)
5/1
3g Sebring x Tigress Lily (Snitzel )
11
20.0
25/1
T: Tanya Parry
R: A Chau (59)
25/1
4g Shaft x Bala (War Trace (USA))
Race 2 - Miss Finland Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:57.22 (33.19)
Prizemoney: $25,000
1
3/1
T: K A Lees
R: A Bullock (57)
3/1
2f Camelot (GB) x Very Trying (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Ziavera,
2
2.3
11/1
T: T P Croft
R: Ms W Costin (57.5)
11/1
2f Charge Forward x Luanne (Redoute's Choice )
3
3.3
15/4
T: T J Bartley
R: Chris C Williams (55.5)
15/4
2f Walking Or Dancing (NZ) x Nakedindaspa (Redoute's Choice )
4
5.0
15/2
T: G W Moore
R: Mitchell Bell (57)
15/2
2f The Factor (USA) x More Than Promised (USA) (More Than Ready (USA))
5
5.7
20/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
20/1
2f Dundeel (NZ) x Choice Blend (Redoute's Choice )
6
6.2
80/1
T: Andrew Robinson
R: Ms R Murray (57)
80/1
2f Reward For Effort x Paradise Mill (USA) (Horse Chestnut (SAF))
7
7.0
30/1
T: Jay Hopkins
R: Jenny Duggan (57)
30/1
2f Pluck (USA) x Miss Tessmocker (Diatribe )
8
7.5
5/2F
T: G D Hickman
R: C Lever (57)
5/2F
9
9.1
50/1
T: A D McHardie
R: Vad Bolozhinskyi (57)
50/1
2f Zariz x Desired Gurl (Covetous )
10
9.4
20/1
T: Luke A Thomas
R: Travis Wolfgram (58)
20/1
2f Shrapnel x Evening Pleasures (Dehere (USA))
11
12.1
50/1
T: R E Ollerton
R: K S Latham (57)
50/1
2f Albrecht x Big Issue (Clang )
12
12.4
25/1
T: A D Smith
R: Josh Adams (57)
25/1
2f Pluck (USA) x Tansgirl (Orientate (USA))
13
13.5
40/1
T: K A Lees
R: Ms L Day (55)
40/1
2f Magic Albert x Laguna Lass (Orpen (USA))
Race 3 - Tab.Com.Au Star Kingdom Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:57.55 (33.36)
Prizemoney: $25,000
1
12/1
T: G W Moore
R: Ms W Costin (55.5)
12/1
2g More Than Ready (USA) x Claws (Flying Spur )
Winning siblings: Lets Hussle, Mosport, Raceway, Vortex,
2
1.0
5/4F
T: P M Perry
R: Ms R Murray (59)
5/4F
2c Dream Ahead (USA) x Jamaican Dancer (Magic Albert )
3
3.5
7/2
T: Matthew Smith
R: G M Ryan (55.5)
7/2
2g Denman x Press The Button (Encosta De Lago )
4
3.6
40/1
T: K A Lees
R: B El-Issa (55.5)
40/1
2c The Factor (USA) x Smoothie (Lacryma Cristi (IRE))
5
3.8
30/1
T: W T Wilkes
R: Ms L Day (53.5)
30/1
2g Big Brown (USA) x Miss Fascinator (Fasliyev (USA))
6
4.6
6/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (58)
6/1
2c Albrecht x Fearless Babe (Royal Academy (USA))
7
5.2
Safaris (14)
8/1
T: P M Farrell
R: Rachel Hunt (54)
8/1
2g Animal Kingdom (USA) x Strobic (Red Ransom (USA))
8
5.6
100/1
T: R E Ollerton
R: G Buckley (54)
100/1
2g All Too Hard x Sheer Silk (IRE) (Fasliyev (USA))
9
6.1
20/1
T: K A Lees
R: Mitchell Bell (55.5)
20/1
2g Myboycharlie (IRE) x Miss Murphy's Law (Murphy's Blu Boy )
10
8.6
50/1
T: P M Perry
R: Josh Adams (55.5)
50/1
2c Albrecht x Friendly Conflict (Kenny's Best Pal )
11
10.7
20/1
T: Simon Casey
R: Travis Wolfgram (55.5)
20/1
2g The Factor (USA) x Cashkalani (Ashkalani (IRE))
Race 4 - Viatek Mdn Hcp (1280m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:15.91 (35.22)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (59)
14/1
7g Primus x Blue Booty (Personal Flag (USA))
2
1.5
4/1
T: A J Denham
R: Mitchell Bell (57.5)
4/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Aziani (Fasliyev (USA))
3
1.8
13/4
T: P M Perry
R: Josh Adams (57.5)
13/4
3g Fastnet Rock x Chrisalice (GR) (Lujain (USA))
4
2.2
Gundy (2)
5/2F
T: W A Hudd
R: G M Ryan (58)
5/2F
3g Denman x Orcym Lass (Canny Lad )
5
3.3
10/1
T: K A Lees
R: A Bullock (57)
10/1
3g Star Witness x Rock Princess (Elvstroem )
6
7.4
66/1
T: Luke Pepper
R: Ms L Day (53)
66/1
3f Foxwedge x Twisted Heart (Distorted Humor (USA))
7
7.5
200/1
T: P H Bloomfield
R: A Gibbons (55.5)
200/1
3g Power Of Destiny x Glass Boots (Beautiful Crown (USA))
8
9.0
150/1
T: L J Mayfield-Smith
R: Vad Bolozhinskyi (56.5)
150/1
3g Monaco Consul (NZ) x Susie Jane (King Of Kings (IRE))
9
9.3
11/4
T: B F Cavanough
R: G Buckley (57)
11/4
3g More Than Ready (USA) x Starwish (Redoute's Choice )
10
18.8
150/1
T: Tim McIntosh
R: Jake Hull (57.5)
150/1
3g Star Witness x Hypocrisy (Redoute's Choice )
11
19.0
150/1
T: P R Atkins
R: L Cumberland (57.5)
150/1
5g Shaft x Court Kissing (Fuji Kiseki (JPN))
Race 5 - Monteath & Powys Hcp (C1) (1280m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:15.65 (34.87)
Prizemoney: $20,000
1
Waruna (6)
7/4F
T: K A Lees
R: A Bullock (56)
7/4F
3f All Too Hard x Warpath (Reset )
2
0.1
Yeoman (3)
12/1
T: Jeremy Smith
R: Josh Adams (58)
12/1
4g Fastnet Rock x Mani Bhavan (USA) (Storm Boot (USA))
3
1.4
4/1
T: M P Byers
R: Kellie Holding (53.5)
4/1
5m Dubai's Choice x Eyewina (Marwina )
4
1.5
15/2
T: Kim Talent
R: Ms L Day (53)
15/2
4g Danasinga x Chichi Romero (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
3.6
20/1
T: Luke A Thomas
R: Ms B Hodder (55.5)
20/1
3g Hidden Dragon x You See A Star (Our Maizcay )
6
4.2
12/1
T: J C Deamer
R: C Lever (58)
12/1
3g Testa Rossa x We'll See (More Than Ready (USA))
7
5.2
7/1
T: Ms K Buchanan
R: J Kehoe (57)
7/1
4m Dubleo (USA) x Blue Booty (Personal Flag (USA))
8
5.9
11/2
T: B F Cavanough
R: B El-Issa (58.5)
11/2
4m Sepoy x Donnica (Flying Spur )
9
7.0
11/1
T: Nick Mitchell
R: Travis Wolfgram (54)
11/1
4g Pendragon (NZ) x Ravissant (Falbrav (IRE))
10
7.2
100/1
T: D J Munns
R: Jenny Duggan (54)
100/1
5m New Approach (IRE) x Gran Bella (NZ) (Rory's Jester )
11
8.3
100/1
T: B P Walker
R: Lexi McPherson (51)
100/1
4m Myboycharlie (IRE) x Stylish Chanel (NZ) (Stylish Century )
Race 6 - Horsepower (Bm62) (1280m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(3) Time: 1:15.42 (34.24)
Prizemoney: $20,000
1
1/1F
T: Angela Davies
R: Chris C Williams (59.5)
1/1F
5g Dylan Thomas (IRE) x She's A Hussy (Hussonet (USA))
2
2.5
Doosey (2)
12/1
T: Rick Worthington
R: B El-Issa (60)
12/1
6g Not A Single Doubt x Docherty Woods (Tale Of The Cat (USA))
3
5.3
10/1
T: B F Cavanough
R: G Buckley (60)
10/1
4g Duporth x Princess Marizza (Scenic (IRE))
4
5.5
9/1
T: T E Ollerton
R: G M Ryan (59.5)
9/1
7g Anglia x Lovey Amazon (Snaadee (USA))
5
5.6
9/2
T: T and P Vigouroux
R: Ms M Weir (56.5)
9/2
5g Canny Lad x Dezhilla (Danehill Dancer (IRE))
6
7.0
Vihari (10)
14/1
T: P M Perry
R: S Lisnyy (55)
14/1
3f Smart Missile x Venetian Lady (USA) (Woodman (USA))
7
7.2
14/1
T: P R Atkins
R: A Gibbons (55.5)
14/1
5g Snippetson x Double D'Amour (Danehill Dancer (IRE))
8
7.8
Immy (11)
25/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (54)
25/1
9
8.8
25/1
T: J N Englebrecht
R: Kellie Holding (56)
25/1
5m Oratorio (IRE) x Grande Attack (Show A Heart )
10
9.4
60/1
T: T P Croft
R: Ms W Costin (56.5)
60/1
6g Strada x Magic Kingdom (Clang )
11
11.7
30/1
T: R J Davies
R: A Bullock (60)
30/1
6g Raheeb x Kaysean D'Sunshine (Mister C. (USA))
Race 7 - Lone Pine Charge (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:56.69 (32.94)
Prizemoney: $25,000
1
5/4F
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (54)
5/4F
Winning siblings: My Snip, Rothmoore,
2
0.1
15/2
T: Allan Kehoe
R: G M Ryan (56.5)
15/2
5g Home On The Grange x Lea Tonde (Filante (NZ))
3
3.1
Bonita (8)
9/2
T: J C Deamer
R: Ms L Day (52)
9/2
4m Dubleo (USA) x Our Jen (Youthful Legs (USA))
4
3.3
5/1
T: Ms J Bowen
R: Rachel Hunt (57.5)
5/1
6g Duke Of Marmalade (IRE) x Eminent Lady (Sir Laurence (NZ))
5
3.6
20/1
T: Ken Tynan
R: Kellie Holding (52)
20/1
11g Marwina x Danse Pas (Danehill Dancer (IRE))
6
6.2
9/1
T: P M Perry
R: Josh Adams (58.5)
9/1
5g Snitzel x Keela (Woodman (USA))
7
6.8
30/1
T: Donna Stoddart
R: B El-Issa (54)
30/1
5m Floral Dynamite x Sutton Manor (Beautiful Crown (USA))
8
7.1
20/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (59)
20/1
7g Ready's Image (USA) x Burford (Commands )
9
7.4
66/1
T: P Cleal
R: C G O'Brien (58.5)
66/1
7g Dane Shadow x Tayrhiana (Carnegie (IRE))
10
12.2
30/1
T: Cody Morgan
R: Joshua Oliver (54)
30/1
Race 8 - Godolphin (Bm65) (1500m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:29.74 (35.09)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Benjamin Smith
R: Josh Adams (58)
9/2
Winning siblings: Ship Harbour,
2
0.3
Surjin (5)
11/4F
T: P M Perry
R: C Lever (59.5)
11/4F
3c Stratum x Melbourne Rose (NZ) (Zabeel (NZ))
3
1.1
8/1
T: A G Scorse
R: R Thompson (60.5)
8/1
7g Nadeem x Antonicheva (IRE) (Sadler's Wells (USA))
4
2.5
9/1
T: J C Deamer
R: Ms L Day (58.5)
9/1
5g Excellent Art (GB) x Del Amore (Lion Hunter )
5
2.7
7/1
T: Jason Attard
R: K S Latham (57)
7/1
5m Testa Rossa x Mate (Dehere (USA))
6
3.5
St Luke (11)
15/1
T: Michelle Fleming
R: C G O'Brien (57)
15/1
6g Shaft x Mintage (Varick (USA))
7
4.7
9/1
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (56)
9/1
5g Dubleo (USA) x Lunalana (Dexter (GB))
8
6.6
20/1
T: Melanie O'Gorman
R: Joshua Oliver (54.5)
20/1
4m Arlington x Shivering (Danehill Dancer (IRE))
9
6.7
25/1
T: G A O'Brien
R: A Chau (57)
25/1
6g Arena x Glorious Lady (King's Theatre (IRE))
10
8.7
12/1
T: Darryl Roberts
R: Ms M Weir (57.5)
12/1
8g Ad Valorem (USA) x De Laroche (Quest For Fame (GB))
11
9.4
20/1
T: R E Ollerton
R: G Buckley (57.5)
20/1
4g Tickets x Cute And Cuddly (Danehill Dancer (IRE))
12
12.9
100/1
T: L K Roberts
R: Deanne Panya (54)
100/1
6g Henny Hughes (USA) x Danielle's Delight (Beautiful Crown (USA))
13
13.5
30/1
T: T S Howlett
R: Ms L G Henry (60)
30/1
4g Benfica x Star Over Kansas (Starcraft (NZ))
14
14.8
100/1
T: R J Davies
R: Jenny Duggan (56.5)
100/1
6g Where's That Tiger (USA) x Titania (Jade Hunter (USA))