Breednet Results

ROCKHAMPTON - Saturday, May 30

Race 1 - XXXX Gold Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.76
Prizemoney: $19,000
1
9/10F
T: Adrian Coome
R: B Pengelly (57)
9/10F
2f Star Witness x Aqua Modern (Tiger Hill (IRE))
Winning siblings: Lobster Noodles, Skulduggery,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.0
15/2
T: J C Pointon
R: Girish Goomany (55)
15/2
2f Time For War x Crazy Mamma (Ferocity )
3
4.5
6/1
T: James Rundle
R: Elyce Smith (58.5)
6/1
2g Excites x Rasheetah (Hula Chief (NZ))
4
7.7
30/1
T: V W Vagg
R: Ms N Summers (57.5)
30/1
2f Domesday x Chelsey Rox (Fastnet Rock )
5
8.2
Amorem (6)
30/1
T: Adrian Coome
R: M Haley (57)
30/1
2g Love Conquers All x Crimson Belle (Red Ransom (USA))
6
8.4
12/1
T: J L O'Sing
R: Ms S Wiseman (57)
12/1
2f Hemingway (IRE) x Maredamah (Marechal )
7
13.9
14/1
T: Ms Z Hohn
R: Ms T Bannon (57.5)
14/1
2g Wicked Style (USA) x Clever Me (Anabaa (USA))
8
17.2
100/1
T: Clinton Thompson
R: N Seymour (55.5)
100/1
2f Eurozone x Saturday Slew (Any Given Saturday (USA))
9
17.4
13/2
T: Adrian Coome
R: C Whiteley (56.5)
13/2
2f Golden Archer x Tuiserkan (Dubawi (IRE))
10
27.4
100/1
T: Ms A Stephens
R: M J Stephens (58.5)
100/1
2g Golden Archer x Oshi (Hideyoshi (USA))
11
29.4
14/1
T: F E Smith
R: Beau Appo (57)
14/1
Race 2 - Chris Warren Homes Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:02.48 (33.57)
Prizemoney: $19,000
1
13/4
T: J E McConachy
R: Beau Appo (58.5)
13/4
3g Sidereus x Massage (Octagonal (NZ))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
10/9F
T: Ms A Stephens
R: Emma Bell (61.5)
10/9F
112019 MM Gold Coast March Yearling Sale
$170,000
Vendor: Yarramalong Park Kalbar Qld
Buyer: Edmonds Racing/Blue Sky Bloodstock (FBAA)
3
3.1
11/2
T: P J Fleming
R: Zoe White (56.5)
11/2
3f Instinction x Silent Song (NZ) (Stravinsky (USA))
4
4.2
5/2
T: Adrian Coome
R: Ashley Butler (60.5)
5/2
3g Deep Field x Nova Star (Iglesia )
5
10.5
Llano (8)
40/1
T: G R Green
R: Ms S Wiseman (55)
40/1
3g Love Conquers All x Kakama (NZ) (Pentire (GB))
6
14.0
30/1
T: Neil Vagg
R: Girish Goomany (55)
30/1
3f Instinction x Tabali (Delzao )
Race 3 - Empire Apartment Hotel Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.56 (35.28)
Prizemoney: $19,000
1
9/1
T: Joshua Manzelmann
R: Zoe White (56)
9/1
3f Pluck (USA) x Blue Fairy Wren (Delago Brom )
Winning siblings: Friends Of Wren, Superten,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.0
4/6F
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (60)
4/6F
3g Sebring x Sweet Butterfly (Fastnet Rock )
3
3.3
5/1
T: Stephen O'Shea
R: C Whiteley (58)
5/1
3f Sepoy x Light Touch (Charge Forward )
5
5.5
30/1
T: Clinton Thompson
R: Beau Appo (57)
30/1
3f Manhattan Rain x Madison County (Flying Spur )
6
5.7
30/1
T: Trevor Williams
R: Ms S Wiseman (55)
30/1
4m Reset x Tres Vite (Choisir )
7
8.7
Buwan (13)
100/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (55)
100/1
4m Equiano (FR) x Nimue Moon (Vitrinite (NZ))
8
9.2
150/1
T: Bill Dale
R: M Haley (56.5)
150/1
5g Knight Heir x Blue Bom Square (Umatilla (NZ))
9
9.4
66/1
T: William Weeks
R: N Seymour (58)
66/1
10
10.4
20/1
T: Ms Z Hohn
R: Ms T Bannon (56)
20/1
4m Krupt x Sister Swank (Fusaichi Pegasus (USA))
11
11.6
150/1
T: Bevan Johnson
R: Ms N Summers (55)
150/1
4m Sidereus x Choirs (Tale Of The Cat (USA))
12
14.1
50/1
T: Ms Z Hohn
R: Girish Goomany (59.5)
50/1
4g May'haab x Akeru (Lion Hunter )
Race 4 - Milner Constructions P/L Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:22.68 (34.50)
Prizemoney: $19,000
1
13/2
T: J S O'Shea
R: Justin P Stanley (60)
13/2
6g Bradbury's Luck x Angel Force (Canadian Silver (CAN))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: Ms R Binder
R: C Whiteley (56.5)
2/1F
5g Toorak Toff x Revolutions (Spinning World (USA))
3
0.4
16/1
T: Ms Z Hohn
R: Ms T Bannon (56.5)
16/1
8g Wicked Style (USA) x Exuberance (Last Tycoon (IRE))
4
0.6
7/2
T: J S O'Shea
R: Zoe White (59.5)
7/2
5m Captain Sonador x Catashee (Monashee Mountain (USA))
5
1.8
11/2
T: Allan A Clark
R: N Seymour (55)
11/2
6g Denmarket x Novotaine (NZ) (Centaine )
6
4.6
7/2
T: Adrian Coome
R: Elyce Smith (60.5)
7/2
5g Show A Heart x Poiym (General Nediym )
7
6.1
10/1
T: Tim Cook
R: Ashley Butler (63)
10/1
7g Medaglia D'Oro (USA) x Joyeuse (King's Best (USA))
Race 5 - The Uniform Centre (Bm69) (1100m)
Class: Benchmark 69 Track: Good(4) Time: 1:03.54 (34.49)
Prizemoney: $19,000
1
7/2
T: Tim Cook
R: B Pengelly (58)
7/2
5m Hidden Dragon x Nanaja (Iglesia )
Winning siblings: Goddess Of Luck, Golden Mineshaft,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/1
T: J T Wigginton
R: Justin P Stanley (62.5)
7/1
5g Exceed And Excel x Equiparada (ARG) (Editor's Note (USA))
3
0.5
7/2
T: Adrian Coome
R: C Whiteley (57)
7/2
5g Denmarket x Tycoon Tango (NZ) (Last Tycoon (IRE))
4
1.5
20/1
T: Bevan Johnson
R: Emma Bell (56)
20/1
7m Alert (ARG) x Seesaw (Sea Swell )
5
2.2
Frugal (3)
1/1F
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (62)
1/1F
5g All Too Hard x Hatton Garden (Encosta De Lago )
6
2.6
Margot (2)
30/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (59.5)
30/1
5m Rothesay x Princess Margaret (Spectrum (IRE))
7
4.9
16/1
T: Damien Rideout
R: Elyce Smith (59.5)
16/1
8m Host (CHI) x Four Seasons (Stravinsky (USA))
Race 6 - Victoria Tavern Plate (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:22.65 (34.92)
Prizemoney: $19,000
1
7/2
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (57)
7/2
5g Golden Archer x Road Block (Sea Road )
Winning siblings: Kokadoodledoo, Rhiatenn Road,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
Quidni (5)
3/1
T: Adrian Coome
R: B Pengelly (60)
3/1
3
3.3
3/1
T: Adrian Coome
R: C Whiteley (58.5)
3/1
4g Rothesay x Kahui (Jet Spur )
4
3.4
5/2F
T: J E McConachy
R: Ashley Butler (60)
5/2F
5g Elzaam x Tyler Jay (Octagonal (NZ))
5
6.6
11/1
T: G R Green
R: Ms S Wiseman (60)
11/1
4g Rothesay x Equilly Ours (Desert King (IRE))
6
7.1
30/1
T: Tim Cook
R: Zoe White (58)
30/1
6m Pentire (GB) x Sand Skipper (USA) (Sligo Bay (IRE))
7
7.5
100/1
T: L C Kiernan
R: N Seymour (58.5)
100/1
6g Sebring x Idalia Belle (Hard Spun (USA))
8
8.2
30/1
T: Stephen Rundle
R: Girish Goomany (55)
30/1
9
8.7
100/1
T: Ms A Stephens
R: Ms N Summers (57)
100/1
7g Publishing x Gladiatrix (NZ) (Spartacus (IRE))
10
12.2
100/1
T: B J Ryan
R: Ms T Bannon (56.5)
100/1
11
12.4
60/1
T: Alan Joseph Jones
R: Elyce Smith (60)
60/1
12
20.2
100/1
T: G J Teal
R: M Haley (60)
100/1
8g Tycoon Ruler x Midnight Flirt (Kenfair (NZ))
Race 7 - Winstondale Spraying Contr.-C2 (1050m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:00.15 (34.16)
Prizemoney: $19,000
1
Hazar (2)
10/1
T: Adrian Coome
R: C Whiteley (60)
10/1
4g Real Saga x Imperia (GER) (Tertullian (USA))
Winning siblings: Liberatore,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Doom (1)
15/2
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (60)
15/2
6g Natural Destiny x Domina (Flying Spur )
3
1.7
20/1
T: R B Williams
R: M J Barnham (58)
20/1
4m Spirit Of Boom x Everybodys Talking (Unbridled's Song (USA))
112018 MM Gold Coast March Yearling Sale
$150,000
Vendor: Eureka Stud Cambooya Qld
Buyer: Waller Racing/Mulcaster Bloodstock
5
2.3
10/1
T: Clinton Taylor
R: Justin P Stanley (60)
10/1
5g Sebring x Expertise (GB) (Selkirk (USA))
6
2.5
30/1
T: Chris Attard
R: Zoe White (60)
30/1
5g Choisir x Doubtful Choice (Redoute's Choice )
7
3.3
8/1
T: Michael L Evans
R: N Seymour (56.5)
8/1
8
4.0
5/2F
T: Ms G Bell
R: Elyce Smith (58)
5/2F
9
8.3
8/1
T: Ms Z Hohn
R: B Pengelly (60)
8/1
5g Ready Royal x Flying Apache (Flying Spur )
10
8.5
Giselle (11)
20/1
T: Toni Schofield
R: Ms T Bannon (56.5)
20/1
5m Power Of Destiny x Ballet Slippers (Fantastic Light (USA))
11
9.5
50/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (55)
50/1
12
9.9
12/1
T: Rebecca Kerwin
R: Ms S Wiseman (57.5)
12/1
3f Keep The Faith x Rustie Bugles (Toy Pindarri (NZ))
Race 8 - Walkers Hot Bread Shop Hcp-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:09.68 (35.51)
Prizemoney: $19,000
1
5/2F
T: Chris Attard
R: Ms S Wiseman (60)
5/2F
4g Lonhro x Imananabaa (Anabaa (USA))
This nick: 20 runners; 15 winners; 1 SW. Details
2
1.3
30/1
T: P F Pengelly
R: B Pengelly (58.5)
30/1
5g Sequalo x Snippets' Jewel (Snippets )
3
1.8
Froze (14)
16/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (55)
16/1
6g Alert (ARG) x Ice Cube (NZ) (Rubiano (USA))
4
2.5
11/2
T: Adrian Coome
R: C Whiteley (55)
11/2
3f Rubick x Sophielicious (Canny Lad )
5
3.2
7/2
T: Ricky Vale
R: Zoe White (57)
7/2
6
4.0
12/1
T: J T Wigginton
R: Ms T Bannon (57)
12/1
3g Unencumbered x Unusual Choice (Redoute's Choice )
7
4.2
40/1
T: Bill Dale
R: M Haley (55)
40/1
8
4.9
30/1
T: Stephen Rundle
R: Girish Goomany (55)
30/1
6m Easy Rocking x Chinese Wall (Private Agenda )
9
5.9
100/1
T: Darryl Johnston
R: Ms N Summers (55)
100/1
10
7.2
5/1
T: R B Bowen
R: Justin P Stanley (58)
5/1
5g Kaphero x Estrada Do Lago (Royal Academy (USA))
11
7.9
16/1
T: K J Miller
R: N Seymour (58)
16/1
5g El Nino (USA) x My Request (Belong To Me (USA))
12
8.2
Jomera (9)
16/1
T: Adrian Coome
R: Beau Appo (55)
16/1
3f Foxwedge x Irgunette (Irgun (USA))
13
9.0
25/1
T: Alan Joseph Jones
R: Elyce Smith (56)
25/1
4g Bel Esprit x Opal Country (Palace Music (USA))
14
14.0
60/1
T: L V Rowe
R: Emma Bell (56)
60/1
3g Rothesay x Miss Vitality (Show A Heart )