Breednet Results

PAKENHAM PARK - Thursday, November 3

Race 1 - Wisechoice Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.49
Prizemoney: $20,000
1
Wired (7)
5/4F
T: R E Laing
R: D W Stackhouse (57)
5/4F
2f Sharkbite x It's Sydney (Canny Lad )
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
7/4
T: G M Begg
R: J Noonan (57)
7/4
2f Helmet x Mam'selle Rouge (Red Ransom (USA))
3
2.7
Malika (6)
5/1
T: Nick Ryan
R: R McLeod (57)
5/1
2f Crowded House (GB) x Premardal (Shamardal (USA))
4
3.4
Cee Ya (1)
7/1
T: R E Laing
R: A Lynch (57)
7/1
2f Foxwedge x Vahine (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 2 - Australian Skin Clinics Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.71
Prizemoney: $10,000
1
11/4
T: Mark Stephenson
R: Jack Martin (56.5)
11/4
4g King Of Prussia x Mukda Moonlight (Mukddaam (USA))
Winning siblings: Mukdalight, Stirrup,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: R E Laing
R: D W Stackhouse (55.5)
11/2
3f Sepoy x Unspoken Choice (Giant's Causeway (USA))
3
1.0
11/8F
T: Jerome Hunter
R: C A Robertson (57)
11/8F
3g Congrats (USA) x Bewitchment (Encosta De Lago )
4
4.9
100/1
T: John Keane
R: I Gundogdu (58.5)
100/1
5g Nadeem x Tremolo (Special Bond )
5
5.0
8/1
T: P G Carey
R: R McLeod (58.5)
8/1
6
5.1
20/1
T: Ms R Kelly
R: Brandon Stockdale (56.5)
20/1
4m Hidden Dragon x Subtle Difference (NZ) (Senor Pete (USA))
7
5.9
12/1
T: T J Andrews
R: A McCabe (57)
12/1
3g Skilled x Georgia Miss (Hussonet (USA))
8
9.6
Zacski (5)
12/1
T: G M Carson
R: M Carson (58.5)
12/1
4g Gonski x Moorylla Joy (Jeune (GB))
9
9.7
30/1
T: Ms M Croston
R: Beau Mertens (58.5)
30/1
4g Onemorenomore x Danapali (IRE) (Danehill (USA))
Race 3 - Racing.Com Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:28.15
Prizemoney: $10,000
1
5/2
T: Jim Cerchi Jnr
R: A Lynch (58)
5/2
4m Krupt x Bold Mover (Jeune (GB))
Winning siblings: Bright Move, Daryl,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Om Nom (8)
3/1
T: M C Kent
R: Beau Mertens (56.5)
3/1
3f Onemorenomore x Testagame (Testa Rossa )
3
1.6
13/8F
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (58)
13/8F
4m Darci Brahma (NZ) x Club Med Sands (NZ) (Grosvenor (NZ))
4
1.7
25/1
T: Billy Stockdale
R: D Schmitt (58)
25/1
4m Wanted x Finishing School (GB) (Grand Lodge (USA))
5
5.9
20/1
T: Billy Stockdale
R: Jack Martin (56)
20/1
6
6.1
10/1
T: F G Finnegan
R: Brandon Stockdale (56.5)
10/1
3f Iffraaj (GB) x Tantamount (NZ) (Last Tycoon (IRE))
7
6.3
12/1
T: Heath Conners
R: R McLeod (58)
12/1
4m Mossman x Two Beauties (Red Ransom (USA))
Race 4 - Bruce Clough Mazda Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:13.45
Prizemoney: $10,000
1
13/4
T: Paul and Tracey Templeton
R: N Callow (58.5)
13/4
Winning siblings: Changing Tracks, Dominant Gene,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2F
T: D T O'Brien
R: Dylan Dunn (57)
5/2F
3g Speed 'n' Power (NZ) x Madamesta (Estambul (ARG))
3
2.5
6/1
T: M G Price
R: Beau Mertens (55)
6/1
3f More Than Ready (USA) x St Kiara (Encosta De Lago )
4
2.6
Lauren (8)
9/2
T: M G Price
R: I Gundogdu (55)
9/2
3f Wanted x Sizzie 'em (IRE) (Flying Spur )
5
2.7
8/1
T: Paul Rocke
R: Alan Creighton (56.5)
8/1
6m Bachelor Duke (USA) x Figeac (NZ) (Zabeel (NZ))
6
4.4
40/1
T: Ms R Waymouth
R: D W Stackhouse (58.5)
40/1
4g Daliapour (IRE) x College Beauty (Spectrum (IRE))
7
4.6
6/1
T: L and T Corstens
R: J Noonan (56.5)
6/1
8
4.8
60/1
T: M E Templeton
R: Brandon Stockdale (58.5)
60/1
5g Ad Valorem (USA) x Canonize (IRE) (Alzao (USA))
9
7.5
20/1
T: G B Andrews
R: C A Robertson (58.5)
20/1
Race 5 - Drouin/Distr. Comm. Bank-Bm58 (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:13.30
Prizemoney: $10,000
1
12/1
T: Ms R Waymouth
R: J R Todd (58)
12/1
5g Big Brown (USA) x Pavlova (Singspiel (IRE))
Winning siblings: Morova Miss, Our Josephina,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Paul Rocke
R: Alan Creighton (55)
5/1
5m Tavistock (NZ) x Penny Bright (NZ) (Pentire (GB))
3
1.8
12/1
T: Marcus Fahler
R: M Carson (55)
12/1
4g Onemorenomore x Film School (Encosta De Lago )
4
2.1
Auro (5)
6/1
T: A W Noonan
R: J Noonan (56)
6/1
5m Turffontein x Our Dana (Clear Choice (USA))
5
2.6
13/2
T: Paul and Tracey Templeton
R: Jack Martin (60.5)
13/2
6g Grey Swallow (IRE) x Template (Thunder Gulch (USA))
6
4.1
15/4
T: R J Blacker
R: Brandon Stockdale (55)
15/4
7
5.9
7/4F
T: Ms Allison Sheehan
R: D W Stackhouse (59.5)
7/4F
4g Sharkbite x Pride Of Ardrossan (Desert Sun (GB))
Race 6 - Michael Muaremov & Assoc.-Bm58 (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 0:58.51
Prizemoney: $10,000
1
9/10F
T: Cameron Templeton
R: Brandon Stockdale (57.5)
9/10F
5m Nadeem x Hawaiian Melody (Fasliyev (USA))
Winning siblings: Arfa Crown, Hula Star, Melveen,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: Ms M Croston
R: Beau Mertens (56)
11/2
3
1.1
4/1
T: Jerome Hunter
R: C A Robertson (59.5)
4/1
4m Al Maher x High Esprit (Bel Esprit )
4
1.5
11/1
T: J C Griffiths
R: Dylan Dunn (58.5)
11/1
8g Towkay x Abenezra (Rory's Jester )
5
5.0
25/1
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (53.5)
25/1
8m Masterprint x Queen's Valour (Proven Valour )
6
8.0
14/1
T: Ms V Chapple Fahler
R: M Carson (57.5)
14/1
7
10.8
10/1
T: J W Price
R: Jack Martin (57)
10/1
8
12.3
40/1
T: T J Andrews
R: A McCabe (55.5)
40/1
6g Bianconi (USA) x Karpat (Curravilla (IRE))
Race 7 - Pakenham Gazette (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:26.58
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: John McArdle
R: J R Todd (59)
4/1
4m Street Boss (USA) x Olnistto (Giant's Causeway (USA))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
4/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Dylan Dunn (57.5)
4/1
4m Magnus x Midnight Blues (Distant Music (USA))
112018 MM Perth Yearling Sale
$130,000
Vendor: Toreby Park Oakford WA
Buyer: Parnham's Racing Stable
3
1.6
2/1F
T: Paul and Tracey Templeton
R: N Callow (61.5)
2/1F
5g Rakti (GB) x Gold Delta (Encosta De Lago )
4
1.7
50/1
T: Margot McDougal
R: J C Bates (59)
50/1
7g Rohatyn (NZ) x About Dancing (Anyone Home )
5
3.9
12/1
T: Ms C Martindale
R: Brandon Stockdale (56.5)
12/1
8g King De Lago x Theatrette (Racer's Edge )
6
4.1
11/2
T: J L Wilson
R: B Werner (59)
11/2
5g Hard Spun (USA) x Dame Fortune (NZ) (Yamanin Vital (NZ))
7
4.2
20/1
T: Mark Stephenson
R: Jack Martin (57)
20/1
5g Kaphero x Manna Miss (Umatilla (NZ))
8
5.0
16/1
T: G A Thornton
R: C A Robertson (60.5)
16/1
9
5.1
8/1
T: C C Parry
R: D W Stackhouse (59.5)
8/1
6g Exceed And Excel x Hot Riff (Palace Music (USA))
Race 8 - Sportsbet Racing Form (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:38.96
Prizemoney: $10,000
1
Vertigo (10)
14/1
T: Ms D Clover
R: Beau Mertens (55)
14/1
8m Bel Danoro x Estancia (Dehere (USA))
Winning siblings: Sandera,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
15/2
T: Paul and Tracey Templeton
R: N Callow (56.5)
15/2
5g Perfectly Ready x Glint Of Gold (NZ) (Manntari (IRE))
3
1.8
3/1F
T: J Leek Jnr
R: Ben Allen (60)
3/1F
6g Pentire (GB) x Flying Venture (Flight Bijou (NZ))
4
3.0
Kilts (5)
16/1
T: P G Carey
R: R McLeod (57.5)
16/1
4m Super Saver (USA) x Pleats (FR) (Green Desert (USA))
5
3.8
6/1
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (56)
6/1
5g Manner Hill x Rose Of Prussia (King Of Prussia )
6
4.0
20/1
T: Robert Kingston
R: Jack Martin (55.5)
20/1
9g Shirocco (GER) x Salonblue (IRE) (Bluebird (USA))
7
4.1
15/2
T: J F Moloney
R: D W Stackhouse (57.5)
15/2
8
5.8
9/2
T: Ms D Smith
R: J Noonan (59)
9/2
9
5.9
16/1
T: M E Templeton
R: Brandon Stockdale (55)
16/1
5g Magnus x El Amonte (El Qahira (NZ))
10
9.4
11/2
T: J Leek Jnr
R: C A Robertson (55)
11/2