Breednet Results

SHA TIN - Sunday, June 12

Race 1 - Balsamine Plate Griffin Race (1000m)
Class: Griffin Track: Dead Time: 0:56.58 (22.51)
Prizemoney: $800,000
1
11/2
T: D J Hall
R: Z Purton (57)
11/2
3g Kodiac x Call Later (Gone West )
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
100/1
T: P Yiu
R: C Schofield (53)
100/1
2g Showcasing x Spamalot (Stravinsky )
3
0.7
13/4F
T: J J Size
R: B Prebble (57)
13/4F
3g Fastnet Rock x Ardere (El Prado )
4
1.8
11/1
T: J Moore
R: D Whyte (53)
11/1
2g Star Witness x Aristocracy (Danehill )
5
2.8
9/1
T: D Ferraris
R: K K Chiong (50)
9/1
2g Captain Sonador x Pyramisa's Lass (Not A Single Doubt )
6
3.5
6/1
T: A S Cruz
R: M Chadwick (53)
6/1
2g Choisir x Absolute Dream (Canny Lad )
7
4.3
4/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (57.5)
4/1
3g Dream Ahead x Arabian Art (E Dubai )
8
4.8
14/1
T: A T Millard
R: K C Leung (52)
14/1
2c Toorak Toff x Lady's Light (Toolighttoquit )
9
8.5
16/1
T: P Yiu
R: Alex Lai (53)
16/1
2g Smart Missile x Arms Wide Open (Encosta De Lago )
10
8.8
40/1
T: J Moore
R: K Teetan (53)
40/1
2g Snitzel x Behind (General Nediym )
11
11.8
14/1
T: P Yiu
R: G Lerena (57)
14/1
3g Dark Angel x Dawn Chorus (Mukaddamah )
12
12.5
30/1
T: Y S Tsui
R: Y T Cheng (53)
30/1
2g Dalghar x Winds Of Conquest (Quest For Fame )
13
13.5
40/1
T: L Ho
R: T H So (56)
40/1
3g Smadoun x Prima (Monsun )
14
14.5
60/1
T: A S Cruz
R: K C Ng (54.5)
60/1
3c Holy Roman Emperor x Open Book (Mark Of Esteem )
Race 2 - Camellia Hcp (C5) (1650m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:40.18 (24.83)
Prizemoney: $600,000
1
10/1
T: L Ho
R: T H So (55)
10/1
10g Hawk Wing x Savignano (Polish Precedent )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
5/1F
T: Y S Tsui
R: H N Wong (54.5)
5/1F
7g O'Reilly x Pyjamas (Centaine )
3
2.8
8/1
T: Richard Gibson
R: O Doleuze (60)
8/1
5g Manduro x Kerania (Daylami )
4
3.0
8/1
T: C W Chang
R: O P Bosson (56)
8/1
5g Pentire x Nikki's Bride (O'Reilly )
5
6.8
11/2
T: K W Lui
R: K K Chiong (57.5)
11/2
4g Domesday x Desert Finch (Desert Prince )
6
8.4
66/1
T: D Ferraris
R: Alex Lai (56.5)
66/1
7
8.5
8/1
T: J Moore
R: D Whyte (60.5)
8/1
3g Testa Rossa x Electric Dreams (Redoute's Choice )
8
8.6
15/1
T: A T Millard
R: G Lerena (58.5)
15/1
6g Lion Heart x Silent Academy (Royal Academy )
9
9.0
11/1
T: K L Man
R: C Y Ho (58.5)
11/1
4g Alamosa x Superb Melody (Unbridled's Song )
10
9.8
25/1
T: S Woods
R: Y T Cheng (52)
25/1
9g High Chaparral x Talbiya (Mujtahid )
11
15.0
12/1
T: A Lee
R: K Teetan (51.5)
12/1
12
17.0
8/1
T: A Schutz
R: Z Purton (57.5)
8/1
8g Lucky Owners x Ion You (Geiger Counter )
13
18.0
12/1
T: T K Ng
R: N Callan (58)
12/1
8g Ishiguru x Jessika (O'Reilly )
14
22.0
30/1
T: C H Yip
R: K C Ng (50)
30/1
6g Ishiguru x Greenstone (Green Perfume )
Race 3 - Carnation Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Dead Time: 1:23.92 (23.38)
Prizemoney: $600,000
1
25/1
T: A Schutz
R: M L Yeung (58)
25/1
7g Dylan Thomas x Starship (Galileo )
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2F
T: C S Shum
R: K K Chiong (57)
5/2F
3
2.0
10/1
T: A T Millard
R: G Lerena (58)
10/1
4g Exceed And Excel x Bella Reina (Bite The Bullet )
4
2.8
5/1
T: W Y So
R: K Teetan (59.5)
5/1
5g Danerich x Aunty Hilda (Nassipour )
5
3.3
25/1
T: C H Yip
R: K C Ng (49)
25/1
5g Testafiable x Shebensopdet (Devaraja )
6
3.5
66/1
T: C W Chang
R: K C Leung (55)
66/1
4g Flying Spur x Lune Rouge (Malibu Moon )
7
4.3
7/1
T: Y S Tsui
R: O P Bosson (60.5)
7/1
8
4.8
20/1
T: T K Ng
R: M Chadwick (52.5)
20/1
9
6.0
6/1
T: C Fownes
R: O Doleuze (59.5)
6/1
5g Shinzig x Mota (At Talaq )
10
8.5
9/1
T: L Ho
R: Alex Lai (51.5)
9/1
11
11.3
200/1
T: K L Man
R: T H So (56)
200/1
12
12.3
60/1
T: K W Lui
R: C Y Ho (59)
60/1
6g Nancho x Kathleen Grace (Garcia )
13
16.5
30/1
T: J Moore
R: C Schofield (57)
30/1
4g Astronomer Royal x Zugat (King Cugat )
14
25.5
10/1
T: D Ferraris
R: N Callan (58)
10/1
6g Strategic x Cosmic Safari (Tale Of The Cat )
Race 4 - Celosia Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:09.73 (23.26)
Prizemoney: $800,000
1
9/10F
T: J J Size
R: Z Purton (57.5)
9/10F
3g Star Witness x Luvumor (Flying Spur )
Winning siblings: Moorluv,
This nick: 23 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/1
T: W Y So
R: N Callan (59.5)
10/1
3g Oamaru Force x Desert Gardens (Desert King )
3
1.0
13/2
T: A T Millard
R: K K Chiong (57.5)
13/2
8g Footstepsinthesand x Kingsridge (King's Theatre )
4
1.5
9/1
T: P D O'Sullivan
R: K C Leung (59)
9/1
4g Acclamation x Annee Lumiere (Giant's Causeway )
5
4.3
25/1
T: D J Hall
R: T H So (56)
25/1
5g Strada x Martiniforus (Fuji Kiseki )
6
4.5
11/2
T: A S Cruz
R: D Whyte (60)
11/2
7
5.5
12/1
T: A Lee
R: C Schofield (52)
12/1
3g Thewayyouare x Striking Sneek (Straight Strike )
8
6.5
60/1
T: Y S Tsui
R: Y T Cheng (52)
60/1
3g Dane Shadow x Vexed (Ferocity )
9
7.8
30/1
T: K L Man
R: K Teetan (55.5)
30/1
10
7.9
60/1
T: P Yiu
R: C Y Ho (53)
60/1
4g Sebring x Princess Ola (Johannesburg )
11
8.5
100/1
T: C Fownes
R: C K Tong (51)
100/1
3g Manhattan Rain x Appear (Danzero )
12
12.8
50/1
T: T P Yung
R: O P Bosson (55.5)
50/1
5g Elusive City x Biaire (Best Western )
Race 5 - The 18 Districts Cup (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:22.43 (23.83)
Prizemoney: $800,000
1
15/4F
T: W Y So
R: N Callan (58)
15/4F
5g Tale Of The Cat x Santoya (College Chapel )
Winning siblings: Real Champion, Santoya Cat, Stitch Me Up,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: K L Man
R: H N Wong (57.5)
11/2
3g Street Sense x Angora (Barathea )
3
1.1
12/1
T: J J Size
R: B Prebble (59.5)
12/1
3g Mostly x Shocking (Strategic Image )
4
1.5
11/1
T: L Ho
R: K C Leung (55)
11/1
3g Per Incanto x Irish Magic (O'Reilly )
5
3.8
10/1
T: D J Hall
R: Z Purton (57)
10/1
4g Sebring x Will Fly (Will Dancer )
6
4.3
9/2
T: K W Lui
R: M L Yeung (54)
9/2
3g Starcraft x It Had To Be You (Belong To Me )
7
5.5
25/1
T: A T Millard
R: G Lerena (56)
25/1
6g Keeper x Sursum Corda (Zabeel )
8
6.3
16/1
T: A T Millard
R: K Teetan (51.5)
16/1
4g Sebring x Lady Diva (Polish Navy )
9
6.8
16/1
T: C W Chang
R: M Chadwick (53.5)
16/1
10
6.9
300/1
T: Y S Tsui
R: Y T Cheng (51)
300/1
3g Showcasing x Olga Palosky (Crested Wave )
11
7.0
11/2
T: C H Yip
R: K K Chiong (57.5)
11/2
3g Zebedee x Break Of Dawn (Mt. Livermore )
12
7.3
20/1
T: C H Yip
R: C Schofield (57)
20/1
13
7.5
100/1
T: A Lee
R: T H So (54)
100/1
14
12.8
25/1
T: P Yiu
R: K C Ng (51)
25/1
4g Danerich x Deadwood Stage (Cavalry )
Race 6 - Chamomile Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:49.73 (23.43)
Prizemoney: $800,000
1
11/2
T: P D O'Sullivan
R: K Teetan (54.5)
11/2
Winning siblings: Dizlago, Lanneret, Lucky Lago, Pinot, Rock Giselle,
This nick: 48 runners; 30 winners; 5 SW. Details
2
0.5
11/1
T: T P Yung
R: N Rawiller (58)
11/1
5g New Approach x Hope Island (Titus Livius )
3
0.7
7/2F
T: J J Size
R: B Prebble (56)
7/2F
5g Intense Focus x Novelina (Fusaichi Pegasus )
4
1.5
8/1
T: Richard Gibson
R: C Schofield (60.5)
8/1
4g High Chaparral x Bombay (Encosta De Lago )
5
1.8
16/1
T: S Woods
R: T H So (50.5)
16/1
6
1.9
13/2
T: Y S Tsui
R: C Y Ho (52.5)
13/2
7
3.8
8/1
T: D J Hall
R: K C Leung (54)
8/1
4g Indy King x Foxy Boss (Oregon )
8
7.3
11/1
T: C H Yip
R: O Doleuze (56.5)
11/1
4g Battle Paint x Triage (Volksraad )
9
11.0
12/1
T: K L Man
R: K C Ng (52)
12/1
10
13.0
12/1
T: P Yiu
R: N Callan (56)
12/1
5g Dutch Art x Stravie (Stravinsky )
11
14.3
20/1
T: J Moore
R: Z Purton (56)
20/1
5g Naaqoos x Nateja (Diesis )
12
15.0
20/1
T: W Y So
R: H N Wong (56)
20/1
13
19.3
100/1
T: A Lee
R: M L Yeung (52)
100/1
4g Commands x Oh So Discreet (Bluebird )
14
24.0
100/1
T: K W Lui
R: Alex Lai (53.5)
100/1
Race 7 - Gladiolus Hcp (C3) (1650m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 1:39.66 (23.36)
Prizemoney: $1,165,000
1
9/2F
T: J J Size
R: M Chadwick (53.5)
9/2F
5g Hard Spun x Raketa (Taimazov )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
14/1
T: C W Chang
R: O P Bosson (56)
14/1
3
2.1
9/2
T: J Moore
R: C Schofield (52)
9/2
4
2.3
Kitaya (11)
9/1
T: Y S Tsui
R: C Y Ho (51.5)
9/1
6g Lawman x Dookus (Linamix )
5
3.8
7/1
T: W Y So
R: D Whyte (54)
7/1
5g Oasis Dream x Ebadiyla (Sadler's Wells )
6
3.9
16/1
T: S Woods
R: G Lerena (55.5)
16/1
4g Elusive City x Bygrosve (Grosvenor )
7
4.0
7/1
T: C Fownes
R: O Doleuze (56)
7/1
7g Dutch Art x Paix Royale (Royal Academy )
8
4.8
15/2
T: A S Cruz
R: K C Ng (58)
15/2
4h War Front x Photograph (Unbridled's Song )
9
7.8
100/1
T: C S Shum
R: N Rawiller (58.5)
100/1
4g Azamour x Zafayra (Nayef )
10
7.9
11/1
T: A T Millard
R: K K Chiong (50.5)
11/1
8g Smarty Jones x Gossamer (Seattle Slew )
11
20.0
6/1
T: T P Yung
R: H N Wong (57)
6/1
5g Northern Meteor x Mosi Au Tunya (Deputy Minister )
Race 8 - Hydrangea Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:22.14 (23.07)
Prizemoney: $800,000
1
40/1
T: W Y So
R: Alex Lai (57)
40/1
4g Bushranger x Anfield (Ladoni )
Winning siblings: Bushfield, Wayfield,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
15/1
T: C H Yip
R: C Schofield (60)
15/1
6g Bahamian Bounty x Gee Kel (Danehill Dancer )
3
2.6
13/4F
T: C W Chang
R: O Doleuze (59)
13/4F
3g Magic Albert x Free Spirited (Fastnet Rock )
4
4.8
Wingold (11)
9/1
T: A Lee
R: M L Yeung (53.5)
9/1
4g Duporth x Flying Babe (Flying Spur )
5
5.8
6/1
T: P Yiu
R: K K Chiong (56)
6/1
6g Savabeel x Ferazzure (Cape Cross )
6
6.3
Kirov (9)
7/1
T: D J Hall
R: N Rawiller (56.5)
7/1
5g Al Maher x Fatoon (Snaadee )
7
7.5
9/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (51)
9/1
5g Teofilo x Kohinoor (Danzero )
8
7.8
15/1
T: K L Man
R: K C Leung (52)
15/1
9
8.3
14/1
T: P D O'Sullivan
R: D Whyte (55)
14/1
4g Towkay x De Palio (King Of Kings )
10
10.3
300/1
T: L Ho
R: T H So (59.5)
300/1
5g War Chant x Morena Park (Pivotal )
11
11.3
40/1
T: A Schutz
R: M Chadwick (51.5)
40/1
6g Gold Centre x Intensive Care (T.V. Heart Throb )
12
11.4
4/1
T: K W Lui
R: Z Purton (58)
4/1
13
12.0
Ah Bo (8)
14/1
T: A T Millard
R: G Lerena (57)
14/1
5g Towkay x Dancing Daze (Dance Floor )
14
13.3
60/1
T: T P Yung
R: O P Bosson (59)
60/1
3g Champions Gallery x Bevagna (Ombra Della Sera )
Race 9 - Jasmine Hcp (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 0:55.66 (21.70)
Prizemoney: $1,165,000
1
5/2F
T: J Moore
R: Z Purton (59)
5/2F
Winning siblings: Sharp Note, Yoelqui, Yoenis,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
3.3
5/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (54)
5/1
4g Reaan x Grey Deceiver (Commands )
3
3.4
40/1
T: W Y So
R: C Schofield (60.5)
40/1
4g Denman x Lady Cat (Sir Cat )
4
4.3
30/1
T: C S Shum
R: K C Leung (58.5)
30/1
6g Exceed And Excel x Regal Kiss (Royal Academy )
5
4.4
9/2
T: T P Yung
R: M L Yeung (59)
9/2
5g Coats Choice x Elle Taine (Centaine )
6
4.5
15/2
T: P D O'Sullivan
R: N Callan (59.5)
15/2
4g Dane Shadow x Borobodur (Strategic )
7
4.8
14/1
T: D Ferraris
R: D Whyte (60.5)
14/1
8
5.8
25/1
T: P Yiu
R: K C Ng (58)
25/1
5g Perfectly Ready x Sitting On A Hill (City On A Hill )
9
5.9
8/1
T: D J Hall
R: B Prebble (56.5)
8/1
5g Danerich x Pentatonic (Pentire )
10
6.0
40/1
T: K L Man
R: K K Chiong (56.5)
40/1
6g Akhadan x Ambolene (Bellotto )
11
6.1
12/1
T: A S Cruz
R: M Chadwick (59)
12/1
5g Shaft x Play Loud (Canny Lad )
12
7.3
10/1
T: K W Lui
R: N Rawiller (58.5)
10/1
13
10.3
100/1
T: C Fownes
R: C Y Ho (58)
100/1
3c Savabeel x Glamour Puss (Tale Of The Cat )
14
14.3
200/1
T: T K Ng
R: Alex Lai (51.5)
200/1
Race 10 - Lotus Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.44 (23.34)
Prizemoney: $1,165,000
1
5/2
T: K L Man
R: K K Chiong (49)
5/2
4g Guillotine x Alleyrun (Volksraad )
This nick: 23 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
1.8
200/1
T: A T Millard
R: O P Bosson (60.5)
200/1
4g Fastnet Rock x Kushnarenkovo (Sadler's Wells )
3
2.1
12/1
T: W Y So
R: C Schofield (54.5)
12/1
3g Lonhro x Rose Ransom (Red Ransom )
4
4.0
16/1
T: J Moore
R: Z Purton (56.5)
16/1
6g Exceed And Excel x Saabiq (Grand Slam )
5
4.1
15/8F
T: J J Size
R: N Rawiller (59.5)
15/8F
3g Commands x Tampiko (Lonhro )
6
5.0
9/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (57.5)
9/1
5g Henrythenavigator x Honeypenny (Royal Academy )
7
6.0
13/2
T: P D O'Sullivan
R: K Teetan (53)
13/2
4g Dane Shadow x Lady Frisco (Frisco View )
8
6.5
12/1
T: P Yiu
R: K C Leung (52.5)
12/1
9
10.3
9/1
T: D J Hall
R: B Prebble (54.5)
9/1
5g Bianconi x Susie Mine (Encosta De Lago )
10
11.5
30/1
T: A S Cruz
R: C Y Ho (52)
30/1
6g Coats Choice x Amadi's Express (Success Express )
11
15.0
200/1
T: T K Ng
R: T H So (58)
200/1
6g Falvelon x Lady London (Brocco )
12
22.3
200/1
T: C H Yip
R: K C Ng (51)
200/1
3g Vale Of York x Kinnego (Sri Pekan )
Race 11 - Orchid Hcp (C3) (1800m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:48.48 (23.48)
Prizemoney: $1,165,000
1
13/4
T: C H Yip
R: K K Chiong (57.5)
13/4
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/1
T: Richard Gibson
R: C Schofield (56)
11/1
4g Areion x Sun Valley (Lando )
3
0.6
8/1
T: J Moore
R: Z Purton (58.5)
8/1
5g Savabeel x Generous Nature (Carnegie )
4
2.5
30/1
T: J Moore
R: D Whyte (54)
30/1
5
4.3
60/1
T: C Fownes
R: C K Tong (55)
60/1
6g Host x Soorena (Encosta De Lago )
6
5.0
15/8F
T: J J Size
R: K Teetan (53)
15/8F
7
5.3
66/1
T: A T Millard
R: O P Bosson (58)
66/1
4g Tapit x Dress Rehearsal (Galileo )
8
6.0
12/1
T: D J Hall
R: N Callan (58)
12/1
5g Lando x Auengunst (Waky Nao )
9
7.3
10/1
T: A S Cruz
R: K C Ng (53)
10/1
5g Dunkerque x Grenade (Bering )
10
8.0
11/2
T: A S Cruz
R: C Y Ho (52.5)
11/2
11
8.1
40/1
T: C S Shum
R: M L Yeung (54.5)
40/1
5g High Chaparral x Khepri (Faltaat )
12
20.8
30/1
T: W Y So
R: T H So (50.5)
30/1
5g Librettist x La Luciole (Last Tycoon )
13
23.5
150/1
T: T P Yung
R: K C Leung (52.5)
150/1