Breednet Results

OTAKI - Thursday, September 22

Race 1 - Tui Backing A Winner 2yo (800m)
Class: Open Track: Heavy(11) Time: 0:49.20
Prizemoney: $8,000
1
4/5
T: B D Revell
R: J Parkes (57)
4/5
2g Battle Paint x Intuition (Fast 'n' Famous )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.0
Lavish (2)
1/1F
T: G and D Rogerson
R: R J Hannam (55)
1/1F
2f Duelled x Lavoca (Johar )
3
3.4
Beltoy (3)
2/3
T: S L Brown
R: L T Hemi (54)
2/3
2f Per Incanto x Gee Baby (Exploding Prospect )
4
3.6
5/4
T: G and D Rogerson
R: R J Myers (55)
5/4
2f Duelled x Gee Oh (Postponed )
5
5.1
3/2
T: G and D Rogerson
R: B R Hutton (54)
3/2
2f Duelled x Fire Singer (Danasinga )
Race 2 - Raukawa Cup On Oct 15th Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(11) Time: 1:16.85
Prizemoney: $7,000
1
7/7
T: Ms S Dougan
R: J K Riddell (58.5)
7/7
7g Zed x Neddie (Oregon )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
4/4
T: M P Breslin
R: R J Myers (56.5)
4/4
4m High Chaparral x Tip The Wink (Stravinsky )
3
4.2
11/11
T: G C McKay
R: S O'Malley (54)
11/11
5m Zed x Avale (Pentire )
4
6.0
8/8
T: K W Marshment
R: M Singh (53.5)
8/8
5m Battle Paint x Cotton On (Ishiguru )
5
6.8
9/9
T: M K Oulaghan
R: Timothy Johnson (55.5)
9/9
4g Nom Du Jeu x Kesia (Omnicorp )
6
7.0
2/2
T: H W Mathews
R: L T Hemi (53)
2/2
3f Makfi x Dr Kate (Danzero )
7
8.5
1/1F
T: F J Auret
R: J Parkes (56.5)
1/1F
4m Tavistock x The Myth (Cape Cross )
8
8.6
6/6
T: G D Innes
R: H R Andrew (53.5)
6/6
4m Towkay x Make Up (Take Your Partner )
9
8.8
5/5
T: G and D Rogerson
R: B R Hutton (55)
5/5
3g Duelled x Forgive (No Excuse Needed )
10
9.6
12/12
T: Ms D Beck
R: T J Bau (56.5)
12/12
6m Align x Strike It Lucky (Deputy Governor )
11
11.1
3/3
T: Ms M Paewai
R: R M Goldsbury (52)
3/3
3f Redwood x Glad Eye (Giant's Causeway )
12
18.9
10/10
T: G J Haigh
R: R J Hannam (58.5)
10/10
Race 3 - Riverstone Cafe Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Heavy(11) Time: 1:27.04
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: Ms I Kelly
R: J Parkes (56.5)
1/1F
4m Swiss Ace x Our Geisha Girl (Fuji Kiseki )
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/3
T: Ms L Pickford
R: R J Hannam (56.5)
3/3
4m Keeper x Mi Centie (Centaine )
3
2.4
8/8
T: Ms E Rennie
R: R M Goldsbury (54.5)
8/8
4
2.7
6/4
T: M K Oulaghan
R: Timothy Johnson (55.5)
6/4
5
5.0
9/9
T: Ms K Grant
R: D L Turner (56.5)
9/9
5m Rios x Ingoldby Lass (Centaine )
6
5.2
2/2
T: P and T Ebbett
R: R J Myers (56.5)
2/2
4m Per Incanto x Proof (Maroof )
7
5.7
4/5
T: K Gray
R: H R Andrew (53.5)
4/5
8
9.5
Fusion (7)
5/6
T: Ms D J Parry
R: D A Hirini (54.5)
5/6
4m Align x Maranta Star (Marquetry )
9
9.6
7/7
T: F Stammers
R: L T Hemi (55.5)
7/7
4m Makfi x Victim Of Love (Pentire )
Race 4 - Nzb Ins. Pearl Series (Bm65) (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(11) Time: 1:26.16
Prizemoney: $12,000
1
7/7
T: R P Caddy
R: Timothy Johnson (55.5)
7/7
6m Bachelor Duke x Lucy Mary (Victory Dance )
Winning siblings: Greenfinder, Monymony,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/8
T: A I Bambry
R: L T Hemi (53)
9/8
4m Fully Fledged x Such Fun (Elusive City )
3
0.5
5/5
T: G D Innes
R: H R Andrew (54)
5/5
4m Darci Brahma x Bella Rosalia (Singspiel )
4
3.3
3/3
T: F J Auret
R: M Singh (55)
3/3
5m Thorn Park x Flight Way (Encosta De Lago )
5
4.3
1/1F
T: Ms D J Parry
R: R M Goldsbury (57.5)
1/1F
6
6.3
2/2
T: A I Bambry
R: B R Hutton (57)
2/2
4m Volksraad x Blueberry Hill (City On A Hill )
7
7.3
Sussed (6)
6/6
T: W R Armstrong
R: E J Farr (55.5)
6/6
7m Istidaad x Suds (Woodborough )
8
11.8
4/4
T: M P Breslin
R: D A Hirini (56.5)
4/4
4m Handsome Ransom x Tradleia (Traditionally )
9
17.6
Azraf (1)
8/9
T: B R Lammas
R: K A Smith (60)
8/9
6m Edenwold x Conifer Bay (Virginia Privateer )
Race 5 - El Cheapo Cars (Bm75) (1600m)
Class: Benchmark 75 Track: Heavy(11) Time: 1:45.39
Prizemoney: $8,000
1
2/1
T: F J Auret
R: J Parkes (59)
2/1
5g Alamosa x Shinko Princess (Shinko King )
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.8
4/4
T: A J Meadows
R: R J Myers (54)
4/4
3
2.1
7/7
T: G D Innes
R: N Teeluck (54)
7/7
4
2.2
Keilib (6)
1/2F
T: Ms S Kay
R: H R Andrew (53)
1/2F
5g Librettist x Keisano (Germano )
5
3.0
5/5
T: G C McKay
R: R J Hannam (57.5)
5/5
8g Zed x Pentavale (Pentire )
6
4.0
6/6
T: M K Oulaghan
R: Timothy Johnson (62)
6/6
7
8.0
3/3
T: Ms J Vandenberg
R: J K Riddell (59)
3/3
8g Danroad x Astyanax (Hector Protector )
Race 6 - 94.3 Fm Sound Of Kapiti Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(11) Time: 1:47.18
Prizemoney: $7,000
1
6/6
T: R Baker
R: E J Farr (55.5)
6/6
5m Mr. Nancho x Half Irish (Half Iced )
Winning siblings: Cash Is King, Malachy Lad,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
2/2
T: A M Clement
R: L T Hemi (57.5)
2/2
5g Keeper x Freezem (Stark South )
3
2.3
8/8
T: A B Bidlake
R: R J Hannam (56.5)
8/8
5m Raise The Flag x Penny Rose (Yamanin Vital )
4
2.5
3/5
T: K Gray
R: J Parkes (58.5)
3/5
5g Lucky Unicorn x Paris Ella (King's Chapel )
5
3.3
1/1F
T: Ms J Vandenberg
R: Timothy Johnson (55.5)
1/1F
4h Indy King x Lady Laura (King's Theatre )
6
5.1
9/9
T: Angela Greig
R: S O'Malley (54.5)
9/9
6g Perfectly Ready x Niminy-Piminy (Polish Patriot )
7
6.1
5/4
T: B R Marriott
R: H R Andrew (55.5)
5/4
7g Danroad x Mwaared (Unfuwain )
8
9.9
4/3
T: Ms P Macdonald
R: N Teeluck (56.5)
4/3
4g El Hermano x Malvern Lass (Kreisler )
9
21.4
7/7
T: K Gray
R: K A Smith (58.5)
7/7
4g Nom Du Jeu x Max Facta (Golan )
Race 7 - Mills Reef Winery (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(11) Time: 1:45.78
Prizemoney: $7,000
1
2/2
T: Kim Clapperton
R: D A Hirini (56)
2/2
6g Keeper x American Cash (American Chance )
Winning siblings: Eagle Rock, Outa Cash, Smart Cat,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/4
T: Ms L Latta
R: L T Hemi (57)
5/4
7g Gallant Guru x Greyling (Sandtrap )
3
2.9
9/9
T: D F Fuge
R: R J Hannam (54)
9/9
9m Hula Dann x Allatu (Lord Triad )
4
4.4
7/6
T: Ms J Vandenberg
R: R M Goldsbury (53)
7/6
6g Castledale x Lady Laura (King's Theatre )
5
5.2
6/8
T: Anne Davies
R: N Teeluck (58)
6/8
7g Handsome Ransom x Lutaana (O'Reilly )
6
6.0
4/5
T: G R Vile
R: J K Riddell (57.5)
4/5
7
10.3
McRae (7)
10/10
T: N A Coombe
R: K A Smith (57)
10/10
12g Pupil x Keating (Karol )
8
12.1
8/7
T: K Gray
R: H R Andrew (55)
8/7
7g Thano x Roman Penny (Norman Pentaquad )
9
14.6
1/1F
T: F J Auret
R: J Parkes (57)
1/1F
4m Sir Percy x Shinko Princess (Shinko King )
10
15.9
3/3
T: P D Pascoe
R: D L Turner (56)
3/3
6m Cecconi x Timeout (Postponed )