Breednet Results

ROSEHILL - Saturday, December 3

Race 1 - Schweppes Plate (1100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:05.38 (34.45)
Prizemoney: $100,000
1
9/10F
T: J A O'Shea
R: J Doyle (56)
9/10F
2c Street Cry (IRE) x Outdoor (Redoute's Choice )
Winning siblings: Jetski,
This nick: 34 runners; 31 winners; 5 SW. Details
2
1.5
16/1
T: Bjorn Baker
R: B Shinn (56)
16/1
2c Snitzel x Movie (Red Ransom (USA))
3
3.0
5/1
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (56)
5/1
2c Street Cry (IRE) x Celts (Lonhro )
4
3.5
Pymble (3)
5/1
T: G A Ryan
R: Tim Clark (56)
5/1
2c Snitzel x Ravenswood (Woodman (USA))
5
7.3
6/1
T: N J Olive
R: Tommy Berry (54)
6/1
2f All Too Hard x Modonna (More Than Ready (USA))
6
15.7
15/1
T: R E Laing
R: M J Dee (52.5)
15/1
2f Written Tycoon x Grand Rhapsody (Grand Lodge (USA))
Race 2 - Atc Membership (Bm69) (1200m)
Class: Benchmark 69 Track: Good(4) Time: 1:11.04 (34.69)
Prizemoney: $100,000
1
12/1
T: G A Ryan
R: Tim Clark (58)
12/1
Winning siblings: Beachley, Escondido,
This nick: 18 runners; 14 winners; 2 SW. Details
2
0.8
9/2
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (57.5)
9/2
3c Medaglia D'Oro (USA) x Moravany (Elusive Quality (USA))
3
0.9
9/4
T: P and P Snowden
R: B Shinn (59.5)
9/4
3g Snitzel x Speedy Bell (Brocco (USA))
5
2.2
7/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tommy Berry (57.5)
7/4F
3c Lonhro x Cirque Du Soleil (Danehill (USA))
6
4.9
Phuket (9)
20/1
T: A J Denham
R: J Parr (57.5)
20/1
3g Medaglia D'Oro (USA) x Aziani (Fasliyev (USA))
7
6.2
Brulee (3)
8/1
T: Peter Robl
R: Nick Heywood (57)
8/1
3f Hinchinbrook x Custard (Lonhro )
Race 3 - Tab Highway Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:05.17 (35.66)
Prizemoney: $60,000
1
5/1
T: M J Dunn
R: Tim Clark (53.5)
5/1
Winning siblings: Ionlythinkofyou,
This nick: 14 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (57.5)
7/2
4m Mosayter (USA) x Matilby's Magic (King Of Danes )
3
2.1
9/1
T: D A Williams
R: T Angland (59)
9/1
4
2.5
20/1
T: Aleacia Bennett
R: J Parr (58.5)
20/1
6g Charge Forward x Denia (Thunder Gulch (USA))
5
2.9
15/2
T: K Dryden and S Collings
R: M J Dee (54)
15/2
4m Northern Meteor x Luscillas Choice (Redoute's Choice )
6
3.6
3/1F
T: Terry Evans
R: A Adkins (55.5)
3/1F
4m Time Thief x Pauline De Lago (Encosta De Lago )
7
4.4
40/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Brodie Loy (56)
40/1
4m Eavesdropper (USA) x Acapulco Storm (Mukaddamah (USA))
8
6.1
9/1
T: Luke Pepper
R: J Innes Jnr (51)
9/1
3f Snippetson x Ilringya (Honours List (IRE))
9
19.0
7/1
T: G P Vella
R: Tommy Berry (57.5)
7/1
3g Krupt x Bonnie View (Marcede )
Race 4 - Treeserve (Bm85) (1200m)
Class: Benchmark 85 Track: Good(4) Time: 1:11.39 (33.98)
Prizemoney: $100,000
1
4/1
T: T J Gollan
R: Tim Clark (57)
4/1
4m Duporth x Sin Sin Sin (Fantastic Light (USA))
Winning siblings: Another Sin, Yes Yes Yes,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/2F
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (57)
5/2F
4m Encosta De Lago x Nakedindaspa (Redoute's Choice )
3
0.3
7/2
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57)
7/2
4m Not A Single Doubt x Sandy Desert (USA) (Line In The Sand (USA))
4
1.6
6/1
T: J A O'Shea
R: J Doyle (56)
6/1
4m Lonhro x Blue Finch (GB) (Anabaa (USA))
5
2.0
5/1
T: Ms K Waugh
R: K McEvoy (59.5)
5/1
6
2.3
15/2
T: C J Waller
R: R Hutchings (57.5)
15/2
5m Zabeel (NZ) x Jazzella (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
7
2.9
20/1
T: James Cummings
R: G Schofield (57)
20/1
5m Street Cry (IRE) x Cousins (Danehill (USA))
Race 5 - Tab.Com.Au (Bm83) (1200m)
Class: Benchmark 83 Track: Good(4) Time: 1:10.65 (35.03)
Prizemoney: $100,000
1
14/1
T: David Pfieffer
R: T Angland (58.5)
14/1
5g Cheval De Troy (NZ) x She's No Miss (Desert King (IRE))
Winning siblings: French Tarte, Shake Her Bon Bon,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
13/2
T: M J Dunn
R: J Parr (58.5)
13/2
4g Fastnet Rock x Perfect Truth (IRE) (Galileo (IRE))
3
3.0
60/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (56)
60/1
6g Starcraft (NZ) x Rose O' War (Danehill (USA))
4
3.3
Painte (1)
8/1
T: Joseph Pride
R: Nick Heywood (58)
8/1
5g Strada x Volkaspray (NZ) (Volksraad (GB))
5
3.9
6/1
T: Joseph Pride
R: K McEvoy (55)
6/1
4g Bernardini (USA) x Canyonville (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
6
4.2
30/1
T: Wayne Seelin
R: A Adkins (54.5)
30/1
6g Choisir x A Little Naughty (Rustic Amber (IRE))
7
4.5
2/1F
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (60)
2/1F
4g Medaglia D'Oro (USA) x Plagiarize (Stravinsky (USA))
8
4.6
20/1
T: Bryce Heys
R: J Ford (54)
20/1
4g Red Element x Extension Of Life (Flying Spur )
9
5.1
9/1
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (56)
9/1
10
5.5
15/2
T: T J Gollan
R: Tim Clark (54)
15/2
4g Encosta De Lago x Maslins Beach (Flying Spur )
11
10.5
9/1
T: C J Waller
R: G Schofield (59)
9/1
5g All American x Freestyle (Snippets )
Race 6 - Starlight Stakes (1100m) LR
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:04.36 (34.06)
Prizemoney: $125,000
1
13/2
T: Joseph Pride
R: J Ford (55.5)
13/2
5g Denman x Distinctive Lass (Orientate (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.8
Nieta (13)
11/4F
T: John Thompson
R: J Parr (54)
11/4F
4m Nicconi x Brookton Flash (Spartacus )
3
1.3
13/2
T: P and P Snowden
R: K McEvoy (54)
13/2
5g Fast 'n' Famous x Vesuvia (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
1.6
16/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (54)
16/1
5g Zariz x Bonne Bouche (Imperial Baron )
5
2.1
7/1
T: G A Ryan
R: Tim Clark (54.5)
7/1
5g All American x Ain't Seen Nothin' (Nothin' Leica Dane )
6
2.2
11/2
T: Ms K Waugh
R: Tommy Berry (54)
11/2
6g Shaft x Sounds Supreme (Supremo (USA))
7
2.9
16/1
T: K A Lees
R: D Yendall (54)
16/1
6m God's Own x Cool Gal (Secret Savings (USA))
8
3.4
12/1
T: Joseph Pride
R: C Reith (54)
12/1
5g Manhattan Rain x Fashion Police (Elusive Quality (USA))
9
3.5
80/1
T: T J Gollan
R: G Schofield (54)
80/1
6g All Bar One x Admiral's Affair (Admiralty (USA))
10
3.9
Shiraz (1)
8/1
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (59)
8/1
7g Zariz x Moville Slipper (Moville Dancer )
11
8.8
30/1
T: T J Gollan
R: Ms K O'Hara (57)
30/1
8g Danerich x Costi (Encosta De Lago )
12
9.5
12/1
T: Patrick Payne
R: M J Dee (56.5)
12/1
5g Husson (ARG) x Tie Me Up (Royal Academy (USA))
Race 7 - Atc Cup (2000m) LR
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:03.02 (36.09)
Prizemoney: $125,000
1
Malice (4)
7/1
T: J A O'Shea
R: J Doyle (56.5)
7/1
6g Teofilo (IRE) x Aforethought (Encosta De Lago )
Winning siblings: Sanctioned,
This nick: 9 runners; 8 winners; 2 SW. Details
2
0.4
20/1
T: C J Waller
R: B Shinn (56)
20/1
7g Whipper (USA) x Beyond Compare (IRE) (Galileo (IRE))
3
1.4
12/1
T: Peter Robl
R: Tim Clark (54)
12/1
8g Savabeel x Freequence (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
2.1
40/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (56)
40/1
8g Power Of Destiny x A Fairy's Kiss (NZ) (Stravinsky (USA))
5
2.5
7/2F
T: P and P Snowden
R: K McEvoy (54)
7/2F
4m More Than Ready (USA) x Purespeed (Flying Spur )
6
3.0
9/2
T: C J Waller
R: G Schofield (54)
9/2
6m Thorn Park x Mia Le Fay (NZ) (Zabeel (NZ))
7
3.2
30/1
T: C J Waller
R: R Hutchings (58.5)
30/1
9g Dansili (GB) x Fully Invested (USA) (Irish River (FR))
8
4.7
11/1
T: Jason Attard
R: Ms K O'Hara (54)
11/1
5g Dane Shadow x Reiby Rose (Testa Rossa )
9
4.8
25/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: B Avdulla (54)
25/1
4g Lope De Vega (IRE) x It's Who Deanie (Fuji Kiseki (JPN))
10
5.8
10/1
T: F T Cowell
R: C G O'Brien (60)
10/1
7g Casino Prince x Buxom Babe (Octagonal (NZ))
11
6.3
20/1
T: P and P Snowden
R: C Reith (54)
20/1
12
10.9
11/1
T: C J Waller
R: J Parr (54)
11/1
6g Danehill Dancer (IRE) x Helena Molony (IRE) (Sadler's Wells (USA))
13
11.8
5/1
T: C J Waller
R: Tommy Berry (57.5)
5/1
5h Tapit (USA) x Rehear (USA) (Coronado's Quest (USA))
Race 8 - Steel Builders Festival Stakes (1500m) Gr3
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:29.63 (34.49)
Prizemoney: $150,000
1
9/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: B Avdulla (54)
9/2
4m Snitzel x Redeeming Lass (Red Ransom (USA))
This nick: 30 runners; 22 winners; 4 SW. Details
2
0.2
5/1
T: C Maher
R: M J Dee (54.5)
5/1
6g Zabeel (NZ) x Miss Avalon (IRE) (Fantastic Light (USA))
3
0.6
10/1
T: G A Ryan
R: J Parr (58)
10/1
7g Excites x Red Obsession (Red Ransom (USA))
4
0.8
8/1
T: C J Waller
R: Tommy Berry (59)
8/1
6g Al Maher x Grand Ovation (Scenic (IRE))
5
0.9
15/4F
T: P and P Snowden
R: Tim Clark (54)
15/4F
5m Exceed And Excel x Kerimba (IRE) (Sinndar (IRE))
6
1.0
12/1
T: P and P Snowden
R: B Shinn (56.5)
12/1
6g Align x Astuto (NZ) (Kashani (USA))
7
2.0
16/1
T: Peter Robl
R: J Doyle (58)
16/1
8
3.1
20/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (54)
20/1
5m Blevic x Magic Heaven (Magic Ring (IRE))
9
3.2
4/1
T: D K Weir
R: D Yendall (57.5)
4/1
4h Street Cry (IRE) x Rabsha (Dehere (USA))
10
6.1
30/1
T: N Mayfield-Smith
R: J Ford (58.5)
30/1
8g Elusive City (USA) x Clinique (NZ) (Dance Floor (USA))
11
8.2
80/1
T: David Payne
R: G Schofield (54)
80/1
12
10.2
12/1
T: C J Waller
R: T Angland (56.5)
12/1
6g Duelled x Maybe Yes (Last Tycoon (IRE))
Race 9 - Tab (Bm85) (1500m)
Class: Benchmark 85 Track: Good(4) Time: 1:29.82 (34.86)
Prizemoney: $100,000
1
7/2
T: C J Waller
R: B Shinn (57)
7/2
5g Redoute's Choice x Wiener (More Than Ready (USA))
This nick: 23 runners; 16 winners; 5 SW. Details
2
0.8
7/4F
T: Bjorn Baker
R: B Avdulla (56)
7/4F
4g Pins x Luxurious Lady (USA) (Theatrical (IRE))
3
2.8
66/1
T: David Payne
R: A Adkins (52)
66/1
4
2.9
7/2
T: J A O'Shea
R: J Doyle (61)
7/2
5g Holy Roman Emperor (IRE) x Love Valentine (IRE) (Fruits Of Love (USA))
5
4.5
12/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (55.5)
12/1
7g Foreplay x Zelady (Zeditave )
6
5.4
8/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (58)
8/1
5g Road To Rock x Minori Express (Green Line Express (USA))
7
5.8
25/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Nick Heywood (57.5)
25/1
6m Dane Shadow x Lenswood (Woodman (USA))
8
6.7
16/1
T: C J Waller
R: J Parr (55.5)
16/1
5g First Defence (USA) x Quickfire (GB) (Dubai Millennium (GB))
9
6.9
25/1
T: C J Waller
R: R Hutchings (57.5)
25/1
4g Northern Meteor x Pegasus Queen (Fusaichi Pegasus (USA))
10
10.1
20/1
T: Ben Currie
R: C Reith (56.5)
20/1
5m Bradbury's Luck x Jyler (Street Cry (IRE))