Breednet Results

TAMWORTH - Friday, June 29

Race 1 - Tab.Com.Au Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:57.70 (35.69)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: S J Gleeson
R: Ms L G Henry (58.5)
9/2
3g Dubleo (USA) x Alli's Aria (Oratorio (IRE))
2
3.8
Akeelah (15)
50/1
T: Michelle Fleming
R: Ms C R Van Der Werf (55)
50/1
4m Onemorenomore x Eureka Moment (General Nediym )
3
4.0
Keeva (1)
13/8F
T: P M Perry
R: J Innes Jnr (59)
13/8F
3f Fastnet Rock x Graceful Anna (Canny Lad )
4
4.9
5/1
T: S J Gleeson
R: Josh Adams (55)
5/1
3f Smart Missile x Tantsima (Fasliyev (USA))
5
6.7
16/1
T: B F Cavanough
R: G Buckley (57)
16/1
5m Duporth x Whywashe (Opera Prince )
6
7.6
13/4
T: P H Bloomfield
R: G M Ryan (55)
13/4
3f Uncle Mo (USA) x Nash Rambler (Diatribe )
7
8.4
100/1
T: C R Dixon
R: Joshua Oliver (55)
100/1
5g Dubleo (USA) x Regrade (Danzero )
8
8.5
25/1
T: P Cheers
R: Ms M Weir (57)
25/1
3f Tickets x Mama's Dream (Show A Heart )
9
8.7
16/1
T: I M Symons
R: A Chau (55)
16/1
5g Snippetson x Assuring (Scenic (IRE))
10
9.0
20/1
T: Luke Berger
R: M Paget (57)
20/1
3g Redoute's Choice x Costa Serena (Encosta De Lago )
11
9.9
100/1
T: P Cleal
R: Ms B Hodder (55)
100/1
12
14.0
66/1
T: W Oakenfull
R: Ms R Murray (58)
66/1
Race 2 - Furneys Family Funday 29/7 Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:11.83 (37.00)
Prizemoney: $30,000
1
Revere (3)
5/1
T: S C Jones
R: Ms C R Van Der Werf (57.5)
5/1
3g Your Song x Gone Wild (Viscount )
2
0.5
5/2F
T: M K Mason
R: R Thompson (57)
5/2F
3f Your Song x Weekend In Manila (Giant's Causeway (USA))
2019 MM Adelaide Yearling Sale Session 1
$5,000
Vendor: Noor Elaine Farm Pty Ltd Euroa Vic
Buyer: George Osborne
3
1.0
5/1
T: Melanie O'Gorman
R: Billy Cray (57.5)
5/1
3g Dream Ballad x Youth Dew (Youthful Legs (USA))
4
1.7
Thunder (12)
15/2
T: Trinity Bannon
R: Joshua Oliver (55)
15/2
3g Arlington x Thunderclap (Thunder Gulch (USA))
5
2.1
15/1
T: P M Farrell
R: Josh Adams (55)
15/1
3f Magic Albert x Ser Flame (Serheed (USA))
6
2.4
16/1
T: Ms S Grills
R: M McGuren (56)
16/1
3f Equiano (FR) x Miss Valley Road (Elusive Quality (USA))
7
3.4
150/1
T: Bryan Dixon
R: Ms M Weir (55)
150/1
3f Canford Cliffs (IRE) x Whippy Van (Street Cry (IRE))
8
3.9
6/1
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (57.5)
6/1
3f Poet's Voice (GB) x Delovely (Canny Lad )
9
4.1
30/1
T: Ms J Bowen
R: G Buckley (55)
30/1
3f Magic Albert x Shine On Anna (Anabaa (USA))
10
4.3
Vondaye (13)
150/1
T: I P Cook
R: Ms L G Henry (55)
150/1
3g Von Costa De Hero x Dolly's Sundaye (Exceed And Excel )
11
4.8
15/2
T: B F Cavanough
R: Travis Wolfgram (57)
15/2
12
5.8
20/1
T: G G Kirkup
R: A Chau (55)
20/1
3f Casino Prince x Future Gains (Red Ransom (USA))
13
6.4
150/1
T: I P Cook
R: Ms R Murray (55)
150/1
3g Mulaazem x Swiss Vault (Secret Savings (USA))
Race 3 - Jt Fossey (Bm65) (2100m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 2:14.22 (37.53)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: Melanie O'Gorman
R: Ms R Murray (56)
5/2F
4m Arlington x Shivering (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Sahara Chill, Shiver Me Timbers,
2
3.8
9/2
T: L J Jeffriess
R: G M Ryan (60.5)
9/2
6g Husson (ARG) x Sun Classique (Fuji Kiseki (JPN))
3
4.1
25/1
T: R J Knight
R: G Snowden (54)
25/1
7g Thorn Park x Zambria (NZ) (Zabeel (NZ))
4
4.3
Packen (3)
8/1
T: Gerard Jenkinson
R: Josh Adams (59)
8/1
9g Untouchable x Regal Sonata (Palace Music (USA))
5
4.6
20/1
T: S C Jones
R: A Gibbons (54)
20/1
4g Drumbeats x River Music (Distant Music (USA))
6
4.9
12/1
T: Sally Taylor
R: Ms K Stanley (54)
12/1
8g Benicio x Quipu (Geiger Counter (USA))
7
8.6
8/1
T: R J Knight
R: Wendy Peel (62)
8/1
8g Red Dazzler x French Frenzy (NZ) (Volksraad (GB))
8
10.0
15/2
T: B F Cavanough
R: G Buckley (58.5)
15/2
9
10.1
13/4
T: G L Woodward
R: R Thompson (56.5)
13/4
Race 4 - Rapid Clean Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.96 (37.22)
Prizemoney: $30,000
1
Ratler (5)
11/1
T: Melissa Dennett
R: M McGuren (59)
11/1
3g Bullet Train (GB) x Annunaki (Air De France (USA))
2
2.8
2/1
T: T J Bartley
R: A Gibbons (57)
2/1
3f Al Maher x Davone Pheroz (Sea Road )
3
3.6
5/4F
T: Tim McIntosh
R: G Buckley (59)
5/4F
4
4.3
30/1
T: P M Perry
R: J Innes Jnr (56.5)
30/1
2g Hinchinbrook x Italian Romance (Honours List (IRE))
5
4.8
100/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (57)
100/1
5m Myboycharlie (IRE) x Five Pyramids (Bluebird (USA))
6
6.2
50/1
T: Greg Stephens
R: M Paget (59)
50/1
3g Magic Albert x Torrini (Danzero )
7
7.4
4/1
T: Jon Walk
R: R Thompson (59)
4/1
3g Not A Single Doubt x Zanus (Hussonet (USA))
8
7.7
Laranta (10)
14/1
T: M Boland
R: A Chau (57)
14/1
4m Lonhro x Aranta (NZ) (Tale Of The Cat (USA))
9
7.9
80/1
T: R P Northam
R: Ms C R Van Der Werf (57)
80/1
3f Beautiful Crown (USA) x Simmysue (Simonstad (NZ))
10
10.4
25/1
T: S C Jones
R: Joshua Oliver (57)
25/1
3f Tickets x Brooms (Flying Spur )
11
12.8
80/1
T: Mark Hatch
R: Kaylee Kirkwood (57)
80/1
3f Trusting x Jackie (Last Tycoon (IRE))
12
13.7
100/1
T: R J Davies
R: Josh Adams (57)
100/1
3f Benfica x Myrtle Beach (Bluebird (USA))
Race 5 - Goodwin Kenny Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:37.93 (37.99)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: R P Northam
R: J Innes Jnr (54)
9/2
Winning siblings: Honorary Miss, Not For Maggie,
2
0.1
7/2F
T: B F Cavanough
R: Travis Wolfgram (57)
7/2F
4m Sepoy x Donnica (Flying Spur )
3
0.2
5/1
T: Ms S Grills
R: M McGuren (55.5)
5/1
3f Power Of Destiny x Dancing Power (Papal Power (USA))
4
0.3
7/1
T: P M Farrell
R: G M Ryan (57)
7/1
4m Makfi (GB) x Comic Song (IRE) (Sadler's Wells (USA))
5
0.4
8/1
T: G McFarlane
R: Ms R Murray (54.5)
8/1
4m Wanted x French Resistence (Peintre Celebre (USA))
6
1.2
30/1
T: C R Clegg
R: Ms B Hodder (59)
30/1
5g Niccolini x Bellavinda (Euclase )
7
1.7
20/1
T: Ms D Wilson
R: Ms J Worley (56.5)
20/1
4g Poet's Voice (GB) x Randwick Bound (Beautiful Crown (USA))
8
3.0
10/1
T: Brett Thompson
R: A Gibbons (55.5)
10/1
3f All American x Ellie Boo (Elvstroem )
9
3.1
10/1
T: C K Martin
R: Joshua Oliver (56.5)
10/1
4g Dreamscape x Silks (Fusaichi Pegasus (USA))
10
3.3
Redraw (2)
7/1
T: P J Cunningham
R: A Chau (57.5)
7/1
3g Tickets x Trickspiel (Singspiel (IRE))
11
5.3
100/1
T: Tim McIntosh
R: G Buckley (56.5)
100/1
12
12.3
Lithely (13)
150/1
T: T S Howlett
R: Josh Adams (54)
150/1
3f Americain (USA) x National (Al Maher )
Race 6 - Advanced Inland Sec. Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:24.39 (36.52)
Prizemoney: $30,000
1
15/4
T: G L Woodward
R: R Thompson (57.5)
15/4
3g So You Think (NZ) x Imagining (Flying Spur )
2
0.8
7/4F
T: D I Atkins
R: G M Ryan (62)
7/4F
4g Henrythenavigator (USA) x Gymea Lily (Fusaichi Pegasus (USA))
3
1.0
15/2
T: P J Cunningham
R: A Chau (56.5)
15/2
3f Drumbeats x Carry To Fortune (Carry The Flag (GB))
4
2.2
4/1
T: M K Mason
R: M McGuren (55)
4/1
3f Dubleo (USA) x Rosagaze (Intergaze )
5
2.7
10/1
T: G A O'Brien
R: Joshua Oliver (54)
10/1
3g Casino Prince x Wild Brew (USA) (Milwaukee Brew (USA))
6
6.6
13/2
T: E and L Longmire
R: J Innes Jnr (56.5)
13/2
3f Uncle Mo (USA) x Red's Moxie (El Moxie (USA))
7
7.2
16/1
T: P M Perry
R: Josh Adams (56.5)
16/1
4g Foxwedge x Mia Cat Dancer (USA) (Tactical Cat (USA))
Race 7 - Rjn Transport Hcp (1200m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:09.86 (36.32)
Prizemoney: $30,000
1
Gadfly (9)
7/1
T: P M Perry
R: J Innes Jnr (54)
7/1
4g Smart Missile x Distinctive (Falbrav (IRE))
Winning siblings: Distinctive Flyer, Skyray,
2
0.8
5/1
T: Cody Morgan
R: Ms L Day (52.5)
5/1
3
1.0
20/1
T: P H Bloomfield
R: G M Ryan (54.5)
20/1
4g Street Sense (USA) x Suspend (Brief Truce (USA))
4
1.3
9/4F
T: B F Cavanough
R: Travis Wolfgram (54)
9/4F
3g Duporth x Sin Sin Sin (Fantastic Light (USA))
5
1.5
8/1
T: K A Lees
R: A Bullock (58.5)
8/1
6g Lonhro x Laleta (IRE) (Danehill (USA))
6
1.7
20/1
T: R H Holloway
R: G Buckley (54.5)
20/1
6g Dubai's Choice x Whyceebee (Rustic Amber (IRE))
7
2.3
12/1
T: Ms J Bowen
R: Josh Adams (55.5)
12/1
6g Duke Of Marmalade (IRE) x Eminent Lady (Sir Laurence (NZ))
8
3.2
16/1
T: Mark Hatch
R: Kaylee Kirkwood (55)
16/1
7g Murtajill x Nervate (More Than Ready (USA))
9
4.4
3/1
T: Ms G Englebrecht
R: A Gibbons (54)
3/1
4g Choisir x Surprise Bid (General Nediym )
10
7.3
80/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (57)
80/1
Race 8 - Allsopp Signs (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 0:57.53 (35.22)
Prizemoney: $30,000
1
6/4F
T: S W Edmonds
R: Ms L Day (58)
6/4F
3f Your Song x Calming (Zeditave )
2
2.5
9/4
T: Michelle Fleming
R: C G O'Brien (61.5)
9/4
4g Arlington x Lion Belle (Lion Heart (USA))
3
3.0
9/2
T: B F Cavanough
R: Travis Wolfgram (56.5)
9/2
4m Pluck (USA) x Dream Leica (NZ) (Maroof (USA))
4
5.2
50/1
T: C R Dixon
R: Joshua Oliver (54)
50/1
8m Court Command x Oakfield Diamond (Nothin' Leica Dane )
5
6.7
25/1
T: Luke Berger
R: M Paget (56.5)
25/1
5m Red Dazzler x Christies Beach (Naturalism (NZ))
6
7.0
13/4
T: C Lundholm
R: G M Ryan (61.5)
13/4