Breednet Results

SAPPHIRE COAST - Friday, March 7

Race 1 - Sapphire Office Services-Bm50 (1000m)
Class: Benchmark 50 Track: Dead(4) Time: 0:58.36 (33.44)
Prizemoney: $15,000
1
8/11F
T: F S Cleary
R: Jason Devrimol (56.5)
8/11F
3f Street Boss x Mirror Image (Rustic Amber )
Winning siblings: Living Image,
2
0.2
3/1
T: Donna Grisedale
R: Ms W Costin (59)
3/1
3f Oratorio x Ingenuous (Royal Academy )
3
0.3
10/1
T: J N Law
R: Ms K McEwen (57)
10/1
4
3.3
15/4
T: Mick Miladinovic
R: Brodie Loy (57.5)
15/4
3f Hotel Grand x Princess Dani (Lacryma Cristi )
5
4.0
11/1
T: Ms J Hoy
R: M Travers (55)
11/1
6
5.0
15/1
T: Katrina Rose
R: Anthony Boyd (54)
15/1
7g Guiscard x Bequetee (Geiger Counter )
Race 2 - Visit Merimbula Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:10.73 (35.98)
Prizemoney: $15,000
1
13/4
T: D B Cole
R: M Travers (55)
13/4
2
0.2
7/4F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: B P Ward (57.5)
7/4F
4m Zizou x Frangipani (Snippets )
3
4.3
7/1
T: J W Marzol
R: Ms W Costin (53.5)
7/1
4m Alert x Oblige (Danehill Dancer )
4
5.3
25/1
T: Bruce Stewart
R: S Pollard (57.5)
25/1
3f Kheleyf x Panaca (In The Wings )
5
5.7
9/2
T: C C Pearson
R: K Sweeney (55)
9/2
3f Musket x Hawkesbury (Rancho Ruler )
6
6.6
12/1
T: R H Kimber
R: Anthony Boyd (54)
12/1
3f Legion x Laura's Luskin (Luskin Star )
7
7.4
4/1
T: G W Murray
R: Brodie Loy (54.5)
4/1
3f Byblos x Overly (Over )
8
7.8
15/1
T: F J Walden
R: Deanne Panya (54.5)
15/1
4m Pendragon x Madame Faubourg (Star Board )
Race 3 - Bar Beach Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:10.78 (35.46)
Prizemoney: $15,000
1
9/4F
T: Rob Potter
R: Ms W Costin (55)
9/4F
Winning siblings: Silent Knight,
2
1.0
Alawa (8)
13/4
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Anthony Boyd (52.5)
13/4
3g Mutawaajid x Al Ward (Canny Lad )
3
1.0
5/2
T: N J Olive
R: B P Ward (56.5)
5/2
3g Northern Meteor x Lady Gretchen (Don Eduardo )
4
3.9
Tiller (10)
11/2
T: T Gibson
R: Jason Devrimol (51.5)
11/2
6g Yuan x Evening Cry (Isopach )
5
6.3
7/1
T: Aaron Clarke
R: S Pollard (59)
7/1
5g Rock Of Gibraltar x Lifetime Story (Don't Say Halo )
6
7.7
11/1
T: Aaron Clarke
R: James P Innes (56)
11/1
7
8.0
50/1
T: C Strickland
R: M Travers (56.5)
50/1
3g Al Maher x Cambiata (Alzao )
8
8.8
25/1
T: J W Marzol
R: Deanne Panya (52.5)
25/1
4g General Nediym x Zibiza (Zabeel )
9
10.5
12/1
T: J W Marzol
R: K Sweeney (55.5)
12/1
4g Shaft x Regal Topic (Barathea )
10
13.0
50/1
T: C Hensler
R: Tara-Jane Mitchell (54.5)
50/1
3g Oratorio x Royalty Lady (Southern Halo )
Race 4 - Sails Real Estate (Bm59) (1200m)
Class: Benchmark 59 Track: Dead(4) Time: 1:09.82 (35.24)
Prizemoney: $15,000
1
13/4
T: G P Vella
R: B P Ward (57.5)
13/4
4g Marwina x Ebony Fair (Kenfair )
2
1.0
6/1
T: Mick Miladinovic
R: Deanne Panya (53)
6/1
4g Zariz x Bold Shift (Night Shift )
3
3.3
11/4F
T: E B Murray
R: S Pollard (55)
11/4F
4m Strategic x Mistifies (Perugino )
4
4.9
13/2
T: J W Marzol
R: K Sweeney (59)
13/2
7g Belong To Me x Swiss Stone (Pine Circle )
5
5.4
7/1
T: Aaron Clarke
R: M Travers (54)
7/1
6g Arena x Gold Cachet (Mister C. )
6
6.0
30/1
T: Colbey Hill
R: Jason Devrimol (51)
30/1
7
7.1
11/4F
T: Mark Gee
R: Brodie Loy (54.5)
11/4F
3f Rock Of Gibraltar x Princess Sunshine (Encosta De Lago )
8
8.5
20/1
T: Bruce Stewart
R: James P Innes (52)
20/1
8g Exceed And Excel x Native Jester (Rory's Jester )
9
13.9
6/1
T: Matthew Stephens
R: J Geppert (54)
6/1
4m Dane Shadow x Empire Dancer (Second Empire )
Race 5 - Sapphire Coast Airport Hcp-C1 (1000m)
Class: Class 1 Track: Dead(4) Time: 0:56.31 (33.58)
Prizemoney: $15,000
1
3/1F
T: Mark Gee
R: Brodie Loy (53)
3/1F
4m Naturalism x Hawkesbury (Rancho Ruler )
Winning siblings: Itza Ambush, Tocapitalize,
2
2.0
13/2
T: Rob Potter
R: Ms W Costin (56)
13/2
4g Alert x Eyes On You (Bureaucracy )
3
3.8
3/1F
T: Grant Bobbin
R: S Pollard (57.5)
3/1F
3f Magnus x Exclusive Reign (Rory's Jester )
4
6.7
6/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: B P Ward (57)
6/1
3g Husson x Canny Laughter (Canny Lad )
5
7.5
9/2
T: Donna Grisedale
R: Tara-Jane Mitchell (57)
9/2
5g Nadeem x Calm As A Lady (Zabeel )
6
7.6
Obilic (6)
11/2
T: Mick Miladinovic
R: K Sweeney (56.5)
11/2
3g Monashee Mountain x Sacred Halo (Don't Say Halo )
7
9.0
13/2
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: M Travers (56)
13/2
8
9.7
Woobie (12)
12/1
T: Kevin Cassidy
R: James P Innes (52)
12/1
2f Duporth x Rosie Sunrise (Rock Of Gibraltar )
9
10.8
30/1
T: David Daniel
R: J Geppert (54)
30/1
6g Planchet x Snowline (Ivory's Irish )
10
12.1
9/1
T: J W Marzol
R: K Jennings (61.5)
9/1
5g Ad Valorem x Helensburgh (Armidale )
11
19.2
60/1
T: Fred Skerbic
R: D Duggan (54)
60/1
5g Half Hennessy x Hesyan (Secret Savings )
Race 6 - Sapphirecoast.Com.Au Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:37.68 (37.35)
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: Joseph Ible
R: Ms W Costin (57.5)
5/1
2
2.3
5/2F
T: N F Gardner
R: M Travers (58.5)
5/2F
3g Bianconi x La Ventana (Danehill Dancer )
3
0.8
5/1
T: Donna Grisedale
R: Tara-Jane Mitchell (56.5)
5/1
3g War Pass x Donnica (Flying Spur )
4
3.2
7/2
T: Paul Murray
R: S Pollard (56.5)
7/2
3f Pendragon x Magical Misty (Magic Albert )
5
3.9
25/1
T: E B Murray
R: Brodie Loy (57)
25/1
3g Bernardini x Quiet Life (Sunday Silence )
6
6.4
20/1
T: B P Connell
R: K Jennings (57)
20/1
7
7.4
8/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: B P Ward (58.5)
8/1
3g Elvstroem x Bella Ruth (Montjeu )
8
8.2
40/1
T: Katrina Rose
R: Anthony Boyd (57)
40/1
4g King Of Roses x Ceremonial Dancer (Coronation Day )
9
10.1
60/1
T: Matthew Stephens
R: Deanne Panya (57)
60/1
4g Half Hennessy x Rojah Halo (Our Maizcay )
10
11.1
Eskame (14)
40/1
T: Luke Pepper
R: James P Innes (54.5)
40/1
3f Oratorio x Quick Trick (Cryptoclearance )
11
12.1
25/1
T: G Backhouse
R: Ms K McEwen (57)
25/1
5m General Nediym x Aquatint (Supremo )
12
12.4
3/1
T: Micheal McRae
R: K Sweeney (59)
3/1
4g Reset x Creole (Arena )
13
16.0
Balibo (1)
40/1
T: G Backhouse
R: Jason Devrimol (56)
40/1
4g Techrico x Worthsean (Ghataas )
Race 7 - Merimbula Rsl Merimbula Cup (1600m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 1:37.35 (35.57)
Prizemoney: $20,000
1
9/4F
T: Luke Pepper
R: Jason Devrimol (53)
9/4F
9g Yuan x Timeliner (Importune )
2
2.0
20/1
T: J N Law
R: K Sweeney (54)
20/1
3
0.8
4/1
T: Luke Pepper
R: S Pollard (54)
4/1
5g Domesday x Gypsy Battalia (Agincourt )
4
3.0
15/4
T: Donna Grisedale
R: Ms W Costin (52.5)
15/4
5
3.1
4/1
T: Mick Miladinovic
R: Brodie Loy (57)
4/1
7g Zariz x Bold Shift (Night Shift )
6
3.5
6/1
T: Mark Gee
R: M Travers (55)
6/1
5m Dane Shadow x Ta Ta (Royal Academy )
7
4.3
13/2
T: R Boljun
R: Deanne Panya (55)
13/2
8g Song Of Tara x Fairy Rose (Air De France )
8
10.6
Sebony (3)
11/1
T: C Strickland
R: Anthony Boyd (55.5)
11/1
10g My Patriarch x Subaralan (Sovereign Run )
Race 8 - Leigh Hardingham Plate (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Dead(4) Time: 1:23.82 (37.41)
Prizemoney: $15,000
1
13/4
T: R R Wheatley
R: K Sweeney (55.5)
13/4
3f Hussonet x Generosa (Generous )
2
0.8
3/1
T: N F Gardner
R: S Pollard (59)
3/1
3
2.3
Bondo (10)
5/2F
T: Mick Miladinovic
R: Brodie Loy (54)
5/2F
3g Zariz x Bold Shift (Night Shift )
4
3.8
10/1
T: Aaron Clarke
R: M Travers (55)
10/1
4m Oh Oklahoma x Favorocco (Brocco )
5
4.2
12/1
T: Donna Grisedale
R: Tara-Jane Mitchell (57)
12/1
5g More Than Ready x Grooves (Marscay )
6
8.4
30/1
T: G P Vella
R: Mikiko Nakao (55)
30/1
5g Volitant x Overly (Over )
7
9.5
12/1
T: Rob Potter
R: Ms W Costin (57.5)
12/1
5g Alert x Grail Queen (Lake Coniston )
8
10.5
15/2
T: Colbey Hill
R: James P Innes (52)
15/2
3f Choisir x Under Siege (Royal Academy )
9
13.1
12/1
T: John Nisbet
R: J Geppert (55)
12/1
5m Bureaucracy x Shelly Sue (Marauding )
10
24.3
40/1
T: Katrina Rose
R: Anthony Boyd (55)
40/1
7g Guiscard x My Desmine (Tattenham )
11
27.2
7/2
T: Matthew Dale
R: B P Ward (57)
7/2
4m Strategic x Offer It Up (Commands )