Breednet Results

TE AROHA - Sunday, September 1

Race 1 - John Wheeler Racing R-Opn Hrdl (3100m)
Class: Restricted Hurdle Track: Heavy(10) Time: 3:45.66
Prizemoney: $20,000
1
13/8F
T: Ms K A Little
R: C M Studd (64.5)
13/8F
8m Zed x Miss Akebono (Gold And Ivory (USA))
Winning siblings: Beau Dane, Roanah,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Aigne (6)
25/1
T: N H O'Dowd
R: M J Roustoby (62)
25/1
7g Sufficient x Emlajay (Johar (USA))
3
4.6
15/1
T: Ms S Logan
R: R S Cole (64.5)
15/1
4
7.1
11/2
T: R R Manning
R: S Phelan (65)
11/2
9g Spartacus (IRE) x Mintelle (Traditionally (USA))
5
7.6
16/1
T: S Ralph
R: L Douglas (65)
16/1
10g Coats Choice (AUS) x Donna Jazz (AUS) (Dieu D'Or (AUS))
6
19.4
3/1
T: K T Myers
R: S H Fannin (66.5)
3/1
10g Gold Centre (AUS) x Miss Leading (Casual Lies (USA))
7
20.9
6/1
T: S & E Clotworthy
R: T L Moki (63)
6/1
7m Nom Du Jeu x Vermillion (Danasinga (AUS))
99
0.0
30/1
T: K M Duncan
R: B R Lammas (65)
30/1
7g Istidaad (USA) x Angeca (Volksraad (GB))
99
0.0
40/1
T: K M Duncan
R: A N Kuru (65)
40/1
8g O'Reilly x Porotene Express (Danasinga (AUS))
99
0.0
15/1
T: D F Cunningham
R: E J Farr (63)
15/1
7m Faltaat (USA) x Regal Swift (His Royal Highness )
Race 2 - P Nelson & C McDougal Hwt-Bm65 (2200m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 2:28.85
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: S F Ritchie
R: S Phelan (68)
4/1
6g Nom Du Jeu x Rarima (Grosvenor )
Winning siblings: Amirar,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2F
T: S N Rees
R: S H Fannin (66)
7/2F
6m Keeper (AUS) x Senorita Heights (Senor Pete (USA))
3
2.1
10/1
T: S & E Clotworthy
R: T L Moki (63)
10/1
8g Raise The Flag (GB) x Pernote (Personal Escort (USA))
4
2.3
11/2
T: G K Thomas
R: M B Gillies (65)
11/2
6m Mastercraftsman (IRE) x Next Century (Stravinsky (USA))
5
3.6
20/1
T: H D Wilson
R: M J Roustoby (63.5)
20/1
6g Don Eduardo x Aidez Moi (Montjeu (IRE))
6
10.4
9/2
T: W D Lund
R: E J Farr (68.5)
9/2
6g Toorak Toff (AUS) x Vignor (AUS) (Flying Spur (AUS))
7
12.7
4/1
T: K T Myers
R: B S Thomas-Rantall (65.5)
4/1
6g Showcasing (GB) x Mangatete Miss (Stark South (USA))
8
18.0
30/1
T: Mrs R Masters
R: C Dell (65)
30/1
9m St Reims x Fondant (AUS) (Show A Heart (AUS))
9
21.3
60/1
T: Luane Calitz
R: C M Studd (63)
60/1
7g Roc De Cambes x Strike A Star (Straight Strike (USA))
10
41.3
25/1
T: D F Cunningham
R: R S Cole (65.5)
25/1
9g Mettre En Jeu x Classic Allure (AUS) (Bellotto (USA))
Race 3 - C & S Phelan Racing Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:01.99
Prizemoney: $10,000
1
5/2F
T: S Ralph
R: J J Fawcett (57.5)
5/2F
4g Niagara (AUS) x Shesalljazz (Coats Choice (AUS))
Winning siblings: Nigella Jazz,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.0
25/1
T: A D Fuller
R: M Kareem (54.5)
25/1
5g Ego x Jungle Joy (Jungle Pocket (JPN))
3
2.1
9/2
T: K Rae & K Williams-Tuhoro
R: S R Weatherley (58.5)
9/2
4g Keeper (AUS) x Little Jess (Tuscany Flyer (AUS))
4
5.9
25/1
T: S T Wenn
R: E A Mc Call (53.5)
25/1
5m Swiss Ace (AUS) x Lucy In Disguise (Elusive City (USA))
5
6.1
10/1
T: Team Rogerson
R: Shiarna Johnson (54.5)
10/1
4g Mossman (AUS) x Alta Floresta (AUS) (Testa Rossa (AUS))
6
6.3
20/1
T: M, M L & M F Rogers
R: T Yanagida (54.5)
20/1
4m Keeper (AUS) x Lakeland Queen (Lake Coniston (IRE))
7
10.1
9/2
T: R P Liefting
R: D J Danis (56.5)
9/2
4g Move Faster x Genuine Suspect (AUS) (Genuine (JPN))
8
13.1
25/1
T: G F Brick
R: A C Goindasamy (53.5)
25/1
5m Shamoline Warrior (AUS) x Bella Kaiane (AUS) (Rock Of Gibraltar (IRE))
9
15.6
3/1
T: D A Walker
R: M Hashizume (54.5)
3/1
4g Foxwedge (AUS) x Moniette (Montjeu (IRE))
10
21.9
30/1
T: Ms L M Laing
R: C M Burdan (55.5)
30/1
4g Redwood (GB) x Moldovian (Cape Cross (IRE))
Race 4 - Stephen Ralph Racing Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:03.02
Prizemoney: $10,000
1
14/1
T: P W Lock
R: M Kareem (51.5)
14/1
3f Power (GB) x Imagunakepa (Keeper (AUS))
This nick: 6 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: K & G Opie
R: J J Fawcett (54.5)
7/4F
3f Jimmy Choux x Bluegrass (AUS) (Fasliyev (USA))
3
0.7
9/4
T: A W Pike
R: T Yanagida (55.5)
9/4
3g Sacred Falls x Neraan (AUS) (Elusive Quality (USA))
4
2.5
9/1
T: M Moroney & P Gerard
R: E A Mc Call (52.5)
9/1
3f Showcasing (GB) x Maakel (USA) (Swain (IRE))
5
2.7
20/1
T: G F Brick
R: A C Goindasamy (54.5)
20/1
3g Ekraar (USA) x Epsom (King's Chapel (AUS))
6
3.5
40/1
T: R P Liefting
R: R E Scott (52.5)
40/1
3f El Roca (AUS) x Requiem Moss (AUS) (Mossman (AUS))
7
4.0
20/1
T: S Ralph
R: C M Burdan (52.5)
20/1
3f Power (GB) x Caradonna (Don Eduardo )
8
6.8
9/2
T: Team Rogerson
R: D J Danis (55.5)
9/2
3g Burgundy x Avant Garde (Charge Forward (AUS))
9
16.1
15/1
T: K Rae & K Williams-Tuhoro
R: S R Weatherley (57.5)
15/1
3g Zed x Klassic Singer (Danasinga (AUS))
Race 5 - Ann Browne Racing Mdn Stpl (4200m)
Class: Maiden Steeple Track: Heavy(10) Time: 5:17.62
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: P & J Brosnan
R: B R Lammas (68)
9/2
7g Pentire (GB) x Polka (Groom Dancer (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/1
T: P A Stevens
R: R S Cole (65)
4/1
8g Lucky Unicorn (AUS) x Misaki (Cape Cross (IRE))
3
2.1
8/1
T: M Van Lierde
R: A N Kuru (68)
8/1
6g Echoes Of Heaven (AUS) x Wee Devil (AUS) (Night Shift (USA))
4
4.6
6/4F
T: S & E Clotworthy
R: T L Moki (65)
6/4F
7g Lucky Unicorn (AUS) x Eagle Feather (AUS) (Quest For Fame (GB))
5
13.9
11/4
T: K T Myers
R: S H Fannin (68)
11/4
5g Niagara (AUS) x Dancing Dee (Danehill Dancer (IRE))
6
58.7
25/1
T: K M Duncan
R: L Douglas (65)
25/1
5g Mettre En Jeu x Meyner (Starjo )
Race 6 - Epic Journeys R-Opn Stpl (4200m)
Class: Restricted Stpl Track: Heavy(10) Time: 5:08.99
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: S & E Clotworthy
R: T L Moki (63)
11/1
8g Istidaad (USA) x Mi Starose (Danasinga (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2F
T: C R Isdale
R: A N Kuru (65)
5/2F
10g Istidaad (USA) x Las Chicas Buenas (Classic Fame (USA))
3
1.5
11/2
T: K T Myers
R: M B Gillies (68.5)
11/2
11g Casual Lies (USA) x Minion (Generous (IRE))
4
5.0
11/2
T: K T Myers
R: B S Thomas-Rantall (67)
11/2
11g Pentire (GB) x Flying Chance (Centaine (AUS))
5
7.8
15/4
T: R P Liefting
R: E J Farr (66.5)
15/4
12g Storming Home (GB) x Justa Tad (Istidaad (USA))
6
14.3
11/1
T: Ms J L Rathbone
R: B R Lammas (65)
11/1
7m Eighth Wonder x Magic Flight (Magic Of Sydney (AUS))
99
0.0
9/1
T: S L Brown
R: S Phelan (68.5)
9/1
10g Colombia x Saveur (GB) (Ardross (IRE))
99
0.0
8/1
T: A M Bull
R: S H Fannin (66)
8/1
8g Don Eduardo x Little Tempest (AUS) (Thunder Gulch (USA))
99
0.0
60/1
T: S C Beatson
R: M R Cropp (65)
60/1
10g King's Chapel (AUS) x Squawk (Pentire (GB))
Race 7 - Kevin Myers Racing Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:29.67
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: Ms S Hewetson
R: A C Goindasamy (55.5)
2/1F
7g Paco Boy (IRE) x Polly Perkins (Faltaat (USA))
Winning siblings: Kiwi Dragon,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
10/1
T: D R Weatherley
R: S R Weatherley (56.5)
10/1
3
1.6
7/2
T: B J Dyke
R: T Yanagida (54.5)
7/2
4m Cape Blanco (IRE) x Sheza Gem (Danehill (USA))
4
3.6
6/1
T: S & E Clotworthy
R: E M Leighton (54.5)
6/1
4g Haradasun (AUS) x Tunzi (McGinty )
5
3.8
20/1
T: G F Brick
R: J J Fawcett (55.5)
20/1
8m Electronic Zone (USA) x Shinko Breeze (Shinko King (IRE))
6
6.6
40/1
T: J H Graham
R: D J Danis (54.5)
40/1
4m Super Easy x Wildcat Woman (USA) (Forest Wildcat (USA))
7
8.5
12/1
T: M Baker & A Forsman
R: C M Burdan (55.5)
12/1
4g Makfi (GB) x Perfect Paradise (GB) (Giant's Causeway (USA))
8
10.7
4/1
T: R P Liefting
R: R E Scott (53.5)
4/1
4m Move Faster x Haere Ra (Pentire (GB))
9
10.8
16/1
T: Team Rogerson
R: R Beemud (52.5)
16/1
4m Duelled (AUS) x Careyes (Mellifont (USA))