Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, July 9

Race 1 - Centrepoint Holiday Apart. Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:40.06 (36.99)
Prizemoney: $14,000
1
15/2
T: Ms L Stratton
R: N Thomas (58.5)
15/2
3g Solo Flyer x Quiet As (Octagonal (NZ))
Winning siblings: Mouse, Silencio,
2
0.1
5/4F
T: B J Dais
R: D J Browne (59)
5/4F
3g Captain Sonador x Crack The Kitty (Hawk Wing (USA))
3
0.2
25/1
T: Rochelle Smith
R: Joshua Oliver (56)
25/1
3f Trusting x Rogues (Octagonal (NZ))
4
1.5
100/1
T: Neil Hocking
R: Corey Bayliss (52)
100/1
5g Minardi (USA) x Eye Candy (Desert King (IRE))
5
2.3
60/1
T: T K Williams
R: Gemma Steele (54.5)
60/1
6
4.1
8/1
T: Ben Ahrens
R: P Hammersley (55.5)
8/1
7
5.9
16/1
T: B J Smith
R: Ms S Lacy (57)
16/1
8
6.2
4/1
T: J W Zielke
R: Alannah Fancourt (58.5)
4/1
2g Real Saga x Sklodowska (Mossman )
9
7.2
20/1
T: F N Phillips
R: Luke Tarrant (56.5)
20/1
3f Jet Spur x Island Rose (Iglesia )
10
9.5
150/1
T: D L Heinemann
R: Ricky Johnston-Bell (54.5)
150/1
4g Jet Spur x Nanaja (Iglesia )
11
10.5
9/1
T: J G Symons and S Laxon
R: J Lloyd (56.5)
9/1
12
11.3
25/1
T: T B Thomas
R: Adam Sewell (52)
25/1
3g Stryker x Supreme Ace (Barely A Moment )
Race 2 - Ocean Views Resort Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:13.82 (36.74)
Prizemoney: $14,000
1
8/1
T: B J Dais
R: B E Grylls (54)
8/1
2
0.1
30/1
T: R R Wilson
R: Luke Tarrant (56.5)
30/1
4m Real Saga x Grigingly (Telesto (NZ))
3
0.9
12/1
T: B Robinson
R: A Spinks (54)
12/1
4m Red Element x Outgunned (Military Plume (NZ))
4
1.7
14/1
T: Ben Ahrens
R: P Hammersley (59)
14/1
6g Show A Heart x Fair Bianca (NZ) (Generous (IRE))
5
4.7
20/1
T: G M Hay
R: Ms B Derbyshire (54)
20/1
4m Red Element x She's Foxy (Foxhound (USA))
6
5.5
7/2
T: B W Brown
R: M McGillivray (54.5)
7/2
5m Show A Heart x Filuja (Redoute's Choice )
7
6.8
7/2
T: R W Simpson
R: James Orman (55)
7/2
8
11.8
7/4F
T: L J Gough
R: Alannah Fancourt (59)
7/4F
4g Captain Sonador x Distant Symphony (Distant Music (USA))
9
15.3
80/1
T: D L Heinemann
R: Adam Sewell (54)
80/1
10
19.6
25/1
T: P Duff
R: M Hellyer (54)
25/1
5g Manduro (GER) x Dowinga (IRE) (Hawk Wing (USA))
Race 3 - Ross Maclean Fellowship Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:13.70 (36.81)
Prizemoney: $14,000
1
11/1
T: B Herne
R: James Orman (57)
11/1
3g Captain Sonador x Cea World (Dolphin Street (FR))
Winning siblings: Salmon Roe,
2
0.1
4/1
T: P Duff
R: J Lloyd (55)
4/1
3f Clang x My Girl (Iglesia )
3
0.9
12/1
T: T N Miller
R: Adam Sewell (53)
12/1
3f Hinchinbrook x Crystal Event (USA) (Event Of The Year (USA))
4
4.2
150/1
T: F N Phillips
R: Luke Tarrant (57)
150/1
5
5.5
40/1
T: T K Williams
R: Hannah English (55)
40/1
3g Casino Prince x Belle Fleur (JPN) (Sunday Silence (USA))
6
7.0
6/4F
T: D L Heinemann
R: Corey Bayliss (53)
6/4F
3f Real Saga x Picture Play (Commands )
7
8.5
100/1
T: Neil Hocking
R: M McGillivray (55)
100/1
3f O'Lonhro x She's Candy (Falvelon )
8
8.7
30/1
T: J L Johnston
R: M Hellyer (55)
30/1
3f Collate x Neiva (NZ) (Colombia (NZ))
9
9.1
30/1
T: Ms J Green
R: Ms N Summers (53.5)
30/1
3f Equiano (FR) x Hidden Charges (Charge Forward )
10
9.2
4/1
T: S P Tregea
R: B N Stewart (57)
4/1
3g Written Tycoon x Helena's Opera (Helissio (FR))
11
9.4
11/2
T: Garry Lefoe
R: Shannon Doyle (57)
11/2
3g Jet Spur x Magooey (Hidden Dragon )
Race 4 - Stripe Pro Signs Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 0:59.32 (34.76)
Prizemoney: $16,000
1
15/4
T: Darren Bell
R: J Lloyd (56)
15/4
4m Red Element x Mont D'Oro (Monashee Mountain (USA))
2
1.0
Manias (1)
6/4F
T: R L Heathcote
R: James Orman (59)
6/4F
3g Denman x Parias (Commands )
3
1.2
4/1
T: T Rogers
R: Corey Bayliss (55.5)
4/1
4
1.4
60/1
T: Ms K Stabe
R: J P Morris (56)
60/1
6g Magic Albert x Orange Marmalade (NZ) (Stravinsky (USA))
5
3.2
8/1
T: David Vandyke
R: M Hellyer (56)
8/1
6
6.2
Jakuta (2)
7/2
T: Angela Plumb
R: D J Browne (58.5)
7/2
3g Sequalo x Linyanti (Thunder Gulch (USA))
7
10.2
Tiz (9)
20/1
T: Kim Mothershaw
R: Luke Tarrant (54)
20/1
3f Stratum x In A Tiz (NZ) (Volksraad (GB))
Race 5 - Parklands Tavern (Bm75) (1000m)
Class: Benchmark 75 Track: Soft(6) Time: 0:58.81 (34.84)
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: S L Watters
R: N Thomas (54)
9/1
Winning siblings: Expectation, Wonderful,
2
0.3
5/2
T: G R Duncan
R: J Lloyd (57)
5/2
4g Showcasing (GB) x Zafonique (NZ) (Bigstone (IRE))
3
0.6
9/10F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (56.5)
9/10F
4m Stratum x Lamiraqui (Choisir )
4
3.9
25/1
T: P P Jenkins
R: Ms S Lacy (59)
25/1
7g Savabeel x Madison Gray (NZ) (Mellifont (USA))
5
4.4
11/2
T: G F Burns
R: Luke Tarrant (54)
11/2
5g Tycoon Ruler x Akordat (NZ) (Danasinga )
6
9.4
12/1
T: B J Costello
R: Hannah English (55)
12/1
9g Monashee Mountain (USA) x Ballet Concerto (Western Symphony (USA))
Race 6 - Placemat (Kitchenware) Hcp-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:26.63 (36.71)
Prizemoney: $16,000
1
10/1
T: K T Webb
R: Ms S Lacy (55)
10/1
4g All Bar One x Exuberance (Last Tycoon (IRE))
2
0.1
7/2
T: David Vandyke
R: M Cahill (56.5)
7/2
3f Northern Meteor x Tangerine Dream (FR) (Sadler's Wells (USA))
3
1.9
13/2
T: R L Heathcote
R: James Orman (57)
13/2
4g Nicconi x Call Collect (Charge Forward )
4
2.9
100/1
T: Mark Renehan
R: Luke Tarrant (54)
100/1
5m Real Saga x Thirtysixred (Palace Music (USA))
5
3.2
12/1
T: S W Kendrick
R: M Hellyer (57)
12/1
3f Dubleo (USA) x Miss Rooney (Octagonal (NZ))
6
4.7
11/1
T: P P Jenkins
R: J Byrne (55)
11/1
4g Easy Rocking x My My (Victory Note (USA))
7
5.0
7/1
T: Dale Murray
R: J Lloyd (54)
7/1
3f Hidden Dragon x Bubbled (Markane )
8
5.1
13/8F
T: Ms C Richardson
R: D J Browne (58.5)
13/8F
4g Starcraft (NZ) x Miss Danewood (Danehill (USA))
9
5.4
16/1
T: Carl Spry
R: Jag Guthmann-Chester (53)
16/1
4g I Am Invincible x Early Spec (Spectrum (IRE))
10
10.4
50/1
T: S and A Barling
R: N Thomas (54)
50/1
4g Kaphero x Flash Affair (Gold Ace )
Race 7 - Rumba Resort Hcp (C3) (1600m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:38.42 (37.15)
Prizemoney: $16,000
1
Clouds (4)
3/1
T: L C Anderson
R: Gemma Steele (58)
3/1
5g Bradbury's Luck x Sky Bid (Hurricane Sky )
2
0.4
6/1
T: M and C Dore
R: James Orman (55.5)
6/1
4g Show A Heart x Money Spider (Sovereign Red (NZ))
3
3.2
80/1
T: P G Blackwell
R: Hannah English (52)
80/1
4
5.2
13/4
T: I A Livingstone
R: J Byrne (56)
13/4
4m Onemorenomore x Lady Hepburn (NZ) (More Than Ready (USA))
5
5.3
16/1
T: B W Brown
R: A Spinks (54)
16/1
7g Jet Spur x Gwen's Star (Strategic )
6
6.8
Nossuh (6)
6/1
T: D L Heinemann
R: Adam Sewell (54)
6/1
4g Husson (ARG) x Miss Deception (Stravinsky (USA))
7
7.1
30/1
T: R L Mackay
R: W D'Avila (54)
30/1
4g Dreamscape x Zerostar (Danzero )
8
11.4
9/4F
T: R L Heathcote
R: M Cahill (54.5)
9/4F
3f Mossman x Pink Princess (Danehill (USA))
9
18.7
80/1
T: F N Phillips
R: Luke Tarrant (54)
80/1
4m Choisir x Circles Of Ice (Marauding (NZ))
Race 8 - Garrards Horse And Hound (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:13.74 (36.26)
Prizemoney: $16,000
1
11/2
T: M J Mair
R: Corey Bayliss (53.5)
11/2
4m Swiss Ace x Auratum (USA) (Carson City (USA))
Winning siblings: Japan,
2
0.1
11/4F
T: Joseph Ible
R: J Byrne (55.5)
11/4F
3g Moscow Ballet (IRE) x Babylonia (Chimes Square )
3
0.6
8/1
T: Natalie McCall
R: M Cahill (56)
8/1
4m Rothesay x Miss Standfast (Show A Heart )
4
0.7
66/1
T: Greg Gatti
R: Hannah English (52)
66/1
5m Za-Im (GB) x Coochen Jenny Wren (Manshood (CAN))
5
0.9
15/2
T: Cameron Thompson
R: M Hellyer (57.5)
15/2
5g Manhattan Rain x Miss Exxi (Exceed And Excel )
6
1.9
Minsk (14)
16/1
T: K J Walker
R: Luke Tarrant (54)
16/1
4m Husson (ARG) x Deboshnokov (Stravinsky (USA))
7
2.2
10/1
T: S W Kendrick
R: Adam Sewell (55)
10/1
4g Written Tycoon x Danira (IRE) (Danehill (USA))
8
3.0
9/1
T: S W Kendrick
R: D J Browne (57.5)
9/1
9
3.4
Kulaba (1)
5/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Ms S Lacy (56)
5/1
4g Zupaone x Skiwi (NZ) (Prized (USA))
10
3.6
9/1
T: Stewart Barr
R: Gemma Steele (56.5)
9/1
5m Duporth x Sweet Executive (Last Tycoon (IRE))