Breednet Results

TAREE - Friday, June 8

Race 1 - Your Heritage Financial Hcp-C2 (1005m)
Class: Class 2 Track: Heavy(10) Time: 0:59.38 (35.60)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: A J Denham
R: R Thompson (59.5)
5/4F
3f Pluck (USA) x Alameda (Frisco View (USA))
Winning siblings: Ally Ole, Tikkitala,
2
0.8
7/2
T: R J Barnes
R: Ms B Hodder (56)
7/2
5m Dane Fever x Jevali Lobban (Filante (NZ))
3
4.1
8/1
T: W T Wilkes
R: M McGuren (57)
8/1
4g Denman x Real Attraction (Redoute's Choice )
4
4.6
9/2
T: R N Godbolt
R: R J Agnew (59.5)
9/2
5
5.3
50/1
T: H R Dew
R: Vad Bolozhinskyi (54)
50/1
5g Star Witness x Barawin (Barathea (IRE))
6
8.9
7/2
T: J D Shelton
R: Leah Kilner (56)
7/2
3f I Am Invincible x Miss Chaos (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
7
9.0
40/1
T: Todd Austin
R: S Lisnyy (54)
40/1
4m Monashee Mountain (USA) x Ambrosine (Unbridled's Song (USA))
Race 2 - Upbound (Bm64) (1255m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(10) Time: 1:17.43 (36.15)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: B P Garvey
R: Ms L Day (59.5)
9/10F
4g Exceed And Excel x Jawahir (General Nediym )
2
2.3
10/1
T: G Prosser
R: Leah Kilner (57)
10/1
6g Magic Winner x Pauline's Dancer (Danehill Dancer (IRE))
3
2.5
10/1
T: Colt Prosser
R: A Gibbons (56)
10/1
5m Congrats (USA) x Book Lover (Mossman )
4
2.8
9/2
T: D Wagstaff
R: C Lever (58)
9/2
5m Statue Of Liberty (USA) x Love Buggy (Favorite Trick (USA))
5
3.0
12/1
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (54)
12/1
4g Ready's Image (USA) x Fabled (NZ) (Seattle Dancer (USA))
6
3.7
9/1
T: J D Shelton
R: B Looker (59)
9/1
7
8.2
7/1
T: Terry Evans
R: A Chau (55.5)
7/1
5g Makfi (GB) x Silken Power (Woodman (USA))
Race 3 - Stacks Law Firm Mdn Hcp (1255m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:16.81 (37.55)
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: Ms L Sheppard
R: C Lever (59)
10/1
4g Arlington x Parsa (USA) (Risen Star (USA))
Winning siblings: Thurso,
2
0.2
4/5F
T: Angela Davies
R: Josh Adams (59)
4/5F
3g Wanted x More Than Acracker (More Than Ready (USA))
3
1.7
25/1
T: Colin Hughes
R: Kellie Holding (52)
25/1
4g Raheeb x Strike On Goal (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
4
3.3
25/1
T: G McFarlane
R: Ms R Murray (56)
25/1
3g Roadhog x Hussey An Dheas (Hussonet (USA))
5
4.1
7/1
T: Matthew McCudden
R: B Looker (55)
7/1
3g Encosta De Lago x Secret Relations (Secret Savings (USA))
6
5.5
7/2
T: A J Denham
R: R Thompson (59)
7/2
7
5.8
30/1
T: Gregory Cornish
R: Ms B Hodder (55)
30/1
3g Choisir x Seeyalater (General Nediym )
8
6.6
14/1
T: N R Stewart
R: C P Franklin (56)
14/1
3g Exceed And Excel x Hierogram (Octagonal (NZ))
9
12.3
50/1
T: M R Stitt
R: G Buckley (57)
50/1
3g Arlington x Lightning Lady (Exceed And Excel )
10
14.4
25/1
T: Terry Evans
R: A Chau (57)
25/1
3g Dubleo (USA) x Pokey Hill (Rory's Jester )
Race 4 - Mid Coast Automotive Group Mdn (1308m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:20.65 (37.24)
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: M R Stitt
R: G Buckley (56.5)
11/2
2f So You Think (NZ) x Pendolin (NZ) (Pentire (GB))
2
0.1
4/7F
T: Jeff Noske
R: B Looker (56)
4/7F
3f Lope De Vega (IRE) x Moonline Dancer (Danehill Dancer (IRE))
3
5.4
7/2
T: H R Dew
R: Vad Bolozhinskyi (56)
7/2
3f Ocean Park (NZ) x Spirit Of Karlu (Dubawi (IRE))
4
5.5
20/1
T: G Prosser
R: Leah Kilner (54)
20/1
4m Spinning World (USA) x Belle Ringer (Magic Ring (IRE))
5
7.1
Onset (7)
40/1
T: N R Stewart
R: C P Franklin (56)
40/1
3f Reset x Olnistto (Giant's Causeway (USA))
6
8.2
20/1
T: V C Poke
R: S Lisnyy (56)
20/1
5m Raheeb x Kaysean D'Sunshine (Mister C. (USA))
7
12.5
30/1
T: Luke Berger
R: Ms R Murray (56)
30/1
4m Sequalo x Jazz Lass (Celestial Dancer (IRE))
Race 5 - Morgan's Port Macquarie Mdn (1005m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:00.89 (36.92)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: R R Milligan
R: G Buckley (59)
20/1
3g All American x Stormy Empress (King's Best (USA))
Winning siblings: Mr Bonjove, Siandra, Stormy Pluck,
2
1.0
6/1
T: Andrew Macdonald
R: M Paget (57)
6/1
3
2.5
7/4
T: T S Howlett
R: C G O'Brien (59)
7/4
4
4.2
10/1
T: G McFarlane
R: Ms R Murray (57)
10/1
4m Salade x Lady Octa (Octagonal (NZ))
5
4.4
Tejaan (12)
11/8F
T: Daniel Bowen
R: Ms B Hodder (54.5)
11/8F
2f Denman x Hamasat (GB) (Pivotal (GB))
6
5.0
150/1
T: M J Robinson
R: A Chau (57)
150/1
4m Akacheeta x Minma (Flying Nicko )
7
5.3
30/1
T: Reginald Wilkes
R: Alena Skerritt (55.5)
30/1
8
5.8
100/1
T: John McLachlan
R: C P Franklin (57)
100/1
9
7.1
9/1
T: Luke A Thomas
R: M McGuren (57)
9/1
3f Al Maher x Hussonet Rose (Hussonet (USA))
10
9.7
150/1
T: R J Davies
R: Aimee Taylor (57)
150/1
5m Henny Hughes (USA) x Steinway Lass (NZ) (Stravinsky (USA))
11
32.3
100/1
T: G McFarlane
R: B Looker (57)
100/1
3f Roadhog x Armagnac (Hennessy (USA))
Race 6 - Win Television Hcp (C3) (1408m)
Class: Class 3 Track: Heavy(9) Time: 1:27.92 (36.91)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: S G Morton
R: B Looker (58.5)
9/2
3g Smart Missile x Easy Tee (USA) (Lil E. Tee (USA))
Winning siblings: Wonderful Era,
2
0.5
3/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
3/1
4g Nicconi x Clever Me (Anabaa (USA))
3
4.0
8/1
T: M R Stitt
R: G Buckley (54)
8/1
4
4.3
100/1
T: V B Jones
R: J Kehoe (54)
100/1
5m Von Costa De Hero x Galleta (Zabeel (NZ))
5
6.2
9/10F
T: Matthew Dale
R: R Thompson (56)
9/10F
4m Star Witness x Love's Here (Dehere (USA))
6
8.3
66/1
T: S J Hodge
R: Ms M Weir (54)
66/1
6m Dane Shadow x Rocking (Fastnet Rock )
7
11.0
100/1
T: V B Jones
R: Alena Skerritt (52.5)
100/1
6g Starcraft (NZ) x Tell Someone (NZ) (O'Reilly (NZ))
8
12.2
12/1
T: B D Bellamy
R: M Paget (55)
12/1
4m Lope De Vega (IRE) x Tapestry (Sandpit (BRZ))
9
13.2
30/1
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (54)
30/1
5m Dane Fever x Cosmetic Crown (Beautiful Crown (USA))
Race 7 - Gpb Partners Accountants (C1) (1255m)
Class: Class 1 Track: Heavy(9) Time: 1:17.39 (36.77)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: S Thomas
R: Ms R Murray (55.5)
5/4F
4m Love Conquers All x Lekhani (IRE) (Imperial Ballet (IRE))
2
1.0
5/1
T: Matthew McCudden
R: Ms B Hodder (58)
5/1
3
2.0
11/2
T: B D Bellamy
R: M Paget (54)
11/2
4m Sequalo x Secret Cavern (Lion Cavern (USA))
4
2.6
Munro (6)
10/1
T: Ms L Sheppard
R: C Lever (55.5)
10/1
4m Arlington x Amerissis (Commands )
5
3.6
7/1
T: Luke A Thomas
R: Ms C R Van Der Werf (55.5)
7/1
3g Hidden Dragon x You See A Star (Our Maizcay )
6
3.9
12/1
T: Matthew McCudden
R: A Gibbons (55)
12/1
3g Eavesdropper (USA) x Danetana (Danehill (USA))
7
4.1
Forsox (4)
14/1
T: D D Schmidt
R: M McGuren (57.5)
14/1
4g Pluck (USA) x Spurnof (Flying Spur )
8
4.7
14/1
T: Carmel Baker
R: G Buckley (54)
14/1
4m Moshe x Herewegoagain (Hussonet (USA))
9
5.6
100/1
T: H R Dew
R: Vad Bolozhinskyi (54)
100/1
6m Youthful Legs (USA) x Sutton Star (Magic Albert )
10
5.7
30/1
T: Dean Jackson
R: Ms L Day (52)
30/1
5g Oratorio (IRE) x Stellas Delight (Nuclear Freeze (USA))
Race 8 - Johnson & Thompson C.A. (Bm60) (1609m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(9) Time: 1:41.11 (38.33)
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: M J Robinson
R: A Chau (61)
5/1
6g Akacheeta x Carefully (Dangerous )
Winning siblings: Corey,
2
0.8
4/1F
T: K A Lees
R: Ms L Day (58.5)
4/1F
4m I Am Invincible x Sellout (Fasliyev (USA))
3
2.8
11/2
T: George Cooke
R: A Bullock (56.5)
11/2
5m Tickets x Summer Raid (Marauding (NZ))
4
3.4
10/1
T: R T Dawson
R: Kellie Holding (58)
10/1
8g Youthful Legs (USA) x Grenadier Grey (Military Plume (NZ))
5
4.3
30/1
T: N R Stewart
R: Olivia Pickering (62.5)
30/1
7g Encosta De Lago x Starspangled (IRE) (Danehill (USA))
6
5.7
16/1
T: Mick O'Neill
R: Ms R Murray (59.5)
16/1
6g Bulleton x Nelsonic (Strategic )
7
5.8
7/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (61.5)
7/1
7g Waterford Road x Comeinspina (NZ) (Spinning World (USA))
8
6.3
5/1
T: S G Morton
R: B Looker (60.5)
5/1
4g O'Reilly (NZ) x Fireside (NZ) (Thorn Park )
9
9.8
100/1
T: Tess Wilkes
R: M McGuren (63)
100/1
5g Kyllachy (GB) x Thousandkissesdeep (IRE) (Night Shift (USA))
10
10.1
20/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (59)
20/1
5g Bon Hoffa x Jinx Johnson (Encosta De Lago )
11
10.2
11/1
T: T V Green
R: C P Franklin (59.5)
11/1
4g Starcraft (NZ) x Merlene De Lago (Encosta De Lago )
12
16.2
9/1
T: Andrew Macdonald
R: M Paget (59)
9/1
5g Street Cry (IRE) x Valourina (Snippets )