Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, October 2

Race 1 - Bell Potter Plate (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:11.61 (33.22)
Prizemoney: $14,000
1
6/4
T: J W Zielke
R: J Byrne (57.5)
6/4
4h Easy Rocking x Indiana Secret (Storm Of Indya (USA))
Winning siblings: Keep It A Secret, Superduty,
2
2.8
10/9F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (59)
10/9F
4g Exceed And Excel x Coat (Brocco (USA))
3
3.1
14/1
T: Ms K Doughty
R: Geoffrey Goold (57)
14/1
7m Sequalo x Taj Marani (NZ) (Volksraad (GB))
4
5.4
5/1
T: Mark F Webb
R: G Geran (57.5)
5/1
5
5.6
12/1
T: M J Mair
R: Ms Alisha Taylor (57.5)
12/1
4g Tickets x Cutting (Snippets )
Race 2 - North Shore Realty Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:37.74 (34.82)
Prizemoney: $14,000
1
9/4
T: R L Heathcote
R: J Byrne (55)
9/4
5m Wicked Style (USA) x Angel's Trilogy (Don't Say Halo (USA))
Winning siblings: Al's Angel, Ella La Rossa, Great Honour,
2
0.1
7/4F
T: Chris Anderson
R: J Lloyd (57.5)
7/4F
4m Nicconi x Quadrophonic Sound (Ideal Planet )
3
0.5
7/2
T: B J Lockwood
R: B Pengelly (57.5)
7/2
5g Fast Company (IRE) x Walk On Quest (FR) (Rainbow Quest (USA))
4
1.3
16/1
T: P Duff
R: Ms B Panya (52)
16/1
5g Real Saga x Aunty Borney (Fusaichi Pegasus (USA))
5
1.6
9/1
T: Kristie Clark-Peoples
R: Ms C Jokic (57.5)
9/1
5g Floral Pegasus x Safety First (Well Protected )
6
5.9
7/4F
T: R L Tipper
R: D J Browne (58.5)
7/4F
5m Hidden Dragon x Wayne's Gold (Golden Snake (USA))
7
8.4
Robard (7)
50/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms S Lacy (52.5)
50/1
7g Henny Hughes (USA) x Wedge (Flying Spur )
Race 3 - Coolum Holidays Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:38.39 (35.18)
Prizemoney: $14,000
1
1/2F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (59)
1/2F
4g Nom Du Jeu (NZ) x Tibouchina (Exceed And Excel )
Winning siblings: Checkers,
2
0.5
5/1
T: S W Kendrick
R: J Byrne (55.5)
5/1
3g Primus x Amelia's Touch (NZ) (Chief Bearhart (CAN))
3
0.7
100/1
T: T B Thomas
R: Tiffani Brooker (54)
100/1
4m Stromberg Carlson x Pleasure Shot (Shot Of Thunder )
4
1.2
14/1
T: Darren Bell
R: R Fradd (56.5)
14/1
4g Nothing To Lose (USA) x Panchi (Send A Sign )
5
4.5
20/1
T: Laura Cronan
R: M Hellyer (54)
20/1
6
6.0
5/1
T: Ms K Stabe
R: James Orman (56)
5/1
4m Husson (ARG) x Katisam (Lonhro )
7
7.8
7/1
T: B S Baldwin
R: L V Cassidy (59)
7/1
4g Excellent Art (GB) x Las Palmas (Flying Spur )
8
8.2
100/1
T: Duncan Wilson
R: N Thomas (54)
100/1
5m Excites x Affirmed Dreamer (Grand Lodge (USA))
9
8.4
30/1
T: Melissa Leitch
R: Geoffrey Goold (55)
30/1
3g Foxwedge x Powerful Light (Falvelon )
Race 4 - Suncoast Valuers Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.43 (34.84)
Prizemoney: $14,000
1
8/1
T: A P Williamson
R: R Fradd (55)
8/1
3c Zoffany (IRE) x Pocket Pair (Flying Spur )
2
2.0
3/1
T: M J Lakey
R: Beau Appo (55.5)
3/1
4m Onemorenomore x Ausvall (Redoute's Choice )
3
2.2
14/1
T: G R Duncan
R: J Lloyd (55)
14/1
3g Wanted x Snowtime (Royal Academy (USA))
4
3.0
11/8F
T: David Vandyke
R: James Orman (57.5)
11/8F
5
4.3
14/1
T: Michael Jokic
R: Ms C Jokic (54)
14/1
4m Danzero x Bella Vedera (Secret Savings (USA))
6
4.7
5/1
T: J G Symons and S Laxon
R: M Hellyer (57.5)
5/1
4g Zupaone x Borgy Babe (Deputy Governor (USA))
7
6.7
5/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (57.5)
5/1
4g Tickets x Go Rainey (King Cugat (USA))
8
9.7
20/1
T: Alan L Jones
R: Tiffani Brooker (53)
20/1
3f Zoffany (IRE) x Head North (Street Cry (IRE))
9
12.0
60/1
T: S L Watters
R: G Geran (57.5)
60/1
4g Denmarket x Lady Red (Catbird )
Race 5 - Sekisui House Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.47 (33.71)
Prizemoney: $14,000
1
10/1
T: G R Duncan
R: R Fradd (57)
10/1
3g Written Tycoon x Sliena (Dust In The Wind (NZ))
Winning siblings: Alienate, Bullrama, Canapes, Schemel, Stag,
2
1.5
4/7F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (57)
4/7F
3c Show A Heart x Wabble (Canadian Silver (CAN))
3
1.6
10/1
T: Natalie McCall
R: James Orman (57)
10/1
3c Love Conquers All x Twink (Xaar (GB))
4
1.9
11/4
T: M G Nolan
R: J Byrne (57)
11/4
5
2.9
9/1
T: D J Hansen
R: J Lloyd (55)
9/1
3f Monashee Mountain (USA) x Ambrosine (Unbridled's Song (USA))
6
6.2
25/1
T: Mark F Webb
R: G Geran (57)
25/1
3g Sidereus x Attacks (Arena )
7
6.4
30/1
T: Chris Munce
R: L V Cassidy (55)
30/1
3f Freeze x Ease The Tease (Flying Spur )
8
7.7
50/1
T: B P Park
R: K Yoshida (57)
50/1
3g Publishing x Hay Annie (Hayil (USA))
9
9.5
25/1
T: B Herne
R: Michael Murphy (53)
25/1
3f O'Lonhro x Stippled (Redoute's Choice )
10
38.0
66/1
T: Neil Hocking
R: A Spinks (57)
66/1
3g Raheeb x Free Dig (More Than Ready (USA))
Race 6 - Coolum Beach Bowls Club (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:23.50 (34.49)
Prizemoney: $14,000
1
9/4
T: P Duff
R: Ms S Bogenhuber (60.5)
9/4
6g Murtajill x Gunalda (Rory's Jester )
2
0.8
13/4
T: D J Hansen
R: J Lloyd (54)
13/4
6g Husson (ARG) x Lent (Encosta De Lago )
3
1.0
5/4F
T: S W Kendrick
R: James Orman (54)
5/4F
4m Show A Heart x Spectroscope (Geiger Counter (USA))
4
3.3
40/1
T: L C Anderson
R: J Hoopert (56)
40/1
8g Bel Esprit x Tolago (Encosta De Lago )
5
3.6
6/1
T: M J Mair
R: Ms Alisha Taylor (60)
6/1
6g Lion Heart (USA) x The Spear (Lion Hunter )
6
7.1
15/1
T: T N Miller
R: R Fradd (54)
15/1
7g Sequalo x Cool It Queenie (Mendham (GB))
Race 7 - Element On Coolum Beach Hcp-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:23.50 (34.61)
Prizemoney: $14,000
1
13/8F
T: David Vandyke
R: P Hammersley (54)
13/8F
Winning siblings: Madeenaty,
2
4.3
6/1
T: Louise White
R: R Fradd (55.5)
6/1
4m Sebring x Tango Amigo's (Danehill Dancer (IRE))
3
4.5
4/1
T: D J Hansen
R: J Byrne (55)
4/1
4g Dane Shadow x Tennessee Babe (Falbrav (IRE))
4
5.0
9/1
T: P H Duncan
R: Tiffani Brooker (57)
9/1
6g Thorn Park x Zambria (NZ) (Zabeel (NZ))
5
6.0
20/1
T: Jon Walk
R: L V Cassidy (55)
20/1
5g Husson (ARG) x Atom Angel (NZ) (Defensive Play (USA))
6
6.1
16/1
T: R W Simpson
R: M Hellyer (54.5)
16/1
5g Von Costa De Hero x Sacred Rock (Rock Of Gibraltar (IRE))
7
6.3
6/1
T: G R Duncan
R: Geoffrey Goold (54)
6/1
4m Red Element x Trance (Strategic )
8
8.8
25/1
T: P J Evans
R: Ms S Bogenhuber (54)
25/1
6g Lonhro x Rocking Rhonda (Redoute's Choice )
9
9.3
3/1
T: A P Williamson
R: J Lloyd (60)
3/1
4g Lope De Vega (IRE) x Lime Squeeze (Exceed And Excel )
10
11.3
66/1
T: R Heilbronn
R: J Hoopert (54)
66/1
4g Salt Lake City (USA) x Shezawran (Admiralty (USA))