Breednet Results

RANDWICK - Saturday, April 13

Race 1 - Kings Of Sydney Sport Mile (1600m) LR
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:38.33 (35.55)
Prizemoney: $150,000
1
13/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M Zahra (56.5)
13/2
2c Fiorente (IRE) x Rosa Perlato (Encosta De Lago )
Winning siblings: Beauty Legacy, Hawkshot,
2
0.1
11/1
T: J G Sargent
R: J Ford (53.5)
11/1
2f Dissident x Sense Of Pride (CAN) (Lemon Drop Kid (USA))
3
1.9
40/1
T: P and P Snowden
R: Tim Clark (55.5)
40/1
4
2.5
15/4
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (55.5)
15/4
2c Frankel (GB) x Aqua Bella (GB) (Oasis Dream (GB))
5
2.8
40/1
T: G W Moore
R: Tommy Berry (55.5)
40/1
6
3.1
80/1
T: J G Sargent
R: M J Dee (53.5)
80/1
7
3.2
Vinco (2)
6/1
T: Tony McEvoy
R: J Bowman (58)
6/1
2c I Am Invincible x Percussive (Encosta De Lago )
8
3.4
7/2F
T: James Cummings
R: K McEvoy (58)
7/2F
2f Lonhro x Forfeiture (Commands )
9
5.0
Galaxy (12)
80/1
T: Ms W Roche
R: R Dolan (53.5)
80/1
2g Cluster x Patsy Girl (Oratorio (IRE))
10
6.4
15/4
T: P and P Snowden
R: C W Brown (56.5)
15/4
2c Wandjina x Ballet D'Amour (USA) (Stravinsky (USA))
400
0.0
25/1
T: David Payne
R: A Adkins (56)
25/1
2c Declaration Of War (USA) x Pink Ice (Mugharreb (USA))
400
0.0
Persan (9)
15/1
T: David Payne
R: G Schofield (54.5)
15/1
2c Pierro x Ofcourseican (Mossman )
Race 2 - South Pacific Classic (1400m) LR
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:22.56 (36.24)
Prizemoney: $150,000
1
Fasika (10)
5/1
T: Joseph Pride
R: C W Brown (53)
5/1
3f So You Think (NZ) x Jarada (Redoute's Choice )
2
0.1
5/1
T: A J Edmonds
R: S Clipperton (53)
5/1
3g Fastnet Rock x Miss Jakeo (Unbridled's Song (USA))
3
0.4
11/2
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (54.5)
11/2
3g Animal Kingdom (USA) x Salutations (Redoute's Choice )
4
0.6
12/1
T: K A Lees
R: J Bowman (58)
12/1
3c Your Song x Beautiful Gem (Peintre Celebre (USA))
5
0.8
7/2F
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (53)
7/2F
3g Snitzel x Berengaria (Commands )
6
0.9
30/1
T: P and P Snowden
R: Tim Clark (53)
30/1
3c Uncle Mo (USA) x Derelique (Danehill Dancer (IRE))
7
1.3
10/1
T: S P Nichols
R: B Avdulla (53)
10/1
3f Dawn Approach (IRE) x Takanori (Vital Equine (IRE))
8
1.4
Krone (5)
9/1
T: M Price and M Kent Jnr
R: D Oliver (54)
9/1
3f Eurozone x Soft Landing (Al Maher )
9
1.5
30/1
T: P and P Snowden
R: Damian Lane (54)
30/1
3c Exceed And Excel x Sharp Susan (USA) (Touch Gold (USA))
10
3.0
14/1
T: Jean Dubois
R: B Shinn (55.5)
14/1
3c Siyouni (FR) x Aloona (USA) (Smart Strike (CAN))
11
14.1
10/1
T: Mark Newnham
R: Craig Williams (53)
10/1
Race 3 - Polytrack Prov. C'ships Final (1400m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:22.37 (36.07)
Prizemoney: $500,000
1
13/2
T: B J Kelly
R: K Jennings (56)
13/2
5g Beneteau x My Dear (Dehere (USA))
Winning siblings: My Richard,
2
0.4
5/1
T: Ms K Waugh
R: B Shinn (57.5)
5/1
3
0.6
20/1
T: K A Lees
R: J B McDonald (56)
20/1
4g Mossman x Nephtys (Redoute's Choice )
4
0.7
80/1
T: D Lane
R: G Buckley (54)
80/1
4m Not A Single Doubt x Oakfield Queen (Naturalism (NZ))
5
0.8
10/1
T: K A Lees
R: J Bowman (59)
10/1
4g Snitzel x Dyna Slam (USA) (Grand Slam (USA))
6
0.9
Bye See (12)
30/1
T: M P Tubman
R: Ms W Costin (54)
30/1
5m Sebring x Chance Bye (Snitzel )
7
1.0
Fuchu (17)
50/1
T: Ms K Waugh
R: R Dolan (56)
50/1
4g All Too Hard x Fuji Fairy (Fuji Kiseki (JPN))
8
2.0
7/2F
T: Ms G Markwell
R: C Lever (57.5)
7/2F
5g Lope De Vega (IRE) x Carolyn's Star (Peintre Celebre (USA))
9
3.5
Bangkok (10)
50/1
T: A J Denham
R: Tim Clark (55.5)
50/1
4m Medaglia D'Oro (USA) x Aziani (Fasliyev (USA))
10
4.4
20/1
T: R and L Price
R: A Hyeronimus (54)
20/1
4m Mastercraftsman (IRE) x In Essence (Fusaichi Pegasus (USA))
11
5.1
25/1
T: T J Bartley
R: Travis Wolfgram (55.5)
25/1
4m Drumbeats x Larenco (Encosta De Lago )
12
7.1
Safado (6)
5/1
T: Ms K Waugh
R: J R Collett (56)
5/1
4g Lonhro x Happy Hussy (Hussonet (USA))
13
8.4
60/1
T: D Lane
R: J Parr (56)
60/1
4g Zoffany (IRE) x Bally Aura (Bellotto (USA))
14
9.2
14/1
T: Ms G Markwell
R: C W Brown (54)
14/1
4m Nicconi x Carolyn's Star (Peintre Celebre (USA))
15
11.2
15/2
T: G McFarlane
R: G Schofield (56)
15/2
3c Hussonet (USA) x Super Bucks (Dash For Cash )
Race 4 - Percy Sykes Stks (1200m) Gr2
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:09.67 (34.86)
Prizemoney: $1,000,000
1
15/2
T: P and P Snowden
R: Tim Clark (56)
15/2
2f Fastnet Rock x Rostova (Testa Rossa )
Winning siblings: Farooq, Prontezza,
2
0.1
Flit (4)
5/1
T: James Cummings
R: J B McDonald (55)
5/1
2f Medaglia D'Oro (USA) x Glissade (Redoute's Choice )
3
1.1
9/1
T: G A Ryan
R: B Avdulla (53)
9/1
2f Foxwedge x Galapagos Girl (Dehere (USA))
4
3.3
Athiri (6)
11/2
T: James Cummings
R: K McEvoy (53)
11/2
2f Lonhro x Retsina (Redoute's Choice )
5
3.6
6/1
T: James Cummings
R: B Shinn (55)
6/1
2f Lonhro x Moderate (Commands )
6
3.7
7/2F
T: P and P Snowden
R: Damian Lane (54)
7/2F
2f Snitzel x Gold Chant (El Moxie (USA))
7
4.0
Badia (8)
20/1
T: James Cummings
R: S Clipperton (53)
20/1
2f Snitzel x Fiesole (Fraar (USA))
8
4.8
Kahlo (11)
40/1
T: Peter Robl
R: Tommy Berry (53)
40/1
2f Dissident x Spurs And Sashes (Flying Spur )
9
4.9
100/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (53)
100/1
10
5.9
4/1
T: James Cummings
R: J Bowman (58)
4/1
2f Sidestep x Ouachita (Canny Lad )
Race 5 - Arrowfield 3yo Sprint (1200m) Gr2
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:09.18 (34.69)
Prizemoney: $1,000,000
1
11/4F
T: L J Bridge
R: K McEvoy (56.5)
11/4F
3g Not A Single Doubt x Pinocchio (Encosta De Lago )
Winning siblings: Aethero, Puppet Master,
2
1.3
Jonker (6)
40/1
T: D I Atkins
R: S Clipperton (56.5)
40/1
3
1.7
7/2
T: J W Richards
R: O P Bosson (54.5)
7/2
3f Fastnet Rock x Asavant (NZ) (Zabeel (NZ))
4
2.2
5/1
T: James Cummings
R: J Bowman (56.5)
5/1
3c Lonhro x Guelph (Exceed And Excel )
5
2.4
30/1
T: C W McDonald
R: D Oliver (54.5)
30/1
3f Shamus Award x Lady Katina (Giant's Causeway (USA))
6
3.2
15/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Craig Williams (54.5)
15/1
3f Lope De Vega (IRE) x Cutting Remark (Encosta De Lago )
7
3.3
Trope (10)
11/2
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (56.5)
11/2
3c More Than Ready (USA) x Personify (Galileo (IRE))
8
3.5
20/1
T: David Pfieffer
R: J R Collett (54.5)
20/1
9
3.7
50/1
T: R and L Price
R: Damian Lane (56.5)
50/1
10
4.7
Baller (8)
9/1
T: A J Cummings
R: M Zahra (56.5)
9/1
3c High Chaparral (IRE) x Fuwa (Encosta De Lago )
11
4.9
12/1
T: C J Waller
R: M J Walker (56.5)
12/1
3c Zoustar x She's Meaner (Falvelon )
12
8.2
100/1
T: G A Ryan
R: B Prebble (56.5)
100/1
3g Not A Single Doubt x Rhodamine (Success Express (USA))
Race 6 - Australian Oaks (2400m) Gr1
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:31.26 (35.46)
Prizemoney: $1,000,000
1
1/1F
T: C J Waller
R: J B McDonald (56)
1/1F
3f Zed (NZ) x Opulence (NZ) (Danroad )
Winning siblings: Black Lace, Verry Flash,
2
1.8
11/1
T: Mark Newnham
R: B Shinn (56)
11/1
3f Sebring x Asylum Seeker (SAF) (Count Dubois (GB))
3
4.3
4/1
T: K A Lees
R: J Bowman (56)
4/1
3f Frankel (GB) x Street Secret (USA) (Street Cry (IRE))
4
5.1
25/1
T: K A Lees
R: K McEvoy (56)
25/1
3f Hinchinbrook x Willow (Woodman (USA))
5
6.9
40/1
T: T Busuttin and N Young
R: S Baster (56)
40/1
3f Redoute's Choice x Spanish Lake (Encosta De Lago )
6
7.1
25/1
T: M Baker and A Forsman
R: O P Bosson (56)
25/1
3f Savabeel x Patrimonium (IRE) (Green Desert (USA))
7
7.2
Autumn (9)
20/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (56)
20/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Spring Venture (USA) (Spring At Last (USA))
8
7.4
100/1
T: J G Sargent
R: B Avdulla (56)
100/1
3f Uncle Mo (USA) x Coral Reef (Galileo (IRE))
9
7.6
66/1
T: C J Waller
R: Tommy Berry (56)
66/1
3f Reliable Man (GB) x Gypsy Jewels (Jade Robbery (USA))
10
7.8
50/1
T: M J Dunn
R: J R Collett (56)
50/1
3f Fastnet Rock x Carrignavar (USA) (Tale Of The Cat (USA))
11
8.0
9/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (56)
9/2
3f Lonhro x Nakaaya (Tiger Hill (IRE))
12
8.2
200/1
T: G W Moore
R: Travis Wolfgram (56)
200/1
3f Pierro x Pink Princess (Danehill (USA))
13
15.3
80/1
T: W P Hillis
R: G Boss (56)
80/1
3f Ferlax (NZ) x Eleesha (Encosta De Lago )
100
0.0
100/1
T: M C Kent
R: John Allen (56)
100/1
Race 7 - Queen Elizabeth Stks (2000m) Gr1
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:02.54 (34.60)
Prizemoney: $4,000,000
1
Winx (7)
1/16F
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
1/16F
Winning siblings: El Divino,
2
1.5
50/1
T: Tomokazu Takano
R: Tommy Berry (59)
50/1
3
4.0
25/1
T: James Cummings
R: K McEvoy (59)
25/1
8g Authorized (IRE) x Debonnaire (GB) (Anabaa (USA))
4
6.0
30/1
T: Patrick Webster
R: B Shinn (59)
30/1
8g Teofilo (IRE) x Busking (Encosta De Lago )
5
8.6
100/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (57)
100/1
7m Savabeel x Trocair (Flying Spur )
6
11.6
150/1
T: C Maher and D Eustace
R: S Clipperton (59)
150/1
7
15.1
50/1
T: C Gibbs and M Bradley
R: O P Bosson (57)
50/1
8
16.4
20/1
T: Sir Mark Todd
R: J B McDonald (59)
20/1
5h Frankel (GB) x You'll Be Mine (USA) (Kingmambo (USA))
9
31.0
80/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Jamie Kah (59)
80/1
7g Champs Elysees (GB) x Casual (GB) (Nayef (USA))
Race 8 - Sydney Cup (3200m) Gr1
Class: Open Track: Good(4) Time: 3:22.06 (35.56)
Prizemoney: $2,000,000
1
11/1
T: C J Waller
R: J Ford (51)
11/1
6g Sea The Stars (IRE) x Jumooh (GB) (Monsun (GER))
Winning siblings: Raheen House,
2
0.4
30/1
T: M D Moroney
R: D Oliver (54)
30/1
7g Monsun (GER) x Venetian Beauty (USA) (Lear Fan (USA))
3
1.9
16/1
T: W J Thurlow
R: C W Brown (52)
16/1
6m Red Giant (USA) x Bilancia (NZ) (Montjeu (IRE))
4
2.9
8/1
T: R James and R Wellwood
R: S Clipperton (52)
8/1
4m Ocean Park (NZ) x Valpolicella (NZ) (Red Ransom (USA))
5
4.2
100/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (51)
100/1
10g Dansili (GB) x Luna Wells (IRE) (Sadler's Wells (USA))
6
4.4
16/1
T: Archie Alexander
R: G Boss (51.5)
16/1
6h Tamayuz (GB) x Katerini (FR) (Cacique (IRE))
7
4.9
66/1
T: C J Waller
R: G Schofield (54.5)
66/1
7g Gallant Guru x Mega Babe (NZ) (Personal Escort (USA))
8
5.0
40/1
T: M D Moroney
R: Damian Lane (55.5)
40/1
6h Lando (GER) x Sky Dancing (IRE) (Exit To Nowhere (USA))
9
5.5
11/2
T: M and L Cerchi
R: Jamie Kah (52.5)
11/2
6g Galileo (IRE) x Midday (GB) (Oasis Dream (GB))
10
7.0
12/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (54)
12/1
7g Raven's Pass (USA) x Hazarayna (GB) (Polish Precedent (USA))
11
7.2
150/1
T: M D Moroney
R: M J Dee (51)
150/1
5g Savabeel x Spiriting (NZ) (Montjeu (IRE))
12
7.4
7/2F
T: Charlie Appleby
R: K McEvoy (52.5)
7/2F
4g Dubawi (IRE) x Great Heavens (GB) (Galileo (IRE))
13
7.5
Rodrico (19)
150/1
T: Bjorn Baker
R: J Innes Jnr (51)
150/1
6g High Chaparral (IRE) x Truly A Beauty (USA) (Seeking The Gold (USA))
14
7.6
100/1
T: M Baker and A Forsman
R: Ms K O'Hara (52)
100/1
6g Zabeel (NZ) x Lacada (Giant's Causeway (USA))
15
8.2
60/1
T: T Busuttin and N Young
R: Tim Clark (52)
60/1
4m Sebring x Kumari (NZ) (Zabeel (NZ))
16
8.4
9/1
T: C Maher and D Eustace
R: Craig Williams (53)
9/1
6g Raise The Flag (GB) x Malozza (Grand Lodge (USA))
17
9.6
11/1
T: K A Lees
R: J R Collett (54)
11/1
7g Montjeu (IRE) x Notable (GB) (Zafonic (USA))
18
10.4
20/1
T: Liam Howley
R: J B McDonald (56)
20/1
5h Galileo (IRE) x You'resothrilling (USA) (Storm Cat (USA))
19
13.4
14/1
T: L O'Sullivan and A Scott
R: R Dolan (53)
14/1
5g Myboycharlie (IRE) x Giant Mystique (Giant's Causeway (USA))
20
14.7
40/1
T: C J Waller
R: Tommy Berry (53)
40/1
5g Fastnet Rock x Colima (IRE) (Authorized (IRE))
Race 9 - Queen Of The Turf (1600m) Gr1
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:35.31 (35.14)
Prizemoney: $1,000,000
1
Kenedna (13)
25/1
T: C Maher and D Eustace
R: John Allen (57)
25/1
2
0.2
6/1
T: R J Quinton
R: C Reith (57)
6/1
3
0.3
9/1
T: C J Waller
R: J B McDonald (57)
9/1
4
0.4
40/1
T: G M Begg
R: Jamie Kah (57)
40/1
5m So You Think (NZ) x Sing Hallelujah (Is It True (USA))
5
1.2
30/1
T: K M Keys
R: M Zahra (57)
30/1
5m Lope De Vega (IRE) x Lemon Reef (USA) (Lemon Drop Kid (USA))
6
1.3
Alizee (1)
11/4F
T: James Cummings
R: J Bowman (57)
11/4F
4m Sepoy x Essaouira (Exceed And Excel )
7
1.4
14/1
T: C J Waller
R: B Shinn (57)
14/1
5m Beneteau x Prompt (Exceed And Excel )
8
2.2
5/1
T: Mark Newnham
R: J Parr (54.5)
5/1
3f So You Think (NZ) x Lustre Lady (Flying Spur )
9
2.3
40/1
T: M Price and M Kent Jnr
R: B Prebble (54.5)
40/1
3f Hinchinbrook x Midnight Revels (NZ) (Don Eduardo (NZ))
10
2.5
40/1
T: R J Quinton
R: G Schofield (57)
40/1
6m Domesday x See A Victory (Mister C. (USA))
11
2.7
66/1
T: K A Lees
R: K McEvoy (57)
66/1
12
2.9
20/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: S Clipperton (54.5)
20/1
3f Not A Single Doubt x Centafaith (Keep The Faith )
13
3.1
25/1
T: K A Lees
R: C W Brown (57)
25/1
14
3.3
11/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Craig Williams (54.5)
11/1
3f Sebring x Ocean Dream (Redoute's Choice )
15
4.0
60/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (57)
60/1
5m Sebring x Voltdanze (Danzero )
16
4.1
20/1
T: C Maher and D Eustace
R: D Oliver (57)
20/1
5m Domesday x Oregon Seal (NZ) (Oregon (USA))
17
5.4
100/1
T: C J Waller
R: Tommy Berry (57)
100/1
5m I Am Invincible x Comrie (Choisir )
18
6.7
50/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (57)
50/1
4m Foxwedge x Easy To Read (Encosta De Lago )
19
8.7
80/1
T: S J McKee
R: M J Walker (57)
80/1
7m Postponed (USA) x Kate Cross (NZ) (Cape Cross (IRE))
Race 10 - Sapphire Stakes (1200m) Gr2
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:09.02 (34.58)
Prizemoney: $300,000
1
20/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56)
20/1
5m Mossman x Pay My Bail (NZ) (Justice Prevails )
2
0.8
Irithea (14)
15/1
T: Bjorn Baker
R: J Parr (54.5)
15/1
5m Snitzel x Kirovskaya (French Deputy (USA))
3
1.6
6/1
T: A J Edmonds
R: Tommy Berry (55.5)
6/1
4m Not A Single Doubt x Amberino (Perugino (USA))
4
1.8
12/1
T: C Maher and D Eustace
R: Damian Lane (56)
12/1
5
2.1
4/1
T: James Cummings
R: S Clipperton (54)
4/1
4m Street Cry (IRE) x Retsina (Redoute's Choice )
6
2.6
Resin (10)
7/1
T: James Cummings
R: J B McDonald (55)
7/1
7
2.8
7/2F
T: G L Frazer
R: J R Collett (55.5)
7/2F
5m Hinchinbrook x Dashoff (Dash For Cash )
8
3.3
9/1
T: David Pfieffer
R: B Shinn (56)
9/1
4m Snitzel x Lady Beckworth (General Nediym )
9
4.6
100/1
T: C J Waller
R: C W Brown (54)
100/1
5m Stratum x Ruth's Secret (Noverre (USA))
10
5.1
20/1
T: David Vandyke
R: Craig Williams (55)
20/1
5m Testa Rossa x Ellicorsam (Fimiston )
11
5.5
60/1
T: J C Coyle
R: Tim Clark (55.5)
60/1
5m Myboycharlie (IRE) x De Chorus (Unbridled's Song (USA))
12
5.7
11/1
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
11/1
5m I Am Invincible x Abscond (Galileo (IRE))
13
5.8
66/1
T: M G Price
R: M J Dee (54)
66/1
4m Written Tycoon x Special Episode (Redoute's Choice )
14
6.0
60/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (54)
60/1
6m Time Thief x Dawn To Dusk (USA) (Son Of Briartic (CAN))
15
6.8
30/1
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (55)
30/1
6m Stratum x Our Egyptian Raine (NZ) (Desert Sun (GB))