Breednet Results

TOOWOOMBA - Sunday, April 15

Race 1 - Audi Centre Toowoomba Mdn (1625m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.34 (39.16)
Prizemoney: $15,000
1
60/1
T: Norm Larkin
R: R Goltz (55.5)
60/1
4m Easy Rocking x Jennifer Robyn (General Nediym )
Winning siblings: Il Padrone,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.8
9/10F
T: Brent Gray
R: Leslie Tilley (54.5)
9/10F
3f Drumbeats x Size Her Up (Success Express (USA))
3
4.3
15/1
T: G J Hutchesson
R: Jackson Murphy (55.5)
15/1
6g Encosta De Lago x Sovereign Countess (Sovereign Red (NZ))
4
6.1
16/1
T: Neil Hocking
R: Ms S Lacy (56)
16/1
6g Minardi (USA) x Eye Candy (Desert King (IRE))
5
6.9
50/1
T: D B Reardon
R: M Schrapel (55.5)
50/1
6g Ferocity x Flowered Silk (Cossack Warrior )
6
7.1
6/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Bogenhuber (57.5)
6/1
4g Monaco Consul (NZ) x Icedane (Danachenka )
7
7.9
9/1
T: G J Banks
R: Beau Appo (57.5)
9/1
4g Easy Rocking x My Flight (Iglesia )
8
8.4
3/1
T: S P Tregea
R: N Tomizawa (57.5)
3/1
4g Written Tycoon x Helena's Opera (Helissio (FR))
Race 2 - Toowoomba Plastics (Bm75) (1625m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 1:39.26 (36.33)
Prizemoney: $16,000
1
7/2
T: Paula Cartledge
R: M Schrapel (54)
7/2
4g Dane Supreme x Sweet Ascent (Deadly Storm (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/2
T: L J Hatch
R: Jackson Murphy (54.5)
7/2
5g Monaco Consul (NZ) x Allinfrontofher (Street Cry (IRE))
3
1.8
20/1
T: Ms K Geran
R: R Goltz (54.5)
20/1
6g All Bar One x Walk On (Octagonal (NZ))
4
2.0
13/8F
T: P Kings
R: N Tomizawa (57.5)
13/8F
6g Benicio x Miss Spot (Dodge )
5
2.8
5/1
T: Leslie Baker
R: Nicholas Keal (57.5)
5/1
5g Redoute's Choice x Pure Beauty (Elusive Quality (USA))
6
3.0
8/1
T: J Dann
R: Emma Ljung (54)
8/1
5m Captain Sonador x Rose Of Kwila (Mister Kwila )
Race 3 - Carlton Mid Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:07.40 (36.71)
Prizemoney: $15,000
1
13/2
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (57)
13/2
3g Golden Archer x Road Block (Sea Road )
Winning siblings: Kokadoodledoo, Rhiatenn Road,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
3/1F
T: B J Lockwood
R: B Pengelly (58.5)
3/1F
3g Conatus x Bentley Babe (Distant Music (USA))
3
3.3
8/1
T: Ben Ahrens
R: Corey Bayliss (52.5)
8/1
4
3.5
7/1
T: K T Webb
R: Brooke Stower (57.5)
7/1
5
3.7
15/1
T: Ben Currie
R: Ms S Bogenhuber (56.5)
15/1
3f Benfica x Light Emmission (NZ) (Grosvenor (NZ))
6
5.5
4/1
T: M K Wayman
R: Beau Appo (58)
4/1
3g Exceed And Excel x How Discreet (Dubai Destination (USA))
7
5.6
30/1
T: Ben Williams
R: Ms R Ride (54.5)
30/1
3f Sequalo x Figure (More Than Ready (USA))
8
5.8
8/1
T: R G Lipp
R: Nicholas Keal (54)
8/1
3f Rothesay x Huss On Fire (NZ) (Hussonet (USA))
9
6.3
10/1
T: B Witt
R: K Yoshida (56)
10/1
3f Real Saga x In Her Shoes (Sequalo )
10
6.6
60/1
T: Ms L Powell
R: R Goltz (57)
60/1
11
7.4
20/1
T: S Mesken
R: M Schrapel (53)
20/1
3g Instinction x Mira Dancer (Danehill Dancer (IRE))
Race 4 - Hannas Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:07.19 (36.72)
Prizemoney: $15,000
1
13/2
T: L J Hatch
R: Jackson Murphy (55)
13/2
3f Real Saga x Umanova (Hussonet (USA))
Winning siblings: Mt Peter Miss, Quick And Easy,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
4/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (58)
4/1
3g Red Dazzler x Diiny (Flying Spur )
3
2.7
20/1
T: Ben Currie
R: Beau Appo (57.5)
20/1
3g Golden Archer x Hot Fling (Filante (NZ))
4
3.5
11/4
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (56)
11/4
3f Jet Spur x Non Capishe (Zeditave )
5
3.7
20/1
T: Tim Cook
R: Q Krogh (54)
20/1
3f Red Element x Smytzer's Art (Rory's Jester )
6
5.7
2/1F
T: Ms J Crompton
R: B Pengelly (59)
2/1F
3g Sequalo x Missus Boss (Al Maher )
7
5.9
20/1
T: Michael Frappell
R: N Tomizawa (56)
20/1
3f Sequalo x Proud (Buck's Pride )
8
6.4
20/1
T: R G Lipp
R: Ms S Bogenhuber (57)
20/1
9
10.2
20/1
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (55.5)
20/1
3f Real Saga x Royal Shiraz (Sequalo )
10
12.2
100/1
T: J Bannon
R: Corey Bayliss (53.5)
100/1
3f Onemorenomore x Bechwat (Danzero )
11
15.0
100/1
T: G E Dempsey
R: Nicholas Keal (57)
100/1
3g Drumbeats x Alberta Lane (Magic Albert )
Race 5 - Crowe Horwath Hcp (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:19.43 (35.66)
Prizemoney: $16,000
1
2/1F
T: Ben Currie
R: Beau Appo (54)
2/1F
Winning siblings: Mishani Krishna, Mishani Miss,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.0
9/4
T: L J Hatch
R: Jackson Murphy (56.5)
9/4
4g Shrapnel x Hot Show (Snitzel )
3
3.0
14/1
T: B P Park
R: K Yoshida (54)
14/1
4m Publishing x Fomalhaut (Kenfair (NZ))
4
4.3
9/1
T: Patrick Sexton
R: M Schrapel (57)
9/1
4g Street Cry (IRE) x Camarena (NZ) (Danehill (USA))
5
7.1
25/1
T: Dale Murray
R: Brooke Stower (54)
25/1
7g Nadeem x Miss Argyle (Iglesia )
6
9.1
30/1
T: P M Kalinowski
R: Leslie Tilley (54)
30/1
5m Dane Supreme x Hello Darl (Metal Precieux (IRE))
7
9.3
8/1
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (52.5)
8/1
3f Drumbeats x Allamiss (Easy Rocking )
8
12.6
60/1
T: M Park
R: Hannah Phillips (54)
60/1
9
13.9
9/2
T: T J Sears
R: N Tomizawa (58)
9/2
5g Sebring x Sleeplessinseattle (End Sweep (USA))
Race 6 - Neil Mansell Concrete Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.92 (36.62)
Prizemoney: $15,000
1
9/10F
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (57.5)
9/10F
5h Kodiac (GB) x Namibia (GER) (Galileo (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.0
15/8
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (54)
15/8
4m Pluck (USA) x Spinnawitch (Country Reel (USA))
3
4.0
30/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (52.5)
30/1
3f Arlington x Dashing Denar (Dash For Cash )
4
4.5
14/1
T: P M Kalinowski
R: R Goltz (57.5)
14/1
6g Publishing x General Intent (General Nediym )
5
4.9
60/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (55.5)
60/1
4m Red Element x Smooth Operator (FR) (Octagonal (NZ))
6
5.2
20/1
T: L M Clarke
R: Ms R Ride (56.5)
20/1
3g Stryker x La Viscomtessa (Viscount )
7
7.0
9/1
T: R G Lipp
R: Ms S Bogenhuber (57.5)
9/1
4g Ferocity x Vintage Class (More Than Ready (USA))
8
11.8
50/1
T: Norm Larkin
R: Brooke Stower (57.5)
50/1
4g Myboycharlie (IRE) x Stellar Lights (Hurricane Sky )
9
15.8
100/1
T: Neil Hocking
R: Ms S Lacy (54)
100/1
4m O'Lonhro x She's Candy (Falvelon )
Race 7 - Pimm's (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:12.78 (36.47)
Prizemoney: $16,000
1
25/1
T: T W Butts
R: B Pengelly (59)
25/1
7g Hotel Grand x Big Harmony (Seven Figures (USA))
Winning siblings: Special Tale, The Administrator,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Ben Currie
R: Jackson Murphy (60)
7/2
6g I Am Invincible x Cantinela (Zoffany (USA))
3
0.7
11/2
T: S W Kendrick
R: Corey Bayliss (58.5)
11/2
4g Shaft x Kassala (Royal Joker )
4
2.0
6/1
T: Shane Green
R: Nicholas Keal (54)
6/1
6m All Bar One x Out (Octagonal (NZ))
5
2.4
20/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (54.5)
20/1
6
2.6
3/1F
T: Ben Currie
R: Sally Sweeney (58)
3/1F
4g Captain Sonador x Lady Leo (Lion Heart (USA))
7
2.8
25/1
T: G R Schwenke
R: Rhiannon Payne (58.5)
25/1
8
3.0
15/2
T: R G Lipp
R: Ms S Bogenhuber (54)
15/2
5m Sequalo x Star Of Kristle (General Nediym )
9
3.1
11/1
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (54.5)
11/1
6g Sebring x Counterblast (Danehill (USA))
10
4.1
12/1
T: M Callaghan
R: Emma Ljung (57.5)
12/1
8g Free Flyer (IRE) x Jenipen (Son Of Gildoran )
Race 8 - Gainsborough Lodge (Bm75) (1000m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 0:59.78 (35.21)
Prizemoney: $16,000
1
13/4
T: Ben Currie
R: Jackson Murphy (58.5)
13/4
5m Nicconi x Perilla (FR) (Mark Of Esteem (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Lipsync (11)
9/4F
T: S W Kendrick
R: Corey Bayliss (53)
9/4F
4m Snitzel x Watch My Lips (Royal Academy (USA))
3
1.5
10/1
T: John Ferguson
R: R Goltz (56.5)
10/1
4g Easy Rocking x Miss Ashby (Canadian Silver (CAN))
4
2.8
8/1
T: Gregory Cornish
R: Nicholas Keal (55.5)
8/1
8g Sequalo x Pleasure Seeker (Nine Carat (USA))
5
3.8
25/1
T: R Drysdale
R: Ms S Bogenhuber (54)
25/1
7g Hidden Dragon x Specious (Night Shift (USA))
6
5.3
40/1
T: B J Hudson
R: Hannah Phillips (54)
40/1
6g Hidden Dragon x Snipps Safari (Lion Hunter )
7
6.3
11/4
T: C Smith
R: Leslie Tilley (57)
11/4
4m Bel Esprit x Rustic Rossa (Testa Rossa )
8
8.8
10/1
T: David Murphy
R: Beau Appo (54)
10/1
7g Starcraft (NZ) x Alborada (Zeditave )
Race 9 - Joe Wagner Group Hcp (C1) (1050m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:03.01 (36.23)
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: Garry Osborne
R: M Shimodaira (52)
12/1
5m Easy Rocking x Kell's Way (Success Express (USA))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/1
T: Ben Currie
R: Beau Appo (54)
7/1
4m Master Of Design x Margene (Magic Albert )
3
5.1
66/1
T: C W Weston
R: Brooke Ainsworth (54)
66/1
5m Artie Schiller (USA) x With Decorum (Savoire Vivre (GB))
4
5.2
16/1
T: W K Sutton
R: Corey Bayliss (52.5)
16/1
5m Bon Hoffa x Lyzealous (Strategic )
5
5.6
10/1
T: Brenton Andrew
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
10/1
3f Nicconi x Suzy's Daughter (Perugino (USA))
6
6.1
12/1
T: R G Lipp
R: R M Goldsbury (52.5)
12/1
3f Sequalo x Streetwalkin' (Sea Road )
7
6.4
14/1
T: M Park
R: Rhiannon Payne (58.5)
14/1
5g Stryker x Daramah (NZ) (Elnadim (USA))
8
6.5
4/1
T: R Hermann
R: Jackson Murphy (54.5)
4/1
3g Love Conquers All x Imagined (King Of Danes )
9
6.6
40/1
T: C Smith
R: Leslie Tilley (54)
40/1
3f Trusting x Grandmartin (Spectrum (IRE))
10
7.4
4/1
T: R G Lipp
R: Nicholas Keal (57)
4/1
5g Drumbeats x Royal Shiraz (Sequalo )
11
7.6
7/2F
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (58)
7/2F
4g Love Conquers All x Chiquitita (El Moxie (USA))
12
9.9
16/1
T: M Callaghan
R: Emma Ljung (54.5)
16/1
5g Tycoon Ruler x Lokesa (Snaadee (USA))