Breednet Results

TE RAPA - Wednesday, May 29

Race 1 - Lodge Real Estate Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(6) Time: 1:11.77 (35.51)
Prizemoney: $10,000
1
5/1
T: S B Marsh
R: C J Grylls (56.5)
5/1
Winning siblings: Hernandez, Miss Directional,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.8
Symbio (4)
15/2
T: Ms J K Mahoney
R: J K Riddell (58.5)
15/2
3
6.6
20/1
T: J C Pender
R: T D Thornton (56.5)
20/1
4
6.9
4/1F
T: S J McKee
R: M J McNab (56.5)
4/1F
3f Darci Brahma x Shipsterns (Cape Cross (IRE))
5
7.3
10/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (56.5)
10/1
3f Stratum (AUS) x Dixie Paradise (USA) (Dixie Union (USA))
6
7.8
50/1
T: Debi-Lee Saxton
R: B R Jones (56.5)
50/1
3f Tickets (AUS) x Little Diva (AUS) (Reassure (USA))
7
8.7
50/1
T: S B Marsh
R: D A Mansour (56.5)
50/1
3f Reliable Man (GB) x Liliflora (AUS) (Flying Spur (AUS))
8
9.2
15/2
T: D R Weatherley
R: M T Coleman (56.5)
15/2
9
9.9
40/1
T: Ms M Falconer
R: L H Satherley (58.5)
40/1
3g Redwood (GB) x Destiny Cove (AUS) (Dubai Destination (USA))
10
10.8
30/1
T: Team Rogerson
R: D J Danis (56.5)
30/1
4g Reliable Man (GB) x Polyana (Pyrus (USA))
11
11.9
10/1
T: J K Ruddell
R: C Dell (58.5)
10/1
4g Ego x Fame Mouse (Fast 'n' Famous (AUS))
12
13.4
10/1
T: S and E Clotworthy
R: S T Collett (56.5)
10/1
3f Power (GB) x Dancers World (AUS) (Danzero (AUS))
13
22.6
11/2
T: J W Richards
R: C M Burdan (52.5)
11/2
14
43.0
66/1
T: E and D Browne
R: V A Colgan (56.5)
66/1
3f Charge Forward (AUS) x Sassybella (Viking Ruler (AUS))
Race 2 - Website Angels Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(6) Time: 1:13.08 (36.48)
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: S B Marsh
R: S T Collett (56.5)
9/2
3f Medaglia D'Oro (USA) x Alzira (Bertolini (USA))
Winning siblings: High Dude, Orezira, Orion,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
8/1
T: Ms D Jeffcoat
R: T D Thornton (56.5)
8/1
3f Iffraaj (GB) x Not Surprized (Danzero (AUS))
3
1.1
5/4F
T: J W Bell
R: O P Bosson (58.5)
5/4F
3g Guillotine x Coterie (Keeper (AUS))
4
2.1
12/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (56.5)
12/1
3f Iffraaj (GB) x Dream Lass (Dream Well (FR))
5
2.6
20/1
T: M and K Murdoch
R: C J Grylls (56.5)
20/1
5m Any Suggestion (AUS) x Selenus (Pentire (GB))
6
4.4
Showcat (11)
10/1
T: D R Weatherley
R: D A Mansour (56.5)
10/1
3f Showcasing (GB) x Party Cat (Scaredee Cat )
7
5.6
Nitro (1)
20/1
T: Ms D Waddell
R: M Kareem (54.5)
20/1
4g Niagara (AUS) x Lady Of Petersburg (San Luis (AUS))
8
6.4
25/1
T: E and D Browne
R: J K Riddell (58.5)
25/1
3g Gorky Park x Pouri Chimes (Occidental Tourist (USA))
9
6.6
40/1
T: R D Gussey
R: V A Colgan (56.5)
40/1
10
7.4
25/1
T: S B Marsh
R: M J McNab (56.5)
25/1
3f Thewayyouare (USA) x Star Band (USA) (Dixieland Band (USA))
11
11.1
8/1
T: S R Autridge
R: M T Coleman (56.5)
8/1
Race 3 - Allied Security Mdn Hwt (2000m)
Class: Maiden Track: Slow(9) Time: 2:09.17 (37.79)
Prizemoney: $10,000
1
Mav (5)
9/1
T: C W Cole
R: D L Turner (68)
9/1
4g Battle Paint (USA) x Just La Don (Don Eduardo )
Winning siblings: Nuttee,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: B W Hawtin
R: T L Moki (65)
25/1
4g Makfi (GB) x Perfect Paradise (GB) (Giant's Causeway (USA))
3
2.0
9/4F
T: M Baker and A Forsman
R: J K Riddell (68)
9/4F
3g Dundeel x Al Samoud (AUS) (Desert Prince (IRE))
4
2.4
9/2
T: R James and R Wellwood
R: S O'Malley (65)
9/2
4m Makfi (GB) x Figeac (Zabeel )
5
5.2
12/1
T: B W Foote
R: Timothy Johnson (68)
12/1
5g Thano (ARG) x Isabella Soraya (Al Akbar (AUS))
6
6.0
30/1
T: R R Manning
R: S Karnicnik (64)
30/1
5m Darci Brahma x Merengue (Senor Pete (USA))
7
6.1
11/1
T: Team Rogerson
R: A N Kuru (68)
11/1
5g Cecconi (AUS) x Miss Only You (AUS) (Falbrav (IRE))
8
9.5
25/1
T: J K Mason
R: C Dell (68)
25/1
9
10.3
Argyll (4)
30/1
T: B W Foote
R: S J Macnab (68)
30/1
5g Gallant Guru (AUS) x Politic (Corrupt (USA))
10
14.1
20/1
T: E and D Browne
R: E J Farr (68)
20/1
11
14.3
40/1
T: D R Weatherley
R: J Seivwright (63)
40/1
4m Makfi (GB) x Bluzero (AUS) (Danzero (AUS))
12
14.9
8/1
T: P P Mirabelli
R: M J Roustoby (65)
8/1
3g Guillotine x Dancing Embers (Istidaad (USA))
13
16.0
12/1
T: J W Bell
R: N H Downs (65)
12/1
14
53.5
20/1
T: R James and R Wellwood
R: B R Lammas (68)
20/1
3g Fiorente (IRE) x Prayers'n'promises (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
Race 4 - Svs (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(7) Time: 1:39.70
Prizemoney: $10,000
1
8/1
T: J W Bell
R: N H Downs (65.5)
8/1
4g Commands (AUS) x Mareva (Zabeel )
Winning siblings: Frozen Asset, Julieta,
This nick: 41 runners; 29 winners; 3 SW. Details
2
1.5
9/1
T: K and G Opie
R: E J Farr (68.5)
9/1
3
2.3
9/2F
T: M Baker and A Forsman
R: J K Riddell (69)
9/2F
3g Keeper (AUS) x Prime Time (AUS) (Gilded Time (USA))
4
3.1
5/1
T: Tarissa Mitchell
R: B R Lammas (68)
5/1
6g Nicconi (AUS) x Mosscedes (AUS) (Mossman (AUS))
5
4.4
11/1
T: S B Marsh
R: A N Kuru (69)
11/1
4g Ocean Park x Key Message (Sandtrap (USA))
6
5.2
20/1
T: Tarissa Mitchell
R: M B Gillies (67)
20/1
4g Gorky Park x Opera Rose (Straussbrook (AUS))
7
5.7
8/1
T: S L Crawford
R: S O'Malley (66.5)
8/1
9g Dylan Thomas (IRE) x Chetwynd South (AUS) (High Yield (USA))
8
6.9
15/2
T: W D Lund
R: H A McNeill (67)
15/2
5g Toorak Toff (AUS) x Vignor (AUS) (Flying Spur (AUS))
9
7.2
Masu (6)
15/1
T: S B Marsh
R: D L Turner (68.5)
15/1
6g Red Giant (USA) x Tina Temple (Diamond Express )
10
7.3
30/1
T: S F Ritchie
R: G J Walsh (69)
30/1
5g Nom Du Jeu x Rarima (Grosvenor )
11
10.2
25/1
T: G I Alton
R: J Seivwright (64.5)
25/1
5g Civics (AUS) x Rush'n Red (Soviet Star (USA))
12
11.3
50/1
T: D R Weatherley
R: S J Macnab (66)
50/1
5m Shamoline Warrior (AUS) x Blue Lady (AUS) (Western Symphony (USA))
13
12.2
7/1
T: C R McCarroll
R: C Dell (65.5)
7/1
14
19.7
66/1
T: M H Brosnan
R: Timothy Johnson (69)
66/1
6g Nom Du Jeu x Heather's Magic (Magic Of Sydney (AUS))
Race 5 - Book Your Xmas Do@te Rapa-Bm65 (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(7) Time: 1:12.71 (36.39)
Prizemoney: $10,000
1
6/1
T: Ms K Fawcett
R: M T Coleman (57)
6/1
4m Azamour (IRE) x Allanah (Zenno Rob Roy (JPN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
10/1
T: D A Walker
R: D A Mansour (58)
10/1
3g Iffraaj (GB) x Crystalina (IRE) (Danehill (USA))
3
1.5
9/2
T: N W Tiley
R: S T Collett (59)
9/2
4g Stratum (AUS) x Devil Child (AUS) (Street Cry (IRE))
4
5.3
11/1
T: T L Riddell
R: N Alam (54.5)
11/1
5g Nadeem (AUS) x Virgin Islands (O'Reilly )
5
5.7
20/1
T: J C Pender
R: T D Thornton (56)
20/1
5m Falkirk x Fairy Fingers (King's Chapel (AUS))
6
5.8
Marija (9)
4/1F
T: L O'Sullivan and A Scott
R: C J Grylls (56.5)
4/1F
7
6.4
Nuttee (11)
16/1
T: M H Brosnan
R: D J Danis (54)
16/1
5m Ego x Just La Don (Don Eduardo )
8
7.0
40/1
T: P and J Brosnan
R: T L Newman (52)
40/1
7m Tiger Prawn (SAF) x Dahling (Generous (IRE))
9
7.2
12/1
T: S D Cole
R: J K Riddell (58)
12/1
3g Iffraaj (GB) x Miss Monk (Gold Brose (AUS))
10
8.4
30/1
T: G and T Shaw
R: J J Fawcett (56.5)
30/1
5m Cecconi (AUS) x Glowing Wave (USA) (Sea Hero (USA))
11
20.9
9/2
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (58.5)
9/2
4g Falkirk x Satin Gold (Woodborough (USA))
12
23.1
25/1
T: K Rae and K Williams-Tuhoro
R: R L Smyth (55)
25/1
3f Coats Choice (AUS) x Elle's Aura (My Halo (ARG))
Race 6 - Fairview Motors Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:26.18 (37.45)
Prizemoney: $10,000
1
60/1
T: N P Bishara
R: R L Smyth (57.5)
60/1
4m Redwood (GB) x Street Law (Street Cry (IRE))
Winning siblings: Pittsburgh Lad, Tightlign,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/4F
T: S B Marsh
R: M Cameron (57.5)
9/4F
3f Ocean Park x Illuminate (Desert Sun (GB))
3
2.1
15/1
T: J W Richards
R: O P Bosson (58)
15/1
3f Burgundy x A La Votre (Volksraad (GB))
4
3.6
12/1
T: M and K Murdoch
R: A J Calder (57.5)
12/1
3f Swiss Ace (AUS) x Trojan Lass (AUS) (Helissio (FR))
5
6.4
Garnet (10)
30/1
T: G Richardson and G Parker
R: T D Thornton (57.5)
30/1
3f Helmet (AUS) x Honorjeu (Montjeu (IRE))
6
8.4
5/2
T: E and D Browne
R: J K Riddell (58)
5/2
4m Mastercraftsman (IRE) x Genaffair (Generous (IRE))
7
10.7
80/1
T: D S Wilson
R: J J Fawcett (56.5)
80/1
3f Burgundy x Whoshe (Storm Creek (USA))
8
11.4
Trophy (3)
15/4
T: S B Marsh
R: C J Grylls (57.5)
15/4
4m Keeper (AUS) x Tall Poppy (Kaapstad )
9
12.1
Whimsy (13)
66/1
T: Ms S Hale
R: A C Goindasamy (54.5)
66/1
3f Guillotine x Frivolous (Black Minnaloushe (USA))
10
13.4
40/1
T: Team Rogerson
R: D A Mansour (57.5)
40/1
4m Savabeel (AUS) x Lilies (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
11
13.8
100/1
T: G Richardson and G Parker
R: D J Danis (55.5)
100/1
3f Nom Du Jeu x Tangerine Dream (Thorn Park (AUS))
12
14.2
10/1
T: M and K Murdoch
R: M T Coleman (57.5)
10/1
3f Lonhro (AUS) x Dance On By (IRE) (Sadler's Wells (USA))
13
17.1
50/1
T: S T Wenn
R: S T Collett (57.5)
50/1
3f Showcasing (GB) x You're My Angel (Shinko King (IRE))
14
17.6
50/1
T: S N Rees
R: L H Satherley (57.5)
50/1
5m Keeper (AUS) x Senorita Heights (Senor Pete (USA))
Race 7 - Waikato Cup Dec 14th Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:26.79 (37.72)
Prizemoney: $10,000
1
7/2
T: T W Mitchell
R: A J Calder (58.5)
7/2
6g Exceed And Excel (AUS) x Wood Lane (IRE) (Sadler's Wells (USA))
This nick: 15 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
0.2
Dalmar (1)
20/1
T: S N Rees
R: M Kareem (54.5)
20/1
5g Dalghar (FR) x Darb And Marg (Pentire (GB))
3
0.4
Zamax (6)
15/4
T: Ms L Brennan
R: J K Riddell (58.5)
15/4
3g Ferlax x Zafonique (Bigstone (IRE))
4
0.6
15/8F
T: J W Richards
R: J Kamaruddin (52.5)
15/8F
3f Rip Van Winkle (IRE) x Galway (Savabeel (AUS))
5
2.4
20/1
T: S B Marsh
R: S T Collett (56.5)
20/1
3g Red Giant (USA) x My Marguerite (Spectacular Love (USA))
6
2.9
9/1
T: J C Pender
R: T D Thornton (58.5)
9/1
3g Rip Van Winkle (IRE) x Splitfire (Keeper (AUS))
7
4.8
20/1
T: G Thomas and M Gillies
R: S M McKay (58.5)
20/1
3g Niagara (AUS) x Sentebale (Darci Brahma )
8
8.5
30/1
T: M H Brosnan
R: C J Grylls (58.5)
30/1
3g Jimmy Choux x Gurus Spirit (Ishiguru (USA))
9
8.9
16/1
T: R James and R Wellwood
R: V A Colgan (58.5)
16/1
10
13.0
60/1
T: K G Harrison
R: S J Macnab (56.5)
60/1
4g Ego x Gilmour's Girl (Johar (USA))
11
16.7
30/1
T: M Moroney and P Gerard
R: E A McCall (54.5)
30/1
4g Rip Van Winkle (IRE) x Dreamworks (Maroof (USA))
12
17.2
66/1
T: Cindy Mortimer
R: D A Mansour (58.5)
66/1
4g Jimmy Choux x Mighty Trophy (Mighty Grey (AUS))
Race 8 - Bcd Group Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:26.74 (38.00)
Prizemoney: $10,000
1
10/9F
T: J W Bell
R: D A Mansour (58.5)
10/9F
3g Haradasun (AUS) x Coimbra (AUS) (Mossman (AUS))
Winning siblings: Lamarosa,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
80/1
T: G Richardson and G Parker
R: D J Danis (54.5)
80/1
3f Bernardini (USA) x Tsutsumi (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
3
3.0
15/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (56.5)
15/1
3f Rip Van Winkle (IRE) x Tina Temple (Diamond Express )
4
3.5
Cologne (11)
12/1
T: S J McKee
R: S T Collett (56.5)
12/1
5m Iffraaj (GB) x Sunstrike (Straight Strike (USA))
5
4.3
7/2
T: G J Old
R: C J Grylls (56.5)
7/2
3f Tavistock x Forelsa (Pins (AUS))
6
4.5
40/1
T: S N Rees
R: L H Satherley (58.5)
40/1
4g Mastercraftsman (IRE) x Argegno (AUS) (Unbridled's Song (USA))
7
4.8
7/1
T: R and R Rogers
R: T D Thornton (58.5)
7/1
3g Niagara (AUS) x La Campanella (More Than Ready (USA))
8
6.2
25/1
T: S T Wenn
R: A C Goindasamy (55.5)
25/1
4g He's Remarkable x Ninety Nine (Shinko King (IRE))
9
6.4
66/1
T: T Devcich
R: G B Swann (58.5)
66/1
4g Burgundy x Sing In The Sun (Desert Sun (GB))
10
10.2
30/1
T: B W Hawtin
R: M J McNab (58.5)
30/1
11
10.4
12/1
T: Ms K Stead
R: J K Riddell (58.5)
12/1
6g Keeper (AUS) x Chillies (Wild Rampage (AUS))
12
11.7
50/1
T: E and D Browne
R: V A Colgan (56.5)
50/1
4m Zed x Optical Illusion (Danasinga (AUS))
13
12.5
40/1
T: M Van Lierde
R: A J Calder (58.5)
40/1
5g Echoes Of Heaven (AUS) x Wee Devil (AUS) (Night Shift (USA))
Race 9 - Nzb Insurance Pearl Series Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:40.05 (37.72)
Prizemoney: $10,000
1
15/2
T: C R McCarroll
R: S M McKay (57.5)
15/2
4m Redwood (GB) x Evviva (Volksraad (GB))
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Soda (4)
7/1
T: D R Weatherley
R: M T Coleman (57.5)
7/1
4m Dalghar (FR) x Sogno (Zabeel )
3
0.4
15/8F
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (57.5)
15/8F
3f Tavistock x Pride Of Tralee (Redoute's Choice (AUS))
112019 NZB Karaka Book 1
$55,000
Vendor: Cambridge Stud
Buyer: Mr CL Chan
4
1.2
20/1
T: S B Marsh
R: M J McNab (57.5)
20/1
5
2.0
9/2
T: S B Marsh
R: C J Grylls (57.5)
9/2
6
3.5
9/2
T: M Moroney and P Gerard
R: D A Mansour (57.5)
9/2
4m Reliable Man (GB) x Stella Doro (Faltaat (USA))
7
9.7
100/1
T: G Richardson and G Parker
R: D J Danis (55.5)
100/1
3f Jakkalberry (IRE) x Goody Two Shoes (Danasinga (AUS))
8
10.0
50/1
T: S T Wenn
R: A J Calder (57.5)
50/1
4m Sebring (AUS) x Kathern's Cat (USA) (Catienus (USA))
9
11.9
30/1
T: G F Brick
R: L H Satherley (57.5)
30/1
3f Jakkalberry (IRE) x The Minder (Personal Escort (USA))
10
13.2
Gocara (10)
30/1
T: D B Hollinshead
R: T D Thornton (57.5)
30/1
3f Redwood (GB) x Riverina Girl (Black Minnaloushe (USA))
11
14.2
20/1
T: R R Manning
R: A C Goindasamy (54.5)
20/1
12
16.5
80/1
T: Ben Ropiha
R: M Kareem (53.5)
80/1
5m Ekraar (USA) x Kylemore Abbey (One Cool Cat (USA))
13
23.4
30/1
T: G Richardson and G Parker
R: S T Collett (57.5)
30/1
3f Zed x Nosecondprize (Pentire (GB))
14
34.5
150/1
T: Ms E Shattock
R: N Alam (53.5)
150/1
3f Move Faster x Storm Bubble (Storm Creek (USA))
Race 10 - Nzb Ins. Pearl Series (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(7) Time: 1:26.52 (36.36)
Prizemoney: $10,000
1
15/8F
T: K and B Kelso
R: M T Coleman (59.5)
15/8F
4m Nadeem (AUS) x Zenno Queen (Zenno Rob Roy (JPN))
Winning siblings: Indian Rani, New York Minute,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
5.5
7/1
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (58.5)
7/1
3f Savabeel (AUS) x Stepping Out (Pins (AUS))
3
5.6
15/2
T: R and R Rogers
R: T L Newman (56)
15/2
4m Niagara (AUS) x Gemima (Casual Lies (USA))
4
5.7
13/2
T: M H Brooks
R: S T Collett (59)
13/2
4m Castledale (IRE) x Outraging (Fiesta Star (AUS))
5
7.2
12/1
T: B W Hawtin
R: D A Mansour (58.5)
12/1
3f Zoffany (IRE) x Star Of Broadway (AUS) (Quest For Fame (GB))
6
8.0
Yamuna (10)
15/2
T: Jacob McKay
R: S M McKay (58.5)
15/2
4m Iffraaj (GB) x Yamanna (Yamanin Vital )
7
14.4
30/1
T: Eamonn Green
R: R L Smyth (58)
30/1
3f Savabeel (AUS) x Lia (Oratorio (IRE))
8
20.4
9/1
T: S R Autridge
R: C J Grylls (59)
9/1
4m Lope De Vega (IRE) x Bougainvillea (GER) (Acatenango (GER))
9
21.9
7/1
T: B W Hawtin
R: V A Colgan (58)
7/1
4m Cape Blanco (IRE) x Lashed (AUS) (Encosta De Lago (AUS))