Breednet Results

MUSWELLBROOK - Monday, May 21

Race 1 - @thebrookracing On Twitter Mdn (1280m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.35 (36.45)
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: P M Perry
R: Chris C Williams (56)
13/4
3g Fastnet Rock x Chrisalice (GR) (Lujain (USA))
Winning siblings: Highland Skipper, Painted Lady,
2
1.3
10/1
T: M and D Kearney
R: R Brewer (58)
10/1
3g Tickets x Fabulash (Tobougg (IRE))
3
1.8
20/1
T: Danielle Seib
R: Billy Cray (58.5)
20/1
4
1.9
25/1
T: A J Denham
R: R Thompson (58.5)
25/1
5
2.9
6/1
T: Irene Cowell
R: Ms M Weir (54.5)
6/1
6
3.5
5/4F
T: Tim McIntosh
R: G Buckley (58.5)
5/4F
3g Star Witness x Assertively (Bernardini (USA))
7
4.4
11/2
T: T J Bartley
R: Mitchell Bell (56)
11/2
2g Denman x Padma (Street Cry (IRE))
8
5.0
100/1
T: M C Dobie
R: Ms L G Henry (57.5)
100/1
5g Youthful Legs (USA) x Worrisome (Beautiful Crown (USA))
9
5.2
20/1
T: Ben Hill
R: C Dwyer (58.5)
20/1
4g Tickets x Daffodils (Lake Coniston (IRE))
10
9.6
100/1
T: Danielle Seib
R: Qin Yong (50.5)
100/1
4g Raheeb x Boudi Woudi (Easy Rocking )
Race 2 - Silks Function Centre Mdn (1280m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.05 (36.00)
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: K A Lees
R: A Gibbons (58.5)
10/9F
3f Sepoy x Stellar Vinia (Redoute's Choice )
Winning siblings: Ifyouknowhatimean,
2
0.2
25/1
T: P M Farrell
R: B Spriggs (54.5)
25/1
3f Time Thief x Sutton Miss (Youthful Legs (USA))
3
4.2
4/1
T: T S Howlett
R: Mitchell Bell (59)
4/1
4
6.0
Seishin (11)
16/1
T: Bryan Dixon
R: G M Ryan (54.5)
16/1
4m Ready's Image (USA) x Simmysue (Simonstad (NZ))
4
6.0
12/1
T: Ms G Englebrecht
R: Josh Adams (56)
12/1
3f Exceed And Excel x Glowlamp (Encosta De Lago )
6
6.8
60/1
T: Martin McInerney
R: R Brewer (58)
60/1
3f Husson (ARG) x Coming Storm (Flying Spur )
7
6.9
100/1
T: Brooke Somers
R: C G O'Brien (57.5)
100/1
3f Pluck (USA) x Mysteries (Rahy (USA))
8
9.3
66/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (58.5)
66/1
3f Bernardini (USA) x Sicilia (Flying Spur )
9
11.0
9/4
T: Ms K Waugh
R: C Lever (58.5)
9/4
3f Reward For Effort x Sister Livia (Galileo (IRE))
Race 3 - Magic Millions Ntnl Sale Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.43 (34.56)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: K A Lees
R: A Bullock (57)
2/1F
Winning siblings: Rock The World,
2
0.8
30/1
T: S J Gleeson
R: Ms L G Henry (57)
30/1
3g Dubleo (USA) x Alli's Aria (Oratorio (IRE))
3
0.9
Smith (5)
9/1
T: A J Denham
R: G M Ryan (57)
9/1
4
1.4
11/4
T: Angela Davies
R: Josh Adams (57)
11/4
3g Wanted x More Than Acracker (More Than Ready (USA))
5
2.9
16/1
T: Philip Cole
R: S Lisnyy (57)
16/1
6
3.0
11/1
T: S J Hodge
R: B Spriggs (55)
11/1
3f Congrats (USA) x Albertical (Magic Albert )
7
4.2
Delete (1)
25/1
T: J R Hine
R: Joshua Oliver (57)
25/1
3c Arlington x Dawn To Dusk (USA) (Son Of Briartic (CAN))
8
4.4
13/2
T: R P Northam
R: Chris C Williams (54)
13/2
3f Olympus x Sutton Queen (Beautiful Crown (USA))
9
4.9
6/1
T: M D Griffith
R: A Gibbons (55)
6/1
3f Exceed And Excel x Comical Smile (USA) (Comic Strip (USA))
10
5.0
80/1
T: Ms C Murnane
R: C G O'Brien (57)
80/1
11
5.5
50/1
T: J C Coyle
R: Mitchell Bell (55)
50/1
3f Pluck (USA) x Tawfiq Valley (Purrealist )
12
8.0
60/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (55)
60/1
3f Foxwedge x Wild Storm (CHI) (Hussonet (USA))
13
8.4
300/1
T: Luke A Thomas
R: Ms C R Van Der Werf (57)
300/1
3g Mosayter (USA) x Little Indian Girl (Indian Danehill (IRE))
Race 4 - Godolphin (Bm55) (1500m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:31.29 (35.37)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (58)
7/1
3f Choisir x Lagerphone (Fastnet Rock )
Winning siblings: Magic Success, Stage Dancer,
2
0.2
5/2
T: Cameron Crockett
R: Chris C Williams (56.5)
5/2
3f I Am Invincible x Black Type (Honour And Glory (USA))
3
2.0
5/4F
T: A Newing
R: G M Ryan (56)
5/4F
5m Time Thief x Suspend (Brief Truce (USA))
4
4.4
7/1
T: P M Perry
R: K S Latham (59.5)
7/1
9g El Maggiore x Golden Show (Made Of Gold (USA))
5
4.5
40/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (56.5)
40/1
7m Dane Shadow x Fame For Three (Quest For Fame (GB))
6
5.8
Naoko (11)
25/1
T: Connie Greig
R: Alena Skerritt (53.5)
25/1
6m Excellent Art (GB) x Magic World (Spinning World (USA))
7
7.9
20/1
T: Michael Plummer
R: R Dolan (52)
20/1
8
8.7
20/1
T: Connie Greig
R: B Griffiths (57.5)
20/1
6m Murphy's Blu Boy x Undara (Integra )
9
8.8
60/1
T: A D Smith
R: Billy Cray (54)
60/1
6m Hard Spun (USA) x Moon Game (USA) (Indian Ridge (IRE))
10
8.9
16/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (59)
16/1
4m Smart Missile x Lapse (Thunder Gulch (USA))
11
10.0
80/1
T: M J Dwyer
R: C Dwyer (56)
80/1
Race 5 - Horsepower Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:58.31 (34.92)
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: S C Jones
R: Ms C R Van Der Werf (59)
8/1
3g Bon Hoffa x Star Of Ice (Nadeem )
2
0.8
5/2
T: Andrew Macdonald
R: C G O'Brien (57)
5/2
3f Uncle Mo (USA) x Emeraude (Quest For Fame (GB))
3
1.6
Titus (2)
10/1
T: P M Perry
R: K S Latham (59)
10/1
3g Excites x Indrani (Commands )
4
1.8
8/1
T: Mitch Newman
R: Josh Adams (58.5)
8/1
5
2.2
5/4F
T: Faye Hall
R: Chris C Williams (56)
5/4F
3f Pluck (USA) x Girl Of Fortune (Marechal )
6
2.7
20/1
T: R P Northam
R: Mitchell Bell (56.5)
20/1
3f Lope De Vega (IRE) x Stellamac (Mull Of Kintyre (USA))
7
2.9
9/1
T: P H Bloomfield
R: R Thompson (57.5)
9/1
4g Magic Albert x You're Beautiful (Fastnet Rock )
8
4.7
100/1
T: Ms S McDonald
R: S Lisnyy (54)
100/1
5m Snippetson x Astral Danza (Beautiful Crown (USA))
9
6.7
150/1
T: S W Thompson
R: Ms M Weir (54)
150/1
6m Youthful Legs (USA) x Gizzie (Bush Bird )
10
6.8
100/1
T: Danielle Seib
R: Jenny Duggan (54)
100/1
6m Nicconi x Yippity (Delago Brom )
Race 6 - Hunter River Stayers Cup-Bm62 (2300m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(3) Time: 2:28.78 (36.64)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: J N Englebrecht
R: R Thompson (54)
7/2
4m Haradasun x Culturalrevolution (Danehill (USA))
Winning siblings: General Son, Rougeau, Streak Of Light,
2
2.0
9/2
T: P M Perry
R: C Lever (58.5)
9/2
5g Snippetson x Saggiatore (Galileo (IRE))
3
2.2
9/2
T: M and D Kearney
R: R Dolan (59)
9/2
4g Widden Valley x Fabulash (Tobougg (IRE))
4
2.6
12/1
T: R J Knight
R: G Snowden (57)
12/1
4g High Chaparral (IRE) x Lacada Siren (Giant's Causeway (USA))
5
4.0
13/2
T: Ms D Lumsden
R: G Buckley (59.5)
13/2
4g Myboycharlie (IRE) x Silent Song (NZ) (Stravinsky (USA))
6
4.8
5/2F
T: B F Cavanough
R: Travis Wolfgram (59.5)
5/2F
5g Al Maher x Cubana Moss (Mossman )
7
8.8
60/1
T: S J Hodge
R: S Lisnyy (54)
60/1
8g Grey Swallow (IRE) x Armatilla (Umatilla (NZ))
8
11.5
200/1
T: Adam Vine
R: Billy Cray (54)
200/1
6g Ruwi (GB) x Bubs (NZ) (Rossini (USA))
9
12.8
15/2
T: T S Howlett
R: G M Ryan (60)
15/2
4g Benfica x Star Over Kansas (Starcraft (NZ))
10
14.2
80/1
T: M Boland
R: Alena Skerritt (52.5)
80/1
8m Casino Prince x Gifting (NZ) (Generous (IRE))
Race 7 - Caravaggio @ Coolmore Hcp-C2 (1450m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:28.72 (35.83)
Prizemoney: $20,000
2
0.8
8/1
T: J C Coyle
R: Mitchell Bell (55.5)
8/1
5g Excites x Eight Of Diamonds (Lion Heart (USA))
3
2.8
9/2
T: Ms L Munce
R: R Thompson (58.5)
9/2
3g Benfica x Little Emily (Sequalo )
4
2.9
40/1
T: P M Perry
R: Jenny Duggan (54)
40/1
3f Sebring x Tempest Tost (Statue Of Liberty (USA))
5
3.0
11/1
T: Matthew Smith
R: G M Ryan (55)
11/1
3g Wanted x Encosterette (Encosta De Lago )
6
3.1
12/1
T: Dar Lunn
R: Josh Adams (58.5)
12/1
7g Eavesdropper (USA) x Russian Babe (Singspiel (IRE))
7
4.1
20/1
T: L J Tilley
R: Kellie Holding (52)
20/1
6m Teranaba x Vette (Westbridge (USA))
Race 8 - John Robinson Memorial (Bm55) (1280m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:16.43 (36.26)
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (60.5)
10/1
7g Oratorio (IRE) x Ready Made Family (More Than Ready (USA))
2
1.8
4/1
T: Ms K Buchanan
R: G Buckley (59.5)
4/1
5g Written Tycoon x Improvisation (Pure Theatre )
3
2.1
Vihari (9)
16/1
T: P M Perry
R: S Lisnyy (58.5)
16/1
3f Smart Missile x Venetian Lady (USA) (Woodman (USA))
4
2.4
5/4F
T: Ms K Waugh
R: C Lever (61)
5/4F
3g Sebring x Kimillsy (Danehill Dancer (IRE))
5
3.0
30/1
T: Peter G Sinclair
R: Billy Cray (59)
30/1
4g Onemorenomore x Happens (Barathea (IRE))
6
4.2
Immy (12)
16/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (56.5)
16/1
7
4.3
9/1
T: Ms D Poidevin-Laine
R: Jake Hull (60)
9/1
5g Eavesdropper (USA) x Salwa (Al Maher )
8
4.6
11/1
T: M and D Kearney
R: Mitchell Bell (60.5)
11/1
4g Oamaru Force x Frilly Milly (Military Plume (NZ))
9
7.7
100/1
T: John Bannister
R: Aimee Taylor (58)
100/1
4m God's Own x Zarilly (Commands )
10
8.9
13/2
T: Craig Bermingham
R: B Spriggs (57.5)
13/2
4m Shaft x Got Bling (Dehere (USA))
11
15.8
200/1
T: Adam Vine
R: Alena Skerritt (52.5)
200/1
7m Hidden Dragon x Got The Bod (Frisco View (USA))