Breednet Results

NARRANDERA - Saturday, June 13

Race 1 - Leeton Toyota Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.38 (37.32)
Prizemoney: $12,000
1
25/1
T: P A Sweeney
R: B Vale (55)
25/1
4m Zoffany (IRE) x Cinderella Girl (NZ) (Montjeu (IRE))
2
0.8
7/4F
T: T G Sutherland
R: Ms G Mc Donnell (56.5)
7/4F
3f Krupt x Natural Time (Naturalism (NZ))
3
1.6
15/4
T: Nathan Hobson
R: Ms S Metcalfe (55)
15/4
4g Alamosa (NZ) x Talista (NZ) (Snippets )
4
4.8
Supalux (10)
3/1
T: G J Colvin
R: Tyler Schiller (55)
3/1
4g Delago Deluxe x Level (Dehere (USA))
5
5.9
40/1
T: C Heywood
R: B P Ward (55)
40/1
4m Sebring x Joleur (Bite The Bullet (USA))
6
6.3
13/4
T: W G Carroll
R: B Mc Dougall (56)
13/4
3f Krupt x Fuente (Brief Truce (USA))
7
6.5
50/1
T: A W Prisk
R: Ms N Burrells (53.5)
50/1
4m Bernardini (USA) x Direct Flight (Danehill Dancer (IRE))
8
9.9
40/1
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (55)
40/1
4m Foxwedge x Mo Cuishle (Galileo (IRE))
9
10.1
60/1
T: T G Sutherland
R: Aaron Sweeney (57.5)
60/1
4g Skilled x Pedal (NZ) (Zabeel (NZ))
10
15.1
100/1
T: A W Prisk
R: Josh Richards (55)
100/1
Race 2 - Narrandera Jewellers (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:25.28 (36.94)
Prizemoney: $12,000
1
2/1F
T: Todd Smart
R: B Mc Dougall (62)
2/1F
8m Zizou x Prodigal Miss (High Rolling )
Winning siblings: Little Grammy,
2013 MM National Weanling Sale General Session
$0
Vendor: Waylon J Stud
Buyer: Psd $3,500 Res $4,000
2
2.8
10/1
T: Troy Lorback
R: Ms K Nisbet (58.5)
10/1
5m Poet's Voice (GB) x Foila (Honours List (IRE))
3
3.0
13/2
T: Andrew Dale
R: Tyler Schiller (60)
13/2
7m Casino Prince x Skibo Castle (Carnegie (IRE))
4
3.1
11/1
T: B Joseph & P & M Jones
R: Aaron Sweeney (58)
11/1
4m So You Think (NZ) x See The Music (Flying Spur )
5
5.9
8/1
T: N J Osborne
R: J Mallyon (57)
8/1
5m Smart Missile x Sydney's Quest (Quest For Fame (GB))
6
6.0
50/1
T: Fiona Schneiders
R: B Vale (55)
50/1
4m Buriton (NZ) x Miss Firefly (Fantastic Light (USA))
7
6.6
9/1
T: G D'Altorio
R: Danielle Scott (60)
9/1
4m Denman x Luminous Harmony (Fastnet Rock )
8
7.0
25/1
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (55)
25/1
6m Choisir x Dodge City Kitty (NZ) (Elusive City (USA))
9
9.7
10/1
T: Erin Maher
R: J Kissick (60)
10/1
5m Stryker x Imoras (Exceed And Excel )
10
9.9
8/1
T: R J Steiner
R: B P Ward (56.5)
8/1
6m Artie Schiller (USA) x Skywonkie (Spectrum (IRE))
11
13.7
11/1
T: Todd Blowes
R: Simon Miller (57.5)
11/1
7m Dane Shadow x Dark Star (Scenic (IRE))
12
17.0
25/1
T: Ms S McDonald
R: Ms G Mc Donnell (57)
25/1
5m Artie Schiller (USA) x Belong To Peri (Belong To Me (USA))
Race 3 - Elders (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:25.60 (38.31)
Prizemoney: $12,000
1
10/1
T: T G Sutherland
R: Ms G Mc Donnell (55)
10/1
6g Bon Hoffa x Running Time (Rubiton )
2
0.1
13/4F
T: Mitchell Beer
R: Danielle Scott (60)
13/4F
3g Zacinto (GB) x Condover (NZ) (King's Chapel )
3
2.1
15/1
T: Doug Gorrel
R: J Mallyon (57)
15/1
7g Golden Snake (USA) x Our Serafina (Desert Prince (IRE))
4
2.2
30/1
T: Ms D McQueen
R: R Bensley (58)
30/1
7g Tickets x Intimate Affair (Vettori (IRE))
5
2.7
Astir (10)
7/2
T: R E Hogan
R: B P Ward (57)
7/2
5g Real Saga x Dara Seans (Giant's Causeway (USA))
6
3.4
12/1
T: Shilleagh Meyervale
R: B Vale (57.5)
12/1
5g Stryker x Unveiled (Encosta De Lago )
7
5.0
8/1
T: Nathan Hobson
R: Ms S Metcalfe (61.5)
8/1
5g Bullbars x Orutan (NZ) (Pins )
8
5.6
13/2
T: P A Sweeney
R: Tyler Schiller (61.5)
13/2
3g Sepoy x Absolute Dream (Canny Lad )
9
5.8
15/4
T: Andrew Dale
R: J Kissick (61.5)
15/4
5g All American x Stormy Miss (More Than Ready (USA))
10
9.2
Jawsome (12)
40/1
T: A W Prisk
R: Ms N Burrells (53.5)
40/1
7g Sharkbite x Pride Of Ardrossan (Desert Sun (GB))
11
18.7
60/1
T: P S Clancy
R: N Souquet (57.5)
60/1
5g Krupt x Hitchhike (Strategic )
Race 4 - Process Printers (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:38.45 (37.30)
Prizemoney: $12,000
1
13/2
T: T G Sutherland
R: Aaron Sweeney (57.5)
13/2
3g Eurozone x Blazing Dragon (Pendragon (NZ))
2
0.5
9/10F
T: Craig Weeding
R: N Souquet (59)
9/10F
4g Your Song x Natural Woman (NZ) (Generous (IRE))
3
1.0
2/1
T: G J Colvin
R: J Mallyon (55.5)
2/1
3f Al Maher x Torchsinger (Ad Valorem (USA))
4
4.5
30/1
T: D J Rolfe
R: B Mc Dougall (55)
30/1
3f Star Witness x Al Julhara (Fastnet Rock )
5
6.5
60/1
T: G D'Altorio
R: Danielle Scott (56)
60/1
7g Strada x Here To Eternity (Bellotto (USA))
6
7.8
66/1
T: T G Sutherland
R: Julia Presits (56)
66/1
7g Eighth Wonder (NZ) x Pete's Choice (NZ) (Istidaad (USA))
7
7.9
Lutece (7)
15/1
T: Luke Pepper
R: Ms K Nisbet (57)
15/1
4m Zoustar x Palm Shade (GB) (Oasis Dream (GB))
8
8.8
30/1
T: Nathan Hobson
R: Ms S Metcalfe (59)
30/1
4g Tavistock (NZ) x Gin City (NZ) (Heroicity )
9
9.0
25/1
T: Andrew Dale
R: B P Ward (59)
25/1
4g Stryker x Margiela (NZ) (Redoute's Choice )
10
11.8
100/1
T: W G Carroll
R: Simon Miller (56.5)
100/1
4g Krupt x Stardanze (Starcraft (NZ))
11
15.2
100/1
T: H W Marsden
R: Ms G Mc Donnell (56)
100/1
4g Lights Of Paris x Varanid (Diogenes )
12
17.8
150/1
T: Shilleagh Meyervale
R: B Vale (56.5)
150/1
4g Mulaazem x Masarrah (Al Samer )
Race 5 - Proten L W Peacock Mem. (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:12.12 (37.07)
Prizemoney: $12,000
1
8/1
T: C Heywood
R: R Bensley (56.5)
8/1
7g Krupt x Rayanui (Bureaucracy (NZ))
2
0.5
3/1F
T: G G Kirkup
R: Danielle Scott (56.5)
3/1F
6g Magic Albert x Mi Chiamo (Catbird )
3
1.3
4/1
T: R P Wellington
R: N Souquet (60)
4/1
5g Star Witness x Philliann (Bellotto (USA))
4
1.6
25/1
T: H W Marsden
R: B Vale (57.5)
25/1
7g Shellscrape x Coronation's Babe (Coronation Day )
5
1.9
Ember (10)
7/2
T: W G Carroll
R: Simon Miller (55.5)
7/2
3f Zariz x Campfire Stories (Lion Hunter )
6
3.0
20/1
T: Nathan Hobson
R: Ms S Metcalfe (56)
20/1
6g Torch Relay x Gold Stream (Elvstroem )
7
3.3
12/1
T: N F Gardner
R: Aaron Sweeney (56.5)
12/1
4m Unencumbered x Smily (Danehill (USA))
8
3.7
20/1
T: T G Sutherland
R: Ms G Mc Donnell (52.5)
20/1
6m Astronomer Royal (USA) x Decryption (Bletchley Park (IRE))
9
4.1
13/2
T: Doug Gorrel
R: B Mc Dougall (59.5)
13/2
3g Exceed And Excel x Oasis Rose (Oasis Dream (GB))
10
4.9
16/1
T: P A Sweeney
R: Tyler Schiller (55)
16/1
4g Masterprint x Call To Mind (Centre Stalls (IRE))
11
22.8
30/1
T: H W Marsden
R: J Kissick (60)
30/1
4g Time Thief x Star Artois (Black Hawk (GB))
Race 6 - Narrandera Ex-Servicemen (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:58.69 (34.78)
Prizemoney: $12,000
1
7/2
T: T P Donnelly
R: Heni Ede (57)
7/2
3f More Than Ready (USA) x Amelia's Dream (Redoute's Choice )
Winning siblings: Better Land, Impasse, Magpie, Spirit And Fire,
2
2.3
13/8F
T: Craig Weeding
R: B Mc Dougall (58.5)
13/8F
2g Delago Deluxe x Hot Show (Snitzel )
3
2.5
20/1
T: M D Kelley
R: Aaron Sweeney (56)
20/1
3f More Than Ready (USA) x Le Havre (Flying Spur )
4
4.1
30/1
T: Nathan Hobson
R: Ms S Metcalfe (55)
30/1
3g Akeed Mofeed (GB) x She Can Skate (Bradbury's Luck )
5
5.8
8/1
T: Nathan Hobson
R: Tyler Schiller (55)
8/1
3f Shamexpress (NZ) x Miss Ottey (Flying Spur )
6
5.9
16/1
T: C Heywood
R: B P Ward (55.5)
16/1
5m Strada x You Ess Odyssey (American Odyssey (USA))
7
6.3
11/2
T: H W Marsden
R: Ms G Mc Donnell (52)
11/2
4m Walking Or Dancing (NZ) x Dantains Quest (Quest For Fame (GB))
8
9.3
10/1
T: G J Colvin
R: J Mallyon (55.5)
10/1
4m Street Boss (USA) x Aver (Bubble Gum Fellow (JPN))
9
9.9
30/1
T: Shilleagh Meyervale
R: B Vale (55)
30/1
4m Magnus x Dawn Recital (Desert Sun (GB))
10
14.4
Bro (3)
16/1
T: D J Rolfe
R: Ms K Nisbet (56.5)
16/1
3g Sizzling x Tantra (Royal Academy (USA))
11
17.3
100/1
T: A W Prisk
R: Ms N Burrells (53.5)
100/1
5m Von Costa De Hero x Bon Vacance (Good Journey (USA))