Breednet Results

SALE - Wednesday, April 4

Race 1 - Laurels Function Centre (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:11.03 (34.90)
Prizemoney: $25,000
1
9/2
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (59)
9/2
3g Turffontein x Special Grange (Dehere (USA))
2
0.8
7/4F
T: C Maher and D Eustace
R: Damien Thornton (59)
7/4F
3g Denman x Coco Kerringle (Exceed And Excel )
3
0.9
13/2
T: R D Griffiths
R: A Mallyon (59.5)
13/2
3g Written Tycoon x Thisisus (NZ) (High Chaparral (IRE))
4
1.3
4/1
T: Logan McGill
R: J Mott (61)
4/1
3g Danerich x Testa The Water (Testa Rossa )
5
2.6
Scuba (5)
12/1
T: John McArdle
R: Ben Thompson (59)
12/1
3g Squamosa x Imogen Grace (Genuine (JPN))
6
2.9
40/1
T: Robert Kingston
R: Jessica Eaton (55)
40/1
3f Excelebration (IRE) x Vereza (NZ) (Zabeel (NZ))
7
4.9
9/2
T: L M Clarke
R: Jye McNeil (58)
9/2
Race 2 - Ladbrokes Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.21 (35.08)
Prizemoney: $25,000
1
4/5F
T: Robert Hickmott
R: N Callow (58)
4/5F
Winning siblings: Ungrateful Ellen,
2
0.4
15/2
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (56.5)
15/2
4m Choisir x Brightlands Star (Starcraft (NZ))
3
4.2
11/1
T: Rachael Cunningham
R: Michael Poy (54)
11/1
3f Shellscrape x Catside (Tale Of The Cat (USA))
4
4.3
20/1
T: Ms S Trolove
R: J Mott (58)
20/1
5
5.0
3/1
T: Shawn Mathrick
R: Ms J Payne (58)
3/1
6
8.2
Go Pro (1)
20/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: M J Walker (58)
20/1
3g Helmet x Pictogram (Viscount )
7
8.4
16/1
T: C R Clegg
R: Ethan Brown (58)
16/1
3g Star Witness x Scot's Flyer (Hennessy (USA))
8
33.4
100/1
T: C Gafa
R: Dale Smith (56.5)
100/1
4m Octagonal (NZ) x Miss Montjeu (Montjeu (IRE))
Race 3 - Jack's Country Bakehouse Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.14 (35.68)
Prizemoney: $25,000
1
7/2
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (57.5)
7/2
3f Sepoy x Extreme Impact (Snitzel )
2
0.8
13/4F
T: John McArdle
R: J Mott (57.5)
13/4F
3f Snitzel x Maneater (Belong To Me (USA))
3
1.6
15/1
T: S V Brown
R: M Aitken (56)
15/1
3f Annenkov (IRE) x Heart To Heart (Tale Of The Cat (USA))
4
3.2
13/2
T: Byron Cozamanis
R: Ben Thompson (57.5)
13/2
5
3.6
5/1
T: M C Kent
R: Ethan Brown (57.5)
5/1
3f Teofilo (IRE) x Clandon (Brief Truce (USA))
6
8.1
14/1
T: M J Lunn
R: Patrick Moloney (58)
14/1
4m Host (CHI) x Darsawye (Eagle Eyed (USA))
7
8.5
13/2
T: R E Laing
R: Lester Grace (58)
13/2
6m Zuberi x Just Scarlett (NZ) (Shinko King (IRE))
8
9.0
100/1
T: R Gillahan
R: Ms S Wynne (58)
100/1
4m Keep The Faith x Shahana (Danehill Dancer (IRE))
9
13.8
13/2
T: Cameron Thompson
R: M J Walker (58)
13/2
5m Turffontein x Petrella (Mukaddamah (USA))
10
53.8
20/1
T: Michael Roebuck
R: N Callow (58)
20/1
4m Wanted x Catreign (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
Race 4 - Brief Affair Mdn Plate (1717m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:46.45 (36.14)
Prizemoney: $25,000
1
5/4F
T: Henry Dwyer
R: Damien Thornton (56)
5/4F
3f So You Think (NZ) x Alana's Dream (Bernardini (USA))
Winning siblings: Confusion, Scientific,
2
0.1
2/1
T: N A Blackiston
R: M J Walker (56)
2/1
3f Savabeel x Lightning Spur (Flying Spur )
3
4.9
50/1
T: Brian McGrath
R: Dale Smith (58)
50/1
4
5.6
Maglev (5)
20/1
T: M J Dunn
R: N Callow (58)
20/1
3g Bullet Train (GB) x Cassandra's Choice (NZ) (Darci Brahma (NZ))
5
7.1
15/2
T: G M Begg
R: Ethan Brown (56)
15/2
3f Dalakhani (IRE) x Panaca (USA) (In The Wings (GB))
6
9.8
150/1
T: Susie Wells
R: D W Stackhouse (58.5)
150/1
5g Written Tycoon x Mill Lady (NZ) (Straight Strike (USA))
7
10.6
5/1
T: Ebony Tucker
R: Michael Poy (56.5)
5/1
4g Danesis (IRE) x Jubilant Spirit (Hurricane Sky )
8
16.6
150/1
T: Logan McGill
R: Ms J Payne (56)
150/1
3f Pluck (USA) x Lazula (Danehill Dancer (IRE))
9
19.3
30/1
T: Andrew Campbell
R: Jacob Rule (58)
30/1
3g Lucas Cranach (GER) x Kapusta Pie (Dehere (USA))
Race 5 - Kwik Tip Bins (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:03.70 (34.44)
Prizemoney: $25,000
1
5/2
T: Richard Laming
R: Ms J Payne (58.5)
5/2
3f Denman x Glaze (NZ) (Danzero )
Winning siblings: Jazzles,
2
0.8
20/1
T: Ms D Wynne
R: Ms S Wynne (58.5)
20/1
5m Northern Meteor x Ice Dancer (Mister Frisky (USA))
3
3.1
14/1
T: J H Manzelmann
R: Jessica Eaton (59.5)
14/1
4m Wanted x Innocent Belle (Rubiton )
4
3.1
9/4F
T: D K Weir
R: D Moor (57.5)
9/4F
3f I Am Invincible x Andromache (NZ) (Charge Forward )
5
3.2
5/2
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (58.5)
5/2
3f Swiss Ace x Dancesteps (NZ) (Danehill (USA))
6
3.7
10/1
T: M Farrugia
R: Damien Thornton (59)
10/1
4m Master Of Design x Ramiel (NZ) (Fastnet Rock )
7
7.7
9/1
T: Ms R Kelly
R: M Aitken (58.5)
9/1
4m Bel Esprit x Queen Trice (Keltrice )
Race 6 - House Proud (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:09.46 (34.70)
Prizemoney: $25,000
1
5/1
T: Rachael Cunningham
R: Michael Poy (56)
5/1
6m Turffontein x Gal Express (Success Express (USA))
2
2.8
9/10F
T: M G Price
R: M J Walker (58)
9/10F
4m Foxwedge x Te Akau Rose (NZ) (Thorn Park )
3
3.8
Kronos (2)
8/1
T: S V Brown
R: M Aitken (58)
8/1
3g Helmet x Munchie (Snippets )
4
3.9
9/1
T: Saab Hasan
R: D Moor (55.5)
9/1
4m Redente x Gucciconi (Bianconi (USA))
5
4.7
40/1
T: M G Phillips
R: B Werner (60)
40/1
7g Fastnet Rock x Catreign (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
6
5.4
12/1
T: B J Jones
R: Nathan Punch (56)
12/1
7g Street Sense (USA) x Appear (Danzero )
7
6.9
20/1
T: D J Walkley
R: N Callow (58.5)
20/1
8
7.1
11/1
T: R J Besanko
R: D W Stackhouse (59)
11/1
9
9.4
20/1
T: M Farrugia
R: Ms K Walters (55)
20/1
8g Soldier's Tale (USA) x Maple Opera (NZ) (St. Hilarion (USA))
Race 7 - Sale Water Specialists (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:24.36 (36.22)
Prizemoney: $25,000
1
6/4F
T: D R Brideoake
R: A Mallyon (59)
6/4F
3c Mossman x Biancon Rose (Bianconi (USA))
Winning siblings: Mosscon, Setcon,
2
0.1
5/1
T: M G Phillips
R: B Werner (60)
5/1
4g Hard Spun (USA) x Ready Charm (Encosta De Lago )
3
2.9
5/1
T: Ms S Trolove
R: J Mott (60)
5/1
3g Hinchinbrook x New Edition (USA) (Stormy Atlantic (USA))
4
10.8
80/1
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (54)
80/1
7g Hard Spun (USA) x Baldaque (NZ) (Grosvenor (NZ))
5
11.6
60/1
T: R Gillahan
R: Ms S Wynne (54)
60/1
6
11.7
14/1
T: I R Hutchins
R: Patrick Moloney (57)
14/1
4m Toorak Toff x Layered (Lion Hunter )
7
15.9
13/4
T: S B Lee
R: Ethan Brown (58)
13/4
3g Helmet x Lindisfarne (Viscount )
8
16.0
8/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Chris Symons (59)
8/1
6g Shield x Miracle Miss (Danzero )
Race 8 - Growmaster (Bm64) (1717m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:46.40 (36.22)
Prizemoney: $25,000
1
13/2
T: Anthony Freedman
R: Ben Thompson (55.5)
13/2
3f Reliable Man (GB) x Rosey Dane (Woodman (USA))
2
0.1
10/1
T: Saab Hasan
R: D Moor (58.5)
10/1
5m Bianconi (USA) x Fontajeune (Jeune (GB))
3
0.9
6/1
T: T J Glasson
R: M J Walker (60)
6/1
9g Flying Pegasus x Trish Glee (Success Express (USA))
4
1.0
3/1F
T: M C Kent
R: Ethan Brown (60.5)
3/1F
4g Reset x Sealers Cove (Brief Truce (USA))
5
3.7
9/1
T: T J Andrews
R: Clayton Douglas (57)
9/1
5g Wanted x Belisarda (Fusaichi Pegasus (USA))
6
5.4
30/1
T: C G Murray
R: Ms G Cartwright (55)
30/1
5g Statue Of Liberty (USA) x Export Lady (Export Price (FR))
7
5.8
12/1
T: Ms R Kelly
R: M Aitken (58.5)
12/1
4g Snippetson x Dewamar (Marscay )
8
7.1
30/1
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (60)
30/1
8g Danroad x Milly Molly (NZ) (Montjeu (IRE))
9
7.2
7/1
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (57)
7/1
3f So You Think (NZ) x Beach Model (Footstepsinthesand (GB))
10
14.2
15/4
T: Garry Smith
R: J Mott (58.5)
15/4
3g All Too Hard x Exquisite Art (Redoute's Choice )
11
15.4
150/1
T: Ms D Wynne
R: Ms S Wynne (55)
150/1
5g Curata Storm x Smytzer's Saint (Dehere (USA))