Breednet Results

ROCKHAMPTON - Tuesday, April 17

Race 1 - Grammar School Raceday (Bm70) (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:16.21 (34.56)
Prizemoney: $14,000
1
Uthred (2)
15/2
T: T Button
R: Justin P Stanley (58.5)
15/2
4g Duporth x Bewitch (NZ) (Bachelor Duke (USA))
Winning siblings: Life's A Witch, Tabitha Magic,
2
0.5
2/1F
T: B J Richardson
R: Elyce Smith (55)
2/1F
5g Husson (ARG) x Morning Glow (Mister C. (USA))
3
1.3
7/2
T: L D Wanless
R: D A Evans (59)
7/2
4
1.7
13/4
T: Ricky Vale
R: Adam Sewell (55.5)
13/4
5m Medaglia D'Oro (USA) x Gamble (Encosta De Lago )
5
1.8
11/2
T: Ms W Bannerot
R: M Hellyer (57.5)
11/2
6g Lucky Owners (NZ) x Political Pet (Bureaucracy (NZ))
6
3.1
14/1
T: Ricky Vale
R: S Sheargold (57)
14/1
4g Red Element x Extension Of Life (Flying Spur )
7
9.6
40/1
T: D W Gardiner
R: P Romeo (54.5)
40/1
6g Hotel Grand x Absent Annie (Orpen (USA))
Race 2 - Celeb. 150 Years Of Racing Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.13 (35.67)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: T Button
R: Leslie Tilley (57.5)
7/2
3g Show A Heart x Poiym (General Nediym )
2
0.5
7/2
T: G K Taylor
R: Elyce Smith (54)
7/2
3f Seidnazar x Arctic Eclipse (Spinning World (USA))
3
1.0
16/1
T: J H Manzelmann
R: Adam Sewell (54)
16/1
4
1.1
15/2
T: Julieann Lancaster
R: D A Evans (56)
15/2
4g Outback Prince x Jayvees Salute (Rock Of Cashel (IRE))
5
1.6
20/1
T: J Wehlow
R: Ashley Butler (59)
20/1
4g Pins x Saucy (NZ) (Danasinga )
6
1.8
Whoosh (3)
2/1F
T: Michael L Evans
R: Justin P Stanley (58)
2/1F
4g Stryker x La Piazza (Dolphin Street (FR))
7
1.9
50/1
T: Laura Cronan
R: M Hellyer (54)
50/1
3f Drumbeats x Zerostar (Danzero )
8
4.1
11/1
T: Ricky Vale
R: S Sheargold (54)
11/1
3f Starcraft (NZ) x Caserta (Hussonet (USA))
9
4.9
40/1
T: Allan O'Sullivan
R: Q Krogh (57.5)
40/1
4m Monaco Consul (NZ) x Russian Belle (NZ) (Stravinsky (USA))
10
7.6
Snooze (11)
66/1
T: N J Coyne
R: P Romeo (54)
66/1
3g Sidereus x Forty Winks (Iglesia )
11
8.4
150/1
T: Andrew Hayward
R: Ms N Summers (53)
150/1
3c Teranaba x Lady Lindara (Flying Spur )
Race 3 - X X X X Gold (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:35.52 (35.89)
Prizemoney: $14,000
1
3/1F
T: C Smith
R: N Day (58.5)
3/1F
5g Fastnet Rock x Rosetta Stone (GB) (Sadler's Wells (USA))
Winning siblings: Cast In Stone, Danestone, Miej, Rasala, Windermere,
2
1.5
9/2
T: P M Burke
R: D A Evans (59.5)
9/2
4g Bon Hoffa x Light Rose (Royal Academy (USA))
3
2.8
7/1
T: F E Smith
R: Elyce Smith (58.5)
7/1
5g Monashee Mountain (USA) x Lotza Action (Encosta De Lago )
4
3.5
7/2
T: Geoff Elliott
R: Lachlan Dodds (54)
7/2
6g Keep The Faith x Impinge (NZ) (Generous (IRE))
5
3.6
4/1
T: James Rundle
R: M Hellyer (60.5)
4/1
4g Choisir x Ar Dan (Iglesia )
6
3.8
10/1
T: M and C Dore
R: Leslie Tilley (54.5)
10/1
5g Show A Heart x Money Spider (Sovereign Red (NZ))
7
5.0
14/1
T: Ms M Hassam
R: P Romeo (55.5)
14/1
5m Red Element x Alexa Ray (Shovhog )
8
6.8
16/1
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (59.5)
16/1
6g Red Arrow x Monte Fantastic (NZ) (Fantastic Light (USA))
Race 4 - Nab Agribusiness Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:03.44 (33.90)
Prizemoney: $14,000
1
8/1
T: W N Pomfrett
R: Leslie Tilley (58.5)
8/1
6g Encosta De Lago x Amber Plate (Rustic Amber (IRE))
2
1.3
7/2
T: Geoff Elliott
R: Q Krogh (54)
7/2
3f Red Dazzler x Hanawi (Saratoga Springs (CAN))
3
1.8
5/2F
T: T Button
R: M Hellyer (55.5)
5/2F
3f Bradbury's Luck x Cheree's General (General Nediym )
4
3.5
20/1
T: Robert Kirkwood
R: Ms N Summers (53)
20/1
3g Showcasing (GB) x Sweet Pearla (Marauding (NZ))
5
3.6
3/1
T: L D Wanless
R: D A Evans (56)
3/1
3f Benfica x Tapiki (Bradbury's Luck )
6
4.1
25/1
T: Clinton Taylor
R: N Day (57)
25/1
3g Congrats (USA) x Moreover (More Than Ready (USA))
7
5.3
15/1
T: Allan O'Sullivan
R: Lachlan Dodds (55)
15/1
5g Wicked Style (USA) x Criolla (Lion Hunter )
8
7.1
50/1
T: Tim Cook
R: C McIver (54)
50/1
3f Zizou x Fortoinette (Shinko Forest (IRE))
9
8.6
6/1
T: J Wehlow
R: Ashley Butler (59)
6/1
4g Husson (ARG) x Diamond Hill (NZ) (Danehill (USA))
Race 5 - Milne Bros Equipment Hcp (C4) (1050m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:00.41 (33.49)
Prizemoney: $14,000
1
2/1F
T: L A Wright
R: Lachlan Dodds (55)
2/1F
2
0.5
6/1
T: Ms Z Hohn
R: Ashley Butler (59)
6/1
6g Northern Meteor x Jollity (GB) (Fantastic Light (USA))
3
1.8
13/2
T: Mick Attard
R: M Hellyer (58.5)
13/2
4g Written Tycoon x Spring Collection (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.1
9/1
T: W N Pomfrett
R: Leslie Tilley (54)
9/1
5m Drumbeats x Strong Spirit (Way Of Light (USA))
5
2.3
12/1
T: J E McConachy
R: M Bennett (59)
12/1
5g Denman x Notker (Strategic )
6
4.1
8/1
T: Trinity Bannon
R: D A Evans (57)
8/1
5g Battle Paint (USA) x Carlita Miss (Suave Dancer (USA))
7
4.2
15/2
T: Shane Sigvart
R: Justin P Stanley (58)
15/2
4g Sidereus x Massage (Octagonal (NZ))
8
5.2
16/1
T: F E Smith
R: Elyce Smith (53)
16/1
4m Snippetson x Kai Chow (Sanction )
9
8.2
8/1
T: J T Wigginton
R: Adam Sewell (58)
8/1
4m Von Costa De Hero x Desatin (Desert Sun (GB))
Race 6 - The Green Eat Hcp (1050m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:00.66 (33.29)
Prizemoney: $14,000
1
1/2F
T: G K Taylor
R: Elyce Smith (59.5)
1/2F
3g Testa Rossa x Morning Glow (Mister C. (USA))
2
2.5
16/1
T: Tim Cook
R: C McIver (54)
16/1
3f Hidden Dragon x Nanaja (Iglesia )
3
2.7
15/1
T: Todd Austin
R: N Day (54)
15/1
4
3.4
20/1
T: M A Kropp
R: M Hellyer (54)
20/1
5
4.9
14/1
T: G D Fisher
R: Leslie Tilley (54)
14/1
3g Sidereus x Miss Floozy (Hussonet (USA))
6
5.7
20/1
T: Clinton Thompson
R: Q Krogh (54)
20/1
3f Instinction x Bittermagic (Magic Albert )
7
8.2
20/1
T: Julieann Lancaster
R: D A Evans (54)
20/1
3g Easy Rocking x Creola (Palace Music (USA))
8
11.2
150/1
T: Todd Austin
R: Ms N Summers (53)
150/1
3f Upsized x Nerangatang (Clangalang )
9
12.7
100/1
T: L D Wanless
R: Adam Sewell (54)
100/1
3f Monashee Mountain (USA) x Saran (Grand Lodge (USA))
10
13.4
6/1
T: J L O'Sing
R: Justin P Stanley (54)
6/1
3f Hidden Dragon x Elmira (Timber Country (USA))
Race 7 - Terrequippe Pty Ltd Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:03.00 (34.50)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: H C Forster
R: Leslie Tilley (54)
4/1
2
0.5
15/2
T: M A Kropp
R: M Hellyer (56)
15/2
6g Dusty Moon x Miss Buttercup (Rebelgaze )
3
1.3
15/4F
T: L A Wright
R: N Day (56)
15/4F
5g Show A Heart x To Please A Lady (Fasliyev (USA))
4
2.0
8/1
T: A R Jenkinson
R: Q Krogh (54)
8/1
6m Waterford Road x Red Testa (Western Red (NZ))
5
2.7
13/2
T: F E Smith
R: Justin P Stanley (54.5)
13/2
7g Real Saga x Rejuvenate Lass (Shinko Forest (IRE))
6
2.8
12/1
T: J T Wigginton
R: Adam Sewell (58)
12/1
7g Hussonet (USA) x Paris Plaits (Flying Spur )
7
2.9
60/1
T: Tim Cook
R: C McIver (54)
60/1
8
3.7
Clateau (10)
12/1
T: Ricky Vale
R: S Sheargold (54)
12/1
5g Beneteau x Flying Class (NZ) (Tuscany Flyer )
9
6.9
Idance (1)
11/1
T: James Rundle
R: Elyce Smith (60)
11/1
8g Chateau Istana (GB) x Tarantella (Palace Music (USA))
10
9.4
9/2
T: D J Schultz
R: Lachlan Dodds (54)
9/2
5g Seidnazar x Flying To China (Magic Albert )