Breednet Results

TAREE - Tuesday, November 5

Race 1 - Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:21.70 (38.05)
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: A J Denham
R: Ms S Metcalfe (55.5)
4/1
4m Jimmy Choux (NZ) x Genuine Offer (NZ) (Generous (IRE))
Winning siblings: Genuine Al, Twilight Offer,
2
2.0
6/1
T: Justin Bowen
R: J Kehoe (59)
6/1
4g Street Boss (USA) x Cait Colleen (Carnegie (IRE))
3
3.3
Razano (6)
4/5F
T: J A Sprague
R: Ms G Mc Donnell (52.5)
4/5F
3f Verrazano (USA) x Choisie (Choisir )
4
3.4
5/1
T: K A Lees
R: A E Denby (55.5)
5/1
3f Uncle Mo (USA) x Contrary Miss (Fastnet Rock )
5
3.7
13/2
T: K A Lees
R: N Tomizawa (55.5)
13/2
3f Mawingo (GER) x Solveig (Desert Sun (GB))
6
4.1
5/2
T: J D Cooper
R: P Graham (59)
5/2
4g Havana Gold (IRE) x Indian Story (IRE) (Indian Ridge (IRE))
7
6.3
5/1
T: A D Smith
R: Ms C Mc Pherson (57)
5/1
5m Choisir x Lady Antoinette (Zenno Rob Roy (JPN))
Race 2 - Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:20.00 (36.89)
Prizemoney: $8,000
1
2/1F
T: J A Sprague
R: Ms C Mc Pherson (55)
2/1F
4m Nicconi x Hot 'n' Breezy (Zephyr Zip (NZ))
2
1.3
12/1
T: M R Stitt
R: Jacob Golden (51)
12/1
5g Bernardini (USA) x Freedom March (Flying Spur )
3
1.5
3/1
T: Allan Kehoe
R: Ms G Mc Donnell (53)
3/1
5m Foxwedge x Mermaid Island (IRE) (Mujadil (USA))
4
2.5
10/1
T: G Prosser
R: P Graham (54.5)
10/1
5m Ad Valorem (USA) x Turnitonmissy (Tobougg (IRE))
5
8.3
10/1
T: M P O'Neill
R: A E Denby (54)
10/1
6g Arlington x Ms Gatecrasher (Mr. Henrysee (USA))
6
9.8
5/2
T: Donna Grisedale
R: Ms S Metcalfe (59)
5/2
5m Al Maher x Nepean Spark (Loup Sauvage (USA))
7
12.2
Munro (5)
7/1
T: Ms L Sheppard
R: N Tomizawa (54)
7/1
6m Arlington x Amerissis (Commands )
8
15.8
13/2
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (54)
13/2
5g May'haab x Kelcentricity (Keltrice )
Race 3 - (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(5) Time: 1:27.97 (38.17)
Prizemoney: $8,000
1
9/2
T: Dean Jackson
R: P Graham (58)
9/2
7g Oratorio (IRE) x Stellas Delight (Nuclear Freeze (USA))
Winning siblings: Saturday,
2
4.3
Mokin (4)
12/1
T: Graeme Shultz
R: J Kehoe (58.5)
12/1
6g Uncle Mo (USA) x Money Tree (Fastnet Rock )
3
5.8
12/1
T: Ms A Lee
R: Jacob Golden (55)
12/1
6m Rothesay x Chabeli (Iglesia )
4
6.2
15/4
T: Darren Hyde
R: Ms G Mc Donnell (59.5)
15/4
5g Bullet Train (GB) x Rich Addiction (Last Tycoon (IRE))
5
6.5
5/2F
T: A J Denham
R: Ms S Metcalfe (59)
5/2F
6
7.4
6/1
T: Dean Jackson
R: N Tomizawa (56)
6/1
7g O'Reilly (NZ) x Miraculous Miss (Exceed And Excel )
7
9.9
7/2
T: Sally Taylor
R: R J Agnew (58)
7/2
6m Al Maher x Fantasy Lady (Fasliyev (USA))
8
15.5
5/1
T: Jonathan Smith
R: A E Denby (56)
5/1
6g Helmet x Butterfield (NZ) (Fasliyev (USA))
Race 4 - Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:42.84 (37.64)
Prizemoney: $8,000
1
1/2F
T: Nathan Doyle
R: Shane Arnold (59)
1/2F
5g Time Thief x May Expire (Twining (USA))
Winning siblings: Tactical Manuever,
2
2.8
7/4
T: Ms J Clement
R: A E Denby (57.5)
7/4
3g Helmet x Steflara (Zabeel (NZ))
3
18.3
11/8
T: K A Lees
R: N Tomizawa (59)
11/8
2017 Inglis Great Southern Weanling Sale
$3,000
Vendor: Bullarook Park Stud, Avenel
Buyer: V O'Connell
Race 5 - (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:41.82 (36.93)
Prizemoney: $8,000
1
10/9F
T: J A Sprague
R: P Graham (57.5)
10/9F
5g Pierro x Delta Girl (NZ) (General Nediym )
Winning siblings: Delacroix, Osmium,
2
0.2
5/2
T: Tom Higgins
R: Jacob Golden (51.5)
5/2
5m Big Brown (USA) x Nazzuca (Canny Lad )
3
1.2
13/2
T: Ben Blay
R: R J Agnew (57)
13/2
10g Danzero x Lithgow Flash (IRE) (Mark Of Esteem (IRE))
4
2.4
13/4
T: J D Cooper
R: J Kehoe (58.5)
13/4
8g Show A Heart x Dancing Legs (Royal Academy (USA))
5
6.0
7/1
T: Nathan Hobson
R: N Tomizawa (58)
7/1
7g Purrealist x Eumeralla Miss (Favorite Trick (USA))
6
9.1
4/1
T: P R Atkins
R: A E Denby (54)
4/1