Breednet Results

NOWRA - Sunday, December 8

Race 1 - St. Georges Basin Ctry Club-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:09.27 (34.81)
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: R J Price
R: Ms K Cross (56)
4/1
4m Testa Rossa x Feisty Rose (Fusaichi Pegasus )
2
1.3
15/4
T: Donna Grisedale
R: Ms W Costin (57.5)
15/4
5g Nadeem x Calm As A Lady (Zabeel )
3
1.4
2/1F
T: Ms G Markwell
R: Maddison Wright (56.5)
2/1F
5g Face Value x La Missionaire (Military Plume )
4
1.7
7/2
T: Craig Carmody
R: James P Innes (55)
7/2
4m Dane Shadow x Empire Dancer (Second Empire )
5
2.7
5/1
T: Mick Miladinovic
R: Brodie Loy (53)
5/1
4g Zariz x Bold Shift (Night Shift )
6
4.2
Robard (4)
16/1
T: Michelle Ritchie
R: Shane Arnold (55.5)
16/1
4g Henny Hughes x Wedge (Flying Spur )
7
4.7
30/1
T: M W McDonald
R: S Guymer (54)
30/1
4m Dane Shadow x Kenwest (Al Jaasi )
8
4.9
11/1
T: Shane Kember
R: Tash Burleigh (52.5)
11/1
3c Youthful Legs x Love And Feeling (King Of Kings )
9
5.0
30/1
T: A Van Tonder
R: Tara-Jane Mitchell (54)
30/1
4g Dylan Thomas x Floridays (Kenmare )
Race 2 - Ison And Company Plate (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:23.39 (34.34)
Prizemoney: $15,000
1
7/4F
T: A J Cummings
R: B Shinn (55.5)
7/4F
3c New Approach x Marokish (Rory's Jester )
Winning siblings: Marcellus, Marocan Diva, Morocco,
2
3.0
14/1
T: J C Coyle
R: S Pollard (55)
14/1
4m Snowland x Point King (King Of Kings )
3
3.1
7/4F
T: David Vandyke
R: J Ford (57)
7/4F
4
3.5
20/1
T: Shane Kember
R: Ms W Costin (55.5)
20/1
6m Lonhro x She's In Demand (Commands )
5
3.6
6/1
T: G R Gooch
R: Ms K Cross (57)
6/1
5m Testa Rossa x Effy May (Jade Robbery )
6
3.8
9/1
T: J A Steinmetz
R: B P Ward (59)
9/1
5g Spartacus x Mintelle (Traditionally )
7
3.9
15/2
T: K J Parker
R: R Brewer (57)
15/2
4g Testa Rossa x Faze (Stravinsky )
8
9.7
20/1
T: M G Latta
R: Maddison Wright (56)
20/1
6g Olympus x Jester Gypsy (Rory's Jester )
Race 3 - Kel Campbell Fuel Haulage Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.17 (35.25)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: G D Hickman
R: James P Innes (54.5)
5/4F
3g Lonhro x Ace Maid (Victory Prince )
2
0.5
5/4
T: A J Cummings
R: B Shinn (55.5)
5/4
3f Danehill Dancer x Red Rioja (King's Theatre )
3
1.0
25/1
T: T and P Vigouroux
R: B P Ward (59)
25/1
4g Shaft x Vanity D'Or (Kenvain )
4
2.0
Tiller (3)
20/1
T: T Gibson
R: Tash Burleigh (57)
20/1
6g Yuan x Evening Cry (Isopach )
5
2.1
50/1
T: Mark Gee
R: S Guymer (57)
50/1
4m Tiger Hill x Royal Bowra (Royal Academy )
6
3.1
25/1
T: R J Price
R: J Ford (57)
25/1
7
3.6
60/1
T: Michelle Ritchie
R: S Pollard (55.5)
60/1
3f Benicio x Lady Choisir (Choisir )
8
4.0
12/1
T: R T Leemon
R: Ms W Costin (55.5)
12/1
5m Dane Shadow x Azure (Kingfisher Mill )
9
5.0
12/1
T: Kurt Goldman
R: Peter Wells (55.5)
12/1
10
5.8
20/1
T: Paul Murray
R: R Bensley (57)
20/1
4m Domesday x Bellalert (Gilded Time )
11
6.8
100/1
T: Donna Grisedale
R: R Brewer (55.5)
100/1
12
9.8
Padch (1)
66/1
T: Colbey Hill
R: Brodie Loy (57.5)
66/1
Race 4 - Sthn. Stones Bar/ Grills Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.62 (33.89)
Prizemoney: $15,000
1
2/1
T: Mark Gee
R: Brodie Loy (54)
2/1
3f Rock Of Gibraltar x Princess Sunshine (Encosta De Lago )
2
1.3
8/1
T: R J Price
R: Ms K Cross (57)
8/1
4m Shaft x Our Chantilly (Snippets )
3
1.6
5/4F
T: Kevin Moses
R: B Shinn (57.5)
5/4F
3g Benicio x Steamy (Fusaichi Pegasus )
4
2.6
20/1
T: W A Mathie
R: S Pollard (57)
20/1
5
3.4
Bondo (4)
16/1
T: Mick Miladinovic
R: B P Ward (57.5)
16/1
3g Zariz x Bold Shift (Night Shift )
6
4.9
25/1
T: R T Leemon
R: Ms W Costin (55.5)
25/1
4m Bureaucracy x Rubellte (Rubiton )
7
5.0
Rapier (1)
5/1
T: J G Litt
R: S Guymer (59)
5/1
8
5.1
20/1
T: T Gibson
R: Tash Burleigh (55.5)
20/1
3g War Pass x My Chiquita (Bianconi )
9
8.4
20/1
T: M P Tubman
R: Peter Wells (55.5)
20/1
3f Strategic x Tranzero (Danzero )
10
10.9
40/1
T: S A Stephens
R: J Geppert (59)
40/1
6g Viscount x Santa Aurelia (Canny Lad )
11
16.9
50/1
T: F G Thomason
R: Patrick Murphy (59)
50/1
4g Charge Forward x In Toto (Quest For Fame )
Race 5 - Bomaderry Bowling Club (Bm50) (1600m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:36.14 (36.85)
Prizemoney: $15,000
1
11/2
T: J C Coyle
R: R Brewer (59.5)
11/2
5g Power Of Destiny x Bacchetto (Canny Lad )
Winning siblings: Bejewelled, Filomena's Grace,
2
0.3
3/1
T: Kevin Moses
R: B Shinn (58.5)
3/1
4g Falvelon x Zinzin (Celtic Swing )
3
0.5
Jayko (3)
15/1
T: C Hensler
R: Tara-Jane Mitchell (56)
15/1
6g Viscount x Tamales (Grand Lodge )
4
0.6
30/1
T: Ms L Dean
R: Ms W Costin (55)
30/1
7g Shagny x Star Billing (Monongahela )
5
0.7
9/1
T: R J Price
R: S Pollard (56.5)
9/1
7g Iglesia x Sensational Spot (Swamp King )
6
2.5
15/1
T: J N Law
R: Maddison Wright (54)
15/1
7
3.0
15/1
T: T Gibson
R: Tash Burleigh (54.5)
15/1
8
3.8
5/2F
T: Graeme Spackman
R: Patrick Murphy (56.5)
5/2F
5m Bite The Bullet x Opera Bay (Opera Prince )
9
4.3
5/1
T: Mick Miladinovic
R: Brodie Loy (55)
5/1
4g Beautiful Crown x Miss Johann (Johann Quatz )
10
4.4
12/1
T: S B Hill
R: B P Ward (57.5)
12/1
4g Half Hennessy x Something Gold (Somethingdifferent )
11
4.7
Lutine (12)
80/1
T: S T McCormick
R: S Guymer (54)
80/1
6m Reset x Choral Chimes (Sunday Silence )
12
13.0
12/1
T: F G Thomason
R: J Ford (56.5)
12/1
8g E Dubai x Lady Loyola (Ignatius )
Race 6 - Prime 7 Cup (Bm55) (1200m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:08.97 (34.57)
Prizemoney: $15,000
1
13/2
T: G W Murray
R: Tara-Jane Mitchell (55)
13/2
4m Half Hennessy x The Fave (Dieu D'Or )
Winning siblings: Quarters Sister,
2
1.5
2/1F
T: A J Cummings
R: B Shinn (55)
2/1F
3f Dylan Thomas x Rhode Island Red (Tale Of The Cat )
3
1.6
15/1
T: J N Law
R: Maddison Wright (54.5)
15/1
4
2.1
10/1
T: P R Brooke
R: R Brewer (56.5)
10/1
8g Street Cry x Madam Governor (Bite The Bullet )
5
2.2
4/1
T: E B Murray
R: Brodie Loy (57.5)
4/1
4g Half Hennessy x Wild Irish Girl (Nuclear Freeze )
6
2.7
7/1
T: T J Robinson
R: Peter Wells (55.5)
7/1
7
4.5
9/1
T: R J Price
R: J Ford (54)
9/1
5m Alert x Blue Marwina (Marwina )
8
6.0
11/2
T: J A Steinmetz
R: B P Ward (58.5)
11/2
5g Anabaa x Deal Or No Deal (Encosta De Lago )
Race 7 - Shoalhaven Ex-Servicemens Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.70 (34.28)
Prizemoney: $15,000
1
Kesari (10)
11/2
T: B A Gentle
R: Kevin May (56.5)
11/2
5m Volksraad x The Mighty Lions (Grosvenor )
2
2.0
Rhaego (7)
5/4F
T: A J Cummings
R: B Shinn (57)
5/4F
3g Danehill Dancer x La Face (Encosta De Lago )
3
2.1
Warri (1)
12/1
T: N J Lavis
R: B P Ward (59)
12/1
4g Bramshaw x Chinoiserie (Marwina )
4
2.5
9/1
T: Mark Gee
R: Brodie Loy (55.5)
9/1
4m Bureaucracy x Marlissy (Mister C. )
5
2.9
Yumani (2)
25/1
T: Ms L Dean
R: Troy Phillips (58.5)
25/1
6
3.7
Yeeha (8)
6/1
T: W A Mathie
R: J Ford (57)
6/1
3g New Approach x Ah Ha (Encosta De Lago )
7
3.8
10/1
T: Ms G Markwell
R: S Pollard (57.5)
10/1
4m Host x Defy Smytzer (Defensive Play )
8
4.3
14/1
T: Mervyn Bennett
R: Ms W Costin (55)
14/1
4m Dubleo x Korvaceous (Langfuhr )
9
4.8
40/1
T: S Vella
R: James P Innes (53)
40/1
4m General Nediym x Grey Stream (Lion Hunter )
10
5.0
8/1
T: M W Macdonald
R: S Guymer (56)
8/1
3f Power Of Destiny x Kenwest (Al Jaasi )
11
5.3
40/1
T: M P Tubman
R: Patrick Murphy (57)
40/1
4m Zizou x Flying Mistress (Flying Spur )
12
5.5
Firebet (11)
20/1
T: J G Litt
R: Peter Wells (56)
20/1
3f Aussie Rules x Crossulette (Cape Cross )
13
13.3
20/1
T: C Strickland
R: W Pearson (57.5)
20/1
3g Haradasun x Mighty One (Giant's Causeway )
14
15.1
60/1
T: J Khalifeh
R: Maddison Wright (53)
60/1
6g Home On The Grange x Painted Player (Portland Player )