Breednet Results

ROSEHILL - Saturday, September 9

Race 1 - Schweppes (Bm76) (1500m)
Class: Benchmark 76 Track: Good(3) Time: 1:29.24 (35.24)
Prizemoney: $100,000
1
8/1
T: Bjorn Baker
R: B Shinn (60)
8/1
5m Sebring x Dream 'n' Believe (Shamardal (USA))
2
0.1
4/1
T: G A Ryan
R: Rachel King (56.5)
4/1
3
1.1
13/2
T: S I Singleton
R: C Reith (59.5)
13/2
4m Haradasun x Olympiad (Flying Spur )
4
2.9
7/2
T: C J Waller
R: K McEvoy (54)
7/2
4m Captain Rio (GB) x Midnight Dip (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
3.0
15/2
T: K J Parker
R: L Magorrian (58)
15/2
5m Pendragon (NZ) x Hayaat (Montjeu (IRE))
6
3.2
30/1
T: R and L Price
R: Tim Clark (55)
30/1
7m Purrealist x Traverse (Good Journey (USA))
7
6.9
9/4F
T: K A Lees
R: J Bowman (60.5)
9/4F
4m Nadeem x Just Diamonds (NZ) (No Excuse Needed (GB))
Race 2 - Tab Highway (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:09.81 (34.25)
Prizemoney: $60,000
1
6/4F
T: Melanie O'Gorman
R: C W Brown (59)
6/4F
2
0.1
7/2
T: D A Williams
R: K McEvoy (53)
7/2
4g Bon Hoffa x Cherry Tree (Forest Glow (USA))
3
4.1
40/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (53)
40/1
5m Excites x Shannon Bank (Bluebird (USA))
4
4.2
200/1
T: C Heywood
R: Ms K O'Hara (53)
200/1
5g Bon Hoffa x Penny Run Fast (Dash For Cash )
5
4.4
9/2
T: B D Bellamy
R: J Bowman (57)
9/2
4g Bon Hoffa x Flying Cassie (Volitant )
6
4.7
4/1
T: Matthew Dale
R: J Ford (55.5)
4/1
3g Mossman x Lesmartre (Jugah (USA))
7
4.8
10/1
T: Kurt Goldman
R: T Angland (58)
10/1
4g Bullbars x Starnet (Last Tycoon (IRE))
8
7.3
40/1
T: P A Smith
R: A Adkins (51.5)
40/1
6m Floral Dynamite x Tre Faccia (Lure (USA))
9
7.4
200/1
T: R W Steiner
R: J Innes Jnr (51)
200/1
6g Lawyer x Hunger Strike (Sir Laurence (NZ))
10
8.4
60/1
T: D A Williams
R: Rachel King (51.5)
60/1
Race 3 - Rydges Parramatta (Bm81) (1800m)
Class: Benchmark 81 Track: Good(3) Time: 1:48.18 (34.84)
Prizemoney: $100,000
1
15/2
T: C J Waller
R: B Avdulla (55.5)
15/2
6g First Defence (USA) x Quickfire (GB) (Dubai Millennium (GB))
Winning siblings: Arch Fire,
2
0.2
Imanui (11)
7/2
T: R J Quinton
R: C Reith (56.5)
7/2
5g Al Maher x Shirra Nui (Viscount )
3
1.5
7/1
T: T R Martin
R: A Hyeronimus (54.5)
7/1
4
1.8
2/1F
T: C J Waller
R: J Bowman (59.5)
2/1F
5g Aqlaam (GB) x Sharedah (IRE) (Pivotal (GB))
5
3.1
50/1
T: P and P Snowden
R: T Angland (57.5)
50/1
5g Northern Meteor x Zaiyda (NZ) (Zabeel (NZ))
6
3.9
16/1
T: T R Martin
R: Ms C R Van Der Werf (54)
16/1
8g Stratum x Takeiteasyedye (USA) (Opening Verse (USA))
7
4.0
8/1
T: C J Waller
R: C W Brown (58.5)
8/1
4g Al Maher x Power Of Love (NZ) (Bahhare (USA))
8
6.1
60/1
T: K J Lantry
R: Rachel King (56)
60/1
7g Henny Hughes (USA) x Red Nile (El Qahira (NZ))
9
7.0
80/1
T: Ms K Waugh
R: A Adkins (55.5)
80/1
6g Stay Gold (JPN) x Cosmo Dearest (JPN) (Meiner Love (USA))
10
13.2
8/1
T: J C Coyle
R: Tim Clark (57.5)
8/1
9g King Cugat (USA) x Natural Time (Naturalism (NZ))
11
15.1
25/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B Shinn (58.5)
25/1
5m Makfi (GB) x Nightdance Sun (GER) (Monsun (GER))
Race 4 - Stan Fox Stakes (1500m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:28.46 (34.38)
Prizemoney: $200,000
1
15/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Parr (56.5)
15/4
3c Sebring x Coniston Gem (Greig (NZ))
Winning siblings: Inner City Girl, Magnagem,
2
1.8
11/1
T: James Cummings
R: J Bowman (56.5)
11/1
3c Teofilo (IRE) x Aforethought (Encosta De Lago )
3
2.8
10/9F
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (56.5)
10/9F
3c Savabeel x Generous Nature (Carnegie (IRE))
4
3.1
4/1
T: G A Ryan
R: K McEvoy (56.5)
4/1
3c Snitzel x Treppes (Domesday )
5
3.2
14/1
T: David Payne
R: T Angland (56.5)
14/1
3c High Chaparral (IRE) x Come Sunday (Redoute's Choice )
6
5.3
50/1
T: David Payne
R: J R Collett (56.5)
50/1
7
6.0
10/1
T: P M Perry
R: C W Brown (56.5)
10/1
3c Choisir x My Amelia (Redoute's Choice )
Race 5 - Theo Marks Stakes (1300m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:14.92 (33.57)
Prizemoney: $200,000
1
Deploy (3)
7/4F
T: G A Ryan
R: J Parr (56.5)
7/4F
5g Fastnet Rock x Crimson Reign (Red Ransom (USA))
Winning siblings: Quandialla, Red Hearts, Without Peer, Wokurna,
2
4.0
4/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (55)
4/1
4m Sebring x Mrs Windsor (King's Best (USA))
3
4.8
8/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (53.5)
8/1
5m Rip Van Winkle (IRE) x Polish Princess (GB) (Polish Precedent (USA))
4
5.3
6/1
T: R J Quinton
R: C W Brown (56)
6/1
5
5.6
13/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Tim Clark (53)
13/4
5g Canny Lad x Juicy (More Than Ready (USA))
6
6.5
10/1
T: C J Waller
R: J Bowman (57.5)
10/1
6h Not A Single Doubt x Euchre (Final Card )
7
7.0
66/1
T: F T Cowell
R: C G O'Brien (55.5)
66/1
8g Casino Prince x Buxom Babe (Octagonal (NZ))
Race 6 - Sheraco Stakes (1200m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.42 (33.82)
Prizemoney: $150,000
1
Ravi (8)
13/2
T: P and P Snowden
R: K McEvoy (55)
13/2
2
2.0
16/1
T: R Weston and J Nisbet
R: C Reith (54)
16/1
6m Shaft x Shelly Sue (Marauding (NZ))
3
2.1
6/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (56)
6/1
5m Domesday x See A Victory (Mister C. (USA))
4
2.3
40/1
T: G A Ryan
R: J Ford (54)
40/1
5m Star Witness x This Magic Moment (Magic Albert )
5
2.5
3/1F
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (55)
3/1F
6
3.2
4/1
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
4/1
4m High Chaparral (IRE) x Irish Lights (Fastnet Rock )
7
3.3
20/1
T: K A Lees
R: G Schofield (56)
20/1
6m Dane Shadow x Madame Flurry (Perugino (USA))
8
3.8
30/1
T: Joseph Pride
R: B Shinn (56)
30/1
5m Beneteau x Sybarite (Last Tycoon (IRE))
9
4.1
20/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (54)
20/1
4m Beneteau x Hussterics (Hussonet (USA))
10
4.5
20/1
T: P and P Snowden
R: A Hyeronimus (54)
20/1
4m Manhattan Rain x Gibraltar Campion (NZ) (Rock Of Gibraltar (IRE))
11
5.0
15/1
T: David Pfieffer
R: C W Brown (54)
15/1
5m Denman x Magic Zefta (Viscount )
12
5.7
11/1
T: James Cummings
R: B Avdulla (57)
11/1
5m Lonhro x Portillo (Red Ransom (USA))
13
9.9
66/1
T: L J Bridge
R: Tim Clark (55)
66/1
4m Choisir x Zenith (Fantastic Light (USA))
Race 7 - The Run To The Rose (1200m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:08.59 (33.71)
Prizemoney: $200,000
1
Menari (5)
5/4F
T: G A Ryan
R: J Parr (56)
5/4F
3c Snitzel x Isurava (General Nediym )
Winning siblings: Deniki, Mana Manu, Sweet Ava,
2
1.5
Pariah (4)
11/4
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57)
11/4
3c Redoute's Choice x Secluded (Hussonet (USA))
3
3.0
Perast (11)
100/1
T: P M Perry
R: A Hyeronimus (55)
100/1
3c Snitzel x Thousand Veils (NZ) (Zabeel (NZ))
4
3.2
3/1
T: James Cummings
R: K McEvoy (55)
3/1
3c Lonhro x Yavanna (Redoute's Choice )
5
3.4
25/1
T: K M Schweida
R: C Reith (55)
25/1
3g Written Tycoon x Lady Somers (Belong To Me (USA))
6
4.3
9/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (55)
9/1
3c Snitzel x Mirror Mirror (Dehere (USA))
7
6.7
20/1
T: P and P Snowden
R: J Bowman (58.5)
20/1
3c Snitzel x Flame Of Sydney (Encosta De Lago )
8
7.9
200/1
T: Mark Newnham
R: C W Brown (57.5)
200/1
3c Hinchinbrook x Maltese (Tale Of The Cat (USA))
9
8.4
80/1
T: C J Waller
R: T Angland (57.5)
80/1
3c Snitzel x Bramble Rose (NZ) (Shinko King (IRE))
Race 8 - Fugen (Bm90) (1200m)
Class: Benchmark 90 Track: Good(3) Time: 1:09.21 (34.06)
Prizemoney: $100,000
1
7/2
T: C J Waller
R: G Schofield (53.5)
7/2
4m Stratum x Ruth's Secret (Noverre (USA))
Winning siblings: The Crimson Idol,
2
0.5
1/1F
T: G A Ryan
R: B Avdulla (57.5)
1/1F
4h Manhattan Rain x Tango Fire (Anabaa (USA))
3
2.0
Isorich (10)
40/1
T: Wayne Seelin
R: Ms K O'Hara (55.5)
40/1
7g Choisir x A Little Naughty (Rustic Amber (IRE))
4
3.0
25/1
T: Ms K Waugh
R: L Magorrian (58)
25/1
7g Shaft x Sounds Supreme (Supremo (USA))
5
3.5
20/1
T: G D Hickman
R: J Ford (57.5)
20/1
6g High Chaparral (IRE) x Honi (Marauding (NZ))
6
4.2
Mana (9)
15/2
T: C E Ritchie
R: J Bowman (56)
15/2
6g Conatus x Green Jade (Jade Robbery (USA))
7
4.3
100/1
T: Darlene Duryea
R: C Reith (57)
100/1
5g Hinchinbrook x Mis Excitabull (USA) (Holy Bull (USA))
8
4.5
66/1
T: Joseph Pride
R: C W Brown (57.5)
66/1
9
5.0
60/1
T: M P Quinn
R: A Adkins (52)
60/1
4g Pluck (USA) x Final Star (Delago Brom )
10
5.1
12/1
T: P and P Snowden
R: K McEvoy (56)
12/1
5m Denman x Pampurr (Tale Of The Cat (USA))
11
6.0
14/1
T: P M Perry
R: Tim Clark (54.5)
14/1
5g Star Witness x Cruisy Lady (Honours List (IRE))
12
9.5
100/1
T: G D Hickman
R: Rachel King (51.5)
100/1
8g Reset x More Laurels (More Than Ready (USA))
13
10.8
60/1
T: P M Perry
R: B Shinn (57.5)
60/1
5g Lonhro x Damzelle Pedrille (Zoffany (USA))
Race 9 - Tab.Com.Au (Bm84) (1400m)
Class: Benchmark 84 Track: Good(3) Time: 1:22.55 (35.21)
Prizemoney: $100,000
1
Wayanka (11)
14/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (55)
14/1
4g Encosta De Lago x Drop Anchor (At Talaq (USA))
2
0.2
2/1F
T: James Cummings
R: T Angland (57.5)
2/1F
5h Medaglia D'Oro (USA) x Satin Kiss (USA) (Seeking The Gold (USA))
3
1.7
14/1
T: C J Waller
R: J Bowman (60)
14/1
4m Fastnet Rock x Shawnee Girl (Encosta De Lago )
4
1.8
40/1
T: M, W and J Hawkes
R: C W Brown (53.5)
40/1
6g Northern Meteor x Siuya (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
2.4
60/1
T: D Lane
R: Ms C R Van Der Werf (52)
60/1
7g Al Samer x Larga Vista (USA) (Seeking The Gold (USA))
6
2.5
100/1
T: John Thompson
R: C Reith (54.5)
100/1
6g Bel Danoro x Makeeba (Dehere (USA))
7
2.6
10/1
T: James Cummings
R: B Shinn (56.5)
10/1
4g Lonhro x Iridescente (Commands )
8
3.6
50/1
T: R and L Price
R: A Adkins (51.5)
50/1
6g Pendragon (NZ) x Budderoo Miss (Forest Glow (USA))
9
4.0
13/2
T: Ms G Williams
R: Rachel King (51.5)
13/2
6g Bon Hoffa x Orchard Glory (Monde Bleu (GB))
10
4.1
Ebenos (7)
8/1
T: P and P Snowden
R: K McEvoy (56)
8/1
4g I Am Invincible x Pure Ebony (Genuine (JPN))
11
5.0
15/4
T: G A Ryan
R: J Ford (57)
15/4
4h Snitzel x Win Here Win There (Dehere (USA))
12
6.1
30/1
T: David Payne
R: Ms K O'Hara (57)
30/1
13
6.3
40/1
T: Jay Hopkins
R: J Innes Jnr (58.5)
40/1
8g Southern Image (USA) x Frantoio (Danehill (USA))
14
7.2
40/1
T: C E Conners
R: J R Collett (56)
40/1