Breednet Results

RANDWICK - Saturday, July 7

Race 1 - #theraces Hcp (1200m)
Class: Open Track: Soft(7) Time: 1:13.40 (36.99)
Prizemoney: $100,000
1
Helaku (5)
15/2
T: P and P Snowden
R: C W Brown (55.5)
15/2
2g Written Tycoon x Summery (Scenic (IRE))
Winning siblings: Calligrapher, Summer Lover,
2
4.0
Blast (4)
40/1
T: A and E Cummings
R: Rachel King (55.5)
40/1
2g Dalakhani (IRE) x Party Hard (Fastnet Rock )
3
4.2
7/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: B Shinn (57)
7/2
2c High Chaparral (IRE) x Nothin' Leica Cat (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
4
4.4
5/2F
T: James Cummings
R: T Angland (58)
5/2F
2c Lonhro x Seaside (Redoute's Choice )
5
4.9
15/1
T: David Payne
R: J Ford (54.5)
15/1
2g All Too Hard x Rock Me Baby (Rock Of Gibraltar (IRE))
6
5.3
15/1
T: Kurt Goldman
R: Jean Van Overmeire (53)
15/1
2g Shamus Award x Lucky Songs (NZ) (Johar (USA))
7
6.9
9/1
T: C J Waller
R: Tim Clark (55)
9/1
2g Fighting Sun x Coolroom Candidate (Mister C. (USA))
8
7.3
Mizzy (10)
8/1
T: A and E Cummings
R: A Adkins (54)
8/1
9
12.7
25/1
T: Ms T Bateup
R: Ms W Costin (55.5)
25/1
2g Poet's Voice (GB) x Ready On Sunday (More Than Ready (USA))
10
12.9
6/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (56)
6/1
2g Magic Albert x Cathead (Catbird )
Race 2 - Tab Highway Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 1:14.43 (37.28)
Prizemoney: $60,000
1
2/1F
T: D A Williams
R: B Shinn (56)
2/1F
3f Snippetson x Bluelake (Delago Brom )
2
0.2
11/4
T: John Bateman
R: B Avdulla (56.5)
11/4
3f Nicconi x Kuitpo Crystal (Southern Halo (USA))
3
0.3
Jounama (10)
30/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (53)
30/1
4m Zoffany (IRE) x Miss Johann (Johann Quatz (FR))
4
0.9
5/2
T: Ms J Bowen
R: Jean Van Overmeire (53)
5/2
3g Roman Emperor (NZ) x Elle (General Nediym )
5
4.6
Ribs (3)
16/1
T: E and L Longmire
R: A Hyeronimus (57)
16/1
5g Roadhog x Mick's Chick (Snitzel )
6
5.6
66/1
T: B A Perrett
R: Ms K O'Hara (53)
66/1
5m Starcraft (NZ) x Shantreusse (Danehill (USA))
7
5.8
13/2
T: W J Gavenlock
R: Tim Clark (56)
13/2
4g Hinchinbrook x Solchow (Statue Of Liberty (USA))
8
12.8
25/1
T: Nick Mitchell
R: A Adkins (57)
25/1
6g I Am Invincible x Impressions (Octagonal (NZ))
Race 3 - Randwick Mayor's Cup (Bm77) (1100m)
Class: Benchmark 77 Track: Soft(7) Time: 1:07.11 (36.16)
Prizemoney: $100,000
1
11/4F
T: K A Lees
R: B Shinn (58)
11/4F
3f Your Song x Elahi (Giant's Causeway (USA))
Winning siblings: Good Standing, Meteor Storm,
2
0.2
9/2
T: James Cummings
R: T Angland (60.5)
9/2
3c Lonhro x Come Hither (Redoute's Choice )
3
0.4
13/2
T: C J Waller
R: Tim Clark (54.5)
13/2
4
0.6
11/4F
T: David Pfieffer
R: C W Brown (58.5)
11/4F
5
1.1
11/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56.5)
11/1
3c So You Think (NZ) x Bianca Jewel (Lion Heart (USA))
6
4.8
11/2
T: G A Ryan
R: B Avdulla (55)
11/2
3g Star Witness x Dinkum Diamond (Keep The Faith )
7
10.4
16/1
T: P and P Snowden
R: A Adkins (56)
16/1
3f Exceed And Excel x Bahia (Snippets )
Race 4 - Half Yearly Membership (Bm81) (1600m)
Class: Benchmark 81 Track: Soft(7) Time: 1:40.65 (39.09)
Prizemoney: $100,000
1
3/1F
T: Joseph Pride
R: Rachel King (58)
3/1F
4m Host (CHI) x Alazeya (Anabaa (USA))
Winning siblings: Ile Aux Cygnes, Player One,
2
0.5
5/1
T: C J Waller
R: J Ford (53)
5/1
4m Sepoy x Antonicheva (IRE) (Sadler's Wells (USA))
3
3.3
7/2
T: Matthew Smith
R: A Adkins (54.5)
7/2
3f Not A Single Doubt x La Dolce Diva (Fusaichi Pegasus (USA))
4
5.9
20/1
T: C J Waller
R: S R Weatherley (58.5)
20/1
4m Fastnet Rock x Shawnee Girl (Encosta De Lago )
5
6.0
7/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (53)
7/2
3f Fastnet Rock x Flying Object (Peintre Celebre (USA))
6
10.3
6/1
T: L J Bridge
R: Rachel Hunt (51)
6/1
6m War Pass (USA) x Aleta (NZ) (Danasinga )
7
10.6
9/1
T: James Cummings
R: T Angland (60.5)
9/1
Race 5 - Winter Racing (Bm80) (2400m)
Class: Benchmark 80 Track: Soft(7) Time: 2:37.09 (39.73)
Prizemoney: $100,000
1
7/2
T: C J Waller
R: C W Brown (53.5)
7/2
3g Reliable Man (GB) x Fifth Avenue (FR) (Numerous (USA))
2
1.8
6/1
T: J G Sargent
R: Tim Clark (56.5)
6/1
4g Rip Van Winkle (IRE) x Sitting On A Hill (NZ) (City On A Hill (USA))
3
3.3
20/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (53)
20/1
3f High Chaparral (IRE) x Justa Babe (Flying Spur )
4
3.5
14/1
T: C J Waller
R: J Ford (53)
14/1
5
3.7
11/4F
T: R A Freedman
R: A Adkins (53.5)
11/4F
6
9.5
25/1
T: Richard Litt
R: Ms K O'Hara (53)
25/1
4m Song Of Tara (IRE) x What A Giggle (Air De France (USA))
7
14.1
20/1
T: R E Ollerton
R: Brock Ryan (52.5)
20/1
4g Tickets x Cute And Cuddly (Danehill Dancer (IRE))
8
14.7
8/1
T: D K Weir
R: B Avdulla (57)
8/1
8g Indian Haven (GB) x Sureyya (GER) (Monsun (GER))
9
31.7
7/2
T: Matthew Smith
R: A Hyeronimus (59)
7/2
5g Tavistock (NZ) x Dastaria (NZ) (Stark South (USA))
Race 6 - Tab Rewards (Bm72) (1400m)
Class: Benchmark 72 Track: Soft(7) Time: 1:27.45 (37.00)
Prizemoney: $100,000
1
9/2
T: C J Waller
R: Tim Clark (55)
9/2
3f Sebring x Fidelias Dance (GB) (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Beat Street, Mysonharry, Wah Tootsie,
2
0.3
40/1
T: Ms G Markwell
R: A Hyeronimus (56.5)
40/1
3c Poet's Voice (GB) x Dream Machine (Nothin' Leica Dane )
3
1.1
Oria (9)
15/4F
T: Joseph Pride
R: J Ford (57)
15/4F
3f Medaglia D'Oro (USA) x Bal Du Siecle (GB) (Danehill Dancer (IRE))
4
1.5
14/1
T: C J Waller
R: J B McDonald (59.5)
14/1
3g Pour Moi (IRE) x Lily L'amour (NZ) (Volksraad (GB))
5
2.1
10/1
T: P and P Snowden
R: A Adkins (59.5)
10/1
6
2.6
9/2
T: P and P Snowden
R: B Shinn (60)
9/2
3g Smart Missile x Iguana Jo (USA) (Dynaformer (USA))
7
2.8
20/1
T: K A Lees
R: Jean Van Overmeire (56)
20/1
3g Darci Brahma (NZ) x Alabama Rose (NZ) (Cape Cross (IRE))
8
3.2
4/1
T: James Cummings
R: T Angland (58)
4/1
3f Commands x Rosa Raisa (USA) (Rainbow Quest (USA))
9
3.5
30/1
T: Ms T Bateup
R: Ms W Costin (56.5)
30/1
3f Star Witness x Santa Aurelia (Canny Lad )
10
6.2
12/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (57.5)
12/1
3g High Chaparral (IRE) x Plumm (Encosta De Lago )
11
7.0
30/1
T: James Cummings
R: C W Brown (60.5)
30/1
3g Teofilo (IRE) x Insouciance (Quest For Fame (GB))
12
7.5
40/1
T: E and D Browne
R: Ms K O'Hara (53)
40/1
3g Iffraaj (GB) x Lullaby (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 7 - Wallaby Cup (Bm90) (1800m)
Class: Benchmark 90 Track: Soft(7) Time: 1:55.29 (37.03)
Prizemoney: $100,000
1
5/1
T: Clare Cunningham
R: C W Brown (55)
5/1
Winning siblings: Ringadingding, Shine Bright,
2
0.8
10/1
T: C J Waller
R: B Shinn (59.5)
10/1
5g Zoffany (IRE) x Cartama (GB) (Mark Of Esteem (IRE))
3
2.8
8/1
T: T Busuttin and N Young
R: Jean Van Overmeire (53)
8/1
5g Tavistock (NZ) x Shock (NZ) (Keeper )
4
4.1
4/1F
T: C J Waller
R: J B McDonald (58.5)
4/1F
5m Darci Brahma (NZ) x One Perfect Day (NZ) (Fusaichi Pegasus (USA))
5
5.2
10/1
T: C J Waller
R: T Angland (58)
10/1
4g Medaglia D'Oro (USA) x Stacked (Belong To Me (USA))
6
6.3
6/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (55)
6/1
4g Rip Van Winkle (IRE) x Lutry (Johannesburg (USA))
7
6.4
9/1
T: C J Waller
R: Tim Clark (54)
9/1
4g Savabeel x Pingus (Falbrav (IRE))
8
8.5
25/1
T: Ms K Waugh
R: J Ford (55)
25/1
5g Falkirk (NZ) x Daydream (NZ) (Centaine )
9
9.5
10/1
T: K A Lees
R: S R Weatherley (58)
10/1
4m Nadeem x Just Diamonds (NZ) (No Excuse Needed (GB))
10
10.0
6/1
T: C J Waller
R: A Adkins (54.5)
6/1
4g Al Maher x Power Of Love (NZ) (Bahhare (USA))
Race 8 - Tab.Com.Au (Bm84) (1300m)
Class: Benchmark 84 Track: Soft(7) Time: 1:20.19 (36.87)
Prizemoney: $100,000
1
13/2
T: James Cummings
R: T Angland (58.5)
13/2
Winning siblings: Canzonet, Kennedy, Ostentatious, Regenesis,
2
1.0
2/1F
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (57.5)
2/1F
3
2.3
12/1
T: Richard Litt
R: A Hyeronimus (59)
12/1
5g Street Cry (IRE) x Lobola (Anabaa (USA))
4
3.2
10/1
T: Matthew Smith
R: B Shinn (58)
10/1
5g Dansili (GB) x Golden Stream (IRE) (Sadler's Wells (USA))
5
3.3
11/2
T: C J Waller
R: J B McDonald (59.5)
11/2
4g Snippetson x Miss Judge (Al Maher )
6
3.8
50/1
T: P M Perry
R: Rachel Hunt (56.5)
50/1
5g Lonhro x Damzelle Pedrille (Zoffany (USA))
7
4.0
15/4
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (55.5)
15/4
3f Hinchinbrook x Magita (Magic Albert )
8
4.3
Irithea (10)
14/1
T: Bjorn Baker
R: C W Brown (55)
14/1
4m Snitzel x Kirovskaya (French Deputy (USA))
9
5.7
25/1
T: David Pfieffer
R: Q Krogh (59.5)
25/1
5g Artie Schiller (USA) x Enrich (USA) (Dynaformer (USA))
10
5.8
25/1
T: Brad Widdup
R: Rachel King (54.5)
25/1
4m Snitzel x Shoboard (Show A Heart )
11
6.0
60/1
T: Bjorn Baker
R: S R Weatherley (54.5)
60/1
Race 9 - Australian Turf Club (Bm84) (1000m)
Class: Benchmark 84 Track: Soft(7) Time: 0:59.66 (36.01)
Prizemoney: $100,000
1
25/1
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (57.5)
25/1
5g Shellscrape x Princess Fiorella (NZ) (Chief Bearhart (CAN))
2
0.2
3/1F
T: D A Williams
R: S R Weatherley (57.5)
3/1F
3f Denman x Wintour (Commands )
3
1.0
15/4
T: James Cummings
R: T Angland (58)
15/4
3c Commands x Pattamada (Viscount )
4
2.0
20/1
T: L J Bridge
R: J Innes Jnr (56.5)
20/1
5g Choisir x Zenith (Fantastic Light (USA))
5
2.3
9/2
T: Matthew Smith
R: Tim Clark (53.5)
9/2
4m Krupt x Marju Rani (NZ) (Marju (IRE))
6
2.4
30/1
T: Kevin Moses
R: K Jennings (56.5)
30/1
4g Nicconi x Nonchalance (Lonhro )
7
2.5
20/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (56)
20/1
4g Not A Single Doubt x Isadora (Gold Fever (USA))
8
3.2
66/1
T: A and E Cummings
R: A Adkins (53)
66/1
4m Pendragon (NZ) x So Sydney (Dehere (USA))
9
3.6
10/1
T: P R Atkins
R: B Avdulla (55)
10/1
10
6.4
20/1
T: C E Conners
R: J B McDonald (56.5)
20/1
11
6.9
11/1
T: Cameron Crockett
R: B Shinn (59.5)
11/1
4g Nicconi x Ready To Rumba (Danehill Dancer (IRE))
12
10.0
30/1
T: Jon O'Connor
R: J Ford (55)
30/1
13
14.5
14/1
T: G Portelli
R: C W Brown (54.5)
14/1
3g Foxwedge x Pinocchio (Encosta De Lago )