Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, March 29

Race 1 - Browns Office Choice Hcp (1000m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 1:02.35 (36.07)
Prizemoney: $10,000
1
5/1
T: Nicky Harrison
R: P T Holmes (57)
5/1
2g Hidden Dragon x Vulcania (Falvelon )
Winning siblings: Elite Grey, Erebus, Prince Of Flinders,
2
1.8
8/11F
T: T J Sears
R: Brooke Stower (55)
8/11F
2g Tycoon Ruler x Get A Life (Sequalo )
3
2
30/1
T: T J Sears
R: K Yoshida (54)
30/1
2f Red Element x Just One Kiss (King Of Kings )
4
5.5
11/2
T: T J Dougall
R: N Evans (54)
11/2
2f Red Dazzler x Carry On Kosa (Carry The Flag )
5
5.8
20/1
T: K T Webb
R: B Appo (54)
20/1
6
6.3
11/1
T: M G Nolan
R: Alannah Fancourt (53.5)
11/1
7
7.6
6/1
T: K R Kemp
R: Emma Ljung (54)
6/1
2g Zaha x Initials (Sea Road )
8
8.6
11/1
T: David Stafford
R: Ms A Kitson (54)
11/1
2f Raheeb x Paris Storm (General Nediym )
9
12.9
14/1
T: Deborah Handford
R: N Yamada (54)
14/1
2f Excellent Art x Vatican City (Rock Of Gibraltar )
10
22.4
50/1
T: G J Banks
R: S Apthorpe (54)
50/1
2f Clang x Hartwood Lady (Foxhound )
Race 2 - Fitton Insurance Hcp (C4) (1050m)
Class: Class 4 Track: Dead(4) Time: 1:04.75 (36.62)
Prizemoney: $10,000
1
25/1
T: D J Gollan
R: Alannah Fancourt (53.5)
25/1
6g Piccolo x Silver Lion (Lion Hunter )
Winning siblings: Weona Dazzler,
2
0.4
5/2
T: A D Ross
R: N Evans (55.5)
5/2
3
2.0
9/1
T: L M Clarke
R: A Hearn (52.5)
9/1
5m Choisir x Our Farm Girl (Marscay )
4
3.2
9/4F
T: C Smith
R: B Appo (54)
9/4F
4g Refuse To Bend x Emu Wary (Canadian Silver )
5
3.6
13/4
T: K R Kemp
R: K Yoshida (54.5)
13/4
6m Taimazov x Telltina (Semipalatinsk )
6
7.6
12/1
T: P Kings
R: Emma Ljung (52)
12/1
4g Jet Spur x Oh Ruby (Rubiton )
7
8.1
Katika (4)
12/1
T: Ken Kelly
R: Ms L G Cheshire (55)
12/1
4g Bradbury's Luck x Stopaz (Nine Carat )
8
11.1
8/1
T: Troy Pascoe
R: Brooke Stower (51)
8/1
5h Dr Green x Marla (Bluebird )
9
14.6
30/1
T: J G Byrne
R: Ms Amy Taylor (54)
30/1
10
15.4
30/1
T: N H Clarke
R: S Apthorpe (54)
30/1
4m Hidden Dragon x Maizy May (Our Maizcay )
Race 3 - Colliers International Hcp-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Dead(4) Time: 1:15.10 (37.16)
Prizemoney: $10,000
1
9/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (54)
9/1
3f Bel Danoro x Midnight Nova (Octagonal )
Winning siblings: Cataclysmic, Slaydem,
2
1.3
30/1
T: Patrick Sexton
R: S Apthorpe (54)
30/1
4g Trotamondo x Lady Lexus (Success Express )
3
1.5
Petley (2)
6/4F
T: Ben Currie
R: Emma Ljung (55)
6/4F
4g Haradasun x So Cuddly (Anabaa )
4
2.3
7/1
T: R W Stephenson
R: N Yamada (59)
7/1
4g Choisir x Lyford (Royal Academy )
5
3.6
7/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (55.5)
7/1
3g Magic Albert x Chattel (Grand Lodge )
6
3.9
13/4
T: M G Nolan
R: Brooke Stower (52.5)
13/4
3g Zaha x Sky Petal (Snippets )
7
5.9
40/1
T: M Callaghan
R: K Yoshida (54)
40/1
4g Benicio x Blue Princess (Bluebird )
8
6.4
6/1
T: R J Milne
R: Alannah Fancourt (53.5)
6/1
9
6.5
20/1
T: R V Bremser
R: T Banks (54)
20/1
7g Bachelor Duke x Stever House (El Gran Senor )
10
6.7
7/1
T: Donald Baker
R: N Evans (56)
7/1
5g Nadeem x Calm As A Lady (Zabeel )
11
7.0
9/1
T: J E Bannon
R: Ms R Ride (52.5)
9/1
5m Ferocity x Musical Orbit (Palace Music )
Race 4 - Toowoomba Bmw Hcp (1200m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 1:13.78 (36.42)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (54)
5/4F
4g Immovable Option x Spritely Chauvel (Spritely Knight )
Winning siblings: Better Option, Goodbye Kevin, Zambrotta,
2
5.3
7/2
T: M G Nolan
R: Alannah Fancourt (55.5)
7/2
6m Hidden Dragon x Imagica (Shedad )
3
1.5
14/1
T: C Smith
R: N Evans (55)
14/1
7g E Dubai x To And Fro (Semipalatinsk )
4
7.6
16/1
T: John Thomas
R: James Orman (51)
16/1
6m Conatus x Azure Dior (Dieu D'Or )
5
7.9
Slysera (10)
25/1
T: R J Macrae
R: S Apthorpe (54)
25/1
5g Hidden Dragon x Sera (Regal Classic )
6
10.7
3/1
T: T J Sears
R: B N Stewart (56)
3/1
6g Clang x Wa Wa Nee (Waajib )
7
16.0
8/1
T: L J Roche
R: A Hearn (57.5)
8/1
8
16.8
60/1
T: P N Nolan
R: Brooke Stower (55)
60/1
9
30.3
7/1
T: T J Dougall
R: Emma Ljung (53)
7/1
7m Dane Shadow x Most Excellent (Last Tycoon )
Race 5 - Mort & Co Plate (C1) (2000m)
Class: Class 1 Track: Dead(4) Time: 2:09.85 (40.59)
Prizemoney: $10,000
2
1.8
Serala (8)
5/1
T: R G Lipp
R: Alannah Fancourt (54)
5/1
3f Ferocity x Matterhorn (Quest For Fame )
3
1.9
Morven (3)
13/4
T: John Thomas
R: Ms R Ride (57.5)
13/4
4g Falvelon x Sunglo (Desert Sun )
4
2.4
11/1
T: Ben Ahrens
R: L C Williams (56)
11/1
3f Nothing To Lose x Kosciusko Country (Timber Country )
5
2.7
Rennam (5)
16/1
T: J A Smith
R: T Banks (59)
16/1
5g Manner Hill x South Carolina (Secret Savings )
6
6.0
50/1
T: R Drysdale
R: Zachary Scullie (56)
50/1
7
7.0
5/1
T: T J Dougall
R: N Evans (53)
5/1
3f Teofilo x Cymbal Of Power (Last Tycoon )
8
8.8
6/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (55)
6/1
3g Clang x Voworana (Dev's Rogue )
9
9.8
30/1
T: P R Overell
R: K Yoshida (53)
30/1
3f Sequalo x Tell A Yarn (Raise A Stanza )
10
11.6
50/1
T: D J Gollan
R: N Yamada (54)
50/1
4m Red Dazzler x Everybodys Talking (Unbridled's Song )
11
11.9
30/1
T: P Duff
R: James Orman (56)
30/1
Race 6 - Wideland Ag & Constr, (Bm75) (1650m)
Class: Benchmark 75 Track: Dead(4) Time: 1:43.60 (39.38)
Prizemoney: $12,000
1
13/4
T: Patrick Sexton
R: Alannah Fancourt (55.5)
13/4
6g Falvelon x Material Mover (Success Express )
Winning siblings: Mr Sugaray, Spinster,
2
1.0
10/1
T: R J Macrae
R: S Apthorpe (54)
10/1
5g Mossman x Just Great (Great Dane )
3
1.5
9/4F
T: M G Nolan
R: K Yoshida (54)
9/4F
3g Publishing x Ski Treasure (Portland Pirate )
4
5.5
Satch (2)
15/1
T: C Smith
R: James Orman (56)
15/1
6g Hussonet x St. Louis Blues (Semipalatinsk )
5
6.5
4/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (56)
4/1
7g Spinning World x Renadah (Danewin )
6
8.5
16/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (54)
16/1
7g El Moxie x Sherry (Cossack Warrior )
7
10.5
7/1
T: L Morrison
R: Emma Ljung (59)
7/1
8
10.6
11/1
T: Ben Currie
R: N Evans (54)
11/1
5g Parameter x Regent Finale (Archregent )
9
22.9
11/1
T: Malcolm Andrews
R: J Letherby (56.5)
11/1
8g Intergaze x Mrs Nelson (Honour And Glory )
Race 7 - Toowoomba Solar Centre Mdn Hcp (1050m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:06.09 (37.81)
Prizemoney: $10,000
1
3/1
T: J E Bannon
R: N Yamada (55.5)
3/1
5g Snippetson x Ndereba (Spinning World )
2
2.3
15/4
T: Ms L Thomson
R: Emma Ljung (53)
15/4
4m Testa Rossa x Take The Gold (Grand Lodge )
3
2.5
15/2
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (57)
15/2
4h Sequalo x Pleasure Seeker (Nine Carat )
4
3.0
13/2
T: P M Cox
R: K Yoshida (56)
13/2
4m Easy Rocking x Spectfield (Shepherd's Field )
5
4.5
40/1
T: Geoff Hardy
R: N Tomizawa (58)
40/1
6
5.0
Blumac (11)
20/1
T: John Ferguson
R: N Evans (54.5)
20/1
3f Top Marc x Blue Osier (Dantibes )
7
6.0
13/8F
T: M G Nolan
R: Brooke Stower (55)
13/8F
3c Sequalo x She's A Pipe Dream (Jackson Square )
8
6.3
30/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (55)
30/1
9
9.1
Washer (8)
16/1
T: R W Connolly
R: John Kehoe (56)
16/1
4g Dubawi x La Prairie (Bertolini )
10
10.9
20/1
T: John Thomas
R: James Orman (54.5)
20/1
3g Haradasun x Label Rouge (Hussonet )