Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, May 8

Race 1 - South East Civil Pty Ltd Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:59.37 (34.55)
Prizemoney: $14,000
1
4/9F
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
4/9F
3c Northern Meteor x Feelers (Quest For Fame )
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1.5
14/1
T: Jeffrey Chan
R: J Lloyd (57.5)
14/1
3
1.7
8/1
T: K M Schweida
R: G Colless (57)
8/1
3c More Than Ready x Patasi (Danehill Dancer )
4
4.5
Kulaba (5)
12/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Sarah Eilbeck (57)
12/1
3g Zupaone x Skiwi (Prized )
5
5.8
Le Jeu (10)
11/1
T: S W Kendrick
R: James Orman (55)
11/1
3f Jet Spur x Jouer Le Jeu (Montjeu )
6
6.1
50/1
T: Michael Jokic
R: Ms C Jokic (55.5)
50/1
4g Amadeus Wolf x Jessica Said (All Chatter )
7
8.9
25/1
T: Tom Bourke
R: Hannah English (54.5)
25/1
4g Legion x Spectacular Date (Spectacular Love )
8
9.2
40/1
T: K J McLeod
R: Luke Londregan (55.5)
40/1
4m Not A Single Doubt x Jiale (Royal Academy )
9
9.3
7/2
T: Ms G Heinrich
R: Ms T Harrison (55.5)
7/2
4m Casino Prince x Glimmering Hope (Belong To Me )
Race 2 - Sunfreight Pty Ltd Hcp (1000m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 0:59.41 (34.89)
Prizemoney: $14,000
1
20/1
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (56)
20/1
2f Real Saga x Material Girl (Flying Spur )
This nick: 14 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
3.5
3/1
T: L F Birchley
R: M Cahill (58)
3/1
2f Falvelon x No Time (Barely A Moment )
3
4.3
Cougar (10)
7/4F
T: S W Kendrick
R: James Orman (56)
7/4F
2f More Than Ready x Limerock Lass (Rock Of Gibraltar )
4
6.1
20/1
T: D J Hansen
R: A Spinks (58)
20/1
2g Monaco Consul x Atom Angel (Defensive Play )
5
6.2
25/1
T: B S Baldwin
R: Daniel Griffin (58)
25/1
2g Casino Prince x Melody (Stravinsky )
5
6.2
16/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (56)
16/1
7
7.0
7/1
T: D J Hansen
R: Sarah Eilbeck (58)
7/1
2c All American x Zest (Marauding )
8
7.1
66/1
T: T N Miller
R: Ms T Harrison (56)
66/1
9
8.4
5/1
T: Chris Anderson
R: P Hammersley (56)
5/1
2f Falvelon x Cubism (Redoute's Choice )
10
8.5
30/1
T: J L Johnston
R: N Thomas (56)
30/1
2f Drumbeats x Prime Jewel (Beautiful Crown )
11
9.0
50/1
T: T N Miller
R: B E Grylls (56)
50/1
2f Trusting x Satin Dream (Clang )
12
9.8
9/1
T: Alan L Jones
R: Tiffani Brooker (55)
9/1
13
12.1
25/1
T: A P Williamson
R: B Pengelly (58)
25/1
2c Zoffany x Pocket Pair (Flying Spur )
Race 3 - Ladies Oaks Day May 27 (Bm75) (2200m)
Class: Benchmark 75 Track: Soft(6) Time: 2:20.74 (38.75)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: Paul Robbins
R: J Byrne (54)
20/1
5g El Hermano x Santanegie (Carnegie )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/2
T: B Herne
R: R McMahon (55.5)
9/2
3
2.5
Vodnik (4)
11/2
T: Bruce Hill
R: S Galloway (56)
11/2
4
3.3
7/1
T: T J Sears
R: L Attard (57)
7/1
5g Choisir x Milzeel (Zabeel )
5
3.8
7/1
T: T W McCarthy
R: A Spinks (57.5)
7/1
6
5.6
8/11F
T: M J Dunn
R: James Orman (59)
8/11F
5g Guillotine x Admiration (Stylish Century )
7
6.1
20/1
T: B Herne
R: Ms T Harrison (54)
20/1
7g Starcraft x Timeless Art (Magesterial )
Race 4 - Hot91.1 Ladies Oaks Day Hcp-C4 (1300m)
Class: Class 4 Track: Soft(6) Time: 1:19.59 (34.40)
Prizemoney: $14,000
1
11/1
T: D J Hansen
R: Sarah Eilbeck (58)
11/1
4g Pendragon x Redoutebelle (Redoute's Choice )
Winning siblings: All Paid Up, Contemplate, Dependable, I Do,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/4F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (60)
5/4F
4g Jet Spur x Jouer Le Jeu (Montjeu )
3
0.9
4/1
T: B J Smith
R: P Hammersley (55.5)
4/1
4
1.9
Arctic (2)
20/1
T: B J Smith
R: Michael Murphy (57)
20/1
5
3.2
5/2
T: M T Eggleston
R: Daniel Griffin (57)
5/2
4g Ferocity x Agnostic (Quest For Fame )
6
3.5
8/1
T: Chris Munce
R: Sairyn Fawke (54.5)
8/1
4m Falvelon x Veldt (Strategic )
7
4.0
6/1
T: Chris Anderson
R: G Colless (58.5)
6/1
8
4.8
25/1
T: J L Johnston
R: M Hellyer (54)
25/1
5m Minardi x Queries (Canny Lad )
Race 5 - Pryde's Easifeed Pty Ltd Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:26.45 (36.24)
Prizemoney: $14,000
1
7/4F
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (58)
7/4F
3g Thorn Park x Griet (Danske )
This nick: 13 runners; 9 winners; 2 SW. Details
2
0.4
5/1
T: B J Smith
R: J Lloyd (57)
5/1
3
0.9
5/2
T: Chris Anderson
R: J Byrne (54)
5/2
3f Jet Spur x Rouge Mamzelle (Red Ransom )
4
2.7
20/1
T: F N Phillips
R: Ricky Johnston-Bell (51)
20/1
4m Mastercraftsman x Tender Poison (Palace Music )
5
5.5
12/1
T: S W Kendrick
R: N Thomas (56)
12/1
6
9.3
25/1
T: G E Postle
R: M Hellyer (54)
25/1
5m Northern Meteor x Dominatrix (Marauding )
7
9.5
15/4
T: R L Heathcote
R: M Cahill (56)
15/4
3g Myboycharlie x Ladyswood (Danzero )
8
12.5
12/1
T: T J Gollan
R: Ms T Harrison (57.5)
12/1
3g Monaco Consul x Haunting Rhythm (Mr. Henrysee )
Race 6 - South East Civil Pty Ltd (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:39.53 (35.55)
Prizemoney: $14,000
1
5/4F
T: G P Hineman
R: Ms T Harrison (56.5)
5/4F
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
6/1
T: L G Ross
R: S Galloway (55.5)
6/1
3g Authorized x Trading (Springsteen )
3
5.6
7/2
T: John Thompson
R: J Byrne (55.5)
7/2
3f More Than Ready x Rose Of Sharon (Encosta De Lago )
4
5.7
7/1
T: S B Laming
R: Daniel Griffin (58.5)
7/1
3g Postponed x Indovina (Elusive Quality )
5
6.7
11/1
T: Chris Anderson
R: G Colless (57.5)
11/1
6
6.8
Slalom (6)
11/1
T: Brett Sturgess
R: James Orman (56.5)
11/1
5g Street Cry x Downhill Racer (Danehill Dancer )
7
12.8
16/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (56)
16/1
3g Flying Spur x Leica Forward (Charge Forward )
8
13.5
10/1
T: S P Tregea
R: L Attard (55)
10/1
4m Oratorio x Love Charm (Falbrav )
9
15.0
25/1
T: Rob Davidson
R: A Spinks (54)
25/1
5g Al Maher x Magic Tumbler (Woodman )
Race 7 - Sunfreight Pty Ltd Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:12.26 (35.95)
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: D J Hansen
R: Ricky Johnston-Bell (56)
3/1
3g More Than Ready x How Funny (Rory's Jester )
Winning siblings: Jester's Girl, The Comedian, Unique Foxy,
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/4
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (58)
7/4
3f Show A Heart x Splendorous (Honours List )
3
2.8
10/1
T: R L Heathcote
R: M Cahill (54.5)
10/1
3f Show A Heart x Poiym (General Nediym )
4
4.3
11/8F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (58.5)
11/8F
3c Street Sense x Fidelias Dance (Danehill Dancer )
5
8.8
16/1
T: F N Phillips
R: N Thomas (55.5)
16/1
4g Sammy Sequalo x Bikini Love (Swamp King )
6
10.8
30/1
T: T N Miller
R: Ms T Harrison (54)
30/1
7
11.2
11/1
T: J L Mott
R: Sarah Eilbeck (58)
11/1
8
16.2
15/1
T: M A Kropp
R: S Galloway (56.5)
15/1
3c Tycoon Ruler x Lokesa (Snaadee )
Race 8 - Pryde's Easifeed Pty Ltd (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:25.15 (36.96)
Prizemoney: $14,000
1
14/1
T: W R Thornton
R: J Byrne (54)
14/1
5g Minardi x Majestic Kin (Kinjite )
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: B J Smith
R: J Lloyd (55.5)
5/1
4m Nothing To Lose x My Counsel (Legal Opinion )
3
1.6
14/1
T: L H Wheeler
R: Michael Murphy (52)
14/1
4g Oratorio x Legal Tactics (Victory Note )
4
1.7
8/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (58.5)
8/1
4g O'Reilly x Vera's Pride (Youthful Legs )
5
5.2
4/1
T: G K Taylor
R: S Galloway (58)
4/1
3g Encosta De Lago x Groovy Choice (Redoute's Choice )
6
6.0
11/4F
T: T N Miller
R: M Cahill (58)
11/4F
7
7.0
6/1
T: Ben Hull
R: Ms T Harrison (59)
6/1
8
8.3
9/1
T: D J Roberts
R: G Colless (55)
9/1
4m Shamardal x House Mouse (Zabeel )
9
8.5
15/1
T: T J Sears
R: James Orman (56.5)
15/1
10
10.8
14/1
T: J and C Meagher
R: Daniel Griffin (56.5)
14/1
5m Sir Percy x Egeria (Daylami )
11
17.8
40/1
T: Ms W Bannerot
R: C Dell (54)
40/1
5g Street Cry x Star On High (Fusaichi Pegasus )