Breednet Results

PUKEKOHE PARK - Friday, May 3

Race 1 - Ssangyong (Jmp&Bm65) (2200m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(5) Time: 2:22.30 (35.50)
Prizemoney: $10,000
1
4/7F
T: R James and R Wellwood
R: R T Elliot (67)
4/7F
4m O'Reilly x Love Diamonds (AUS) (Danehill (USA))
This nick: 17 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
1.0
Mamba (5)
13/4
T: M Baker and A Forsman
R: J K Riddell (67.5)
13/4
4m Pour Moi (IRE) x Arabian Nights (Almutawakel (GB))
3
1.8
12/1
T: Ms S Logan
R: A N Kuru (69)
12/1
7g Postponed (USA) x Lacustrine (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
112015 NZB Festival Yearling Sale
$25,000
Vendor: Westbury Stud
Buyer: Phill Cataldo Bloodstock
4
2.6
12/1
T: S J McKee
R: C Dell (65)
12/1
5m O'Reilly x Shemiyra (IRE) (In The Wings (GB))
5
3.4
10/1
T: Ms S Logan
R: E J Farr (65.5)
10/1
6
4.4
20/1
T: Ms S Logan
R: J Seivwright (64.5)
20/1
8g Gold Centre (AUS) x Desdemona (Truly Vain (AUS))
7
5.3
25/1
T: G Richardson and G Parker
R: S Phelan (71.5)
25/1
11g Don Eduardo x Gatestopper (Carnegie (IRE))
8
7.5
25/1
T: R P Liefting
R: M J Roustoby (65)
25/1
7g D'Cash (AUS) x What A Feeling (Kingfisher Mill (USA))
Race 2 - Haunui Farm Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 2:11.17 (34.40)
Prizemoney: $10,000
1
10/9F
T: M Moroney and P Gerard
R: C E Lammas (56.5)
10/9F
3f Shocking (AUS) x Bilancia (Montjeu (IRE))
Winning siblings: Aniceta, Glory Days,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/4
T: M Baker and A Forsman
R: J K Riddell (58.5)
11/4
3g Jakkalberry (IRE) x True Star (Ishiguru (USA))
3
7.3
9/1
T: G Richardson and G Parker
R: T D Thornton (56.5)
9/1
3f Showcasing (GB) x Fly Silca Fly (IRE) (Hawk Wing (USA))
4
8.1
Seemax (14)
66/1
T: M D Wallace
R: D A Mansour (56.5)
66/1
5
8.6
60/1
T: R and R Rogers
R: S T Collett (58.5)
60/1
6g Iffraaj (GB) x Free Form (AUS) (Octagonal )
6
9.4
12/1
T: B Wallace and G Cooksley
R: L G Innes (58.5)
12/1
3g Pierro (AUS) x Miss Sivivatu (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
7
13.4
25/1
T: A W Pike
R: M J McNab (58.5)
25/1
3g Redwood (GB) x Luz (AUS) (King Cugat (USA))
8
14.0
40/1
T: S T Wenn
R: L H Satherley (56.5)
40/1
4m Sebring (AUS) x Kathern's Cat (USA) (Catienus (USA))
9
14.1
60/1
T: M, M L and M F Rogers
R: A J Calder (58.5)
60/1
3g Thewayyouare (USA) x Possum (Electronic Zone (USA))
10
14.8
25/1
T: J W Bell
R: C J Grylls (58.5)
25/1
4g Reset (AUS) x Lucky Be Lucky (USA) (Storm Cat (USA))
11
15.1
14/1
T: Ms L Munro
R: C Dell (58.5)
14/1
4g Guillotine x O'Dorcia (O'Reilly )
12
18.4
20/1
T: G Richardson and G Parker
R: M T Coleman (56.5)
20/1
3f Reliable Man (GB) x Mahamaya (Bahhare (USA))
13
20.5
40/1
T: M, M L and M F Rogers
R: M Cameron (58.5)
40/1
5g Iffraaj (GB) x Silk Spurs (AUS) (Flying Spur (AUS))
Race 3 - Splice Construction Mdn Hwt (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:37.57 (35.45)
Prizemoney: $10,000
1
Yatima (10)
9/4F
T: S B Marsh
R: J K Riddell (66)
9/4F
4m Savabeel (AUS) x Cancun (Flying Spur (AUS))
Winning siblings: Pakapunch, Zedpak,
This nick: 17 runners; 17 winners; 5 SW. Details
2
1.3
9/1
T: Ms D Jeffcoat
R: R T Elliot (68)
9/1
4g Duke Of Marmalade (IRE) x Midnight Van Damme (Van Nistelrooy (USA))
3
1.7
15/4
T: B Wallace and G Cooksley
R: C Dell (68)
15/4
4g Ocean Park x Jesmonds Gift (Magic Of Sydney (AUS))
4
2.0
Mishka (2)
16/1
T: E and D Browne
R: S Phelan (68)
16/1
5g Gorky Park x Chiming In (GB) (Niniski (USA))
5
2.1
40/1
T: P and D Williams
R: H A McNeill (63)
40/1
4m Azamour (IRE) x Chasing Mammon (AUS) (Giant's Causeway (USA))
6
3.4
60/1
T: B W Foote
R: M B Gillies (68)
60/1
5g Thano (ARG) x Isabella Soraya (Al Akbar (AUS))
7
4.4
20/1
T: F T Ritchie
R: A N Kuru (66)
20/1
3f Sizzling (AUS) x Ivy Avenue (AUS) (Teofilo (IRE))
8
4.5
12/1
T: Ms L Munro
R: E J Farr (68)
12/1
4g Zed x Outburst (Manntari (IRE))
9
4.9
7/2
T: R P Liefting
R: M J Roustoby (65)
7/2
3g Nom Du Jeu x Good Reason (Lord Ballina (AUS))
10
6.7
100/1
T: Ms C Evans
R: S Karnicnik (66)
100/1
4g Showcasing (GB) x Starina (Sir Tristram (IRE))
11
8.0
Ipatch (6)
10/1
T: L O'Sullivan and A Scott
R: J Seivwright (65)
10/1
4g Teofilo (IRE) x Perfect Katch (Perfectly Ready (AUS))
12
12.2
80/1
T: Logan Hall
R: N H Downs (66)
80/1
13
15.1
Michiko (13)
100/1
T: Ms M Saunders
R: G J Walsh (66)
100/1
5m Makfi (GB) x Voli Court (Volksraad (GB))
Race 4 - Buffalo & Co (Bm72) (1200m)
Class: Benchmark 72 Track: Dead(5) Time: 1:09.42 (33.93)
Prizemoney: $11,000
1
16/1
T: Ms L Poulson
R: C Dell (54)
16/1
5m Gold Centre (AUS) x Airlia (Colombia )
Winning siblings: Airfield Road, Airman,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
15/2
T: Ms J Surgenor
R: T D Thornton (56)
15/2
5m Fully Fledged x Rodrigo Rose (Rodrigo De Triano (USA))
3
0.7
20/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (55.5)
20/1
4
1.0
Tryfan (7)
20/1
T: Ms A S Johnson
R: A J Calder (56.5)
20/1
5g Makfi (GB) x Katmai (AUS) (Strategic (AUS))
5
1.2
11/1
T: D G Greene
R: V A Colgan (59)
11/1
5g Per Incanto (USA) x Just Casual (Casual Lies (USA))
6
1.3
11/2
T: S C Tierney
R: S T Collett (56)
11/2
4m Ego x Bonavia (Bianconi (USA))
7
1.4
20/1
T: Ms K D Nicholson
R: A C Goindasamy (54)
20/1
5g Keeper (AUS) x Gina May (Pentire (GB))
8
1.7
8/1
T: N W Tiley
R: R T Elliot (58.5)
8/1
6g Excellent Art (GB) x Fraise (Stravinsky (USA))
9
2.5
13/2
T: C Gibbs and M Bradley
R: C E Lammas (57.5)
13/2
3g Iffraaj (GB) x Guessing (Keeper (AUS))
10
4.4
40/1
T: S D Cole
R: J K Riddell (59.5)
40/1
11
4.6
15/4F
T: L O'Sullivan and A Scott
R: C J Grylls (59)
15/4F
4g Lonhro (AUS) x Lost In Dubai (Dubai Destination (USA))
12
5.5
9/1
T: S and E Clotworthy
R: M T Coleman (56)
9/1
3f Battle Paint (USA) x Yankee Wharf (AUS) (Al Maher (AUS))
13
6.1
Yamuna (14)
16/1
T: Jacob McKay
R: S M McKay (54)
16/1
4m Iffraaj (GB) x Yamanna (Yamanin Vital )
14
9.1
80/1
T: R Patel
R: R E Scott (51)
80/1
5g Falkirk x Kate's Talent (Montjeu (IRE))
Race 5 - Dunstan Horse Feeds Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:11.60 (33.98)
Prizemoney: $10,000
1
5/1
T: N W Tiley
R: L G Innes (58.5)
5/1
4g Stratum (AUS) x Devil Child (AUS) (Street Cry (IRE))
Winning siblings: Diavolou,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/2
T: A W Pike
R: D A Mansour (56.5)
9/2
4m Fastnet Rock (AUS) x Bohemian Blues (Blues Traveller (IRE))
3
1.0
6/4F
T: R D Collett
R: A J Calder (58.5)
6/4F
3g Helmet (AUS) x Pteryon (AUS) (Lucky Owners )
4
3.3
11/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (56.5)
11/1
3f Ocean Park x Illuminate (Desert Sun (GB))
5
3.5
20/1
T: Logan Hall
R: R M Norvall (58.5)
20/1
6
4.0
16/1
T: Ms M Saunders
R: C E Lammas (56.5)
16/1
3f Super Easy x Sky Rocket (Stravinsky (USA))
7
5.8
16/1
T: W P Hillis
R: D J Danis (56.5)
16/1
3g Guillotine x Artemesia (Peintre Celebre (USA))
8
6.6
Cologne (10)
25/1
T: S J McKee
R: C J Grylls (56.5)
25/1
5m Iffraaj (GB) x Sunstrike (Straight Strike (USA))
9
6.7
25/1
T: Ms J M Fillmore
R: T D Thornton (58.5)
25/1
4g He's Remarkable x Sacsayhuaman (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
10
7.4
40/1
T: Debi-Lee Saxton
R: R T Elliot (56.5)
40/1
3f Tickets (AUS) x Little Diva (AUS) (Reassure (USA))
11
7.7
100/1
T: D K Sexton
R: B R Jones (56.5)
100/1
3f Per Incanto (USA) x Are You Devious (Captain Rio (GB))
12
7.9
20/1
T: D B Hollinshead
R: S T Collett (56.5)
20/1
3f Shamexpress x Vinskible (Stravinsky (USA))
13
8.2
50/1
T: S T Wenn
R: V A Colgan (58.5)
50/1
4g He's Remarkable x Ninety Nine (Shinko King (IRE))
14
10.8
60/1
T: Ms J K Mahoney
R: R E Scott (53.5)
60/1
Race 6 - Scholars Pre School Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:11.39 (34.35)
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: S B Marsh
R: C J Grylls (56.5)
4/1
4m Iffraaj (GB) x Les Miserables (Volksraad (GB))
Winning siblings: Sham I Am,
This nick: 15 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Snip (2)
16/1
T: S C Tierney
R: T D Thornton (58.5)
16/1
5g Swiss Ace (AUS) x Veil (Faltaat (USA))
3
1.3
7/4F
T: P W Lock
R: M Kareem (52.5)
7/4F
4m Iffraaj (GB) x Wentwood Parade (Perfectly Ready (AUS))
4
2.3
60/1
T: J K Ruddell
R: C Dell (58.5)
60/1
4g Ego x Fame Mouse (Fast 'n' Famous (AUS))
5
2.4
12/1
T: A Oliveira
R: L H Satherley (58.5)
12/1
3g Showcasing (GB) x Danasia (AUS) (Danehill (USA))
6
2.6
5/1
T: A W Pike
R: V A Colgan (56.5)
5/1
3f Sweet Orange (USA) x Wealth Queen (San Luis (AUS))
7
4.2
15/1
T: J Hatton
R: R E Scott (53.5)
15/1
3f Jimmy Choux x Starry Heights (Scaredee Cat )
8
4.4
30/1
T: S and E Clotworthy
R: S T Collett (56.5)
30/1
3f Power (GB) x Dancers World (AUS) (Danzero (AUS))
9
4.5
12/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (56.5)
12/1
3f Thewayyouare (USA) x Ella's Cat (AUS) (Catbird (AUS))
10
5.3
30/1
T: J and B Vance
R: D J Danis (54.5)
30/1
3f Tavistock x Qui Vivra Verra (Stravinsky (USA))
11
5.8
25/1
T: S T Wenn
R: A J Calder (56.5)
25/1
3f Showcasing (GB) x You're My Angel (Shinko King (IRE))
12
6.8
40/1
T: R P Liefting
R: T L Newman (53.5)
40/1
5m Ekraar (USA) x Inspire (Shinko King (IRE))
13
7.1
20/1
T: P and D Williams
R: M T Coleman (56.5)
20/1
3f Super Easy x Russe Princesa (AUS) (Fasliyev (USA))
14
9.4
100/1
T: G Merkulov
R: A F Jones (56.5)
100/1
4m Sufficient x Great Grand Lotta (San Luis (AUS))
Race 7 - Tuakau Cossie Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:23.93 (34.98)
Prizemoney: $10,000
1
7/2
T: N W Tiley
R: L G Innes (55.5)
7/2
3f Unencumbered (AUS) x Show Bling (AUS) (Flying Spur (AUS))
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Magdala (10)
12/1
T: C M Chipperfield
R: C J Grylls (55.5)
12/1
3
2.7
4/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (55.5)
4/1
3f Savabeel (AUS) x Frankly (Pins (AUS))
4
4.0
3/1F
T: C Gibbs and M Bradley
R: S T Collett (55.5)
3/1F
3f Denman (AUS) x Trilby (O'Reilly )
5
5.0
12/1
T: R James and R Wellwood
R: M T Coleman (55.5)
12/1
3f Reliable Man (GB) x Bellona (Volksraad (GB))
6
5.1
Blade (4)
50/1
T: M and K Murdoch
R: L H Satherley (57.5)
50/1
3g Guillotine x Silver Fashion (IRE) (Unfuwain (USA))
7
5.7
20/1
T: Jacob McKay
R: S M McKay (57.5)
20/1
3g Ambidexter (AUS) x Greek Envelope (AUS) (Real Jester (AUS))
8
6.0
80/1
T: Debi-Lee Saxton
R: B R Jones (57.5)
80/1
3g Keeper (AUS) x Courageous Belle (Rhythm (USA))
9
6.1
12/1
T: G Richardson and G Parker
R: T D Thornton (55.5)
12/1
3f Fiorente (IRE) x Marie Rose (GB) (Sadler's Wells (USA))
10
6.5
8/1
T: M Moroney and P Gerard
R: V A Colgan (57.5)
8/1
3g Rock 'n' Pop (AUS) x Nina From Pasadena (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
11
6.7
40/1
T: D B Hollinshead
R: A J Calder (57.5)
40/1
12
8.2
40/1
T: K and G Opie
R: J J Fawcett (56.5)
40/1
3g Shocking (AUS) x Keisano (Germano (GB))
13
8.5
25/1
T: T A Da Cruz
R: A C Goindasamy (52.5)
25/1
3f Guillotine x My Other Woman (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
Race 8 - Fasttrack Insurance Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:25.69
Prizemoney: $10,000
1
10/1
T: R J Tanner
R: E A McCall (53.5)
10/1
3g Niagara (AUS) x Astana (Keeper (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/1
T: C Gibbs and M Bradley
R: C E Lammas (57.5)
10/1
3
2.5
16/1
T: L O'Sullivan and A Scott
R: D J Danis (55.5)
16/1
3g Camelot (GB) x Budapest (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.7
30/1
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (57.5)
30/1
3g Savabeel (AUS) x Bejewelled (Pins (AUS))
5
3.2
3/1
T: A W Pike
R: L G Innes (55.5)
3/1
3f Fastnet Rock (AUS) x Midnight Ballet (AUS) (Peintre Celebre (USA))
6
3.6
7/1
T: M and K Murdoch
R: A J Calder (55.5)
7/1
3f Swiss Ace (AUS) x Trojan Lass (AUS) (Helissio (FR))
7
4.7
9/1
T: M H Brooks
R: D A Mansour (57.5)
9/1
3g Ekraar (USA) x El Bimbo (Elusive City (USA))
8
5.2
2/1F
T: G Richardson and G Parker
R: C J Grylls (55.5)
2/1F
9
6.9
20/1
T: M G Forbes
R: M Cameron (57.5)
20/1
3g Camelot (GB) x Preventable (AUS) (Anabaa (USA))
10
7.9
80/1
T: R P Liefting
R: C Dell (57.5)
80/1
3g Reliable Man (GB) x Donna Diva (Don Eduardo )
11
10.4
30/1
T: Ms D Jeffcoat
R: T D Thornton (57.5)
30/1
3g Guillotine x Such Sweet Thunder (AUS) (Belong To Me (USA))
12
13.1
100/1
T: Ms E Shattock
R: R L Smyth (55.5)
100/1
3f Move Faster x Storm Bubble (Storm Creek (USA))
Race 9 - The Workshop 1924 (Bm72) (1400m)
Class: Benchmark 72 Track: Dead(5) Time: 1:24.07 (35.04)
Prizemoney: $11,000
1
15/1
T: Ms P Riley
R: R L Smyth (55)
15/1
4m Dalghar (FR) x Sharp Tip (Pins (AUS))
Winning siblings: Diggers Rebellion, Opihi Ranger,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
3/1F
T: R James and R Wellwood
R: R T Elliot (56)
3/1F
4m Dream Ahead (USA) x Sassybella (Viking Ruler (AUS))
3
1.3
14/1
T: N W Tiley
R: J K Riddell (59.5)
14/1
5g Remind (USA) x Switches (AUS) (Naturalism )
4
2.6
4/1
T: G Richardson and G Parker
R: D J Danis (57)
4/1
6g Paco Boy (IRE) x Romancing (O'Reilly )
5
2.7
12/1
T: M Baker and A Forsman
R: C J Grylls (58.5)
12/1
6
3.2
40/1
T: W D Lund
R: A C Goindasamy (54.5)
40/1
5g Toorak Toff (AUS) x Vignor (AUS) (Flying Spur (AUS))
7
4.0
40/1
T: A D Fuller
R: T D Thornton (59)
40/1
7g Electronic Zone (USA) x Matangi (Spartacus (IRE))
8
4.1
10/1
T: S D Cole
R: M Cameron (58)
10/1
4g Power (GB) x Assertiveobsession (AUS) (Zeditave (AUS))
9
4.2
O'Guy (7)
5/1
T: S J McKee
R: C E Lammas (57)
5/1
5g Pins (AUS) x Woodminco (AUS) (Woodman (USA))
10
8.2
66/1
T: R Gavin
R: A J Calder (54)
66/1
6g Lucky Unicorn (AUS) x Fast Arrival (Entrepreneur (GB))
11
8.4
30/1
T: Ms K Taylor
R: L H Satherley (56.5)
30/1
8g Great Britain (GB) x Letsgoparty (Oregon (USA))
12
10.2
11/1
T: J P McKay
R: S M McKay (56.5)
11/1
5g Saperavi x Fast Fame (Fast 'n' Famous (AUS))
13
11.2
8/1
T: C Gibbs and M Bradley
R: S T Collett (56.5)
8/1
Race 10 - Patumahoe Plumbing (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(5) Time: 1:37.04 (34.54)
Prizemoney: $10,000
1
8/1
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (55.5)
8/1
3f Darci Brahma x Red Magnolia (Red Ransom (USA))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2.0
2/1F
T: S B Marsh
R: O P Bosson (59.5)
2/1F
4g Redwood (GB) x Fantasy Rose (Marceau (AUS))
3
2.4
10/1
T: A Oliveira
R: C J Grylls (59)
10/1
4g Bullet Train (GB) x Auspicious Day (AUS) (Night Shift (USA))
4
2.6
10/1
T: W P Hillis
R: C E Lammas (57)
10/1
3f Ferlax x Multi Tasker (Kaapstad )
5
3.4
9/1
T: M D Moroney
R: D A Mansour (56.5)
9/1
4m Exceed And Excel (AUS) x Rathlin Island (AUS) (Giant's Causeway (USA))
6
4.9
10/1
T: J W Richards
R: J Kamaruddin (56)
10/1
7
5.3
Aniceta (12)
11/2
T: Ms K Zimmerman
R: V A Colgan (56)
11/2
5m Alamosa x Bilancia (Montjeu (IRE))
8
5.7
15/1
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (57)
15/1
9
7.1
Moose (9)
60/1
T: K and G Opie
R: D J Danis (55)
60/1
6g Lucky Unicorn (AUS) x Kensington Mews (AUS) (Royal Academy (USA))
10
7.3
25/1
T: M G Forbes
R: S T Collett (56.5)
25/1
11
7.8
100/1
T: D R Wiles
R: L H Satherley (57.5)
100/1
6g Guillotine x Bellisent (Kaapstad )
12
8.3
30/1
T: Ms R Whiteside
R: R E Scott (55.5)
30/1
9g Darci Brahma x Paolino (Housebuster (USA))
13
15.4
Rodmar (10)
40/1
T: A D Fuller
R: T D Thornton (57)
40/1
6g Shocking (AUS) x Speechless (AUS) (Redoute's Choice (AUS))