Breednet Results

SINGAPORE - Sunday, March 17

Race 1 - Hcp (C5) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:06.70 (30.04)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: K Y Young
R: T See (58)
30/1
5g Ego x Surraar (Ekraar )
Winning siblings: Dreaming Easy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.0
My Win (6)
100/1
T: H W Tan
R: S John (56)
100/1
3g Casino Prince x Bolognaise (Perugino )
3
2.8
100/1
T: K Y Young
R: W S Chan (55)
100/1
6g Red Arrow x Yahero (Mr. Henrysee )
4
2.9
150/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (52.5)
150/1
10g King Kamehameha x Atarama (Sadler's Wells )
5
4.4
Parker (8)
60/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (51.5)
60/1
7g Hard Spun x Sophie Princess (Pompeii Court )
6
4.5
25/1
T: L Khoo
R: I Amirul (56.5)
25/1
7
5.0
14/1F
T: M W Walker
R: M Rodd (57.5)
14/1F
8
7.0
60/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50.5)
60/1
5g Canford Cliffs x Optimizing (Exceed And Excel )
9
7.3
50/1
T: C T Kuah
R: Ben Thompson (55)
50/1
6g Buffalo Man x Dramatic Duchess (Drama Critic )
10
7.8
300/1
T: J Lim
R: K A'isisuhairi (51)
300/1
10g One Cool Cat x Aquaspur (Flying Spur )
11
8.8
100/1
T: K S Tan
R: A Syahir (53.5)
100/1
12
9.8
300/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (51)
300/1
4m Ekraar x Chica Mala (Danasinga )
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:11.85 (35.99)
Prizemoney: $75,000
1
12/1F
T: D Meagher
R: T See (56)
12/1F
3g Duporth x Saunter (Exceed And Excel )
This nick: 14 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
5.8
20/1
T: D L Freedman
R: G Boss (57)
20/1
112019 NZB Karaka Book 1
$75,000
Vendor: Windsor Park Stud
Buyer: China Horse Club / Michael Freedman Racing
3
9.8
150/1
T: D Kok
R: R Woodworth (57)
150/1
3g Super Easy x Sade (Savabeel )
4
10.8
500/1
T: K S Tan
R: C C Wong (57)
500/1
3g Showcasing x Tempranillo (Faltaat )
5
11.8
20/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (57)
20/1
6
12.1
30/1
T: J O'Hara
R: T H Koh (56)
30/1
3g Kuroshio x Missy Mac (Phizam )
7
13.4
500/1
T: K Y Young
R: M Ewe (57)
500/1
3g Battle Paint x Lady Limoncello (Handsome Ransom )
8
14.7
66/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
66/1
3g Turffontein x Night Sky Dancer (Danehill Dancer )
9
18.5
300/1
T: D Meagher
R: C S Chin (54)
300/1
3g Reliable Man x Final View (St. Petersburg )
10
20.8
300/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (56)
300/1
3g Raise The Flag x Stage Flash (Lake Coniston )
11
30.8
500/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (57)
500/1
3g Bel Esprit x Kerr (Stratum )
12
38.3
500/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (53.5)
500/1
3f Echoes Of Heaven x Apowwow (Kaapstad )
Race 3 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.15 (35.46)
Prizemoney: $50,000
1
13/2F
T: H W Tan
R: T See (56)
13/2F
3g Stryker x Lady Diva (Polish Navy )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
60/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (58)
60/1
6g Kaphero x Solamina (Scenic )
3
1.8
30/1
T: D L Freedman
R: V Duric (56.5)
30/1
4
1.9
100/1
T: S Gray
R: R Iskandar (53.5)
100/1
5g Darci Brahma x Femmebot (Stravinsky )
5
4.7
50/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (56.5)
50/1
3g Equiano x Pinpante (Al Hareb )
6
7.5
66/1
T: S Burridge
R: Marc R Lerner (57)
66/1
4g Wanted x Straveen (Stravinsky )
7
7.6
500/1
T: D Kok
R: T H Koh (49.5)
500/1
5g Sepoy x Caiguna (Dubai Destination )
8
9.6
200/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (55.5)
200/1
6g Iffraaj x Nuance (Star Way )
9
12.4
500/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (55.5)
500/1
10
13.7
150/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (54)
150/1
3g Myboycharlie x Cha Cha Chestnut (Elusive Quality )
Race 4 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:37.31 (25.14)
Prizemoney: $20,000
1
15/1F
T: S Gray
R: Ben Thompson (58)
15/1F
4g Time Thief x Red Rhonda (General Nediym )
Winning siblings: Sassy Rhonda,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
30/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (55)
30/1
3
0.8
66/1
T: D Meagher
R: Callan Murray (56.5)
66/1
4
0.9
Tigress (13)
200/1
T: D L Freedman
R: I Amirul (51.5)
200/1
3f Uncle Mo x Fly Me Home (Flying Spur )
5
1.4
150/1
T: L Dragon
R: S John (56.5)
150/1
4m Darci Brahma x Leading Artist (Peintre Celebre )
6
2.4
150/1
T: C I Brown
R: M Rodd (55)
150/1
3g Animal Kingdom x Bellasinga (Danasinga )
7
2.9
25/1
T: D Kok
R: M Ewe (57.5)
25/1
4g Mizzen Mast x Sunset Ride (Artie Schiller )
8
3.9
30/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (58)
30/1
4g Pour Moi x Fairy Tipsy (Casual Lies )
9
4.4
500/1
T: Ms D Logan
R: R Iskandar (49.5)
500/1
3f Bernardini x Mantova (Danehill Dancer )
10
4.6
200/1
T: H W Tan
R: G Boss (55)
200/1
11
5.1
150/1
T: S Gray
R: J P Van Der Merwe (55)
150/1
3c More Than Ready x Dream And Excel (Exceed And Excel )
12
5.9
40/1
T: J Saimee
R: V Duric (56)
40/1
13
7.4
400/1
T: J Peters
R: J Powell (55)
400/1
3g High Chaparral x Asset Rain (Encosta De Lago )
14
9.9
500/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (55)
500/1
3g Excelebration x Better Life (Smarty Jones )
Race 5 - Kranji Stakes (C) (1600m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 1:39.09 (25.80)
Prizemoney: $70,000
1
400/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (55)
400/1
4g Makfi x Bride Unbridled (Hurricane Run )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/1F
T: D L Freedman
R: V Duric (58)
10/1F
4g Sepoy x Mysterious Light (Fantastic Light )
3
3.0
66/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (56.5)
66/1
5g Dragon Pulse x Emsiyah (Bernardini )
4
5.3
200/1
T: R B Marsh
R: T See (58.5)
200/1
5
8.3
200/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (58)
200/1
7g Elusive City x Race Empress (St. Petersburg )
6
8.4
40/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (56.5)
40/1
7g Black Tide x Beauty Blonde (Taiki Shuttle )
7
9.2
100/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56.5)
100/1
8
10.2
30/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56.5)
30/1
6g Street Cry x Kakakakatie (Zeditave )
9
10.3
40/1
T: J Peters
R: C C Wong (58)
40/1
4g Alamosa x Shezabeel (Zabeel )
10
11.3
150/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (55)
150/1
4g Pins x Singasong (Danasinga )
11
11.6
150/1
T: D Koh
R: N Hanafi (51)
150/1
6g Flying Spur x La Bamba (Last Tycoon )
12
53.1
100/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (56.5)
100/1
4g Medaglia D'Oro x Wokpool (Hussonet )
Race 6 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.45 (36.19)
Prizemoney: $50,000
1
Trapio (10)
20/1
T: M Clements
R: G Boss (54.5)
20/1
3g Shamus Award x Solvini (Bertolini )
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
50/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
50/1
6g Tavistock x Ugly Betty (High Yield )
3
2.6
50/1
T: D L Freedman
R: V Duric (56)
50/1
4
3.4
150/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (52.5)
150/1
4m Iffraaj x Always Happy (Aldebaran )
5
3.6
40/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (56.5)
40/1
5g Iffraaj x Princess Prospero (Honour And Glory )
6
3.7
100/1
T: J O'Hara
R: A Syahir (51)
100/1
3g O'Reilly x Miss Purrfection (One Cool Cat )
7
3.8
Elise (1)
20/1F
T: D Meagher
R: R Iskandar (53)
20/1F
6g Faltaat x Tongariro (Nadeem )
8
4.1
Redoubt (12)
300/1
T: J Lim
R: T H Koh (50.5)
300/1
9
5.1
100/1
T: J Peters
R: Callan Murray (57)
100/1
10
6.1
Mascot (6)
100/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56)
100/1
4g Redoute's Choice x Love Wings (Grand Slam )
11
7.4
Zman (9)
50/1
T: K Y Young
R: T See (54)
50/1
12
8.2
500/1
T: S Burridge
R: T Rehaizat (54)
500/1
5m Foxwedge x Calming (Zeditave )
Race 7 - Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:36.09 (25.24)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
30/1
5g High Chaparral x Kurylenko (Exceed And Excel )
Winning siblings: Big John Cannon, Hugo Drax,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
60/1
T: K S Tan
R: C C Wong (56.5)
60/1
4g Zed x Taupaki Flight (British Banker )
3
2.1
200/1
T: S Gray
R: I Amirul (51.5)
200/1
4g Sidereus x Fashion Sister (Fasliyev )
4
2.4
11/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
11/1F
3g Epaulette x Z'honor (Zabeel )
5
2.7
200/1
T: S Burridge
R: Callan Murray (55.5)
200/1
5g Pendragon x Reglisse (Zabeel )
6
3.7
Plato (11)
80/1
T: J O'Hara
R: R Iskandar (49.5)
80/1
4h Pierro x Skates (Danehill )
7
3.8
60/1
T: M W Walker
R: G Boss (55.5)
60/1
5g Savabeel x Kinsella (Shamardal )
8
5.3
150/1
T: D L Freedman
R: Marc R Lerner (56)
150/1
4g Medaglia D'Oro x Sicile (Anabaa )
9
5.4
25/1
T: L Khoo
R: Ben Thompson (57)
25/1
4g Nadeem x Cassini (Reset )
10
5.7
500/1
T: M Clements
R: K A'isisuhairi (53)
500/1
5g Myboycharlie x Quick Start (Zamindar )
11
5.8
200/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (51)
200/1
4g Street Boss x Moonsprite (Seeking The Gold )
12
5.9
500/1
T: S Burridge
R: T See (55)
500/1
5g O'Reilly x Ethics (Zabeel )
13
6.2
100/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (56.5)
100/1
4g Guillotine x Molly 'o (O'Reilly )
14
6.7
200/1
T: D Koh
R: V Duric (55.5)
200/1
6g Statue Of Liberty x Teneales Pearl (Redoute's Choice )
Race 8 - Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:22.76 (35.79)
Prizemoney: $85,000
1
Eye Guy (14)
60/1
T: M Clements
R: I Amirul (49.5)
60/1
4g Bradbury's Luck x Lacada Point (Giant's Causeway )
Winning siblings: Bert's Legacy,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (55)
25/1
5g Snitzel x Orbiting Belle (Spinning World )
3
1.1
40/1
T: S Baertschiger
R: C C Wong (52)
40/1
5g Snitzel x Admirelle (General Nediym )
4
2.6
20/1
T: S Gray
R: V Duric (54.5)
20/1
5g Manhattan Rain x Prima Nova (Danehill Dancer )
5
3.1
150/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (55.5)
150/1
7g Nom Du Jeu x Bail Us Out (Justice Prevails )
6
3.3
80/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56)
80/1
7g Keeper x Flying Florence (Centaine )
7
3.5
400/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
400/1
8
3.8
Be Bee (1)
20/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
20/1F
4g Showcasing x My Other Woman (Fusaichi Pegasus )
9
4.3
100/1
T: D Meagher
R: C S Chin (53)
100/1
5g Showcasing x Asaweb (Secret Savings )
10
5.3
200/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (53.5)
200/1
11
5.6
500/1
T: J O'Hara
R: A Syahir (53)
500/1
7g Gold Centre x Waikiki Princess (Turtle Island )
12
6.6
300/1
T: J Saimee
R: Ben Thompson (51.5)
300/1
5r Holy Roman Emperor x Academia Real (Banker's Gold )
13
7.6
500/1
T: M Clements
R: J P Van Der Merwe (53)
500/1
6g Savabeel x White Mouse (French Deputy )
14
14.1
400/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (46.5)
400/1
6g Showcasing x Caffeine (Zabeel )
Race 9 - Kranji Stakes (C) (1200m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:10.22 (35.49)
Prizemoney: $70,000
1
Nimble (1)
30/1
T: L Dragon
R: J Powell (59.5)
30/1
4g Patronize x Grand Oscar (Grandera )
Winning siblings: The Shoe, Vital Asset,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
300/1
T: S Baertschiger
R: N Zyrul (56.5)
300/1
8g Dane Shadow x Kisma (Snippets )
3
0.9
30/1
T: M Clements
R: V Duric (56.5)
30/1
4g Sebring x Darcybee (Fasliyev )
4
1.1
16/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (56.5)
16/1
3g Dream Ahead x Fly To The Moon (Mutawaajid )
5
1.2
15/1F
T: C I Brown
R: Ben Thompson (55)
15/1F
3c Uncle Mo x Clementine (Octagonal )
6
2.5
200/1
T: J Peters
R: J P Van Der Merwe (55)
200/1
5g Red Arrow x Lassetoile (Canny Lad )
7
2.6
150/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (51)
150/1
4m Daliapour x Hanna Rossa (Testa Rossa )
8
2.7
Safeer (6)
100/1
T: M Clements
R: Callan Murray (58)
100/1
4g Savabeel x Ahna (O'Reilly )
9
3.2
500/1
T: C I Brown
R: I Amirul (56)
500/1
10
3.3
500/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (51)
500/1
6g Nadeem x Lady Nikolay (Stravinsky )
11
3.6
100/1
T: S Burridge
R: T See (58.5)
100/1
12
5.4
100/1
T: J Peters
R: C C Wong (55)
100/1
13
9.2
Cerdan (14)
500/1
T: R B Marsh
R: T H Koh (51)
500/1
6g Danewin x Folie D'Amour (Fusaichi Pegasus )
14
11.2
500/1
T: D Koh
R: T Rehaizat (57)
500/1
5g Snitzel x Forced To Tango (General Nediym )