Breednet Results

TAREE - Tuesday, December 5

Race 1 - Mid Coast Automotive Group Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:41.41 (36.05)
Prizemoney: $20,000
1
Wilton (5)
100/1
T: Jeremy Smith
R: L Cumberland (59)
100/1
5g Clang x Silver Greeting (Pride Of Kellina )
2
0.1
10/9F
T: J C Deamer
R: K S Latham (57.5)
10/9F
3g Testa Rossa x We'll See (More Than Ready (USA))
3
1.1
12/1
T: R R Milligan
R: P King (57)
12/1
4
1.3
14/1
T: J L Roberts
R: Ms M Toms (55)
14/1
5g Astronomer Royal (USA) x Bon Ace (NZ) (Bigstone (IRE))
5
1.4
15/2
T: M R Stitt
R: S Thurlow (57.5)
15/2
3g Helmet x Herewegoagain (Hussonet (USA))
6
2.2
15/8
T: W Oakenfull
R: G Buckley (59)
15/8
6g Onemorenomore x Trewornan (GB) (Midyan (USA))
7
2.3
50/1
T: R N Godbolt
R: Ms A Threadwell (59)
50/1
4g Al Maher x Full On Amy (Shepherd's Field (USA))
8
4.6
30/1
T: Daniel Phegan
R: P Graham (57)
30/1
6m Killy x Tachini (Sir Laurence (NZ))
9
7.9
150/1
T: Nathan Hobson
R: Joshua Oliver (59)
150/1
5g Monaco Consul (NZ) x Whiner (Street Cry (IRE))
Race 2 - Hydra Hose Summer Cup 24/12-C3 (1000m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 0:58.33 (34.33)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Benjamin Smith
R: Josh Adams (55.5)
9/2
4g Congrats (USA) x Hairy (Fuji Kiseki (JPN))
Winning siblings: Moetta, Peloso Lass, Sebbag,
2
2.5
16/1
T: Tim McIntosh
R: T Treichel (54)
16/1
5m Dubleo (USA) x Minnesong (Brahms (USA))
3
2.7
7/2
T: Terry Evans
R: Chloe Baker (57.5)
7/2
5m Time Thief x Pauline De Lago (Encosta De Lago )
4
2.9
8/1
T: R N Godbolt
R: Ms B Hodder (59)
8/1
3g Harbour Watch (IRE) x Carnova (Carnegie (IRE))
5
3.4
40/1
T: M J Robinson
R: M Paget (55.5)
40/1
8g Strategic x Special Damsel (Proud Knight )
6
3.5
4/5F
T: K A Lees
R: A Bullock (60.5)
4/5F
4m Smart Missile x Pride Of Pine (Lion Cavern (USA))
7
4.7
100/1
T: S A Stephens
R: G Buckley (54)
100/1
5g Hussonet (USA) x Blue Music (Bluebird (USA))
Race 3 - X X X X Gold Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.87 (35.95)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: T S Howlett
R: A Gibbons (59)
9/10F
4g Murtajill x My Girl Sarah (Orpen (USA))
Winning siblings: Esgrimidor,
2
0.5
11/2
T: E B Holland
R: Ms N Burrells (57.5)
11/2
4g Dream Ballad x Crezned (Manner Hill )
3
1.8
20/1
T: M R Stitt
R: P Graham (57.5)
20/1
4
5.3
15/2
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (57.5)
15/2
3g May'haab x Kelcentricity (Keltrice )
5
6.1
20/1
T: Ben Hill
R: Ms R Murray (57.5)
20/1
3g Zoffany (IRE) x Zafer (NZ) (Johar (USA))
6
8.2
40/1
T: K J Lantry
R: Ms A Threadwell (59)
40/1
4g Mutawaajid x Pinko (NZ) (Soviet Star (USA))
7
9.1
Nickle (11)
12/1
T: M R Stitt
R: T Treichel (57.5)
12/1
3g Delago Deluxe x Miz Nicholls (Danehill (USA))
8
11.0
8/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (57.5)
8/1
3g Big Brown (USA) x Startina (Starcraft (NZ))
9
15.0
200/1
T: V B Jones
R: R J Agnew (59)
200/1
5g Bel Danoro x Zambra (King Cugat (USA))
10
17.1
100/1
T: Colin Hughes
R: Ms B Hodder (59)
100/1
4g Raheeb x Strike On Goal (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
Race 4 - Saxbys Soft Drinks Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.64 (34.95)
Prizemoney: $20,000
1
7/4F
T: R J Barnes
R: Chloe Baker (56)
7/4F
5m Dane Fever x Jevali Lobban (Filante (NZ))
Winning siblings: Lobban Leroy,
2
0.5
3/1
T: R N Godbolt
R: T Treichel (56.5)
3/1
3f Star Witness x Miss Hostie (Filante (NZ))
3
3.3
2/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (58)
2/1
4
3.7
20/1
T: D G Hodge
R: Ms B Hodder (56.5)
20/1
3f Snippetson x Fictional (Danehill (USA))
5
4.4
20/1
T: R R Milligan
R: P King (56.5)
20/1
3f Dream Ahead (USA) x Crown Agnes (Agnes World (USA))
6
6.5
40/1
T: Robert Lane
R: R Spokes (58)
40/1
4m Frisco View (USA) x Meanma (Marwina )
7
8.1
40/1
T: Grant Marshall
R: Ms A Threadwell (58)
40/1
4m Casino Prince x Catecombe (Papal Power (USA))
8
9.2
25/1
T: M J Robinson
R: B Looker (58)
25/1
4m Akacheeta x Minma (Flying Nicko )
9
17.2
100/1
T: P Cheers
R: K S Latham (56.5)
100/1
3f Al Maher x Daguetta (Fuji Kiseki (JPN))
Race 5 - Winning Post Function Ctre-C1 (2000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:05.62 (36.81)
Prizemoney: $20,000
1
6/4F
T: D G Hodge
R: B Looker (57)
6/4F
5m Lookin At Lucky (USA) x Cara Y Cruz (USA) (King Of Kings (IRE))
Winning siblings: Barachello, Mayaman, Pera Pera, Skyline Blush,
2
6.0
9/2
T: L R Laskey
R: M Paget (57)
9/2
4m Artie Schiller (USA) x Firhill (Marauding (NZ))
3
7.0
7/2
T: S J Hodge
R: Ms L Day (54)
7/2
5m Reset x Celtic Courage (Giant's Causeway (USA))
4
8.3
40/1
T: P Cheers
R: K S Latham (59)
40/1
5
8.8
20/1
T: Tess Wilkes
R: G Buckley (59)
20/1
6g Super Kid (NZ) x Princess Karen (Spinning World (USA))
6
9.3
11/1
T: Allan Kehoe
R: Josh Adams (56.5)
11/1
4g May'haab x Woolwich Woman (Quest For Fame (GB))
7
10.0
30/1
T: Sally Taylor
R: R Spokes (59)
30/1
5g Strategic Maneuver x Pyle (Xaar (GB))
8
13.8
Glitch (2)
9/1
T: K J Lantry
R: Chloe Baker (57)
9/1
4g Redoute's Choice x Miss Match (ARG) (Indygo Shiner (USA))
9
14.4
150/1
T: Colin Hughes
R: Ms B Hodder (56.5)
150/1
4g Zizou x Sheza's Dream (Filante (NZ))
10
16.2
100/1
T: Tess Wilkes
R: Joshua Oliver (59)
100/1
5g Prince Arthur x Devali (NZ) (Desert Prince (IRE))
11
16.7
40/1
T: Peter D Green
R: Alena Skerritt (57)
40/1
5g Daliapour (IRE) x Alaloof (USA) (Swain (IRE))
12
18.4
66/1
T: P Cheers
R: L Cumberland (59)
66/1
5g Time Thief x Remember Pru (Bletchingly )
100
0.0
20/1
T: Nick Mitchell
R: P Graham (56.5)
20/1
5g Onemorenomore x Run For Naara (More Than Ready (USA))
Race 6 - Hannam Vale Cup On 18/12-Bm63 (1250m)
Class: Benchmark 63 Track: Good(3) Time: 1:14.38 (35.70)
Prizemoney: $20,000
1
Kopite (4)
7/4F
T: Adam Duggan
R: Josh Adams (59)
7/4F
5m Excites x Centaure (NZ) (Centaine )
2
2.3
10/1
T: Mark Cross
R: Ms M Toms (55.5)
10/1
7m Strada x Dance Decree (Declarations )
3
2.5
8/1
T: Ms K Waugh
R: A Gibbons (59)
8/1
6g Dreamscape x Secret Walk (Secret Savings (USA))
4
2.6
Feature (10)
8/1
T: Wayne Seelin
R: Ms N Burrells (52.5)
8/1
5
2.8
5/1
T: R R Milligan
R: A Bullock (60.5)
5/1
6m Eavesdropper (USA) x Ceberano (NZ) (Stravinsky (USA))
6
3.6
50/1
T: M J Robinson
R: S Thurlow (54)
50/1
6m Ad Valorem (USA) x Bella Lucy (Hussonet (USA))
7
3.9
20/1
T: R N Godbolt
R: R J Agnew (57.5)
20/1
8
4.5
14/1
T: S J Hodge
R: P King (54)
14/1
4m Excites x Joanne's Daughter (NZ) (Kaapstad (NZ))
9
4.6
15/1
T: E G Snelling
R: M Paget (59)
15/1
6m California Dane x Pomme De Here (Dehere (USA))
10
7.5
50/1
T: R R Milligan
R: P Graham (56.5)
50/1
6g Von Costa De Hero x Alunarmist (Naturalism (NZ))
11
8.3
15/2
T: M J Robinson
R: B Looker (61)
15/2
6g Akacheeta x Carefully (Dangerous )
Race 7 - Inglis Classic Sale Hcp (C2) (1250m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:14.02 (37.14)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: Grant Marshall
R: Ms A Threadwell (54)
20/1
5g Encosta De Lago x Passageway (USA) (Gold Fever (USA))
Winning siblings: Griddlebone,
2
0.5
11/4
T: Ms J Graham
R: B Looker (59)
11/4
4g Congrats (USA) x Iwannabelucky (Lucky Owners (NZ))
3
0.7
1/1F
T: K A Lees
R: Josh Adams (55)
1/1F
3f Exceed And Excel x Zembu (Fuji Kiseki (JPN))
4
1.0
Fuel (2)
4/1
T: W T Wilkes
R: Chloe Baker (57)
4/1
5g Not A Single Doubt x Sierra Nevada (End Sweep (USA))
5
1.6
20/1
T: E B Holland
R: Ms N Burrells (52.5)
20/1
8g Dream Ballad x Red Lux Girl (Sports Works )
6
2.7
15/1
T: Terry Evans
R: P Graham (55)
15/1
5g Intergaze x Disarmament (Nuclear Freeze (USA))
7
4.5
25/1
T: P R Atkins
R: L Cumberland (54)
25/1
5g Snippetson x Double D'Amour (Danehill Dancer (IRE))
8
5.6
100/1
T: V B Jones
R: J Kehoe (54)
100/1
5m Von Costa De Hero x Galleta (Zabeel (NZ))
9
11.1
50/1
T: P J Evans
R: Ms R Murray (54)
50/1
5g Dane Supreme x Miss Direction (Run Straight Run (NZ))