Breednet Results

PAKENHAM PARK - Wednesday, April 24

Race 1 - Racing.Com Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.31
Prizemoney: $35,000
1
7/2
T: Ben Brisbourne
R: Lewis German (57)
7/2
4g Ilovethiscity x Marostica (Charge Forward )
2
0.8
30/1
T: J W Gilligan
R: R McLeod (58.5)
30/1
4g Turffontein x Ruth's Reward (Rustic Amber (IRE))
3
1.2
6/1
T: Shawn Mathrick
R: Clayton Douglas (58.5)
6/1
4g Helmet x She's A Bonus (Giant's Causeway (USA))
4
1.3
3/1
T: Ms C Alderson
R: D Dunn (56.5)
3/1
4m Reliable Man (GB) x Christmas Eve (More Than Ready (USA))
5
1.6
7/4F
T: M C Kent
R: Beau Mertens (58.5)
7/4F
4g So You Think (NZ) x Dynamic Love (Brave Warrior )
6
3.6
8/1
T: Brendan McShane
R: Patrick Moloney (58.5)
8/1
4g Elzaam x Spectra Xaar (Xaar (GB))
7
5.4
66/1
T: N G Eades
R: Harry Grace (54.5)
66/1
4m Helmet x Maquina (Archway (IRE))
8
8.9
25/1
T: R J Stephens
R: J Maskiell (58.5)
25/1
4g Pluck (USA) x Little Fireball (Barely A Moment )
Race 2 - H & C Media Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.56
Prizemoney: $35,000
1
5/2F
T: E Jusufovic
R: M J Dee (58)
5/2F
3g Squamosa x Parore (NZ) (Keeper )
Winning siblings: Gilchrist, Lord Ore,
2
0.4
10/1
T: Matthew Cumani
R: Jye McNeil (56)
10/1
3f I Am Invincible x Salila (IRE) (Sadler's Wells (USA))
3
0.6
9/1
T: Shea Eden
R: Ms J Payne (58)
9/1
3g Written Tycoon x Our Fame (Bellotto (USA))
4
0.8
30/1
T: G Eurell
R: Ben Allen (58)
30/1
3g Starspangledbanner x Pacific Dreams (Desert Prince (IRE))
5
1.0
4/1
T: R T Cleaver
R: B Higgins (58)
4/1
3g Denman x Cincinnati Gal (Langfuhr (CAN))
6
2.2
Spilia (6)
9/1
T: D T O'Brien
R: J Maskiell (58)
9/1
3g Pierro x Belle Couture (Redoute's Choice )
7
5.0
11/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lewis German (56.5)
11/2
3g Nicconi x Emilyjoy (Danehill Dancer (IRE))
8
5.2
30/1
T: Ms C Alderson
R: Clayton Douglas (58)
30/1
3g Pierro x Kirvinsky (NZ) (Stravinsky (USA))
9
6.2
9/1
T: M C Kent
R: Beau Mertens (58)
9/1
3g Statue Of Liberty (USA) x Myers Rose (Henrythenavigator (USA))
10
7.9
Hunch (2)
13/2
T: Amy and Ash Yargi
R: D Dunn (58)
13/2
3g Hinchinbrook x Miss Tipsy Topsy (Spinning World (USA))
Race 3 - Spendthrift Yearlings Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.66
Prizemoney: $35,000
1
15/8F
T: R D Griffiths
R: Ethan Brown (58)
15/8F
Winning siblings: Ali Grace, Barysh Quest, Belrock Boy,
2
0.3
15/4
T: D T O'Brien
R: Jamie Kah (58)
15/4
3
2.3
5/1
T: G F Wheeler
R: J Noonan (58)
5/1
3g Denman x Sister Earth (IRE) (Galileo (IRE))
4
6.0
16/1
T: T Busuttin and N Young
R: D Dunn (58)
16/1
3g Reliable Man (GB) x Pin Oak (SAF) (Fort Wood (USA))
5
6.1
11/2
T: D J Rolfe
R: Ben Allen (58)
11/2
3g Helmet x As Different As (Encosta De Lago )
6
6.9
25/1
T: Ms R Waymouth
R: Chris Symons (58.5)
25/1
4g Bianconi (USA) x On Par (Carnegie (IRE))
7
8.4
6/1
T: L and T Corstens
R: Patrick Moloney (58)
6/1
3g Domesday x La Sangre (Fastnet Rock )
8
10.9
60/1
T: K L Corstens
R: J Maskiell (58)
60/1
3g Al Maher x Top Billing (NZ) (Savabeel )
9
11.6
9/1
T: Matthew Cumani
R: Jye McNeil (58)
9/1
3g Poet's Voice (GB) x Hamille (Hamas (IRE))
10
15.1
200/1
T: Mark C Webb
R: Chelsea Hall (58.5)
200/1
5g Domesday x Fabergine (Beautiful Crown (USA))
Race 4 - XXXX Gold (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:25.41
Prizemoney: $35,000
1
7/2
T: T Busuttin and N Young
R: Jamie Kah (57)
7/2
Winning siblings: Steppenwolf,
2
0.2
11/2
T: T J Hughes Jnr
R: Chelsea Macfarlane (59)
11/2
4m Bel Esprit x Titanic Jill (Flying Spur )
3
1.7
11/2
T: D T O'Brien
R: Ben Allen (58)
11/2
4m Snippetson x Pine Away (USA) (Pine Bluff (USA))
4
2.2
Fudged (3)
15/1
T: Ms C Alderson
R: D Dunn (58.5)
15/1
5m Casino Prince x Fudge Delight (Lago Delight )
5
2.4
4/5F
T: D R Brideoake
R: A Mallyon (58)
4/5F
3f Pierro x Blonde Humor (USA) (Distorted Humor (USA))
6
7.4
25/1
T: Jason Warren
R: J Noonan (55)
25/1
3f Unencumbered x Romantic Ballerina (USA) (Giant's Causeway (USA))
Race 5 - Van Steensel Timbers (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:26.31
Prizemoney: $35,000
1
10/9F
T: Ms C Alderson
R: Clayton Douglas (60.5)
10/9F
Winning siblings: Samiyomar, Somals,
2
0.1
40/1
T: Mark C Webb
R: Ms J Da Rose (55)
40/1
7m Any Given Saturday (USA) x Kirbs (Perugino (USA))
3
1.9
11/2
T: B J McCarthy
R: Chris Symons (56.5)
11/2
4
2.6
5/4
T: D T O'Brien
R: Ben Allen (57.5)
5/4
3g Sebring x Noire Belle (Lonhro )
5
4.1
66/1
T: Ms K Hill
R: Nathan Punch (53.5)
66/1
7g Zariz x Miss Ebony (Sir Laurence (NZ))
6
11.1
12/1
T: C F Butcher
R: Thomas Stockdale (58)
12/1
6g Host (CHI) x Soorena (Encosta De Lago )
Race 6 - Shanks Electrical (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:11.85
Prizemoney: $35,000
1
7/2
T: P Stokes
R: Thomas Stockdale (55)
7/2
4m Choisir x Antrim's Legend (USA) (Giant's Causeway (USA))
Winning siblings: Antrim's Secret,
2
0.8
13/4
T: M, W and J Hawkes
R: D Dunn (57.5)
13/4
4m Bel Esprit x Astra (Niello )
3
0.9
11/2
T: R D Griffiths
R: A Mallyon (55)
11/2
4m Not A Single Doubt x Spy Catcher (Tobougg (IRE))
4
1.8
11/2
T: G Eurell
R: Ethan Brown (59.5)
11/2
4g Strategic x Pensation (NZ) (Pentire (GB))
5
2.6
11/4F
T: G Eurell
R: Ben Allen (58)
11/4F
4h Helmet x Northeast Sheila (Keltrice )
6
5.3
11/2
T: Scott Brunton
R: Harry Grace (60)
11/2
5g Savoire Vivre (GB) x Butter Street (Secret Savings (USA))
7
12.3
40/1
T: J Leek Jnr
R: J Maskiell (59)
40/1
5g Bel Esprit x Razz And Red (Red Ransom (USA))
Race 7 - Superior Food Services (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:40.11
Prizemoney: $35,000
1
15/8F
T: Peter Gelagotis
R: Jye McNeil (58)
15/8F
4m So You Think (NZ) x Special Harmony (Spinning World (USA))
2
0.1
13/2
T: M Price and M Kent Jnr
R: J Noonan (55)
13/2
4m Smart Missile x Never (Tale Of The Cat (USA))
3
0.6
3/1
T: Patrick Payne
R: M J Dee (60.5)
3/1
4g Hinchinbrook x Zacushla (NZ) (Zabeel (NZ))
4
0.7
16/1
T: P G Carey
R: Jack Martin (58)
16/1
5g Helenus x Starlet O'Hara (Galileo (IRE))
5
1.4
20/1
T: Charlotte Littlefield
R: Thomas Stockdale (55.5)
20/1
5g Monaco Consul (NZ) x Dubailand (Anabaa (USA))
6
1.6
Weapon (2)
9/4
T: T Busuttin and N Young
R: Jamie Kah (59)
9/4
4g Written Tycoon x Gather (Octagonal (NZ))
7
1.8
20/1
T: N J Harnett
R: Jessica Eaton (55)
20/1
5g Equiano (FR) x Little Gem (Planchet )
8
2.0
80/1
T: Byron Cozamanis
R: J Maskiell (58.5)
80/1
5g God's Own x Squeaky Beach (Gallo Di Ferro (USA))
Race 8 - Sportsbet (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:38.60
Prizemoney: $35,000
1
7/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lewis German (57)
7/2
4g Pins x Ledahead (NZ) (Jugalug (NZ))
Winning siblings: Ab Almalik, Easy Ryder, Sin To Win,
2
0.4
13/4F
T: Matthew Cumani
R: Jye McNeil (58)
13/4F
3
0.6
15/2
T: T J Hughes Jnr
R: Chelsea Macfarlane (57.5)
15/2
5g Choisir x Atlantic Gold (Encosta De Lago )
4
0.7
14/1
T: P Stokes
R: Kayla Crowther (58.5)
14/1
3g Tavistock (NZ) x Gin City (NZ) (Heroicity )
5
0.9
Alsvin (2)
11/2
T: Shea Eden
R: Ms S Thornton (59)
11/2
4g Excelebration (IRE) x Gialisa (Fantastic Light (USA))
6
3.4
30/1
T: Michael Huglin
R: B Park (59)
30/1
5m Smart Missile x Clever Clogs (NZ) (Woodman (USA))
7
4.1
30/1
T: J W Gilligan
R: B Higgins (58)
30/1
8g Encosta De Lago x Ballermoss (NZ) (Lord Ballina )
8
5.9
8/1
T: Mitchell Freedman
R: Jamie Kah (58.5)
8/1
5g Sebring x Midnight Mist (Rubiton )
9
8.9
100/1
T: Mark C Webb
R: Ms J Da Rose (55)
100/1
7m Domesday x Queen Of Sparta (Spartacus )
10
12.4
Gretzky (11)
13/4F
T: M, W and J Hawkes
R: D Dunn (57.5)
13/4F
4g All Too Hard x There's Only One (Testa Rossa )