Breednet Results

STONY CREEK - Sunday, March 12

Race 1 - Meeniyan Hotel Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.29 (37.16)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: R E Laing
R: A Lynch (58)
6/1
3g So You Think (NZ) x Ballybleue (Peintre Celebre (USA))
Winning siblings: Bleue Pepite, Jitterbug, Think Bleue,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
11/4
T: Ms N Burke
R: B Higgins (56)
11/4
3f Testa Rossa x Beautiful Trim (Danasinga )
3
1.0
5/1
T: Peter Gelagotis
R: C Newitt (56)
5/1
3f Therock x Star Of Coureuse (Starcraft (NZ))
4
5.7
5/2F
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58)
5/2F
3g Helmet x Husson Circle (Hussonet (USA))
5
11.2
8/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: Ben Thompson (56)
8/1
3f Shocking x Zelt (Red Ransom (USA))
6
11.4
10/1
T: Adam Bodey
R: Brandon Stockdale (58.5)
10/1
4g Hard Spun (USA) x Bella Strega (Bianconi (USA))
7
15.6
15/2
T: Mark C Webb
R: N Callow (56.5)
15/2
4m Ready's Image (USA) x Dane Tryst (Danehill (USA))
8
17.9
100/1
T: Mark C Webb
R: Juana Andreou (56.5)
100/1
4g Magnus x Explosive Miss (Desert Sun (GB))
9
24.9
100/1
T: P L Caboche
R: Jye McNeil (56.5)
100/1
4m Bernardini (USA) x Leica Rose (Nothin' Leica Dane )
Race 2 - Winning Edge Presentations Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:07.57 (35.56)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: E Jusufovic
R: Ben Allen (56)
14/1
3f Reset x She Lago (Encosta De Lago )
This nick: 24 runners; 21 winners; 0 SW. Details
2
0.4
7/4F
T: J W Price
R: B Rawiller (58)
7/4F
3g Ad Valorem (USA) x Honest Polly (Distorted Humor (USA))
3
1.7
8/1
T: M C Kent
R: Ethan Brown (56)
8/1
3c Reset x Sealers Cove (Brief Truce (USA))
4
4.6
9/4
T: M G Price
R: C Newitt (58)
9/4
5
5.9
25/1
T: Greg Hayes
R: Ben Thompson (58)
25/1
3g Danesis (IRE) x Lady Zahra (Zaha (CAN))
6
6.9
6/1
T: I R Hutchins
R: Patrick Moloney (56)
6/1
3f Toorak Toff x Layered (Lion Hunter )
7
7.6
Ryboy (6)
11/1
T: R J Besanko
R: A Lynch (58)
11/1
3g Astronomer Royal (USA) x Bluetrice (Lake Coniston (IRE))
8
11.6
20/1
T: Jim Cerchi Jnr
R: Brandon Stockdale (56)
20/1
3f No Excuse Needed (GB) x White Mouse (French Deputy (USA))
Race 3 - Alex Scott & Staff R/E Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.73 (35.12)
Prizemoney: $20,000
1
8/11F
T: E Jusufovic
R: Ben Allen (56)
8/11F
3f Hinchinbrook x Capto (Octagonal (NZ))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
6.0
11/2
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Brandon Stockdale (58)
11/2
3g Redente x Pleasure Doll (Bureaucracy (NZ))
3
6.1
7/1
T: C Vidotto
R: Alan Creighton (58.5)
7/1
5g Bramshaw x Bold Asset (Jugah (USA))
4
7.6
Onyaway (13)
50/1
T: John R Allen
R: M J Allen (58.5)
50/1
6g Econsul (NZ) x Here's De Hussy (Hussonet (USA))
5
12.6
8/1
T: Luke Oliver
R: Jye McNeil (56)
8/1
3f Dane Shadow x Rattled (More Than Ready (USA))
6
12.8
50/1
T: S C Bottomley
R: B Higgins (56.5)
50/1
6m Estambul (ARG) x Japamski (Air De France (USA))
7
12.9
66/1
T: T J Andrews
R: Chelsea Hall (54.5)
66/1
3f Stryker x Spice Doll (Amen Brother (USA))
8
20.9
8/1
T: R Cluning
R: Jordan Grob (54.5)
8/1
4m Bon Hoffa x News Academy (Royal Academy (USA))
Race 4 - Cervus Equipment (Bm70) (1100m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:07.35 (35.96)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: Wez Hunter
R: Alan Creighton (55)
5/2F
Winning siblings: Must Be Mink,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2
T: Ms N Burke
R: B Higgins (58.5)
7/2
6m Supreme Class x Welsh Karioi (Spectacular Spy (USA))
3
2.8
9/2
T: G R Duncan
R: M J Allen (59)
9/2
7g Written Tycoon x Galactic Honour (Honours List (IRE))
4
3.1
13/2
T: J J Roberts
R: Chelsea Hall (58.5)
13/2
7g Barton Gate x My Zena (Scrupules (IRE))
5
4.1
4/1
T: Ms U Clarke
R: Ben Allen (60)
4/1
6g Azevedo x Prima Cavallo (Last Tycoon (IRE))
6
6.4
6/1
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (61.5)
6/1
5m Nicconi x Lantern Court (USA) (Chester House (USA))
Race 5 - Hartley Wells Betta Home-Bm64 (2100m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 2:13.41 (37.24)
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: Sarah Zschoke
R: M J Allen (59)
11/1
7g West Quest (CAN) x Bouquet Of Roses (Weasel Clause )
This nick: 14 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/4
T: E Jusufovic
R: W Egan (60)
11/4
7g Barely A Moment x In The Moment (Desert Sun (GB))
3
1.5
2/1F
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58)
2/1F
4g Bernardini (USA) x Shuaily (PER) (Shuailaan (USA))
4
2.2
11/1
T: C F Butcher
R: Jye McNeil (54)
11/1
4g Host (CHI) x Soorena (Encosta De Lago )
5
2.7
5/1
T: G Eurell
R: Ben Thompson (56.5)
5/1
4m High Chaparral (IRE) x Petta Gaye (Danehill (USA))
6
4.7
9/1
T: R J Besanko
R: Ben Allen (54)
9/1
7
6.7
8/1
T: Kylie McKerlie
R: Brandon Stockdale (57.5)
8/1
5h Sir Percy (GB) x Beckie Boo (Last Tycoon (IRE))
8
10.2
30/1
T: G F Wheeler
R: Chris Caserta (53)
30/1
5g O'Lonhro x Caniona (Canny Lad )
Race 6 - William Tracy & Assoc. (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:00.78 (35.72)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: Leigh Childs
R: Jarrod Fry (60)
16/1
4g Foreplay x Golden Gabrielle (Golden Snake (USA))
Winning siblings: Unperturbed,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
3/1
T: Jim Cerchi Jnr
R: A Lynch (61)
3/1
3
2.6
30/1
T: N G Eades
R: Ms J Payne (56)
30/1
6g Elvstroem x Wee Causeway (Giant's Causeway (USA))
4
2.9
50/1
T: Mark C Webb
R: Ms N Beriman (54)
50/1
6m Sharkbite x Rich Silk (USA) (Rizzi (CAN))
5
4.2
7/1
T: G B Andrews
R: B Higgins (55.5)
7/1
5g Keep The Faith x Counteract (Geiger Counter (USA))
6
6.2
30/1
T: Mark Stephenson
R: Brandon Stockdale (61)
30/1
7g God's Own x Mannatilla (Gain Control )
7
6.4
10/9F
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (59.5)
10/9F
4m Snitzel x Jive Lady (Distant Music (USA))
8
8.1
12/1
T: Ms L Shand
R: Jake Bayliss (56)
12/1
9
8.2
14/1
T: R C Manning
R: Chris Caserta (59)
14/1
3g All American x West Love (Zedrich )
10
9.5
50/1
T: M A Bell
R: Ms J Da Rose (58.5)
50/1
7g Vice Admiral x Fashion Lass (Fasliyev (USA))
Race 7 - Ladbrokes Stony Creek Cup (2100m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 2:11.10 (38.68)
Prizemoney: $75,000
1
5/1
T: Peter Gelagotis
R: Jye McNeil (54)
5/1
5g Dash For Cash x Hill Part (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Youl Beatem,
This nick: 10 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4
T: Shawn Mathrick
R: C Newitt (57)
7/4
6g Lonhro x Up State (GB) (Sadler's Wells (USA))
3
0.9
60/1
T: F Stockdale
R: Brandon Stockdale (54)
60/1
7g Fomalhaut (USA) x Keswa (NZ) (Western Symphony (USA))
4
1.0
6/4F
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (59.5)
6/4F
5g Monsun (GER) x Venetian Beauty (USA) (Lear Fan (USA))
5
1.7
11/1
T: Tim Hughes
R: Ms G Cartwright (54)
11/1
7g Ustinov x Chancelot (Umatilla (NZ))
6
8.7
40/1
T: R E Laing
R: K Forrester (54)
40/1
7g Testa Rossa x Cocodiva (Carnegie (IRE))
7
18.7
200/1
T: Ms M Murray
R: J Benbow (54)
200/1
7m Written Tycoon x Moella (Regal Classic (CAN))
8
20.0
20/1
T: A B Logan
R: Ben Allen (54)
20/1
5g Intergaze x Colourful Chimes (Chime Zam )
9
22.2
30/1
T: Rod Grantley
R: Ben Thompson (54)
30/1
Race 8 - Danny O'Brien Mp (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:39.45 (36.84)
Prizemoney: $25,000
1
6/4F
T: G Eurell
R: Ms N Beriman (57.5)
6/4F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/1
T: J T Conlan
R: N Callow (58.5)
5/1
3c High Chaparral (IRE) x Kurylenko (Exceed And Excel )
3
4.5
7/1
T: R J Besanko
R: Chris Caserta (59.5)
7/1
8g Presence x Space Regent (New Regent (CAN))
4
4.9
7/2
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (61.5)
7/2
6g Hold That Tiger (USA) x Champagne Rosie (Clear Choice (USA))
5
5.0
30/1
T: C G Murray
R: J Benbow (54)
30/1
6m Moscow Ballet (IRE) x Daam Lies (Mukddaam (USA))
6
5.4
9/1
T: Mark C Webb
R: Ben Allen (59)
9/1
5m Domesday x Queen Of Sparta (Spartacus )
7
6.9
10/1
T: B R Fox
R: Ben Thompson (59)
10/1
8
7.6
66/1
T: T J Glasson
R: Jake Bayliss (57)
66/1
8g Flying Pegasus x Trish Glee (Success Express (USA))
9
37.6
Vertigo (13)
100/1
T: Ms D Clover
R: Jye McNeil (54)
100/1
8m Bel Danoro x Estancia (Dehere (USA))